Treść opublikowana przez Yaza
-
530d brak mocy
Co tu doradzić, zrób diagnozę może się czegoś więcej dowiemy. Zaślepiania egr osobiście nie polecam, strasznie twardo silnik pracuje po takiej operacji. Proponuje przejrzeć, wyczyścić i śmigać. Co do mechaników to szczerze mówiąc nie spotkałem się z dobrym od BMW w Zielonej, sami czarodzieje... :duh:
-
[E39] - płyn chłodniczy, czerwony silnik... UPS
Ależ te Nissany niezawodne są, nie to co BMW. Ja w swojej już musiałem wymienić (8lat, 300tyś) :cool2: W Nissanie będziesz miał spokój jeszcze przez jakieś....20lat :D
-
e39 523i benzyna 1997 pytanie o ogrzewanie
Może się nie domyka ten termostat, płyn krąży częściowo w dużym obiegu i stąd wolne nagrzewanie.
-
e39 523i benzyna 1997 pytanie o ogrzewanie
Termostat, ...ty
-
Bije przy chamowaniu. Nie Felgi i nie krzywe tarcze!! POMOCY
Jakie te tarcze chińskie ceramiczne? (czyt. z gliny) czy firmowe (OEM, Zimmermann...inne się krzywią podobno). Piszę podobno bo w E34 może nie ma problemów z zamiennikami, a większość problemów to E39 po lifcie z tarczami 324mm.
-
e39 2001 touring-tylna wycieraczka nie dziala
Postanowiłem zabrać się za problem choć na dworze -10, no i wiadomo co było....kable w klapie :duh: http://img101.imageshack.us/img101/4337/cimg3967h.jpg
-
PDC tył ...
Ja miałem taki przypadek że na kompie brak było błędów, wszystkie czujniki po obsłuchaniu "tykały", a PDC nie działało. Powodem był uszkodzony czujnik, przy diagnozie w w INPA nie podawał odległości, podmiana na inny załatwiła sprawę.
-
tylna wycieraczka
Wycieraczka tylna sterowana jest oddzielnym modułem prawdopodobnie zintegrowanym z silnikiem (sugerując się oznaczeniem na zdjęciu) Zamieszczam lokalizację, schemat i rozpiskę pinów tylnej wycieraczki. :cool2: http://img5.imageshack.us/img5/457/modux.jpg
-
tylna wycieraczka
Ja borykam się z innym problemem, stało się to prawdopodobnie po rozłączeniu akumulatora choć pewny nie jestem. Moja tylna wycieraczka działa ale tylko po tym jak użyje spryskiwacza, zamiecie dwa razy i koniec. Nie działa po włączeniu jej manetką na kierze jak również po włączeniu wstecznego. Szukam cały czas na razie rozwiązań teoretycznych w necie ale nic nie ma, posiadam INPA i DIS ale tam również nie ma nic czym można by zdiagnozować tylną wycieraczkę, mało tego nie mogę znaleźć jak ją owymi programami uaktywnić a laikiem nie jestem :mad2: . Nawet w IsiTronic nie ma słowa o tylnej wycieraczce w turingu :?
-
e39 2001 touring-tylna wycieraczka nie dziala
Odświeżę temat bo padła mi wycieraczka z tyłu, a objawy identyczne jak u Mr.Lova. Jakieś solution Mr.Lova? A stało się to po rozłączeniu akumulatora :? ...prawdopodobnie
-
Błąd Automatycznej skrzyni biegów i inne kontrolki
To ja jeszcze dodam od siebie odnośnie pompy w skrzyni biegów...ciśnienie sprawdza się manometrem podłączonym do skrzyni a nie komputerem. Czasem może pęknąć kosz sprzęgłowy (np. czwartego biegu) i ciśnienie uchodzi bokiem, lub zawór regulacyjny ciśnienia głównego szwankuje (elektrozawór). Przydał by ci się ktoś bardziej kumaty...ale sam wiem jakie są koszty napraw za granicą :mad2: najchętniej to by wymienili wszystko na nowe.
-
530d automat przeciąga biegi do odcinki, czasem gaśnie
A nie siada ci konwerter? Ja jestem po wymianie bo wyciągnął kopyta, objawy typowe, szarpanie pomiędzy 90-110. Zrobiłem jeszcze 1400 i zaczął mi przeciągać biegi a zwłaszcza na trójce. Błędów na kompie również nie było co mnie ucieszyło bo skrzynia jest git. Dziś po wymianie wszystko wróciło do normy.
-
nie działa podświetlenie wyświetlacza przebiegu
Na przykład Pawlak zrobił dzika szuwaksem ze świni :D
-
Zmieniarka
Wypal płytę CD a nie ISO z danymi mp3
-
530d automat przeciąga biegi do odcinki, czasem gaśnie
Skrzynia uczy się sposobu jazdy kierowcy, aby ją zresetować pedał w podłogę i przekręcamy kluczyk w pozycję dwa (nie odpalamy) trzymamy pedał 20sek, puszczamy pedał wyłączamy zapłon.....zrobione. Można to zrobić również INPA
-
znalazlem jakas czesc lezaca luzem przy silniku co to jest?
