Treść opublikowana przez daniello320i
-
MITY NA TEMAT ZMIANY OLEJU...
Nie dygaj! Nic złego się nie stanie :cool2: Mechanik który się na czymś nie zna woli się asekurować bo nie chce brać na siebie odpowiedzialności. A swoją drogą przy "mitach o olejach" dobrze byłoby poruszyć "mit delikatnego docierania silnika" :norty:
-
[automat] skrzynia wchodzi w tryb awaryjny
Komputer ASB masz w tej samej skrzynce (prawym podszybiu) obok komputera ECU
-
Compact pytanie o dyfer
Mechanizm różnicowy będzie pasował. A szpery nie potrzebujesz? Miałbym wkład dyfra ze szperą na zbyciu - jak coś pisz na priv
-
Compact pytanie o dyfer
Jest taki sam jak w e30. Pozostałem e36 mają inny most
-
MITY NA TEMAT ZMIANY OLEJU...
To czemu w poradniku Auto Świata dotyczącym naszych bimmerów piszą żeby wlewać 10w40 do TDS E34 ? Dla mnie "Auto Świat" to gazeta tworzona po czesci przez niekompetente osoby. Czemu nie weźmiesz instrukcji obsługi BMW i nie sprawdzisz jaki olej zaleca producent
-
Biegi wchodzą auto nie jedzie.
O most raczej bym się nie martwił. Na łącznik elastyczny tez mi to nie wygląda. Najszybciej któryś z przegubów się ukręcił.
-
most
Most z 528 ma mniejsze przełożenie więc jedyne co poprawisz tym zabiegiem to prędkość maksymalną - niestety kosztem przyspieszenia i elastyczności. Wg mnie gra nie warta świeczki
-
Jak rozpoznać czy jest poduszka powietrzna ?
Bo jest wykonana z innego materiału. Wieniec kierownicy musi być odporny na wycieranie podczas jej kręcenia. Natomiast centralna część jest wykonana z materiału który w momencie odpalenia poduszki rozerwie się w określony sposób
-
Chyba mi sprzęgło pada??
Sachs i LUK są w tej samej cenie ale ostatnio Sachs nie popisuje się bezawaryjnością swoich produktów - dlatego zdecydowałem się na LUK-a (również dlatego że oryginalnie też był LUK) Wymiana nie jest skomplikowana. Trzeba odkręcić układ wydechowy więc zaopatrz się w dwie uszczelki między kolektorami a rurami wydechowymi. Na wszelki wypadek kup w sklepie (z możliwością zwrotu) uszczelniacze na wał, wałek sprzęgłowy i wybierak - jak się okaże że ciekną to zmień.
-
Jak rozpoznać czy jest poduszka powietrzna ?
Odkręć poduszkę (środek kierownicy) a od spodu będziesz widział czy jest to zaślepka czy AIR BAG
-
BMW E39 528i Montaż szpery
Tak - tylko raczej nikt tego elementu osobno nie sprzeda :wink: A jeśli nawet to w cenie kompletnego dyfra
-
e39 520i Olej przy gniazdach świec (foto)
Oryginalnie był silikon na kantach - na pewno w e36. Być może później zmieniono technologię i w e39 już tego nie robiono
-
BMW E39 528i Montaż szpery
Pozostaną oryginalne z 528
-
Chyba mi sprzęgło pada??
W M52 masz koło zamachowe dwumasowe - w odchudzanie raczej bym się nie bawił (trzeba je rozebrać na części pierwsze) Odnośnie sprzęgła z linku - nie znam ale wszystko co jest pomalowane na niebiesko omijam szerokim łukiem :wink: Ja bym kupił sprzęgło LUK-a lub SACHS-a. Zresztą i tak niedawno zrobiłem bo tez wymieniałem sprzęgło :mrgreen:
-
M50B28NV custom pomoc w budowie
Teoretycznie wszystko powinno grać. Średnica cylindrów jest taka sama, uszczelka pod głowicę również więc różnica tkwi tylko w długości skoku tłoka. Zmieniając wał powinno wszystko grać - ALE TO TYLKO MOJA TEORIA
-
BMW E39 528i Montaż szpery
Chodzi Ci o wieniec ten co przykreca się do kosza-bębna? Bedzie pasował - rozstaw śrub jest taki sam. Dokładnie tak. Flansze łatwo wysuniesz. Po ich wyjęciu będziesz musiał odkręcić jeszcze mocowanie uszczelniaczy i bieżni łożyska stożkowego.
