Treść opublikowana przez daniello320i
-
Chcialbym Wymienic Popychacze Zaworow,Kilka pytan...
Wałek sobie daruj - chyba że będzie wytarty (w co wątpię) co okaże się po zdjęciu pokrywy. Jeżeli klepią hydropopychacze to po wymianie ich na nowe już powinno byc ok. Olej nie zaszkodzi zmienić.
-
mam mały problem
Auto z lutego 1997r - pojedynczy vanos
-
Zakup BMW e39 opinje porada itp
Tematów co do wyboru silnika jest pełno na forum - użyj szukajki zanim zapytasz
-
Kilka zeczy dotyczacych silnika M50
Nie i nie powinien tak się zachowywać. Spróbuj zrobić adaptację. Róznią się softem - chipem Zamień chipy w sterownikach Pewnie jest uszkodzony i dlatego nie ma różnicy w pracy silnika z i bez czujnika
-
mam mały problem
Podwójny vanos wychodził od 98r a kolega ma 97r
-
chip w e39 530d automat
Zachęcam do zapoznania się z wypowiedzią osoby która naprawia ASB: http://www.autojozefow.pl/forum/viewtopic.php?f=43&t=521&p=2105&hilit=ci%C4%85gni%C4%99cie+przyczepy#p2105 http://www.autojozefow.pl/forum/viewtopic.php?f=43&t=165&p=726&hilit=ci%C4%85gni%C4%99cie+przyczepy#p726
-
mam mały problem
Vanos - silnik M52 zawsze jest z Vanosem
-
Zmiana marki oleju w e39 528i
Bo w dieslu to normalka że po zalaniu świeżego oleju już po kilku km robi się czarny - wszechobecna sadza. W benzyniaku tak nie powinno być. Mam podobnie (z tym że w moim przypadku jest to niecały litr). To nie wina Castrola - tak samo było przy Mobilu, Orlenie czy Shellu
-
Zmiana marki oleju w e39 528i
Hurtownia tego nie robi! Ale kupuje też gdzie jest najtaniej - nie zawsze bezpośrednio od producenta czy importera. Nigdy nie można mieć pewności co do tego co jest wewnątrz opakowania - niezaleznie czy kupujesz olej na allegro, w hipermarkecie, sklepie, hurtowni a nawet ASO. Sam jestem świadkiem jak ASO (marki nie podam) kupowało w sklepie motoryzacyjnym klocki "TOMEX" po to by je montować w swoim warsztacie w autach tam serwisowanych i kasowało klienta jak za oryginał :duh:
-
Zakup E39
Aha - już widzę że Ci tyle zejdą z ceny :mrgreen:
-
Zakup E39
Stoi w salonie od 3 lat - czyli nie może znaleźć nowego nabywcy :mrgreen:
-
problem z twardymi wężami po dłuższej jezdzie
Całkowicie raczej się nie zamyka. A jak jest z temp na wskaźniku? Non stop trzyma pion?
-
BMW M5 5LITRÓW+GAZ-400KM Co o tym sądzicie?
Jeżeli założono pożądne graty i robiła to kompetentna osoba to będzie "chodzić" - i to jak! Frajda ta sama za połowę kasy. 10-cio letnie M5 to nie Porsche czy Ferrari żeby grzechem było pchać tam LPG - takie moje skromne zdanie :mrgreen:
-
chip w e39 530d automat
Nie piszemy że wszystkie automaty się sypią tylko ten konkretny który występuje w e39 530d (a pochodzi od GM). Nie znajdziesz go w Mercedesie - co najwyżej w jakimś Oplu
-
problem z twardymi wężami po dłuższej jezdzie
Dokładnie jak napisał perszing740i: Są silniki w BMW (zwłaszcza te duże) i nie tylko których normalna temp. pracy to ok 110'C. W takiej sytuacji jak odkręcisz korek to nie wyrzuci płynu? Jak byś coś takiego zobaczył (Marek_E34) to zapewne zaraz byś się zabrał za ściąganie głowicy??? :duh:
-
chip w e39 530d automat
Konkrety były - przeczytaj raz jeszcze Dodatkowe obciążenie dla skrzyni jest - która jak zapewne wiesz nawet seryjną moc 193KM ledwo znosi O tak - zacznij ciągać jeszcze przyczepę to skrzynia na pewno dłuuugo posłuży :duh:
-
swap z M50B20 na 2.8
Wiązkę elktryczną, wydech, przepływomierz, półosie. Zresztą podobnych tematów już jest sporo - użyj "szukajki" Wielu porusza temat SWAP-u a jak przyjdzie co do czego to mało kto na to się decyduje :duh:
-
problem z twardymi wężami po dłuższej jezdzie
troszkę nie masz racji a to dlatego że jak ściśniesz waz to twoje palce powinny sie zetknąć w punkcie ściskania węza odkręć korek na gorącym silniku jeżeli wywali ci płyn to niedobry znak powinno tylko zasyczeć , spróbuj odpowietrzyć ponownie układ W vw na gorącym silniku możesz sobie ściskać przewody tak jak napisałeś ale w BMW życzę powodzenia :mrgreen: Odkręcać korek na chłodnicy czy zbiorniczku wyrównawczym przy mocno rozgrzanym silniku nie powinno się robić ale normalną rzeczą jest wywalenie płynu przy gwałtownym odkręcaniu - nawet w każdym aucie jest ostrzeżenie "nie odkecać na gorącym - grozi poparzeniem"
-
rzuca tyłkiem
Chyba miałeś na mysli SILENTBLOCKI? :wink:
-
NIE MOGE ZATANKOWAĆ DO PEŁNA
Trzymaj pistolet do tankowania pod lekkim kątem. Niektóre pistolety nie lubią wlewu BMW
-
problem z twardymi wężami po dłuższej jezdzie
Węże mają być twarde. Przy obecnych temperaturach na zewnątrz i włączonym ogrzewaniu wnętrza nic dziwnego że dolny wąż jest zimny po kilkunastu km jazdy. Jeżeli wskazówka temp stoi w pionie to tym bardziej nie zawracaj sobie niczym głowy
-
Zmiana marki oleju w e39 528i
Przechodząc z mineralnego na pełen syntetyk to może wypłukać nagar (i to jeżeli auto długo jeździło na minerale). A zmiana samej marki oleju pozostając przy tych samych parametrach jakościowych i lepkościowych nic Ci nie wypłuka. Ja jak dotąd za kazdym razem lałem coś innego - bo lubię eksperymentować. Jeździłem już na Shellu, Mobilu, Castrolu, Statoilu, Agipie a nawet Orlenie. Przy następnej wymianie zaleję Valvoline tylko dlatego że jeszcze na nim nie jeździłem :D
-
z m52b25 na m52b28
Wydech się różni ale kolektory wydechowe są takie same więc jeden silnik w miejsce drugiego wkomponuje się jak ulał
-
Pytanie w sprawie przepływomierza
Sterownik silnika. Podaje wartości od razu - nie musi się rozgrzewać jak sonda lambda
-
Łożysko pytanie
W najgorszym przypadku zblokuje Ci kompletnie koło bądź odpadnie