Skocz do zawartości

daniello320i

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez daniello320i

  1. daniello320i odpowiedział(a) na amber_sci temat w E34
    To niech sprawdzi ile w rzeczywsistości pali a nie wierzy wskazaniom komputera. W przeciwnieństwie do Ciebie ja mam kilku znajomych którzy mają silnik M50B25 w e36 i e34 z manualem i nikt nie słodzi mi że jego fura pali średnio 10L. Wystarczy posłuchać wypowiedzi na forum osób które na codzień jeźdzą takimi autami. Moja "kosiarka" jak byś niezauważył to M52B20 z vanosem i z Twoim M20B20 nie ma za wiele wspólnego. A biorąc pod uwagę jeszcze gabaryty obu aut to i spalania nawet nie ma co porównywać
  2. daniello320i odpowiedział(a) na amber_sci temat w E34
    Widzę że nie masz pojęcia o spalaniu tego silnika - gdyby tak naprawdę było nikt by nie kupował diesla :duh: No to jeszcze podziel się swoją wiedzą na temat tego sekwencyjnego gazu - podejrzewam że też nie miałeś z nim nigdy do czynienia :mad2:
  3. A gdzieś ty za tyle sprzęgło znalazł - w serwisie??? Poniżej masz link do zestawu LUK za 700zł: http://www.allegro.pl/item828450575_sprzeglo_luk_bmw_3_e30_bmw_5_e34_e28_2_0_2_3.html Jak dobrze poszukać to można tańszy zamiennik znaleźć np. STATIM za połowę ceny: http://www.allegro.pl/item817869148_sprzeglo_bmw_3_e30_bmw_5_e28_e34_2_0_2_3_m20_b20.html
  4. Dam Ci dobrą radę i obejrzyj raz jeszcze z innym mechanikiem (który "zna" BMW). Sprawdź: -okolice pompy wtryskowej czy jest sucha -jak pali na zimno -jak pali na ciepło (jesli trzeba długo pokręcić rozrusznikiem to sobie odpuść) -czy poprzedni własciciel nie zamontował tzw "podgrzewacza świec żarowych" - poznasz po świeceniu kontrolki grzania świec gdy uruchamiasz ciepły silnik -zdejmij przewód od intercoolera tuż przed zaworem EGR (wystarczy śrubokręt) i zobacz czy nie ma tam oleju i dużo syfu -ilość płynu chłodzącego przed jazdą testową i po -czy po odkręceniu korka układu chłodzenia (po rozgrzaniu silnika) i krótkiej przejaźdzce nie puchną węże -jak wygląda olej na bagnecie, pod korkiem i dowiedz się co było lane -obserwuj jak szybko wskazówka temp stanie do pionu (po 5km - jest ok) i czy nie wychyla się w którąś stronę -dobrze by było podpiąć pod kompa -itd Kupno TDS-a to "zakup podwyższonego ryzyka" i lepiej dmuchać na zimne. Koszty związane z ewentualną naprawą silnika moga nawet przewyższyć wartość auta. Była kiedyś na tym (chyba) forum osoba która w pół roku utopiła w TDS-ie 8tys zł a dalej borykała się z usterkami - czego nikomu nie życzę
  5. Energy? - pierwsze słyszę o takiej firmie. EPS? - oni to dobrą elektrykę robią ale żeby pompy też produkowali to mi sie nie wydaje. Maxgear - trochę dziwi mnie że jest najdroższa z nich bo to "chińszczyzna"
  6. daniello320i odpowiedział(a) na kaarol86 temat w E46
    "Dobry" sklep zaoferuje Ci taką samą część w tej samej cenie co allegro + przesyłka. Wystarczy się trochę potargować ;-)
  7. daniello320i odpowiedział(a) na bmnitay temat w E36
    Sprzęgło jest suche. To nie motocykl :wink: Ropa raczej ma nikłe szanse dostać się do sprzęgła
  8. daniello320i odpowiedział(a) na Artur M. temat w E36
    Bardzo dobrze :cool2:
  9. Miałem na myśli diodę prostowniczą. A chodziło mi o ich zastosowanie w przypadku gdy mamy tylko jeden kabel na kierunki wychodzący z centralki. Bezpiecznikiem tego nie obejdzisz
  10. Zadbany dieselek za 3 tys zł do którego nie bedzie trzeba dokładać?! A to dobre :duh: Szukaj od razu w budzie E39 :mrgreen:
  11. A cóż to za wynalazek ? A takie ustrojstwo co puszczą prąd tylko w jedną strone :wink:
  12. Sam nawet się za to nie zabieraj tylko jedź do dobrego pompiarza.
  13. daniello320i odpowiedział(a) na Artur M. temat w E36
    Ustawia się nastwnikiem na pompie wtryskowej
  14. W tym roczniku już jest indukcyjny nastawnik - co nie zmienia faktu że mógł się zabrudzić
  15. daniello320i odpowiedział(a) na Krzysiek25aa temat w E39
    Poduszki (mocowania) górne amortyzatorów mogą powodować to skrzeczenie
