Treść opublikowana przez nomad66
-
Kupno X5 pytani,rozterki,porównania.....
jednemu jeździ, innemu pada. Jak dla mnie rosyjska ruletka
-
Schodzący lakier z końcówek wydechu
a ktoś testował malowanie proszkowe? Są farby niby do 600 stopni (czarne), na pewno malowanie końcówek to grosze przy nowych
-
Żaluzje chłodnicy w F15
rozpiąć jest problem, bo jest taki języczek wysuwany, a kostka jest za silnikiem po stronie kierowcy, więc ciężko też tam dostać, no chyba, że masz 2 metry wzrostu to pójdzie łatwiej
-
Żaluzje chłodnicy w F15
tak jak wyżej napisane, szybko kontrolować czujnik. U mnie przy 220tyśkm kostka była zapocona, nic się nie działo. Po prostu trafiłem przypadkiem na filmik na YT. sprawdzenie to 5 minut bez żadnych narzędzi, tylko do kostki dojść Nowy przewód z czujnikiem tylko ASO, około 700zł. Wymiana około 1h, przed odpaleniem auta dla bezpieczeństwa puściłem odpowietrzanie układu paliwowego
-
BMW X1 F48 WBAHT710603D88139
nomad66 odpowiedział(a) na lukaszbmwe90 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażwszystko możliwe. Z Francji sprzedają się auta zwykle po większych przygodach, potem śniadzi Belgowie lub Niemcy składają i mają auto taniej niż gdzie indziej. Część aut biorą Polacy, ale zwykle i tak to się przewija przez kilka rąk. Auta po 14-15 roku wolę z Polski. Dużo łatwiej sprawdzić historię, kupić salon Polska od pierwszego właściciela. A szkody typu pęknięta szyba albo przerysowany zderzak to są pierdoły. Zresztą udokumentowane i w 99% zrobione na ASO. Z przebiegiem w krajowym aucie też mało kto się bawi.
-
BMW X1 F48 WBAHT710603D88139
nomad66 odpowiedział(a) na lukaszbmwe90 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażrozrząd w serii b dopiero przy 240-250, przynajmniej jak regularnie zmieniany olej. Ja na auta z DE nie patrzę, ile Niemców zostało w Niemczech? Większość aut przechodzi przez tureckie/ruskie komisy, a tam wał za wałem
-
M50i 4.4 V8 530km
normy wltp, do tego zacieranie różnic w zasięgu EV i ICE. Jak diesel będzie robił na małym zbiorniku 600km i elektryk też "teoretycznie" 600 to będą argumenty dla rządzących, żeby wywalać ICE z obiegu. Mnie też wkurza, że do e53 tankowałem 90l do zbiornika a do f15 już tylko 75. Z większym zbiornikiem mógłbym spokojne 1h dłużej przejechać autem (140km) w trasach.
-
stukanie przednie zawieszenie
lemforder 80zł więc tragedii nie ma :D
-
stukanie przednie zawieszenie
wymiana samych tulei 9? Nie powinno być drogo, a to chyba najszybciej wyrabiający się element w X5. U mnie 225tyś i jeszcze nic nie ruszane, nic się nie dzieje
-
Pokrowce X3 F25
tak z ciekawości, jaki jest sens kupować BMW ze świetnymi fotelami i chować to pod pokrowce? Korzystaj z życia i jeździj, ciesz z fajnych foteli
-
Po nocy akumulator rozladowany (wdlg mnie)
agm 90ah w allegro/sklep motoryzacyjny i gotowe Ja bym jednak jeszcze pojechał na kompa zaprogramować nowy aku
-
Szyba czołowa
jak nie bardzo duży odprysk to spokojnie objedziesz. Nie raz ludzie po kilka lat jeżdżą z pęknięciami i się nic nie dzieje
-
Odpływy szyberdachu
zawsze 4 odpływy są
-
BMW E91 318i, Tychy, WBAUS31060A528791
nomad66 odpowiedział(a) na lenon4ever temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażchcesz kupić używane auto z Niemiec, z silnikiem nie polecanym. Wiesz, że jest zadbany egzemplarz, czy raczej chcesz w to wierzyć? Pokrywa dookoła korka uwalona olejem, mi się nasuwają pytania: mogą być zasadne bądź nie
-
BMW G01 - 5UXTR9C50KLP88289
nomad66 odpowiedział(a) na bartogr temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedaż99% silnika to to samo co b48. Więc raczej nie ma się co obawiać
-
Pierwsze usterki i awarie G05.
lecisz 140 w deszczu po autostradzie, wciskasz hamulec i Cię obraca Ma być sprawny hamulec który nie ściąga w żadną stronę. Nawet taka głupa rzecz jak czystość zacisku ma znaczenie - czasem robię auta znajomym i przyjeżdżają do mnie z tak brudnymi jarzmami hamulca, że klocek trzeba młotkiem wybijać. Jak ma hamować takie auto równo i skutecznie?