-
BMW E39 528i Montaż szpery
Tak - chodzi o te koło zębate na bębnie. Pod żadnym pozorem nie wolno Ci ruszać ani flanszy ani ślimaka atakującego bo most bedzie wył. Koło zębate do bębna jest przykręcone 10-cioma śrubami (podajże klucz 16) które fabrycznie były wkręcone na klej i żeby je wykręcić trzeba bedzie podgrzać je palnikiem - to jedyne utrudnienie
-
Wyciek oleju i płynu chłodniczego 325 POMOCY
Termostat zmienisz bez ściągania czegokolwiek oprócz obudowy termostatu
-
BMW E39 528i Montaż szpery
730i M30: 3,64 i 3,73 730i M60: 3,15 Mocniejsze wersje miały już większy most (typ 210) i szpery z nich nie upchniesz do swojej buni. Jak widać będziesz musiał jednak przełożyć tarczę napędową bębna bo Twoje 528i ma przełożenie 2,93
-
BMW E39 528i Montaż szpery
Widzę że kolega vipkwiecień zadaje pytanie na które zaraz sam daje odpowiedź :D Chyba dużo czytasz teraz o szperach i mostach :wink: Z tymi przełożeniami i literką S nie jest tak różowo bo nie na każdym moście znajduje się ta blaszka :( Jak już wcześniej pisałem - tylko m5 e39 miało szperę fabryczną - żadna inna wersja jej nie miała (chyba że ktoś robił przeszczep). Skoro masz most poza autem to bardzo łatwo sprawdzić czy ma szperę: jeżeli kręcąc flanszą (czy to zdawczą czy napędową) jesteś w stanie zatrzymać ręką drugą flanszę zdawczą to nie masz szpery. A jesli będą się obracać i nie bedziesz w stanie utrzymać jej w miejscu to ma szperę.
-
BMW E39 528i Montaż szpery
Chodzi Ci o e32 730i? Bo w e38 tak samo jak w e39 i e46 nie było już seryjnych szper (poza M-kami). Z tego co sprawdziłem oba dyfry są na dużej głowie (typ 188) i Twoje flansze powinny pasować do bębna szpery - czyli byś musiał tylko przerzucić sam wkład tak jak napisałeś. Najlepiej gdyby dyfer z e32 był o tym samym przełożeniu - wtedy nie musisz przekładać tarczy napędowej bębna (a jest przy tym trochę roboty). Nie wiem czy przypadkiem nie bedziesz musiał przełożyć też łożysk bębna - nie znalazłem ich wymiarów żeby porównać.
-
odpowietrzanie diesela
Tak. Z tym że odpowietrznik masz w zbiorniczku na podszybiu a nie na chłodnicy
-
Ktora wersje wybrac z E34 525 diesel'ow?
Ale żeś bzdury napisał i w dodatku pominąłeś jeszzcze wiele istotnych rzeczy. To podziel się swoją wiedzą! Jak Ty diagnozujesz czy masz kompresje w układzie chłodzenia? Po przejechaniu ilu km auto powinno się nagrzać wg Ciebie?
-
Wyciek oleju i płynu chłodniczego 325 POMOCY
To że ma kopa nie oznacza że silnik jest cacy. Na wydmuchanej uszczelce czy pęknietej głowicy też będzie miał kopa. Układ chłodzenia ma pojemność 11 litrów i jezeli mechanik spuszczał płyn z chłodnicy i z korka spustowego w bloku to tyle ma własnie wejść. Odpowietrznik masz jeden - obok wlewu płynu chłodniczego na chłodnicy.
-
odpowietrzanie hamulcow
Po miękkim pedolcu lub gdy nie dokońca wysprzegla - przy wciśniętym sprzęgle część momentu przenosi się na koła