Skocz do zawartości

daniello320i

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez daniello320i

  1. To nie Ceramizer czy Moto-Doktor co "buty wiąże i usuwa ciążę" ale sprawdzony środek renomowanej firmy który na pewno nie zaszkodzi - wielu na forum już stosowało i nie spotkałem się z opinią żeby komuś zaszkodził. Zawsze możesz jechać do pompiarza który zdemontuje nastawnik, rozkręci, przemyje i poskłada do kupy. Oby tylko potem ustawił go wg kompa a nie na "oko". 2 lata temu płaciłem za taką usługę ok 300zł
  2. fakt jest taki że wysokie obroty jałowe od razu zwiększają koszty,zwłaszcza jeśli ktoś się porusza w mieście.Bo w mieście przeważnie się stoi. No zależy jeszcze jakie to miasto i o ile te obroty są podwyższone - o 100 czy o 1000 obr/min Kiedyś miałem okazje się przekonac ile pali auto na postoju. Audi 1.8T z LPG i włączoną muzyką chodziło prawie przez całą noc (ok 10h) - spaliła w tym czasie ok 30L gazu. Więc jeśli obroty jałowe są nieco wyższe nie ma co liczyć że silnik na postoju zacznie palić 2x tyle. Może auto ma uszkodzony czujnik temp i dlatego ma podwyższone obroty i więcej pali?
  3. daniello320i odpowiedział(a) na prl temat w E36
    Krzywy wahacz? A może żle osadzona tuleja metalowo-gumowa? Danych dotyczących wymiarów samego wahacza nigdzie nie znajdziesz - ewentualnie podjedź do sklepu i poproś sprzedawcę o zmierzenie w wybranych miejscach
  4. Może i nie na temat :mad2: Napisałeś że chcesz zalać skrzynię TAF-Xem to Ci odpowiedziałem że tym to możesz zalać dyfer. Różnica między TAF-Xem a SAF-XO to praktycznie opakowanie (tak samo jak między MAGNATEC a MAGNATEC DIESEL) - porównaj specyfikacje. Natomiast SMX-S 75W85 to typowy olej do przekładni we fracuskich autach. Castrol nie ma w ofercie odpowiednika dla oleju MTF-LT2 więc nikt Ci nie odpowie co masz z tych dwóch wybrać i zalejesz to tylko i wyłącznie na swoją odpowiedzialność - czego notabene nie polecam i radzę kupić olej w serwisie
  5. Podepnij pod komputer. Nie podejrzewam przepływki ani tego że EGR jest zaślepiony. Szybciej obstawiałbym zabrudzony nastawnik pompy wtryskowej. Możesz spróbować dolać do paliwa środek do czyszczenia układu paliwowego i wtryskiwaczy diesla np firmy STP
  6. daniello320i odpowiedział(a) na admd1 temat w E39
    Wężyka możesz nawet nie tykać - to czy on będzie drożny czy nie nie ma znaczenia. Musisz zaślepić mosiężną rurkę która dochodzi do EGR-u. Pasuje jak ulał jakaś polska moneta (nie pamiętam jaka) więc miej trochę drobnych w portfelu przy robocie :wink:
  7. Już chyba od dwudziestu lat BMW oryginalnie zalewa swoje motory pełnym syntetykiem więc pisanie że w E34 TDS nie był dopuszczony taki olej to bzdura! Silniki się rozszczelniały a syntetyczny olej może i wypłukiwał nagar ale w fiatach 125p czy polonezach które latały na minerale od nowości - ale mit sie utrzymuje tak samo jak to że nie można mieszać czy zmieniać oleju o tych samych parametrach ale różnych producentów :duh:
  8. A gdzie w rozruszniku jest regulator napięcia??? :norty: Koledze pomyliło się chyba z alternatorem :wink: Nie wiem gdzie autor wątku psika ale podejrzewam że elektromagnes coś szwankuje albo jest problem z przewodzeniem
  9. W roczniku 91 miałeś immobiliser???
  10. daniello320i odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w E36
