Treść opublikowana przez Yaza
-
wibracje 120 km/h - znany temat, nowe fakty
Zrobiłem dziś "reset of injectorvalues" i wibracje się zmniejszyły :? Co to oznacza? Kończy się jakiś wtryskiwacz? Dodam że nie ma żadnych błędów w systemie a autko pomyka całkiem nieźle. Acha...jeżeli podniosę obroty do 3500 zaczynają delikatnie falować :o
-
e39 530d pompa paliwa w progu bardzo glosna...
Chodzi jak mój chydrofor :D Może filtr paliwa zapchany?
-
wibracje 120 km/h - znany temat, nowe fakty
Witam. Podłącze się do tematu drgań, z tym że ja mam bardzo dziwne objawy. Rozpędzam się do dynamicznie (czyt. noga w chłodnicy :D ) wszystko jest cacy, skrzynia przerzuca biegi idealnie przechodzę przez prędkości 100-140...więcej i nic, ale gdy rozpędzę się do około 100-tki i lekko odpuszczę by zapiął się lock-up i próbuje przyspieszać tak na granicy rozpięcia lack-upa zaczyna mi buczeć, wibrować wewnątrz, dziwne objawy jak by uszkodzona poduszka pod silnikiem. Dziś wymieniłem obie poduchy i nadal to samo. Jest to trudno uchwytne zjawisko występuje tylko ma 5 biegu i zapiętym locku, podczas dużego obciążenia silnika np. na dużym wzniesieniu :? Dodam że problem wystąpił niedawno, jakieś 10,000km temu zmieniałem olej w skrzyni brak było jakichkolwiek oznak padającej skrzyni, żadnych opiłków, czy syfu w oleju. Nasuwa mi się pytanie czy wał, a konkretnie łożysko podporowe może powodować takie cuda? Może ktoś spotkał się z takim problemem?
-
530d - mróz, zimny zapłon, nierówna praca
Witam i życzę wszystkiego dobrego w nowym roku. Rozwiązałem problem nierównej pracy, dwie świece padły. Po wymianie jest równo i przyjemnie :wink: Byłem trochę skołowany raportem z inpy o sporadycznym błędzie stawiałem na luźne wtyczki, sterownik, a tu proszę....świeczki padły.
-
wolno się nagrzewa. Zablokowane webasto brak egr
Faktycznie nie ma. :|
-
wolno się nagrzewa. Zablokowane webasto brak egr
Jeżeli masz silnik M57, to masz termostat EGR, element nr 13 http://bmwfans.info/parts/catalog/E39/Sedan/Europe/525d-M57/LHD/A/2002/april/browse/engine/waterpump_thermostat/
-
E39 525d - Problem z odpaleniem
Sprawdź klemę pirotechniczną. Na forum było.
-
Problem z e39 530d M57
Jeżeli kupisz używaną to wiadomo (loteria)...idziesz na żywioł. Oryginał to Pierburg, ale u nas dostępne są pod nazwą Ti Automotiv zapakowane w pudełko Pierburg. Przynajmniej ja taką kupiłem w Intercarsie rok temu i jak do tej pory mam spokój. Nie twierdzę że wszystkie używki to złom, ale po walce z wibracjami na kierownicy przez krzywiące się tarcze hamulcowe (oczywiście zamienniki 2 komplety) trzymam daleki dystans.
-
Podgrzewane zamki - czy są???
To wy zajmujcie się ironią (tylko i wyłącznie), a ja trochę pogrzebałem i wygląda na to że taką opcję miały auta z pakietem (cold weather package), a podrzewanie odnosi się nie tyle do zamka co mechanizmu blokady zamka. A działało to w ten sposób, jeżeli podniosłeś klamkę i przytrzymałeś 3sek lub dłużej włączało się podgrzewanie lusterka, dysz spryskiwaczy i właśnie owej blokady zamka (niech będzie zamka). :norty: Zaczerpnięte z: http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=1113169
-
Problem z e39 530d M57
U Ciebie wygląda na pompę podprogową. Miałem podobne objawy tyle że moja czasem zabuczała a w szczególności pod koniec żywota, pompę polecam nową bo z używkami to nigdy nic nie wiadomo. P.S Na kompie wszystko wyjdzie. Powinny być błędy w DDE
-
Podgrzewane zamki - czy są???
Nigdzie nie mogę znaleźć "S314A DOOR MIRROR, DRIVER LOCK, HEATED" pełno jest za to w necie o S314A HEATED WINDSCREEN WASHER NOZZLES
-
Podgrzewane zamki - czy są???
Blokada kierownicy :D
-
Podgrzewane zamki - czy są???
Podgrzewane lusterka to są chyba. Te przecinki mi nie pasują...
-
530d - mróz, zimny zapłon, nierówna praca
Myślę że odpali. A brak przygasania oświetlenia to może oznaka że większość świeczek padła. Zastanawiam się czy w DIS-e jest jakiś test świec? Zimno trochę na dworze i nie uśmiech mi się ściąganie kolektora. Pzdr. P.S Dla szukających, może się przyda http://img829.imageshack.us/img829/8429/preheatingpowersupplye3.jpg http://img59.imageshack.us/img59/4967/k2283.jpg
-
530d - mróz, zimny zapłon, nierówna praca
No więc u mnie nie wszystko jest git, ale kiedy za oknem -13 narazie musi tak pozostać :( http://img193.imageshack.us/img193/8605/20101205171555.jpg
-
530d - mróz, zimny zapłon, nierówna praca
Witam. Ja mam to samo, nierówną pracę przez kilka sekund. Więc jeżeli większość tak ma może nie ma się czym przejmować, już chciałem wymieniać świece ale są sprawne więc...TTTM? (TenTypTakMa) czy jest to jakaś niesprawność?
-
Jak odpowietrzyc uklad chlodzenia?
No to może jakoś przydławić przepływ przez reduktor, gdzieś widziałem zaciski na węże ze śrubą regulacyjną. Tylko trzeba uważać bo jak za ostro się zdławi nici z jazdy na gazie...przez jakiś czas...
-
Jak odpowietrzyc uklad chlodzenia?
Może gazownik wpiął się w przewody od nagrzewnicy i gorący płyn zamiast przez nagrzewnicę, by-passem przez reduktor ucieka?
-
spadająca temperatura e39 530d
Termostat EGR. A najlepiej wymienić oba.
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
Co się wam nie trzyma kupy? Do edycji menu w MK3 otwierasz navtweakiem: "CDROM: Mk3/0116/BMWC01S/app_sw/usw_load" Nie próbowałem edycji ponieważ nie mam MK3
-
wymiana webasto
Znaczy że co, jak nie odpalisz silnika to webasto nie ruszy?
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
Ale te inne katalogi i pliki możesz otworzyć Navbootem :D Przynajmniej do MK3 reszty nie sprawdzałem. No i właśnie ja zmieniłem wszystkie kolory ale jak widać gdzieś coś przeoczyłem.
-
wymiana webasto
To nie jest ta sama pompa.
-
Ktory akumulator? VARTA czy ori BMW?
Bosch S5 100Ah 830A proponuję. Od dwóch lat mnie nie zawiódł nawet podczas skandynawskich mrozów, a autko pod chmurką nocuje.
-
Nagły spadek mocy
Być może sam pedał gazu jest walnięty. Jedź na kompa.