Skocz do zawartości

daniello320i

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez daniello320i

  1. Wałek sobie daruj - chyba że będzie wytarty (w co wątpię) co okaże się po zdjęciu pokrywy. Jeżeli klepią hydropopychacze to po wymianie ich na nowe już powinno byc ok. Olej nie zaszkodzi zmienić.
  2. daniello320i odpowiedział(a) na miras77 temat w E39
    Auto z lutego 1997r - pojedynczy vanos
  3. Tematów co do wyboru silnika jest pełno na forum - użyj szukajki zanim zapytasz
  4. Nie i nie powinien tak się zachowywać. Spróbuj zrobić adaptację. Róznią się softem - chipem Zamień chipy w sterownikach Pewnie jest uszkodzony i dlatego nie ma różnicy w pracy silnika z i bez czujnika
  5. daniello320i odpowiedział(a) na miras77 temat w E39
    Podwójny vanos wychodził od 98r a kolega ma 97r
  6. daniello320i odpowiedział(a) na ice331 temat w E39
    Zachęcam do zapoznania się z wypowiedzią osoby która naprawia ASB: http://www.autojozefow.pl/forum/viewtopic.php?f=43&t=521&p=2105&hilit=ci%C4%85gni%C4%99cie+przyczepy#p2105 http://www.autojozefow.pl/forum/viewtopic.php?f=43&t=165&p=726&hilit=ci%C4%85gni%C4%99cie+przyczepy#p726
  7. daniello320i odpowiedział(a) na miras77 temat w E39
    Vanos - silnik M52 zawsze jest z Vanosem
  8. Bo w dieslu to normalka że po zalaniu świeżego oleju już po kilku km robi się czarny - wszechobecna sadza. W benzyniaku tak nie powinno być. Mam podobnie (z tym że w moim przypadku jest to niecały litr). To nie wina Castrola - tak samo było przy Mobilu, Orlenie czy Shellu
  9. Hurtownia tego nie robi! Ale kupuje też gdzie jest najtaniej - nie zawsze bezpośrednio od producenta czy importera. Nigdy nie można mieć pewności co do tego co jest wewnątrz opakowania - niezaleznie czy kupujesz olej na allegro, w hipermarkecie, sklepie, hurtowni a nawet ASO. Sam jestem świadkiem jak ASO (marki nie podam) kupowało w sklepie motoryzacyjnym klocki "TOMEX" po to by je montować w swoim warsztacie w autach tam serwisowanych i kasowało klienta jak za oryginał :duh:
  10. daniello320i odpowiedział(a) na artek90 temat w E39
    Aha - już widzę że Ci tyle zejdą z ceny :mrgreen:
  11. daniello320i odpowiedział(a) na artek90 temat w E39
    Stoi w salonie od 3 lat - czyli nie może znaleźć nowego nabywcy :mrgreen:
  12. Całkowicie raczej się nie zamyka. A jak jest z temp na wskaźniku? Non stop trzyma pion?
  13. Jeżeli założono pożądne graty i robiła to kompetentna osoba to będzie "chodzić" - i to jak! Frajda ta sama za połowę kasy. 10-cio letnie M5 to nie Porsche czy Ferrari żeby grzechem było pchać tam LPG - takie moje skromne zdanie :mrgreen:
  14. daniello320i odpowiedział(a) na ice331 temat w E39
    Nie piszemy że wszystkie automaty się sypią tylko ten konkretny który występuje w e39 530d (a pochodzi od GM). Nie znajdziesz go w Mercedesie - co najwyżej w jakimś Oplu
  15. Dokładnie jak napisał perszing740i: Są silniki w BMW (zwłaszcza te duże) i nie tylko których normalna temp. pracy to ok 110'C. W takiej sytuacji jak odkręcisz korek to nie wyrzuci płynu? Jak byś coś takiego zobaczył (Marek_E34) to zapewne zaraz byś się zabrał za ściąganie głowicy??? :duh:
  16. daniello320i odpowiedział(a) na ice331 temat w E39
    Konkrety były - przeczytaj raz jeszcze Dodatkowe obciążenie dla skrzyni jest - która jak zapewne wiesz nawet seryjną moc 193KM ledwo znosi O tak - zacznij ciągać jeszcze przyczepę to skrzynia na pewno dłuuugo posłuży :duh:
  17. daniello320i odpowiedział(a) na pawelski temat w E36
    Wiązkę elktryczną, wydech, przepływomierz, półosie. Zresztą podobnych tematów już jest sporo - użyj "szukajki" Wielu porusza temat SWAP-u a jak przyjdzie co do czego to mało kto na to się decyduje :duh:
  18. troszkę nie masz racji a to dlatego że jak ściśniesz waz to twoje palce powinny sie zetknąć w punkcie ściskania węza odkręć korek na gorącym silniku jeżeli wywali ci płyn to niedobry znak powinno tylko zasyczeć , spróbuj odpowietrzyć ponownie układ W vw na gorącym silniku możesz sobie ściskać przewody tak jak napisałeś ale w BMW życzę powodzenia :mrgreen: Odkręcać korek na chłodnicy czy zbiorniczku wyrównawczym przy mocno rozgrzanym silniku nie powinno się robić ale normalną rzeczą jest wywalenie płynu przy gwałtownym odkręcaniu - nawet w każdym aucie jest ostrzeżenie "nie odkecać na gorącym - grozi poparzeniem"
  19. daniello320i odpowiedział(a) na pawel010686 temat w E36
    Chyba miałeś na mysli SILENTBLOCKI? :wink:
  20. Trzymaj pistolet do tankowania pod lekkim kątem. Niektóre pistolety nie lubią wlewu BMW
  21. Węże mają być twarde. Przy obecnych temperaturach na zewnątrz i włączonym ogrzewaniu wnętrza nic dziwnego że dolny wąż jest zimny po kilkunastu km jazdy. Jeżeli wskazówka temp stoi w pionie to tym bardziej nie zawracaj sobie niczym głowy
  22. Przechodząc z mineralnego na pełen syntetyk to może wypłukać nagar (i to jeżeli auto długo jeździło na minerale). A zmiana samej marki oleju pozostając przy tych samych parametrach jakościowych i lepkościowych nic Ci nie wypłuka. Ja jak dotąd za kazdym razem lałem coś innego - bo lubię eksperymentować. Jeździłem już na Shellu, Mobilu, Castrolu, Statoilu, Agipie a nawet Orlenie. Przy następnej wymianie zaleję Valvoline tylko dlatego że jeszcze na nim nie jeździłem :D
  23. daniello320i odpowiedział(a) na DjAquaz temat w E36
    Wydech się różni ale kolektory wydechowe są takie same więc jeden silnik w miejsce drugiego wkomponuje się jak ulał
  24. Sterownik silnika. Podaje wartości od razu - nie musi się rozgrzewać jak sonda lambda
  25. daniello320i odpowiedział(a) na petro25g temat w E36
    W najgorszym przypadku zblokuje Ci kompletnie koło bądź odpadnie

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.