Treść opublikowana przez palermos
- Pytanie o antenke
-
Pytanie o antenke
No i na pewno do GPS.
-
M52B20 Jaki termostat
A jaki masz rocznik auta ?
-
M52B20 Jaki termostat
OK, ten pogląd wydaje się najsensowniejszy ale jak wytłumaczyć te wpsy przy termostatach ? http://bmwfans.info/original/E36/Cou/320i-M50/ECE/L/M/1992/09/mg-11/ill-11_1503/
-
Temperatura w 320i
Na forum ktoś miał podobny problem i winowajcą był czujnik temp cieczy.
-
Ile pokazują wasze ekonomizery ?
Dokładnie, ktoś wcześniej pisał że warunki zewnętrzne nie mają wpływu na wskazania ekonomizera, a przecież nie trudno zaobserwować że mają.
-
M52B20 Jaki termostat
To było uzależnione od rocznika chyba ?
-
Pytanie do mechaników i teoretyków - Tarcze hamulcowe...
Ja jako teoretyk i amator mechanik :P mogę powiedzieć że faktycznie śruba ta nie ma większego znaczenia podczas jazdy i służy wyłącznie jako element mocujący tarcze podczas demontażu koła. Więc ja bym zostawił jeżeli nie przeszkadza w obecnej postaci w montażu.
-
jak wyjac odkrecic kierownice???
Kierownica bedzie pasować, a co do poduszki to jeżeli kupujesz bez, zastanów się czy nie lepiej mieć ją w starej kierownicy i czuć się bezpieczniej niż mieć troche ładniejszą kiere ale z obniżonym bezpieczeństwem. Ten element może uratować ci kiedyś życie!
-
Ubytki oleju
Ja w swoim 2.0 zmieniam olej co 10000 i w tym czasie nie robie żadnej dolewki. Nie uważam żebym z tego powodu miał się czymś martwić, mam już te auto troszkę i jestem za nie pewny. Zresztą podobnie miałem w poprzednim jeszcze starszym które do teraz chodzi jak złoto i powiem że nie jest oszczędzane.
-
problem z otwieraniem drzwi
Mówicie o klamce wewnętrznej czy zewnętrznej ?
-
Przestały grać głośniki - POMOCY
Może poproś kogoś bardziej doświadczonego o pomoc. A Ty przy okazji mógłbyś poobserwować i się czegoś nauczyć. Temat miał byś już dawno załatwiony a tak jest duża szansa że narobisz jeszcze większych szkód.
-
Podgrezwane lusterka
Jeżeli w obecnym obraz jest jak w normalnym lustrze tzn bez oddalenia to masz płaskie, jeżeli obraz jest oddalony to masz sferyczne a jeżeli widzisz ze przy koncu lusterka obraz sie mocniej załamuje (niekoniecznie ta granica musi być zaznaczona kreską) to masz asferyczne. Które Ty sobie zastosujesz to już twoja sprawa. Ale chyba asferyczne sprawują sie najlepiej.
-
Podgrezwane lusterka
Lustro sferyczne jest wygięte w ten sposób że powiększa ono kąt widzenia (krzywizna lustra jest częścią sfery zwierciadła) efekt taki że widzimy więcej ale w lekkim oddaleniu. Lustro asferyczne jest zagięte nieregularnie, najczęściej przy koncu lusterka jest pionowa kreska określająca miejsce wycięcia zwierciadła. Ma to na celu zachowanie naturalnego obrazu w głównej cześci lustra i wyeliminowanie martwego punktu poprzez cześć wygiętą. To tak moimi słowami, jeżeli popełniłem jakiś błąd to proszę o sprostowanie.
-
compact - Prawidłowy poziom płynu chłodniczego
Oj kolega chyba na wagary często chodził :) Jako doświadczenie proponuje włożyć sobie browara w butelce do zamrażalnika na godzinę lub dwie, a potem wyciągnąć z tego wnioski i poczytać o rozszerzalności temperaturowej ciał.
-
Dzwiek komputera
To takie ostrzeżenie że teoretycznie jest możliwość wystąpienia oblodzenia na drodze poniżej tej temperatury. Auto po prostu martwi się o Ciebie (i o siebie :P )
-
Dzwiek komputera
Funkcja memo nie daje sygnału przy przekręcaniu stacyjki no chyba że masz zwyczaj zapalania samochodu zawsze 15 sek przed pełną godziną :) Za dźwięk gonga po przekręceniu stacyjki odpowiada temperatura poniżej 3 stopni na zewnątrz bądź uszkodzony czujnik/obwód termistora.
-
M40 318i zgasł podczas jazdy, nie zapala.
Zobacz czy przy próbie wyciągania pompki paliwowej nie rozłączyłeś jakiś przewodów elektrycznych.
-
WYBÓR SILNIKA
Przy kupowaniu musiałeś "przyoszczędzić" albo "przyspać" że takiego trupa kupiłeś :cool2:
-
Co to za wężyk 330d/xd?? Foto
Osobiście nie jestem w stanie sprawdzić tego ale na moje oko to ktoś miał potrzebę przecięcia tego wężyka i potem wstawił tą przelotkę w celu połączenia jego końcówek. Najprościej Rozepnij te połączenie i sprawdź czy ten metalowy element ma w środku przelot.
-
M50 regulator ciśnienia
Dzięki wszystkim a w szczególności MarekM-535i za ciekawe informacje. Z tego co napisałeś wynika że głównym objawem uszkodzenia regulatora jest pojawianie się paliwa na wężu nr. 11 na poniższym schemacie. A powinno być tam zawszę tylko powietrze. Dobrze wnioskuję ? http://bmwfans.info/original/E36/Cou/320i-M50/ECE/L/M/1992/09/mg-13/ill-13_0369/
-
M50 regulator ciśnienia
Na forum było już kilka przypadków z podobnymi objawami i omawiany regulator był winowajcą. U mnie objawy są takie że jak jest zimny lub zaraz po zgaszeniu zapala OK. Ale jak Jest rozgrzany i troche postoi to już jest problem i musze trochę pokręcić żeby odpalił. Objawy chyba zalewania świec wiec może też być problem z wtryskami... ?
-
M50 regulator ciśnienia
Nie jestem mechanikiem ani nie posiadam wykształcenia mechanicznego ale szybko się uczę :) stąd moje pytanie. W związku z problemem z odpalaniem na ciepłym silniku mam podejrzenia co do regulatora ciśnienia na listwie wtryskowej. Zanik kupie nowy i wydam na niego troszkę kasy chciałbym się dowiedzieć co dokładnie robi ten regulator. Czy chodzi o to że powyżej pewnego ciśnienia jest jak by zaworem bezpieczeństwa i odprowadza paliwo z powrotem do baku ? Jak można go zdiagnozować ? Jakie są czeste jego uszkodzenia ? Nie trzyma i puszcze paliwo czy raczej się blokuje i nie przepuszcza ? z góry dzięki za informacje
-
gdzie jest przekaźnik od świec żarowych?
A patrzałeś na mojego posta ?
-
Akumulator
Załóż taki jak podaje fabryka a jeszcze lepiej zobacz jaki masz alternator i dobierz do jego mocy (stosowali różne w zależności od wyposażenia samochodu), bo za mały ucierpi od przeładowania a za duży od niedoładowania.