Treść opublikowana przez maniura
-
E60 3.0 d falowanie mocy i stukanie
Więc potwierdza się problem z korektami paliwa ,co może wskazywać na wtrysk,ewentualnie problem z kompresją (zawór, tłok) Delphi nie ogarnia dobrze bmw,podłącz coś dedykowanego,to podpowie który cylinder. Możesz też zrobić pomiar kompresji.
-
E61 530d 231km Kręci nie odpala
Teoretycznie błąd nie powinien się skasować przy uszkodzonej wiązce.
-
E60 3.0 d falowanie mocy i stukanie
Postawa to sprawdźić błędy ,wtedy jest punkt zaczepienia. Jesli nie ma błędów to parametry w tym przypadku z najwiekszym naciskim na wtryski.
-
E61 525D 2009r dziwne błędy
Masz błędy czujników prędkości kół, one mają wpływ na tempomat a nawet i silnik. Czy masz również błąd abs,dsc?
-
Bmw e60 525d spadki ciśnienia doładowania
Egr-em steruj kilka parametrów np:czujnik temp silnika,potencjometr pedału gazu itd,które sterownik analizuje i decyduje o otwarciu. Tak samo jest z turbo,jak może być realizowane doładowanie,skoro przepływka,nie działa prawidłowo(będzie oczywiście turbo działac ,gdyż sterownik uśredni sobie wynik z przepływki a zastapi go np potencjometem gazu,traktując go jako główny parametr) Wszystko będzie działać,ale może zniknąć dużo KM i Nm. Nastawnik wykonuje tylko polecenia sterownika,który przetworzył sygnały z czujników i podał do nastawnika odpowiednie polecenie. Oczywiście nastawnik musi działać prawidłowo Moższ odłączyć przepływomierz i pojeżdzić bez niego,wtedy się przekonasz czy steruje tylko egr-em
-
Bmw e60 525d spadki ciśnienia doładowania
Musisz w pierwszej kolejności uporać z błędem przepływki,bo ona jest ściśle związana z doładowaniem. Dopiero wtedy można szukać uterki spadku doładowania,jeśli nadal będzie występować.
-
BMW E60 520D 177km Problem z silnikiem.
Jśli jest problem z paliwem to zaczynamy szukanie przyczyny zawsze od poczatku,czyli pompy w zbiorniku. Jesli ona nie poda odpowiednij ilości paliwa,to będą problemy w kolejnych elementach układu paliwowego. Pompa jest nie diagnozowalna przez sterownik,więc nie otrzymasz błędu z jej wdliwego działania. Niestty ale Delphi którego uzywasz nie jest zbyt dobrym narzędziem do diagnostyki bmw. Według scanera masz problem z regulatorem siśnienia na listwie (rampie),ale również zaworm na pompie. Zawór na pompie jest przed regulatorem ,więc zacznij od niego. Na poczatek odepnij kostkę elektryczną i sprawdź,czy błąd się zmieni ,czy pozostaje taki sam.
-
BMW E60 520D 177km Problem z silnikiem.
Na filmiku który wstawiłś jest moment gdzie gaśnie silnik,a coś nadal się kręci i chałasuje Może to być turbina,która się rozpadła
-
Gdzie polecacie ustawić Geometrie - Warszawa BMW E61
Wielkość felg nie ma wpływu na geometrię. Ustawienie geometrii to nie czarna magia poradzi sobie każdy warsztat z odpowiednim sprzętem. Maszyna do geometrii "podpowiada" jak ma być samochód obciążony,a czasem nawet zatankowany do pełna. Każdy parametr regulacji ma zakresy od-do ,więc to zależy od osoby która ustawia geometrię,lub od wytycznych klienta jak chce mieć ustawioną. Nie każdy samochód mieści się w zakresach regulacji,więc czasem trzeba iść na kompromis,lub wymieniać elementy zawieszenia(sprężyny,amorki,wahacze,czasem nawet zwrotnicę).jeśli dążymy do ideału.
-
e60 535d automat slizga co moze byc powodem
Sprawź olej w skrzyni czy śmierdzi spalenizną i czy jest czarny.
-
Elektryczna zagwozdka.
Może autoalarm,który czasem jest podłączany pod klakson
-
530d elektrozawór ogrzewania?
Zacina się zawór.Sprawdź błędy i zasilanie zaworu Wymontuj zawór,podaj zasilanie i przetestuj,czy działa prawidłowo.Często pomaga czyszczenie zaworu.
