Skocz do zawartości

nomad66

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nomad66

  1. jednemu jeździ, innemu pada. Jak dla mnie rosyjska ruletka
  2. a ktoś testował malowanie proszkowe? Są farby niby do 600 stopni (czarne), na pewno malowanie końcówek to grosze przy nowych
  3. rozpiąć jest problem, bo jest taki języczek wysuwany, a kostka jest za silnikiem po stronie kierowcy, więc ciężko też tam dostać, no chyba, że masz 2 metry wzrostu to pójdzie łatwiej
  4. tak jak wyżej napisane, szybko kontrolować czujnik. U mnie przy 220tyśkm kostka była zapocona, nic się nie działo. Po prostu trafiłem przypadkiem na filmik na YT. sprawdzenie to 5 minut bez żadnych narzędzi, tylko do kostki dojść Nowy przewód z czujnikiem tylko ASO, około 700zł. Wymiana około 1h, przed odpaleniem auta dla bezpieczeństwa puściłem odpowietrzanie układu paliwowego
  5. wszystko możliwe. Z Francji sprzedają się auta zwykle po większych przygodach, potem śniadzi Belgowie lub Niemcy składają i mają auto taniej niż gdzie indziej. Część aut biorą Polacy, ale zwykle i tak to się przewija przez kilka rąk. Auta po 14-15 roku wolę z Polski. Dużo łatwiej sprawdzić historię, kupić salon Polska od pierwszego właściciela. A szkody typu pęknięta szyba albo przerysowany zderzak to są pierdoły. Zresztą udokumentowane i w 99% zrobione na ASO. Z przebiegiem w krajowym aucie też mało kto się bawi.
  6. rozrząd w serii b dopiero przy 240-250, przynajmniej jak regularnie zmieniany olej. Ja na auta z DE nie patrzę, ile Niemców zostało w Niemczech? Większość aut przechodzi przez tureckie/ruskie komisy, a tam wał za wałem
  7. nomad66 odpowiedział(a) na Zermax temat w X5 (G05)
    normy wltp, do tego zacieranie różnic w zasięgu EV i ICE. Jak diesel będzie robił na małym zbiorniku 600km i elektryk też "teoretycznie" 600 to będą argumenty dla rządzących, żeby wywalać ICE z obiegu. Mnie też wkurza, że do e53 tankowałem 90l do zbiornika a do f15 już tylko 75. Z większym zbiornikiem mógłbym spokojne 1h dłużej przejechać autem (140km) w trasach.
  8. lemforder 80zł więc tragedii nie ma :D
  9. wymiana samych tulei 9? Nie powinno być drogo, a to chyba najszybciej wyrabiający się element w X5. U mnie 225tyś i jeszcze nic nie ruszane, nic się nie dzieje
  10. nomad66 odpowiedział(a) na marcin9303 temat w X3 (F25)
    tak z ciekawości, jaki jest sens kupować BMW ze świetnymi fotelami i chować to pod pokrowce? Korzystaj z życia i jeździj, ciesz z fajnych foteli
  11. agm 90ah w allegro/sklep motoryzacyjny i gotowe Ja bym jednak jeszcze pojechał na kompa zaprogramować nowy aku
  12. jak nie bardzo duży odprysk to spokojnie objedziesz. Nie raz ludzie po kilka lat jeżdżą z pęknięciami i się nic nie dzieje
  13. nomad66 odpowiedział(a) na Michal9 temat w X2 (F39)
    zawsze 4 odpływy są
  14. chcesz kupić używane auto z Niemiec, z silnikiem nie polecanym. Wiesz, że jest zadbany egzemplarz, czy raczej chcesz w to wierzyć? Pokrywa dookoła korka uwalona olejem, mi się nasuwają pytania: mogą być zasadne bądź nie
  15. 99% silnika to to samo co b48. Więc raczej nie ma się co obawiać
  16. lecisz 140 w deszczu po autostradzie, wciskasz hamulec i Cię obraca Ma być sprawny hamulec który nie ściąga w żadną stronę. Nawet taka głupa rzecz jak czystość zacisku ma znaczenie - czasem robię auta znajomym i przyjeżdżają do mnie z tak brudnymi jarzmami hamulca, że klocek trzeba młotkiem wybijać. Jak ma hamować takie auto równo i skutecznie?
  17. auto ma 22 lata. Jedziesz oglądać stan i ile trzeba w nie włożyć, żeby doprowadzić do dobrego stanu. Do każdego w tym wieku trzeba dokładać, nie oszukuj się. Z zewnątrz może być wypucowany, pytanie co pod autem: progi, korozja, wycieki. Wyposażenie mega bieda.
  18. jak dobrze naprawione (zdjęcia do wglądu + weryfikacja na miejscu) to nie ma co się bać. Chociaż zastanawiające jest usuniecie aukcji z kanady, jakby nie miał nic do ukrycia to by nie usuwał. Auto ma silnik b46, ale tego bym się nie obawiał również bo to b48 na rynek ameryki północnej - duży plus za interwały olejowe 15tyś/1 rok
  19. ciekawostka, że Fuyao to chinol :D kiedyś to była najtańsza marka na rynku i produkowała szyby do starych aut. A teraz często pierwszy montaż w fabryce.
  20. jeżeli mówimy o lusterkach to wszystko zależy od opcji - czy fotochrom czy zwykłe https://www.realoem.com/bmw/pl/select masz katalog online i szukaj wszystkiego co brakuje, potem możesz szukać używanych części, żeby zaraz nie wyszło auto tyle samo co ładne salon polska
  21. one nie uwzględniają "naciągów" i tego, że różni producenci mają różną średnicę przy tym samym rozmiarze: np pomiędzy letnim conti a zimowym goodyear może być ponad 1cm różnicy na średnicy.
  22. jak tylne lampy i włącznik za parę złotych nie przerobione, sprawdziłbym jeszcze przednie czy przerobione - obstawiam, że nie. Na twoje niektóre pytania to szklaną kulę trzeba mieć i zapytać co autor miał na myśli zupełnie inaczej jest jak coś się samo posypało a zupełnie inaczej jak ktoś coś źle poskładał. Tego nie wiemy. Jak za ten rok i auto po dachu to wg mnie dużo zapłaciłeś, zwłaszcza, z tą listą usterek. Jechałbym oddać bo to mina. Widać, że auto składane "po taniości", żeby tylko poszło. Jak chcesz się bawić to lepiej kupić taką z USA i samemu naprawić - przynajmniej wiesz co masz. Wkłady lusterek w usa są inne, tak właśnie słabo w nich widać
  23. w 20 letnim aucie to loteria. Możesz jeździć bez większego dokładania, a możesz w pół roku dorzucić połowę wartości auta. Biorąc pod uwagę, że r6 nie poszło w tej cenie szybko i opuszcza dość sporo jak na budżet auta to pewnie może być ta druga opcja
  24. nomad66 odpowiedział(a) na manji temat w X5 (G05)
    zwykle BMW ma za małe hamulce do tego co auto oferuje, potem historie o gięciu, wibracjach i problemach W każdym x5 jakie kupiłem zawsze zakładałem największe hamulce jakie były dostępne do modelu. W e53 hamulce z IS - zawsze spokój i siła, w f15 25d mam hebel z 50d i nie ma że boli, zawsze hamuje tak jak trzeba. Seria się nadaje wozić dzieci do przedszkola max 60km/h.
  25. jaki silnik? W dieslach lubią lecieć pokrywy zaworów, ale z stamtąd będzie brudny czarny olej raczej

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.