Zdjęcia trochę małe, ale na tłok z korbowodem nie wygląda :D Wywal to i ciesz się jazdą.
-
530d automat przeciąga biegi do odcinki, czasem gaśnie
Podstawą jest tu diagnoza komputerowa. Sterownik skrzyni jest ściśle zależny od sterownika silnika i jeszcze innych układów. Spróbuj zresetować adaptację skrzyni. Zastanawiające jest to gaśnięcie silnika...
-
530d urywa uchwyt rolki prowadzącej.
Już jest ta rolka :D Całe życie się człowiek uczy... Dziwne ale w ETK ta dodatkowa rolka występuje zarówno przed jak i po "lifcie :?
-
530d urywa uchwyt rolki prowadzącej.
Dziś sprawdziłem u siebie i trzeba wprowadzić pewną korektę, otóż ja mam jeszcze jedną rolę prowadzącą poniżej alternatora :norty: . "ryba778" wygląda na to że to ta rolka której nie ma na schemacie odpadła u ciebie. Pytanie więc które modele posiadają tą rolkę, wszystkie czy te po lifcie?
-
Pytanie odnośnie oświetlenia pozycyjnego.
Po czym wnosisz że się kończy? Może wystarczy uzupełnić stan oleju.
-
530d urywa uchwyt rolki prowadzącej.
Może to się przyda, co prawda do aut po lifcie...ale przed było chyba tak samo http://img824.imageshack.us/img824/2624/picture001kh.jpg
-
530d Zakup konwertera
Hej. Szukam i szukam...chciałem znaleźć nowy konwerter ale nie za cenę w ASO, i co...ano nic. BMW bardzo skrzętnie ukrywa wszelakie dane co do wymiarów i typów. O ile z silnikami benzynowymi nie ma problemu o tyle z dieslami już nie jest tak różowo ponieważ na rynku USA nie były oferowane (mowa o E39 530d). Sporo czasu spędziłem na szukaniu również za oceanem i co?...ano jest tak że do Cadillaca SRX w którym montowano tą samą skrzynię jest wiele zamienników konwertera kosztujących około 250$. Znalazłem nawet nową skrzynię z konwerterem (nówka 0km przebiegu) za 500$ :norty: była do cadillaca ale po przełożeniu tzw. dzwona i tylnej pokrywy było by git, tylko jakie były by koszty całkowite jej zakupu?... Tak więc nadal nie wiem jaki jest numer fabryczny GM konwertera, wiem tylko że zaczyna się na 242.....z drugiej strony nie che się wierzyć że GM zrobiło konwerter tylko i wyłącznie do E39 530d, musi być jakaś alternatywa prócz ASO, allegro i regeneracji. Nowe konwertery były swego czasu oferowane przez jedną firmę w Polsce za cenę 2000zł ale to było dawno, i jak poinformował mnie sprzedawca rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Pzdr.
-
530d Zakup konwertera
Witam. Mam problem z wibracjami prawdopodobnie kończy się konwerter. Szukałem nowego lub regenerowanego, z racji że obecnie jestem w norwegi chciałem kupić konwerter w Polsce, przywieźć go i wymienić w norwegi. Wydzwaniałem do firm zajmujących się regeneracją konwerterów ale kupno nowego graniczy z cudem, o aso nie wspominam :D . Pytanie więc brzmi...jaki jest numer konwertera, auto ze stycznia 2003r. Chodzi mi o numer wybity na konwerterze a nie z ETK. Spece od regeneracji twierdzą że jest ich kilka typów, jeden twierdzi nawet że różnią się trzpieniem centrującym (grzybek,czy płaski...zapytał :shock: ) Wiem że najprościej wymontować konwerter, ale nie mam na razie takiej możliwości a kupno pierwszego z brzegu trochę mija się z celem :D . Myślałem że wystarczy model, typ, nr. skrzyni ale niestety nie :mad2:
-
Szarpanie - kangurek
"Spido" napisz coś więcej, padł tylko konwerter? Czy miałeś jakieś błędy na kompie przed awarią, jak mocne były to szarpnięcia. Mam bardzo podobne objawy tyle że na razie bardzo delikatne. Tak jak u ciebie jak jadę około 100km\h na tempomacie czuję jak szarpie i widzę jak obrotomierz skacze około 2-3 mm. Trochę mnie to martwi, a do domu 1400km :|. Dodam że zrobiłem dynamiczną diagnozę INPą i nic niepokojącego z tego nie wynikło, zero błędów czy wykrytych poślizgów na skrzyni.
-
BMW 530D Wyłacza się silnik podczas przyśpieszania. Pomocy??
ZAWÓR CZUJNIK TURBINY EGR... nie no gratuluje wiedzy :mad2: