Treść opublikowana przez palermos
-
[ E36 ] przerobienie wtyczek lamp sonar
Nie wiem czy o tych samych lampach mówimy, ale ja takie zakładałem. Musisz przełożyć silniczki regulacji jeżeli takowe posiadasz, kostki pasują tylko trzeba podpiąć ringi bo oryginalnie świecą zwykłe (żarówkowe) postoje.
-
zaczepy chlodnicy e36
Tutaj je widać. http://www.autopower.se/begagnatguiden/e36/bilder/m50b25vanos.jpg
-
Temperaura
Odepnij aku jeszcze raz. Temperatura powinna sie ustawić sama. Może to trochę potrwać. Jeżeli nie zadziała to pewnie walniety termistor. Możesz spróbować podłożyć jakiś opornik aby wyeliminować błąd elektroniki wyświetlacza.
-
Ile pokazują wasze ekonomizery ?
Z bmwfans idzie odczytać iż potencjometr ma wartość 4k ohm. Tak więc wartość rezystancji pomiędzy pierwszym i trzecim pinem powinna w przybliżeniu tyle wynosić. Natomiast wartość pomiędzy pinem pierwszym i drugim powinna zmieniać się w zależności od położenia przepustnicy od 1 do 4k ohm. Napięcie sprawdź pomiędzy pinem pierwszym a uziemieniem.
-
środkowa kratka nawiewu
Bez problemu wymienisz samą kratkę.
-
czujnik temperatury zewnetrznej
Kabel musi być w wiązce bo na pewno całej ci nie urwało :) Poszukaj i dolutuj nowy. Tunele i termistor kupisz na allegro choć (tunele) w ASO są często tańsze niż na allegro :)
-
Ile pokazują wasze ekonomizery ?
TPS kupisz wszędzie, od allegro po intercars i ASO. Jest też go łatwo zdiagnozować bo jest to zwykły potencjometr. Sprawdzasz wtedy napięcie dochodzące oraz rezystancje na zaciskach.
-
Przestały chodzic zegary (paliwo i woda)
Dokładnie, poszukaj na forum jest opis jak to zrobić.
-
jak wprawdzic rzeczywisty przebieg samochodu??
Nie magia tylko tyle nabite że licznik się skończył :norty:
- zaczepy chlodnicy e36
-
Przestały chodzic zegary (paliwo i woda)
A jak przechodzą test zegarów ?
-
pytania ogólne z układu paliwowego :)
Potrzebuje pomierzyć ciśnienie w przewodach paliwowych. Mam już manowakuometr teraz musze załatwić trójnik, tylko nie jestem pewny jaką średnice mają przewody paliwowe 8mm ? Drugie pytanie dotyczy pozbywania się ciśnienia paliwa z układu. Czy wyciągnięcie przekaźnika pompy i odpalenie auta do czasu aż sam zgaśnie jest bezpieczne dla silnika ? Wydaje mi się że tak ale wole spytać ekspertów. Trzecie pytanie dotyczy czujnika ciśnienia paliwa. Czy jest coś takiego w M50 ? Czy pompa paliwa po przekręceniu stacyjki w pozycje 2 (nie odpalanie) pompuje paliwo z góry określony czas czy do uzyskania pewnego ciśnienia?
-
Przestały chodzic zegary (paliwo i woda)
To jest czesta oznaka padających zegarów. Czyli naprzemienne działanie/niedziałanie. Ale może w Twoim przypadku jest coś innego.
-
Przestały chodzic zegary (paliwo i woda)
Raczej strzał w przepływkę czujnika poziomu paliwa nie uszkodzi bo to druga strona auta :) Ale kto wie w każdym przesądzie jest ziarno prawdy :)
-
Przestały chodzic zegary (paliwo i woda)
Możliwe że uszkodziły sie zegary, ewentualnie problem stykologii. Szczegółów szukaj na forum.
-
[e36] niedziala ekonomizer
Sprawdź zegary u kogoś innego a potem szukaj winy w aucie.
-
[e36] niedziala ekonomizer
To że ekonomizer na postoju pokazuje MAX to jest ok, ale dlaczego podczas jazdy spada do zera ciężko powiedzieć, albo padł wskaźnik, albo kostka nie ma dobrego styku albo coś ECU szaleje :)
-
zbieznosc tyl - sruby wahacza - gdzie je kupic?
Jedź do ASO, na śruby zbytnio się chyba nie wykosztujesz.
-
[e36]+[316]+[M43] problem z korkiem spustowym chłodnicy
Dzieki za wyjaśnienie :cool2:
-
[e36]+[316]+[M43] problem z korkiem spustowym chłodnicy
Ja sie dołączę do pytania o ten plastik zaznaczony na czerwono bo tez ciekawiło mnie zawsze co to jest i do czego ?
-
[e36] jak zdjac klamke kierowcy?
A ja dodam od siebie że skoro nie potrafisz jej zdobyć w inny sposób to`zawsze możesz ją kupić :)
-
[e36] jak zdjac klamke kierowcy?
Wszystko masz opisane w książce "Sam naprawiam..." a w jaki sposób staniesz się jej posiadaczem to już Twoja sprawa :)
-
jak wprawdzic rzeczywisty przebieg samochodu??
Zgadza się, niestety nie jesteś w stanie sprawdzić przebiegu w inny sposób niż organoleptyczne lub w serwisie a jak wiadomo mało kto serwisuje do końca e36 bo to już stare auta. Prawdziwy przebieg zna tylko jej jedyny właściciel i ona sama ;)
-
wariuje mi ogrzewanie :(
Być może pompa wody też się uszkodziła i dlatego dopiero na wyższych obrotach ciśnienie w układzie jest odpowienie.
-
Pytanie o antenke
W tylnym słupku znajduje sie przedwzmacniacz antenowy, sama antena jest w szybie.