Skocz do zawartości

X3 F25 N47 20dA gaśnie przy wrzucaniu D lub R jak zimny


bananv8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pacjent F25 20dA 184km 208.000km przebiegu. Po wrzuceniu na manetce D lub R (zaraz po odpaleniu) powstaje opór który gasi pracujący motor. Jeśli szybko puścimy hamulec podczas wbijania biegu to auto gwałtownie ruszy i silnik nie zgaśnie ale po ujechaniu np 20m i przyhamowaniu czuć opór stawiany hamulcom (jakbyśmy chcieli zahamować auto z manualem na 1 biegu bez wbijania sprzegła).

Po ujechaniu ok 500m zaczyna być lepiej a im auto łapie wyższą temp tym lepiej aż do płynnej zmiany pomiędzy P R N D na cieplym silniku.

- sama zmiana biegów, nawet na zimnym silniku przebiega bez szarpięć, zawahań, przeciągnięć - jest perfekt

- zmieniona była skrzynia na inną, regenerowany hydrokinetyk, nowy olej z filtrem i adaptacja (pozostal tylko stary sterownik)

- podmienione wtryski

- wymieniony i wyczyszczony EGR


Zamieszczam wideo na czym polega problem i jakie błędy pojawiają się w sterowniku silnika. Oraz co pokazuje live data na rozgrzanym silniku.




61da2670bcd2.jpg

e6b4d9653211.jpg

6c926729248c.jpg

bf72553fd248.jpg


Nie wiem czy problemu szukać w sterowniku skrzyni, silnika (brak jakiegoś styku?!), pompie CR lub czujnikach na listwie...

Proszę o jakieś sugestie. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

miałem tak samo po zregenerowaniu sprzęgła hydrokinetycznego. W zimie trzeba było odpalić auto i poczekać 30-40s zanim ruszyłem.
Ale za to plus był taki, że konwerter spinał zawsze i mocno, auto chciało jechać

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.