    Dobrze kombinujesz więc co Ci tu więcej radzić. Do roboty :mrgreen:
  11. Samochód dużo pali bo ma wysokie obroty na jałowym :duh: A to Ty samochodem jeździsz czy przeważnie stoisz? Jak się wstawiło najtańszą istalkę bo się chciało przyoszczędzić przy montażu to się wydaje więcej w trakcie eksploatacji :norty: Skoro gazownicy rozkładają ręce to coś mi się nie widzi że sam to wyregulujesz. Podjedź do innego warsztatu i zobacz co tam powiedzą
  12. Powiem tak: Wystarczy STAG 300/6 - Plusa sobie możesz darować będzie parę zł taniej. Butla oczywiście w koło Reduktor Zeta S powinien to udzwignąć - ale to dosłownie na granicy (niby jest do 250KM ale w rzeczywistości do ok 180KM) Wtryski Valtek - :duh: NIE, NIE, NIE!!! Dlaczego gwarancja na 20tys km lub rok? Bo wtryski się rozkalibrowują, padają jak muchy, są mało wydajne, wolne a poza tym głośne. Upieraj się na MAGIC JETY - będzie max 100zł drożej a spokojna głowa gwarantowana. Hamowanie auta na benzynie i gazie :cool2: To mi się podoba i za to warto parę zł dopłacić - parę czyli ok 300zł a nie 1000zł jak jest w tym przypadku (dlatego instalka wychodzi 4,5tys zł - trochę przesadzona cena). Ale jeśli masz automata to zapomnij o hamowaniu. Znając życie jak zarzyczysz sobie inne wtryski i wlew pod klapką to cena urośnie do 5tys zł. Popytaj jeszcze w innych zakładach. Za instalkę z gratami które podałem i montażem bez hamowni powinieneś zapłacić ok 3,5tys zł.
  13. daniello320i odpowiedział(a) na point temat w E36
    Coupe i sedan ma taki sam. Compact już ma inne niż poprzednicy
  14. Filozofii przy sparwdzaniu dużej niema :D Albo drucik w bezpieczniku jest cału albo przerwany. Włóż na próbe inny i zobacz jaki bedzie efekt
  15. Raczej nie - te jest do nowszego koła dwumasowego. Podaj mi 7 ostatnich znaków nr VIN. A czemu chcesz się pakować w używkę? Sprzęgło z linku kosztuje 200zł i jest bez łożyska. Za niewiele więcej kupisz nowe sprzegło - tańszy zamiennik. Co właściwie Ci się dzieje ze sprzęgłem że chcesz je zmieniać?
  16. Sprawdź bezpieczniki
  17. daniello320i odpowiedział(a) na harrikson1 temat w E36
    Próbowałeś przeprowadzić adaptację na kompie?
  18. Kpl. sprzęgło np SACHS nr 3000 133 002
  19. Jezeli bys miał most ze szperą to by tak było ale widocznie masz bez blokady dlatego cała moc idzie tam gdzie dyfer ma lżej - czyli na uwaloną półoś. Raczej niewielkie - ale jak wyżej Ci już napisałem ...
  20. daniello320i odpowiedział(a) na emir55 temat w E36
    Jak kupowałem auto to ceramika była pokruszona wewnątrz i brzęczał. Przy demontażu okazało się że kawałki ceramiki mam w końcowym wydechu (musiałem demontować i wysypywać co się dało) a resztę już wydmuchało na zewnątrz :wink: Ja żadnej poprawy (poza dzwiekiem - w końcu cisza) nie zauważyłem. Swoją drogą nie wydaje mi się żeby w miarę zdrowy silnik benzynowy który nie bierze litrów oleju między wymianami był w stanie zapchać kata. Co innego w dieslu gdzie sadza robi swoje
  21. Tak, Si, Yes, Da, Ja itd :wink:
  22. daniello320i odpowiedział(a) na harrikson1 temat w E36
    A przepływka oryginalna czy "chińska" podróbka?
  23. daniello320i odpowiedział(a) na Arek82 temat w E36
    1. Tak 2. Tak

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.