Treść opublikowana przez Yaza
-
530dA Czy ona musi tak głosno chodzić ?
Nie wiem jak głośna jest twoja , ale u mnie też od 2500 około silnik pracuje głośniej. Może tak ma być? A może pora przejechać się jakimś daewo, lub golfem i....jakie te nasze Beemki są ciche :norty:
-
Czy rezygnacja z EGR dodaje Mocy ??
Ja tam wolę z ERG :cool2: Kolektor sprawdzałem i nie było w nim jakoś specjalnie dużo nalotu więc nic nie kombinowałem z EGR. Co do dynamiki auta to (automat) nie stwierdziłem powalających na kolana zmian.
-
Jak podłączyć wzmacniacz,zmieniark e38bez dsp navi4:3 1995r.
Wyjście cyfrowe do instalacji z DSP
-
Czy rezygnacja z EGR dodaje Mocy ??
Nie zauważyliście że silniczek głośniej (twardziej) pracuje na wolnych obrotach :norty: A co do oleju to proszę mnie nie obrażać :mrgreen: Ekologia ekologią, a cyrkulacja zwrotna spalin łagodzi obyczaje diesli. Nic prostszego każdy może sam sprawdzić i posłuchać.
-
Czy rezygnacja z EGR dodaje Mocy ??
A ja nie lubię jak mi grzechocze silnik z zaślepionym ERG
-
523i Głośno zaczeła chodzić przy przyśpieszaniu
Akumulator też ci padł parę dni temu? :duh:
-
Problem ze skrzynią automatyczną w e39 530d
Witam. Na początek proponował bym jechać do kogoś kto się zna na żeczy i sprawdził poziom oleju.
-
[e46] Wtryski common rail
Jakieś podejrzane te korekcje, wszystkie identyczne.
-
[E39] Instalacja DSP vel. Top Hi-Fi
Za zmieniarką w głębi.
-
[E39] Instalacja DSP vel. Top Hi-Fi
Lewy boczek bagażnika, poniżaj Navi w pozycji pionowej.
-
Nowy akumulator dodal mocy i wogole lepiej jezdzi-
Po pierwsze alternator jest wołem roboczym w każdym aucie bez niego akumulator jest niczym jak tylko chwilowym zasobnikiem prądu. Jego rola kończy się na rozruchu auta i podtrzymaniu jego funkcji życiowych gdy alternator nie daje radu (co rzadko się zdarza gdyż zaczyna tyrać od 1100 obrotów czyli praktycznie biegu jałowego) i tyle... A teorie że po wymianie akumulatora auto jedzie szybciej, pali znacząco mniej i przyspiesza w 6s do setki to proszę wybaczcie ale herezje jakieś, no chyba że z ładowaniem jest coś nie chalo. Ale to już oddzielna historia... 1 bardzo dobry współczynnik utrzymania wartości znamionowych dla różnych stanów pracy. Wszystko się zgadza ponieważ chwilowo akumulator jest dużo wydajniejszy od alternatora ale...chwilowo. Później trzeba go ładować, a zgadnijcie czym się to robi w aucie :norty: 2 bardzo wydajne prądowo źródło w porównaniu do alternatora ( obciążenie przy rozruchu) Tu też jest gitara ale...trzeba jakoś ten alternator wprawić w ruch żeby zaczął działać, czy nie? Wolicie przekręcić kluczyk czy pchać... 3 magazynowanie prądu Do tego został stworzony :cool2: 4 niemalże idealne źródło prądu biorąc pod uwagę ilość generowanych zakłóceń, poprostu idealne napięcie DC ...do czasu kiedy nie zacznie działać alternator :D a jednak pomimo to jest nieodłącznym elementem instalacji elektrycznej pojazdu. Pozdrawiam.
-
Nowy akumulator dodal mocy i wogole lepiej jezdzi-
Jeżeli wszystko zależy od akumulatora to po co alternator? Więcej powiem, bardziej się nasze autka bez akumulatora obejdą niźli bez alternatora. Ale co tam...
-
Pytanie Kontrola trakcji e39 530d
Na "P" też...??? :mrgreen:
-
Awaria webasto
Czasem się webasto lubi...jak by to nazwać...zalać :norty: U mnie zdarzyło się to raz jak bawiłem się inpą i testowałem pompkę paliwa. Ale notoryczne zalewanie to już choroba świeczkowa może być. :cool2:
-
[E46] doposażenie zmieniacza cd
Pin 3 w niebieskim złączu X1313 to I-BUS w MK4, lub Pin 3 Niebieskie złącze X18804 Tunera TV. Ale nie jestem pewny czy można się wpiąć ot tak sobie w magistralę, normalnie to sygnał sterujący zmieniarkę wychodzi z tunera radiowego.
-
320d znikajacy diały dym
...zwany inaczej separatorem oleju. Nie wymieniany potrafi się zapchać zwłaszcza gdy temperatury spadną poniżej zera, wtedy silnik odpowietrza się przez uszczelniacze turbiny (co wcale jej nie służy) wtłaczając olej który zamiast spływać do misy olejowej przenika do kolektora ssącego i zostaje spalony (biały dym). Początkowo dymi przez chwilę po uruchomieniu zimnego silnika z czasem dymienie nasila się, nie sposób nie zauważyć w lusterku i zaczynają znikać spore ilości oleju. Na początek proponuję wymianę lub czyszczenie, koszty nie są wielkie a silnik odetchnie :cool2:
-
320d znikajacy diały dym
Wymieniałeś filtr odmy?
-
MK3+POISon+radary
Ale trzeba jeszcze zmodyfikować soft, dodać ikonę itd...chyba że użyjesz Pimp My Nav do modyfikacji mapy.
-
Nosi autem powyzej 120km/h
Zimowe kapcie? :mrgreen: Geometrię to bym jednak zrobił dla pewności.
-
530d problem z gaśnieciem auta przy duzych mrozach
...a to do ropki jakiś uszlachetniacz potrzebny? Chyba do opałowej :duh:
-
Problemy z webasto...potrzebna instrukcja :)
viewtopic.php?f=97&t=115407 :norty:
-
[e 39] Odtwarzanie filmów
Się nie da. Ani czytnikiem navi, ani zmieniarką.
-
[E39] zmieniarka cd i odtwarzanie mp3
No właśnie jak i czym....temat stary ale jary. Szukałem sporo i najprostszym wyjściem było by zakup nowej pamięci zaprogramowanie i wlutowanie,może jakaś podstawka żeby łatwiej podmienić w razie krachu :norty: Albo.... Coś takiego tylko ta cena, no i zmieniarkę trzeba by nabyć.
-
otwarcie wlewu oleju przy wł. silniku 3L DIESEL e39
Uważam że takie testy nie są w żaden sposób miarodajne, czy to bagnet, czy korek. Wystarczy przytkana odma i będą przedmuchy jak ta lala :norty:
-
Problem z navi MK3 a woda dostająca sie do bagaznika E46
...może się jej tam dużo skrapla :cry2: