Treść opublikowana przez Yaza
-
530DA zgasł i nie odpala
Wygląda na to że ze sterownikiem silnika jest coś nie chalo...a jak na odpalonym podepniesz wtryski to co, gaśnie?
-
530DA zgasł i nie odpala
Jak masz inpe to może spróbuj odłączyć czujnik poł. wału, i wałka i sprawdź czy odczyt się zmieni na tych pozycjach Capacitor voltage. Może faktycznie któryś czujnik padł :norty:
-
[E39]Wypchnięte mocowanie półosi z mostu
Pytanie jest tylko dlaczego wyskoczyła? Być może pierścień już nie spełnia dobrze swojej roli. Co do oleju to sprawdź poziom najlepiej :cool2:
-
PARE DETALI DO USUNIECIA (PO ZAKUPIE AUTA)
A te komunikaty to przypadkiem nie jest że masz przepalone pozycje przód i tył a nie że wsteczne???
-
530DA zgasł i nie odpala
Tak gdybając to podane napięcie jest z modułu jakiegoś, pytanie jakiego....DDE (sterownik silnika) może nie ma połączenia któreś złącze, korozja , woda... :( Spróbuj zdiagnozować DISem może podpowie coś więcej.
-
E39 Którego typu automatu unikać?
Więc jeżeli chodzi o E39 530d założyciel tematu wyboru nie ma albo manual albo automat GM, choć sam nie sprecyzował że wybranką będzie 530d
-
530DA zgasł i nie odpala
Dlaczego napięcie jest takie niskie? 10.65...10.75
-
E39 Którego typu automatu unikać?
No właśnie nie wiem....a jeżeli nie wiem to się nie upieram że były :wink:
-
E39 Którego typu automatu unikać?
Postów setki, ale użytkowników są raczej tysiące??? Choć mogę się mylić...
-
[E39]Wypchnięte mocowanie półosi z mostu
Trochę poszperałem i wydaje się że flanszę (kołnierz zbieraka odbioru napędu :) ) utrzymuje tylko pierścień. Początkowo myślałem że jest to seger ale bardziej prawdopodobnym jest że to pierścień sprężysty jak w np. półosiach aut przednio napędowych, a mocuje się to tylko na wcisk. Włożyć, puknąć i już :cool2:
-
jak podlaczyc skrzynie basowa pod zestaw DSP
A jaki ma kolega system....hifi, top hifi
-
E39 Którego typu automatu unikać?
Wydaje się że trafienie E39 530d ze skrzynią ZF jest mało prawdopodobne, szybciej znajdziesz GM w dobrym stanie. Bywając na forum zauważyłem że większość z nas nie ma problemów ze skrzynią, przeważnie są to modele po 2000r które nie mają tak wielkich przebiegów jak ich starsi pobratymcy z przed milenium, choć daję głowę że i każdej z nich ujęli "spece" średnio po 100.000km przebiegu. Mam najechane 252.000km, w tym sam zrobiłem 100.000 w półtora roku, olej zmieniałem 3x (mam za darmo :norty: ) i GM śmiga aż miło choć czuję że autko ma większy przebieg niż zadeklarował poprzedni właściciel....a może nie :cool2:
-
E39 Którego typu automatu unikać?
Ale były również GM o zwiększonym momencie z oznaczeniem kończącym się na Y.Montowane w nowszych rocznikach, jest obszerny wątek na ten temat gdzieś na forum.
-
e39 530d touring woda w kokpicie pasażera
A przed kałużą nie byłeś na myjni? A nie przyciemniałeś szyb niedawno?
-
[E39] Tuleje pływające do wyminy.
To i Ja bym poprosił o jakiś schemacik, też czeka mnie wymiana :norty:
-
palenie samochodu
Ja bym obstawiał czujnik położenia wałka....a co jest do wygrania jak już ktoś zgadnie? :norty:
-
Jak sie nazywa ten element zawieszen i gdzie go dostane
Dwa pozostałe nie występują oddzielnie :mad2:
-
E 39 Problem z klemą pirotechniczną
Jest rozbieralne dlatego się grzeje bo ktoś kiedyś poskładał do d....Musisz zdjąć plastikową osłonę (jest trochę zabawy ale się da) w pierwszej kolejności trzeba wysunąć takie kwadratowe bolce. Pod osłoną klema składa się z dwóch części na stożku wciśnięta jedna w drugą. Musisz to rozpołowić, wyczyścić drobnym papierem ściernym najlepiej później przemyć i złożyć, wbić dość mocno. Jeżeli po zabiegu klema przestanie się grzać to.....but w podłogę i szerokiej drogi :D UWAGA!!! Musisz być na 1000% pewny że nie ma już ładunku w klemie!!!!!!
-
E 39 Problem z klemą pirotechniczną
Sprawdź czy się nie grzeje klema dodatnia.
-
E39-przewody w obudowie drzwi - od czego są? foto
Nie pamiętam dokładnie ale są chyba jeszcze jakieś krańcówki, czy też czujniki nacisku, coś tam, coś tam... :norty:
-
telefon e39 POMOCy
Czy jest poprawnie sparowany? Telefon pomimo że siedzi w uchwycie łączność ma przez bluetooth. No właśnie...podwójne posty :duh:
-
ubywa paliwo ze zbiornika [BMW 530]
Podczas jazdy paliwo jest w zbiorniku w ciągłym ruchy, a wraz z nim pływak poziomu paliwa. Coś jak fale na morzu :norty: Poziom paliwa jest uśredniany przez elektronikę żeby wskazówka nie skakała jak głupia, a po nocy paliwko się uspokaja więc i poziom mniejszy :mrgreen:
-
530d optymalne obroty? dla max osiągów
20 koników i 100Nm wiecej generalnie daje się we znaki innym. Zwłaszcza powyżej 140-tki i na wzniesieniach :norty:
-
Czy rezygnacja z EGR dodaje Mocy ??
...no cóż poradzić kiedy ciekawość nie daje spokoju :cool2: A swoją drogą ta sekunda zwłoki, a dwie to już zdecydowanie za dużo tej turbodziury takie mam odczucie. Długość przewodów nie powinna mieć znaczenia ponieważ jest zasobnik podciśnienia, no chyba że są za miękkie :?
-
Czy rezygnacja z EGR dodaje Mocy ??
Hmm.. a mnie ciekawi dlaczego turbina przestaje gwizdać powyżej 3tyś obrotów :| Zrobiłem eksperyment, umieściłem pod maską mikrofon i.....w drogę! To co usłyszałem trochę mnie zdziwilo. Do 3000 obr/min turbinka gwiżdże jak ta lala, powyżej jest dzwięk jak z zaworu blow off którego przecież fizycznie nie ma i gwizd ustaje??? Dziwne...bo przecież auto rwie jak rakieta dalej :norty: a nawet lepiej :mrgreen: