Skocz do zawartości

palermos

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez palermos

  1. Nie wiem czy o tych samych lampach mówimy, ale ja takie zakładałem. Musisz przełożyć silniczki regulacji jeżeli takowe posiadasz, kostki pasują tylko trzeba podpiąć ringi bo oryginalnie świecą zwykłe (żarówkowe) postoje.
  2. palermos odpowiedział(a) na maniek__ temat w E36
    Tutaj je widać. http://www.autopower.se/begagnatguiden/e36/bilder/m50b25vanos.jpg
  3. palermos odpowiedział(a) na Dawca temat w E36
    Odepnij aku jeszcze raz. Temperatura powinna sie ustawić sama. Może to trochę potrwać. Jeżeli nie zadziała to pewnie walniety termistor. Możesz spróbować podłożyć jakiś opornik aby wyeliminować błąd elektroniki wyświetlacza.
  4. palermos odpowiedział(a) na Dr.Om temat w E36
    Z bmwfans idzie odczytać iż potencjometr ma wartość 4k ohm. Tak więc wartość rezystancji pomiędzy pierwszym i trzecim pinem powinna w przybliżeniu tyle wynosić. Natomiast wartość pomiędzy pinem pierwszym i drugim powinna zmieniać się w zależności od położenia przepustnicy od 1 do 4k ohm. Napięcie sprawdź pomiędzy pinem pierwszym a uziemieniem.
  5. palermos odpowiedział(a) na Turbo temat w E36
    Bez problemu wymienisz samą kratkę.
  6. Kabel musi być w wiązce bo na pewno całej ci nie urwało :) Poszukaj i dolutuj nowy. Tunele i termistor kupisz na allegro choć (tunele) w ASO są często tańsze niż na allegro :)
  7. palermos odpowiedział(a) na Dr.Om temat w E36
    TPS kupisz wszędzie, od allegro po intercars i ASO. Jest też go łatwo zdiagnozować bo jest to zwykły potencjometr. Sprawdzasz wtedy napięcie dochodzące oraz rezystancje na zaciskach.
  8. Dokładnie, poszukaj na forum jest opis jak to zrobić.
  9. Nie magia tylko tyle nabite że licznik się skończył :norty:
  10. palermos odpowiedział(a) na maniek__ temat w E36
    Są takie same.
  11. A jak przechodzą test zegarów ?
  12. Potrzebuje pomierzyć ciśnienie w przewodach paliwowych. Mam już manowakuometr teraz musze załatwić trójnik, tylko nie jestem pewny jaką średnice mają przewody paliwowe 8mm ? Drugie pytanie dotyczy pozbywania się ciśnienia paliwa z układu. Czy wyciągnięcie przekaźnika pompy i odpalenie auta do czasu aż sam zgaśnie jest bezpieczne dla silnika ? Wydaje mi się że tak ale wole spytać ekspertów. Trzecie pytanie dotyczy czujnika ciśnienia paliwa. Czy jest coś takiego w M50 ? Czy pompa paliwa po przekręceniu stacyjki w pozycje 2 (nie odpalanie) pompuje paliwo z góry określony czas czy do uzyskania pewnego ciśnienia?
  13. To jest czesta oznaka padających zegarów. Czyli naprzemienne działanie/niedziałanie. Ale może w Twoim przypadku jest coś innego.
  14. Raczej strzał w przepływkę czujnika poziomu paliwa nie uszkodzi bo to druga strona auta :) Ale kto wie w każdym przesądzie jest ziarno prawdy :)
  15. Możliwe że uszkodziły sie zegary, ewentualnie problem stykologii. Szczegółów szukaj na forum.
  16. palermos odpowiedział(a) na wesyl temat w E36
    Sprawdź zegary u kogoś innego a potem szukaj winy w aucie.
  17. palermos odpowiedział(a) na wesyl temat w E36
    To że ekonomizer na postoju pokazuje MAX to jest ok, ale dlaczego podczas jazdy spada do zera ciężko powiedzieć, albo padł wskaźnik, albo kostka nie ma dobrego styku albo coś ECU szaleje :)
  18. Jedź do ASO, na śruby zbytnio się chyba nie wykosztujesz.
  19. Dzieki za wyjaśnienie :cool2:
  20. Ja sie dołączę do pytania o ten plastik zaznaczony na czerwono bo tez ciekawiło mnie zawsze co to jest i do czego ?
  21. palermos odpowiedział(a) na kiffe temat w E36
    A ja dodam od siebie że skoro nie potrafisz jej zdobyć w inny sposób to`zawsze możesz ją kupić :)
  22. palermos odpowiedział(a) na kiffe temat w E36
    Wszystko masz opisane w książce "Sam naprawiam..." a w jaki sposób staniesz się jej posiadaczem to już Twoja sprawa :)
  23. Zgadza się, niestety nie jesteś w stanie sprawdzić przebiegu w inny sposób niż organoleptyczne lub w serwisie a jak wiadomo mało kto serwisuje do końca e36 bo to już stare auta. Prawdziwy przebieg zna tylko jej jedyny właściciel i ona sama ;)
  24. palermos odpowiedział(a) na Marcin222 temat w E36
    Być może pompa wody też się uszkodziła i dlatego dopiero na wyższych obrotach ciśnienie w układzie jest odpowienie.
  25. palermos odpowiedział(a) na Lejdon temat w E46
    W tylnym słupku znajduje sie przedwzmacniacz antenowy, sama antena jest w szybie.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.