Skocz do zawartości

Dziwny dźwięk z silnika.


mshooter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To mój pierwszy wpis na forum więc witam Was wszystkich. 
Od kilku lat posiadam BMW X3 F25 z silnikiem B47. Kupiłem go z przebiegiem 105k km, teraz mam 196k. Auto bezawaryjne, byłem na akcji serwisowej wymiana EGR, teraz mam jeszcze akcję związaną z aktualizacją oprogramowania. A tak to bieżące wymiany olejowe max co 15k km. Ostatnio usłyszałem dziwny dźwięk w aucie (taki „tępy” dźwięk) jakby plastik lub element gumowy wpadał w rezonans na wolnych obrotach. Jest to słyszalne wewnątrz auta. I tym sposobem postanowiłem odpalić kamerę i posłuchać dźwięku silnika od zewnątrz. Na filmie jest start zimnego silnika, po nocy i tu moje pytanie. 
Czy to co słychać to pasek od klimy, czy łańcuch rozrządu? Taki „świerszcz😉”, ten dźwięk ustaje po kilku sekundach. Słychać to bardziej w drugiej połowie filmu gdzie zwolniłem nagranie o połowę. Co powiecie o łańcuchu „na ucho” - do wymiany czy nie ruszać? Bo opinie są podzielone. Wiele osób mi mówi, aby jeszcze nie wymieniać🤷🏼‍♂️🤦🏼‍♂️

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skontroluj koło pasowe, u mnie w b47d20c nie ma pisków ale czasami są większe wibracje silnika, przy oględzinach zauważyłem, że nawet z paskiem koło pasowe rusza się 1mm na boki, będę zmieniał na nowe. Niestety zamienników brak, tylko ori za około 2000zł

 

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.