Treść opublikowana przez nomad66
- Dystanse
-
Sonda lambda za katalizatorem
zależy jaki dodatek ja używam archoil d6900 od 70tyś km, przebieg 240tyś w b47 i zero problemów kodować też nie trzeba raczej, ale usunąć błędy wskazane
-
E90 330xd 2008, VIN: WBAVD91070F006465
nomad66 odpowiedział(a) na jarekf temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażciężko znaleźć kilka lat świeższe auto z dużym dieslem z takim przebiegiem, co dopiero auto które ma 16 lat.. rozrząd w takim aucie wytrzymuje 250-300tyś, tu już jest po wymianie co powinno zapalić czerwoną kontrolkę odnośnie prawdziwości przebiegu. W tej cenie auta mają raczej 400tyś a nie 187 dokumentacja pokładowa z salonu wyszła w języku rumuńskim więc wątpię w salon polska. Straszny golas po vin
-
Opłacalnosc inwestowania w E39
WBS to M5 :D jak 2.0 pod maską to jeździć i się nie przejmować, progi najwyżej dla bezpieczeństwa zrobić (jak faktycznie zgnite mocno)
-
E91 330d RWD 2009, VIN: WBAUY91060A163434 Co sądzicie?
nomad66 odpowiedział(a) na Janko_Ritter temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażgeneralnie belgia/francja nie opłaca się ściągać nic bez przygód. Całe auta dużo droższe niż w Polsce. Nie musi być to minus, ale warto zobaczyć co było robione. Nawet nie wielkie uszkodzenia i już cena jest atrakcyjna No i przez 8 lat auto zrobiło 37tyś km? ciężko małe miejskie autko znaleźć które robiło niecałe 5tyś km na rok, do 15 roku prawie 20tyś rocznie robiło auto. stłuczka w Polsce mogła być na kombinacje z ubezpieczeniem
-
550d
sporo czynności serwisowych zaczyna się w takim aucie od wyjmij silnik.
-
Po odbiorze...drobna irytacja?
lusterko z angola różni się, bo bardzo powiększa wszystko odbite w lusterku. Zwykle nic nie widać
-
Opony z gwiazdką - konieczność ?
polecam wyciszyć nadkola, jest sporo lepiej Pasta wygłuszająca na "włochate" części, na blachę mata bitumiczna i na to mata tłumiąca. Zrobiłem tak i jestem bardzo zadowolony. Koszt około 500zł materiały. Wszystkie opony mieszane z homologacją są niestety ROF. Jak chcesz zwykłe to trzeba przejść na 4x taka sama felga i opona.
-
Po odbiorze...drobna irytacja?
jak kupiłem f15 też mnie dziwił brak fotochromu w prawym lusterku. Przejechane 70tyś km i w ogóle tego nie czuję, że brakuje, chociaż też na początku byłem wkurzony na to
-
Opony z gwiazdką - konieczność ?
tylne też powinny być z homologacją, masz dostępne też w oponeo jak klikniesz warianty. można odpuścić homologację tylko jak parametry wszystkich 4 opon i felg są takie same
-
WBA7K310407G92747 BMW serii 1
nomad66 odpowiedział(a) na kamildxb temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedaż3 cylindry bym raczej odpuścił. Spoko jak na gwarancji, po różnie bywa Jak ma być niski przebieg i takie wymagania to popatrzyłbym na starsze nadwozie, dalej szału nie ma w tym budżecie ale coś z 2.0l benzyną powinno się trafić. Starsze nadwozie ma rwd które lepiej się prowadzi, skrzynię 8hp od zf która jest czystym mistrzostwem. Diesel przy 90% miasto będzie mocno upierdliwy z wypalaniem dpf.
-
30d czy 40i
lusterka w M są trochę bardziej fikuśne, muszą trochę hałasować, za to wyglądają jak z toru
-
Zbiorniczek do wspomagania układu kierowniczego?
