Treść opublikowana przez palermos
-
Sonda lambda.
A nie powinno być jakiś falowań obrotów czy innych objawów o których jest masa na forum gdy pada lambda ? Może się to odbyć tak bezobjawowo ? Nie mówie tu o spalaniu bo faktycznie mam trochę da duże ale już od początku jak mam samochód. Chodzi o pozostałe objawy.
-
Sonda lambda.
Ja jestem na etapie diagnozy sondy w swoim aucie. Wiem że mam sondę tytanową pracującą w zakresie 1-5 V Siemensa (rebrand NGK). Postanowiłem ją odpiąć na jakiś czas aby sprawdzić różnice w działaniu silnika. I co ? ZERO różnicy! Obroty trzymają się idealnie. Przyśpieszenie takie jak z sondą. Spalanie również bez zmian :) Czy to normalne ? A moze po prostu sonda jest uszkodzona od początku i nie mam punktu odniesienia. :D Czy są jakieś 100% objawy które powinny się pokazać po odpięciu sondy ?
-
Podgrzewanie przednich foteli nie działa!
Po pierwsze to ogrzewane powinno być faktycznie zarówno siedzisko jak i oparcie, zresztą po to są dwie wtyczki pod autem, osobna na oparcie i siedzisko. Po drugie zdiagnozowanie usterki jest banalnie proste więc nie wiem nad czym tak myślicie. Bierzemy miernik załaczamy ogrzewanie i mierzymy napięcie na kostkach, powinno być stałe lub pulsujące +12 (w zależności od pozycji przycisku). Następnie mierzymy oporność mat. Nie pamiętam ile powinno być ohm ale na pewno nie wiecej jak kilka, kilkanaście Ohm. Tym sposobem znajdziemy winowajce.
-
kontrolka check engine
OK, już wiem że kontrolka CHECK ENGINE jest powiązana z modułem ECM (engine control module) który występował w samochodach z dwoma sondami lambda lata '96 i młodsze. Zapalenie się tej kontrolki sygnalizuje nieprawidłową prace którejś z sondy lambda lub katalizatora. Jednakże mój samochód jest sprzed 96 roku więc mam pytanie do posiadaczy młodszych roczników gdzie mieści sie ta kontrolka ?
-
kontrolka check engine
Czasami spotykam się z opisem że komuś zapaliła sie kontrolka CHECK ENGINE. Czy ta kontrolka to ta na środku wyświetlacza z napisem CHECK ? Pytam dlatego bo u mnie ta kontrolka na środku jest powiązana z CHECK CONTROL i raczej nie sygnalizuje problemów z silnikiem tylko zapala się gdy moduł check control zdiagnozował jakąś ogólną usterkę.
-
Kto kupił BMW E90 kombi czarne Częstochowa
A zaczęliśmy od wałka w Częstochowie :) i to podwójnego bo nie dość że klient został oszukany przez sprzedającego to jeszcze zapłacił pewnie nie mało kasy za to żeby go w serwisie oszukali. :mad2: Co pieniądze robią z ludzi. :duh:
-
Kto kupił BMW E90 kombi czarne Częstochowa
Zgadza się, tylko co innego szyba po dzwonie a co innego malutkie pęknięcie po kamyku. Więc warto pośpieszyć się z tą fotką nim rysa się powiększy. Ale zaczyna się robić mały OT więc już nic nie pisze :)
-
Kto kupił BMW E90 kombi czarne Częstochowa
Chyba jedyne wyjście to zrobienie zdjecia przed wymianą i można je w czasie sprzedaży pokazać.
-
dziwna praca silnika i czerwona kontrolka. POMOCY
Odblokowujesz OBC (jak nie wiesz jak to daj znać lub poszukaj) a potem ustawiasz test nr. 9 który pokazuje aktualny stan napięcia w instalacji.
-
gdzie znalesc numer lakieru
I możesz poszukać też takiego wydruku pod tylną kanapą. U mnie był i była tam wszystko napisane łącznie z opcjami z jakimi auto wyszło z fabryki i nawet o której godzinie :D
-
problem z komputerem pokładowym
Ja w swoim poprzednim próbowałem tego patentu i nawet pomógł na jakiś czasz. http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=457171
-
Wymiana komputera
Pod komputerem w szufladzie masz taką dziurkę w którą wkładasz palec :D wyczujesz tam taką zapadke którą musisz docisnąć aby wysunąć OBC.
-
dziwna praca silnika i czerwona kontrolka. POMOCY
No chyba że masz OBC to możesz sprawdzić napięcie za pomocą ukrytego testu :)
-
Podgrzewanie fotela nie dziala
Sprawdź napięcie na wtyczce pod fotelem i będziesz wszystko wiedział.
-
Sonda lambda M50, a M52
Ja w swoim M50b20 mam 4 przewody koloru żółty czerwony biały czarny
-
Lampy Sonar załamanie Swiatła
Przecież na pierwszym linku załamanie światła jest dobre. Nie wiem czego się czepiacie ???
-
Jak zmienić "bzzz bzzz bzzz" na normalny gong?
Pomimo że mam OBC i normalny gong, to dzwięk niezgaszonych świateł mam taki sam ja Wy :) i na moje oko wydobywa się on z okolic licznika a nie z okolic gonga, więc to chyba standard. Ale faktycznie MASAKRA! :D
-
Nie działa podświetlenie temperatury na panelu komputera
Tam są zwykłe żaróweczki taki jak w liczniku. Wyciągnij panel i od góry je zobaczysz.
-
e36 jak zmienić język komputera?
http://www.geocities.com/ebaines/language.htm
-
Wtyczka w schowku i dziwny głośnik
A jakiego napięcia możesz się tam spodziewać :) Tam masz zwykłe 12v i napięcie jest tam stale niezależnie od położenia stacyjki.
-
Problem ze zmianą starego na nowe !
Raczej takiej diagnozy nikt zdalnie nie bedzie w stanie postawić. Jaki się trochę znasz to weź miernik lub probówkę i pomierz napięcia na kostce.
-
obudowa kluczyka
Jak kupisz grot do E30 pod tą obudowę no to nie ma bata żeby nie pasował :) Ale chyba się nie rozumiemy :)
-
obudowa kluczyka
Nie obudowa jest w tym przypadku ważna tylko grot. A z tego co widze to na tej aukcji nie ma grotu do BMW tym bardziej E30. Ale na pewno taki znajdziesz bo widywałem takie na allegro.
-
Nalot na bagnecie
Widocznie masz mało tej wilgoci i na korek już zabrakło :D Ja bym się nie przejmował jak nie maisz innych objawów. :cool2:
-
Nalot na bagnecie
Konkretna odpowiedź jest prawie w każdym wątku o maśle, serze, mazi etc na bagnecie :) Jeżeli robisz małe trasy a płynu nie ubywa jakoś znacząco a samego "masła" nie ma zbyt wiele to jest to dopuszczalne, a spowodowane wypieraniem wilgoci z oleju.