-
e61 545i uszczelnienie silnika prozba o opinie
W aso BMW w Warszawie godzina pracy mechanika kosztuje 600zł. Jesli uszczelnienie 2 pokryw według katalogu jaki ma serwis trwa np 6 godzin to masz już 3600zł+ części. Poza aso powinni zrobić za 30% tej ceny,nie wliczając ceny części.
-
BMW E60 opona obciera o rant z jednej strony
Wysokość opony to jest procent z szerokości. 275/30 czyli 30% z 275-to jest wysokość. Największą dokładność uzyskasz mierząc obwód koła,gdy opona jest założona na felgę. Szerokość felgi również ma wpływ na obwód koła.
-
BMW E60 opona obciera o rant z jednej strony
Skoro z jednej strony samochodu nie obciera,a z drugiej obciera to nie wina felg czy opon,lecz samochodu-zawieszenia.
-
Nie działa dmuchawa
Pewnie,są rzeczy ważniejsze.Zrób jak najszybciej ten wtrysk,bo inaczej tłok pęknie przy tak lejącym wtrysku.
-
BMW E60 opona obciera o rant z jednej strony
Z tej strony co obciera pochylenie koła masz bardziej na plus w porównaniu do drugiej strony. Można ewentualnie podoginać po kilka mm ranty błotników sa specjalne rolki do tego.
-
Nie działa dmuchawa
Dmuchawę kup nową nissensa za ok 200 zł , jeża też nowego jakiejś znanej firmy .Zwróć uwagę na wiązkę,bo z nią często są problemy
-
Nie działa dmuchawa
Bezpieczniki sprawdżiłeś? Nie będę strzelał co się popsuło,trzeba sprawdżić po rozebraniu,czy dmuchawa działa po podaniu zasilania na krótko. Jeśli bardzo się śpieszysz to wymień komplet. Lub kup tam gdzie jestz możliwością zwrotu części.
-
Źle założona maglownica - objawy na czujnik kąta skrętu
Skręt kierownicy w prawo i lewo musi być identyczny. Aby tak było koło kierownicy nusi być założona na wielowypuście na znak. Kolumna kieronicza ,która łączy się z maglem również na wielowypuście,ma być założona na znak. Wtedy skręt kierownicy będzie identyczny w obydwie strony. Jeśli nadal by tak nie było to jest możliwość,że rozpinał ktoś "wypadkowy" i żle złożył. Jeśli tak zostanie zmontowane to skończą się twoje problemy z czujnikiem skrętu(pod warunkiem ,że nie jest uszkodzony sam czujnik)
-
E61 wentylator chłodnicy pracuje na maksymalnych obrotach
Wiązka ok,czujnik uwalony. O ile dobrze pamiętam to pod czujnikiem nie ma zaworka ,więc trzeba będzie odciągnąć czynnik. Ale to do sprawdzenia
-
E61 wentylator chłodnicy pracuje na maksymalnych obrotach
Klima nie powinna osiągnąć 20barów max to ok 15 barów w stresie. Czy to jest odczyt na włacząnej klimie? Jeśli tak to sprawdź na wyłączonej powinno być ok 6 barów. Na przaującej klimie najlepiej jak zawiera się między 10-12barów,zależnie od temperatury. Od ok 17 barów wentylator zaczyna pracować na maxa,bez ograniczeń przez moduł.
-
E61 - problem z mocą. Turbo, DPF...
Nadal masz problem z doładowaniem,na poczatek trzeba ustalić czy za niskie,czy za wysokie. Proponuję jazdę z kompem z podglądem na wartości zadaną(oczekiwaną) i wartość osiągniętą. Najlepiej nagraj parametry doładowania.
-
E61 wentylator chłodnicy pracuje na maksymalnych obrotach
Skoro klima działa na odpiętym czujniku, to sprawdź jaką wartość ciśnienia czynnika pokazuje ista. Przy uszkodzonej wiązce czujnika będzie to powyżej 30 barów i wentylator będzie pracował cały czas na maxa. Może też być uszkodzony czujnik ,ale to raczej wykluczam, gdyż popsuty pokazuje 0 barów i wentylator nie pracuje.
-
Auto nie odpala.
Skoro pali odpowiedni bezpiecznik 20A to nadal jest problem ze zwarcie. Multimetr w rękę i szukaj. Poodpinaj wszystkie czujniki których dotyczą błędy i sprawdź czy błędy są te same czy inne