  16. daniello320i odpowiedział(a) na marcel1w1 temat w E36
    A wystarczy wpisać w google podaną frazę i będziesz wiedział co to jest! "Zmienne Fazy Rozrządu jest to nazwa systemów, których zadaniem jest przestawienie faz rozrządu, a więc momentów otwarcia lub zamknięcia zaworów w zależności od obciążenia jednostki napędowej oraz jej prędkości obrotowej. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod zwiększenia osiągów bez doładowania, a z zachowaniem ekonomiki zużycia paliwa"
  17. Bo najzwyczajniej w świecie była to felga 13" a tej za żadne skarby nie włożysz do e30
  18. "Made in Germany" :D Sprzedający nie ma zielonego pojęcia o sprzedawanym produkcie! Odnośnie gwarancji: powiedzmy nawet że jest. Co w sytuacji gdy pojawi się luz na sworzniu w ciągu tego roku? Wyślesz mu wahacz na swój koszt, bedziesz czekał 2-3tygodnie (minimum) na rozpatrzenie reklamacji a auto bedzie stało bez wahacza? Nie licz na to że sprzedający zwróci Ci pieniądze. Nawet jeśli uwzględnią reklamację to dostaniesz drugi po miesiącu. Decydując się na "taniochę" dokonuj zakupu u siebie na miejscu w sklepie motoryzacyjnym gdzie łatwiej będzie z reklamowaniem towaru. Jeżeli tuleje nie są wybite nie ma potrzeby ich wymieniać
  19. daniello320i odpowiedział(a) na amber_sci temat w E34
    1. Jeżeli lubisz jeździć dynamicznie to szukaj 525i. Oczywiście 520i (150KM) dla przeciętnego kierowcy w zupełności wystarczy. To czy silnik będzie z vanosem czy nie wg mnie nie ma już takiego znaczenia - niby silnik z vanosem jest bardziej elastyczny (różnica mało odczuwalna) ale za to w autach z tamtych lat często pojawia się problem z grzechotaniem i uszkodzeniem tej części (a jak jej nie ma to jeden problem z głowy). Nie nastawiaj się na to że silnik 2.5 spali mniej od 2.0 (praw fizyki nie oszukasz) w sprzyjających warunkach (trasa) spali co najwyżej tyle samo. 2. Chcąc dużo i tanio jeździć zakładaj od razu sekwencyjny LPG i nie słuchaj tych co twierdzą że BMW "nie lubi gazu", "gaz do zapalniczek", "nie opłąca się" bo takie głupoty wygadują Ci co mieli do czynienia z gazem II-generacji albo jeźdzą dieslem. 3. Polecam (tak jak kolega wcześniej) instalkę STAG-a. Do tego np reduktor SCORPION ST i wtryski MAGIC JET. Taki zestaw z założeniem to wydatek ok 3-3,5 tys zł i naprawdę nie ma po co pchać tam droższych instalacji. Oczywiście korzystniej cenowo jest znaleźć auto już z gazem ale trzeba się liczyć z tym że takie auto będzie miało większy przebieg - coś za coś. 4. Odnośnie ceny: Nie nastawiaj się na okazje. Auto w dobrym stanie musi swoje kosztować. Jeżeli nigdy nie miałeś do czynienia z BMW to radzę na oględziny przed zakupem auta zabrać jakiegoś fana marki (ktoś z klubu zapewne Ci pomoże - wystarczy poprosić) bo łatwo się wpitolić na minę która wpedzi Cię w niepotrzebne koszta a dodatkowo zrazi do marki - czego nikt z NAS nie chce :D
  20. Amortyzatory tej firmy też sprzedajesz? Swego czasu 50% to były reklamacje: albo źle pospawane i nie dawało się zamontować w aucie, albo spawy pękały i amorek się urywał, o pociekniętych już w kartonie nie wspomnę :D
  21. Połączenie jest pewne? - prąd przepływa? A może jednak nie wpiąłeś się w ten kabel co trzeba?
  22. Po co piszesz takie głupoty jak nie masz racji?! Otwór centrujący jest identyczny w E30 jak w VW golf II, III, passat B3, B4, polo 6N itd czyli 57.1
  23. 4Max jest produktem IC KRAFT -> Inter Teamu Maxgear -> Auto Partnera Hart -> Harta co nie zmienia faktu że wszystkie te marki to najtańszy chłam na rynku i każda z większych hurtowni musi mieć coś takiego w swojej ofercie bo są klienci biedniejsi i bogatsi
  24. Domyślam się że chodzi o "MAXGEAR". Jesli tak to gratuluję! Firma równie renomowana jak: HART, KRAFT, 4MAX, GPD itd
  25. U mnie też da się czasami zauważyć takie ocieranie. Niby przygladałem się kolumnie kierowniczej wewnątrz auta i pod maską ale nic niepokojącego nie zauważyłem.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.