F15/f16 ma maglownicę elektryczną z przekładnią śrubową napędzaną paskiem. Nic z tym nie zrobisz, aż do awarii. Przekładnia nowa lub używana, bo teoretycznie przekładnie są nieregenerowalne
-
E70 5UXZW0C59D0B94564
nomad66 odpowiedział(a) na Marek3003 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedaże70 diesel USA do końca produkcji miał M57 dokładnie M57Y (wg vin decoder). Ma adblue, inny sterownik silnika i po za tym nie ma wiele różnic. Po vin ma xenon ale nie ma sprysków lamp, coś co trzeba doprowadzić do porządku, żeby ktoś nadgorliwy się nie czepił
-
E70 5UXZW0C59D0B94564
nomad66 odpowiedział(a) na Marek3003 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażniski przebieg, ostatni rocznik i m57 pod maską. O adblue bym się nie przejmował, wykodować i święty spokój. Jak na USA to nawet jest wyposażona: ma komforty, czarny sufit. Dołożyć xenon lub biled i ideał jak dla mnie
-
Opłacalnosc inwestowania w E39
jak początek vinu to WBS to warto, jak v8 pod maską - też można rozważyć Jak zwykłe 2.0 czy 2.5 to szkoda pakować kasę, jak włożyłeś w 2 lata tylko tyle kasy to mało problematyczny egzemplarz
-
Gaśnie na postoju lub podczas jazdy 3.0d
najlepiej nie zregenerowane a fabrycznie nowe. Dużej różnicy na dzień dzisiejszy nie ma a jest większy spokój. Wracałem na lawecie 150km po regeneracji
-
e39 540 WBADR610X0GL92739
nomad66 odpowiedział(a) na old schoolowiec temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażoba auta to skarbonki bez dna, e39 z racji wieku, e60 z racji konstrukcji i za chwilę wieku. W przypadku tak starego auta jak to e39 to chyba zostaje tylko osobista weryfikacja na miejscu. Jak coś malowane przy takim przebiegu to bym nie skreślał (zwłaszcza, że to e39 - dobrze malowane to raczej plus) i patrzył na ogólny stan techniczny. Jak 10k na rok wciągnie na utrzymanie to będzie ok :D
-
BMW F11 525d WBA5J71040GZ77396 - KOREKTA
nomad66 odpowiedział(a) na DRAY temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie skończy się nigdy, bo 90% ludzi dalej wierzy, że auta na zachodzie są tanie i bardziej zadbane niż w Polsce oraz, że ludzie nimi mało jeżdżą bo są bogaci. Każdy szuka taniej, jak jest faktycznie zadbane z niskim przebiegiem to jest drogie i nie chce się sprzedać. I tak tolerancja na przebieg podskoczyła, bo teraz auta z przebiegiem 200+ to jeszcze akceptowalna wartość, ale dalej 400+ to dla większości ludzi abstrakcja. A takie auto jak jeżdżone w trasie i odpowiednio serwisowane przecież dalej może być dobre. Byłem teraz we Francji, przechodziłem koło komisu. Poliftowe całe Polo 6N kosztowało 5k euro, za tyle w Polsce kupujesz model nowszy. Ciekawe dlaczego? Nikt przecież nikomu prezentów nie robi.
-
Reflektory polift do przedlifta
tylko tylne lampy pasują, przód trzeba razem z maską, błotnikami i zderzakiem
-
F11 520d Warszawa WBA5L31030G490693
nomad66 odpowiedział(a) na Randall temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażjak jest na miejscu, to nie ma co się przejmować. To też nie nowe auto, i tak jak napisałeś jego pełna sprawność może być ku końcowi, pewnie zanim zaczną z nim być problemy to może jeszcze minąć przynajmniej ze 100tyś km. Chyba, że więcej będzie miasta to wtedy gorzej - ale bez pakowania się w "koszty" tuner sobie z tym poradzi jak proste ładne auto to nie ma co wybrzydzać. Kupować, cieszyć się a nawet jak coś do naprawy będzie to zrobić i jeździć.
-
Hak holowniczy
jak moduł haka jest ok to automatycznie wyłącza
-
F11 520d Warszawa WBA5L31030G490693
nomad66 odpowiedział(a) na Randall temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażdo perfekcji zamiast HIFI to minimum HK. Jak szukasz 5er touring to fajne auto, zwłaszcza, że w tych rocznikach b47 już było. Brak xdrive będzie dawał lekkość w czasie jazdy i frajdę przez to, jak przymierzałem się do f11 z xdrive to jeździło mi się nią prawie jak x5
-
F10, F11 - silnik B47 - klapy wirowe
mam b47 biturbo w f15, ściągałem kolektor przy 210 tyś: syfu nie dużo, klapki idealne. Ściągałem profilaktycznie bo wszyscy straszą..
-
przekładnia kierownicza ciężko chodzi po wymianie paska wspomagania
W fabryce naciągnięcie paska odbywa się na specjalnej maszynie tak, by pasek wydawał odpowiednią częstotliwość - wiem, masakrycznie skomplikowane ale tak jest. Dlatego teoretycznie nie jest możliwe regenerowanie tych przekładni - nikt nie ma takich maszyn po prostu. Jak za luźno będzie pasek, może przeskoczyć, za mocne naciągnięcie powoduje nacisk na kulki w nakrętce - a tam tolerancje są w mikronach. Generalnie ciężka sprawa, zrobione jako jednorazówka