-
BMW E39 WBADT110X0GY58741 Warszawa
nomad66 odpowiedział(a) na tag04 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażauto ma 22 lata. Jedziesz oglądać stan i ile trzeba w nie włożyć, żeby doprowadzić do dobrego stanu. Do każdego w tym wieku trzeba dokładać, nie oszukuj się. Z zewnątrz może być wypucowany, pytanie co pod autem: progi, korozja, wycieki. Wyposażenie mega bieda.
-
BMW G01 - 5UXTR9C50KLP88289
nomad66 odpowiedział(a) na bartogr temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażjak dobrze naprawione (zdjęcia do wglądu + weryfikacja na miejscu) to nie ma co się bać. Chociaż zastanawiające jest usuniecie aukcji z kanady, jakby nie miał nic do ukrycia to by nie usuwał. Auto ma silnik b46, ale tego bym się nie obawiał również bo to b48 na rynek ameryki północnej - duży plus za interwały olejowe 15tyś/1 rok
-
Szyba czołowa
ciekawostka, że Fuyao to chinol :D kiedyś to była najtańsza marka na rynku i produkowała szyby do starych aut. A teraz często pierwszy montaż w fabryce.
-
[F25] Świeży zakup i lista problemów - potrzebna pomoc!
jeżeli mówimy o lusterkach to wszystko zależy od opcji - czy fotochrom czy zwykłe https://www.realoem.com/bmw/pl/select masz katalog online i szukaj wszystkiego co brakuje, potem możesz szukać używanych części, żeby zaraz nie wyszło auto tyle samo co ładne salon polska
-
Xdrive - rozmiar opon - skrzynia VTG
one nie uwzględniają "naciągów" i tego, że różni producenci mają różną średnicę przy tym samym rozmiarze: np pomiędzy letnim conti a zimowym goodyear może być ponad 1cm różnicy na średnicy.
-
[F25] Świeży zakup i lista problemów - potrzebna pomoc!
jak tylne lampy i włącznik za parę złotych nie przerobione, sprawdziłbym jeszcze przednie czy przerobione - obstawiam, że nie. Na twoje niektóre pytania to szklaną kulę trzeba mieć i zapytać co autor miał na myśli zupełnie inaczej jest jak coś się samo posypało a zupełnie inaczej jak ktoś coś źle poskładał. Tego nie wiemy. Jak za ten rok i auto po dachu to wg mnie dużo zapłaciłeś, zwłaszcza, z tą listą usterek. Jechałbym oddać bo to mina. Widać, że auto składane "po taniości", żeby tylko poszło. Jak chcesz się bawić to lepiej kupić taką z USA i samemu naprawić - przynajmniej wiesz co masz. Wkłady lusterek w usa są inne, tak właśnie słabo w nich widać
-
BMW E46 2.2LPG WBAEV11010KK80220
nomad66 odpowiedział(a) na Rxzycki temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażw 20 letnim aucie to loteria. Możesz jeździć bez większego dokładania, a możesz w pół roku dorzucić połowę wartości auta. Biorąc pod uwagę, że r6 nie poszło w tej cenie szybko i opuszcza dość sporo jak na budżet auta to pewnie może być ta druga opcja
-
Hamulce zwykle a opcjonalne M
zwykle BMW ma za małe hamulce do tego co auto oferuje, potem historie o gięciu, wibracjach i problemach W każdym x5 jakie kupiłem zawsze zakładałem największe hamulce jakie były dostępne do modelu. W e53 hamulce z IS - zawsze spokój i siła, w f15 25d mam hebel z 50d i nie ma że boli, zawsze hamuje tak jak trzeba. Seria się nadaje wozić dzieci do przedszkola max 60km/h.
-
Wyciek oleju z okolic prawego nadkola
jaki silnik? W dieslach lubią lecieć pokrywy zaworów, ale z stamtąd będzie brudny czarny olej raczej