Treść opublikowana przez daniello320i
-
E36 318i, ilosc ubytego plynu chlod.
Płynu nie powinno ubywać i styl jazdy czy rodzaj pokonywanej trasy nie ma tu nic do tego. Podejrzewam że masz gdzieś wyciek zewnętrzny trudny do zlokalizowania (najprawdopodobniej od strony grodzi kabiny pasażerskiej, chłodnicy bądź nagrzewnicy). A być może reduktor LPG ma uszkodzona membranę i puszcza płyn do gazu? Zalanie środka kontrastującego do układu nie zaszkodzi a może pomóc w lokalizacji wycieku (nie mam na myśli tu reduktora - bo jego trzeba by rozkrecić i zobaczyć na właśne ślepia membranę)
-
Awaria napędu, jakieś sugestie ?? [E34]
A po lewej to co - pies? :wink: Równie dobrze mógł się ukręcić zewnętrzny jak i wewnętrzny
-
Olej w płynie (błoto) i płyn w oleju (kawa z mlekiem)
Również jestem tego zdania
-
Parę pytań o skrzynię biegów i sprzęgło.
A skrzynia nie powinna być zalana przypadkiem ATF-em? Do dyfrów bez szpery zalecają TAF-X 75W90
-
Katalizator czy tłumik
Da się wyciąć pozostawiając środkowy tłumik a w miejsce kata wstawiając dodatkowy tłumik w obudowie katalizatora - przerabiałem to w zeszłym roku. Dobry spawacz da sobie radę :wink:
-
sprzeglo e36 325 TDS, czy tez wystepuje w innych modelach?
A no jest. We wszystkich tych modelach które wyżej wymieniłem jest koło zamachowe dwumasowe
-
Awaria napędu, jakieś sugestie ?? [E34]
Zapnij bieg przy uruchomionym silniku, wysiądź z auta (i tak nigdzie nie pojedzie :wink: ) i zajrzyj pod auto czy wał się kręci i półosie - podejrzewam jak poprzednik że to przegub się sypnął
-
Katalizator czy tłumik
Ta pierwsza większa pucha to katalizator
-
318i Dolny waz chlodnicy zimny
Skoro głowica szczelna i jest nowa uszczelka to być może blok ma pęknięcie?
-
Opis pinow wtyczek licznika E36
Również jestem zdania że jak coś robić to z "klasą" - wstawiaj oryginalne OBC. Przynajmniej nie wygląda jak chiński kalkulator z lat 80-tych na 220V :wink:
-
sprzeglo e36 325 TDS, czy tez wystepuje w innych modelach?
E28: Informacje szczegółowe E28 E28 524td Limousine, Europa E28 525e Limousine, Europa E30: Informacje szczegółowe E30 E30 324td Touring, Europa E30 324td 4-drzwiowy, Europa E30 325e 2-drzwiowy, Europa E30 325e 4-drzwiowy, Europa E34: Informacje szczegółowe E34 E34 524td Limousine, Europa E34 525i Touring, Europa E34 525ix Limousine, Europa E34 525ix Touring, Europa E34 525td Touring, Europa E34 525td Limousine, Europa E34 525tds Touring, Europa E34 525tds Limousine, Europa E34 525i Limousine, Europa E36: Informacje szczegółowe E36 E36 323ti Compact, Europa E36 316i 1.6 Compact, Europa E36 323i Coupé, Europa E36 323i Touring, Europa E36 323i Limousine, Europa E36 323i Cabrio, Europa E36 325i Limousine, Europa E36 325i Cabrio, Europa E36 325i Coupé, Europa E36 325td Limousine, Europa E36 325tds Touring, Europa E36 325tds Limousine, Europa E39: Informacje szczegółowe E39 E39 523i Touring, Europa E39 523i Limousine, Europa E39 525td Limousine, Europa
-
[e34 525 lpg manual] dziwne zachowanie silnika
Brakuje gazu - jedź do gazownika na regulację
-
Olej w płynie (błoto) i płyn w oleju (kawa z mlekiem)
A wiesz kiedy ostatnio były zmieniane te płyny? Jak auto ostatnio było eksploatowane - na krótkich odcinkach czy zrobiło jakąś trasę? Jeżeli nie ubywa Ci płynu w zastraszającym tempie, nie masz nadmiernego ciśnienia w układzie chłodzenia to narazie daruj sobie zwalanie głowicy. Zmień olej, płyn i zobaczysz co bedzie się działo
-
Szarpie przy ruszaniu - czy to wina dwumasy lub sprzęgła?
No i jestem po wymianie sprzęgła :mrgreen: Po zdjęciu skrzyni wewnątrz sucho - zarówno uszczelniacz wału jak i wałka więc teoria o zaolejonyej tarczy OBALONA!!! Wysprzęglik suchy i działający poprawnie. Tarcza gruba (9,5mm - aż żal było wymieniać) bez żadnych uszkodzeń widocznych gołym okiem. Łożysko sprawne chociaż powierzchnia styku z dociskiem juz nieco wyświechtana. Docisk - hmm - na oko wygląda ok. Żadnego przegrzania ani uszkodzeń nie widać ale sprawdzić siły docisku "ręcznie" się nie da Koło dwumasowe bez widocznych oznak przegrzania - luz w granicach normy z czego najbardziej się ucieszyłem :mrgreen: Zostało założone nowe kpl. sprzęgło LUK-a. Przed jazdą testową miałem mieszane uczucia a w głowie paranoja czy aby przypadkiem na darmo nie zmieniałem sprzęgła :roll: Ku mojemu zdziwieniu pedał sprzęgła łapie od samego dołu (wcześniej gdzieś w połowie ale tarcza się nie ślizgała). Rusza płynnie bez żadnych poszarpywań a wibracje na pedale sprzęgła w trakcie przyspieszania zniknęły. Wygląda na to że jednoznacznym winowajcą był docisk :cool2: tak jak podejrzewałem.
-
Zmiana kolektora z 320 na 325
Przecież to takie same kolektory! Co innego gdybyś miał M52 i do niego chciał wpasować kolektor z M50
-
e34 525 TDS automat-gaśnie przy zmianie pozycju na skrzyni.
Nastawnik pompy wtryskowej albo zabrudzony albo zużyty
-
[M50] wzbogacenie dawki paliwa
O sondach siemensa 5V współpracujących z komputerem BOSCH-a jeszcze nie słyszałem :shock: Odnośnie katalizatorów - jesli sa całe to sprzedaj - ze 400zł powinieneś wyrwać :wink:
-
318d wahacze firmy mg, ktos posiada? Warto kupic czy nie
TRW a Meyle to dwie różne firmy! Meyle mają wymienne sworznie a TRW nie
-
Sprzęgło w TDS 318 jak się rozgrzeje to nie trzyma
Komplet to tarcza, docisk i łożysko wyciskowe. Koło dwumasowe jeżeli nie ma nadmiernego luzu to się nie wymienia - jest to drogi element (ok 1500zł)
-
(e39) 520 w gazie
Jak nie poskąpisz kasy i zamontują Ci to zgodnie ze sztuką to bedziesz zadowolony. Czyli brak spadku mocy, spalanie większe o ok 10% i to tyle
-
[e39] Nie wchodzą mi felgi 16' na przód
Dokładnie - to są 15" a nie 16". A ET 18
-
Szpera 25%
Przy normalnej jeździe nie odczujesz czy jest szpera czy jej nie ma. Szukaj szpery o przełożeniu 3.45 - takie jest fabryczniue przewidziane do tego silnika. Występowały one w silnikach 1.8is i 2.0 - są na małej "głowie"
-
Kontrolka zegarek.
Jak tylko to to trzeba przez komputer
-
[528i SE] Jaka Instalacja Gazowa?
Również polecam STAG-a 300. A do tego wtryski Magic Jet i reduktor na wyrost (powyżej 250KM) np. Scorpion GT. Taki zestaw ok 3,5tys zł
-
Kilka zeczy dotyczacych silnika M50
Podłączyć pod program diagnostyczny i przeprowadzić adaptację - ustawić "prawidłowe parametry pracy silnika"