Skocz do zawartości

nomad66

Zasłużeni forumowicze

Treść opublikowana przez nomad66

  1. nomad66 odpowiedział(a) na Serek3005 temat w X5 (G05)
    najlepsze dystanse cena/jakość jakie miałem to git-car - polecam! Zrobione 100tyś km na dystansach, nic się nie utleniało, bardzo dobre wykonanie
  2. zależy jaki dodatek ja używam archoil d6900 od 70tyś km, przebieg 240tyś w b47 i zero problemów kodować też nie trzeba raczej, ale usunąć błędy wskazane
  3. ciężko znaleźć kilka lat świeższe auto z dużym dieslem z takim przebiegiem, co dopiero auto które ma 16 lat.. rozrząd w takim aucie wytrzymuje 250-300tyś, tu już jest po wymianie co powinno zapalić czerwoną kontrolkę odnośnie prawdziwości przebiegu. W tej cenie auta mają raczej 400tyś a nie 187 dokumentacja pokładowa z salonu wyszła w języku rumuńskim więc wątpię w salon polska. Straszny golas po vin
  4. WBS to M5 :D jak 2.0 pod maską to jeździć i się nie przejmować, progi najwyżej dla bezpieczeństwa zrobić (jak faktycznie zgnite mocno)
  5. generalnie belgia/francja nie opłaca się ściągać nic bez przygód. Całe auta dużo droższe niż w Polsce. Nie musi być to minus, ale warto zobaczyć co było robione. Nawet nie wielkie uszkodzenia i już cena jest atrakcyjna No i przez 8 lat auto zrobiło 37tyś km? ciężko małe miejskie autko znaleźć które robiło niecałe 5tyś km na rok, do 15 roku prawie 20tyś rocznie robiło auto. stłuczka w Polsce mogła być na kombinacje z ubezpieczeniem
  6. nomad66 odpowiedział(a) na PAVKO temat w G30, G31, F90
    sporo czynności serwisowych zaczyna się w takim aucie od wyjmij silnik.
  7. lusterko z angola różni się, bo bardzo powiększa wszystko odbite w lusterku. Zwykle nic nie widać
  8. polecam wyciszyć nadkola, jest sporo lepiej Pasta wygłuszająca na "włochate" części, na blachę mata bitumiczna i na to mata tłumiąca. Zrobiłem tak i jestem bardzo zadowolony. Koszt około 500zł materiały. Wszystkie opony mieszane z homologacją są niestety ROF. Jak chcesz zwykłe to trzeba przejść na 4x taka sama felga i opona.
  9. jak kupiłem f15 też mnie dziwił brak fotochromu w prawym lusterku. Przejechane 70tyś km i w ogóle tego nie czuję, że brakuje, chociaż też na początku byłem wkurzony na to
  10. tylne też powinny być z homologacją, masz dostępne też w oponeo jak klikniesz warianty. można odpuścić homologację tylko jak parametry wszystkich 4 opon i felg są takie same
  11. 3 cylindry bym raczej odpuścił. Spoko jak na gwarancji, po różnie bywa Jak ma być niski przebieg i takie wymagania to popatrzyłbym na starsze nadwozie, dalej szału nie ma w tym budżecie ale coś z 2.0l benzyną powinno się trafić. Starsze nadwozie ma rwd które lepiej się prowadzi, skrzynię 8hp od zf która jest czystym mistrzostwem. Diesel przy 90% miasto będzie mocno upierdliwy z wypalaniem dpf.
  12. nomad66 odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    lusterka w M są trochę bardziej fikuśne, muszą trochę hałasować, za to wyglądają jak z toru
  13. F15/f16 ma maglownicę elektryczną z przekładnią śrubową napędzaną paskiem. Nic z tym nie zrobisz, aż do awarii. Przekładnia nowa lub używana, bo teoretycznie przekładnie są nieregenerowalne
  14. e70 diesel USA do końca produkcji miał M57 dokładnie M57Y (wg vin decoder). Ma adblue, inny sterownik silnika i po za tym nie ma wiele różnic. Po vin ma xenon ale nie ma sprysków lamp, coś co trzeba doprowadzić do porządku, żeby ktoś nadgorliwy się nie czepił
  15. niski przebieg, ostatni rocznik i m57 pod maską. O adblue bym się nie przejmował, wykodować i święty spokój. Jak na USA to nawet jest wyposażona: ma komforty, czarny sufit. Dołożyć xenon lub biled i ideał jak dla mnie
  16. jak początek vinu to WBS to warto, jak v8 pod maską - też można rozważyć Jak zwykłe 2.0 czy 2.5 to szkoda pakować kasę, jak włożyłeś w 2 lata tylko tyle kasy to mało problematyczny egzemplarz
  17. najlepiej nie zregenerowane a fabrycznie nowe. Dużej różnicy na dzień dzisiejszy nie ma a jest większy spokój. Wracałem na lawecie 150km po regeneracji
  18. oba auta to skarbonki bez dna, e39 z racji wieku, e60 z racji konstrukcji i za chwilę wieku. W przypadku tak starego auta jak to e39 to chyba zostaje tylko osobista weryfikacja na miejscu. Jak coś malowane przy takim przebiegu to bym nie skreślał (zwłaszcza, że to e39 - dobrze malowane to raczej plus) i patrzył na ogólny stan techniczny. Jak 10k na rok wciągnie na utrzymanie to będzie ok :D
  19. Nie skończy się nigdy, bo 90% ludzi dalej wierzy, że auta na zachodzie są tanie i bardziej zadbane niż w Polsce oraz, że ludzie nimi mało jeżdżą bo są bogaci. Każdy szuka taniej, jak jest faktycznie zadbane z niskim przebiegiem to jest drogie i nie chce się sprzedać. I tak tolerancja na przebieg podskoczyła, bo teraz auta z przebiegiem 200+ to jeszcze akceptowalna wartość, ale dalej 400+ to dla większości ludzi abstrakcja. A takie auto jak jeżdżone w trasie i odpowiednio serwisowane przecież dalej może być dobre. Byłem teraz we Francji, przechodziłem koło komisu. Poliftowe całe Polo 6N kosztowało 5k euro, za tyle w Polsce kupujesz model nowszy. Ciekawe dlaczego? Nikt przecież nikomu prezentów nie robi.
  20. tylko tylne lampy pasują, przód trzeba razem z maską, błotnikami i zderzakiem
  21. jak jest na miejscu, to nie ma co się przejmować. To też nie nowe auto, i tak jak napisałeś jego pełna sprawność może być ku końcowi, pewnie zanim zaczną z nim być problemy to może jeszcze minąć przynajmniej ze 100tyś km. Chyba, że więcej będzie miasta to wtedy gorzej - ale bez pakowania się w "koszty" tuner sobie z tym poradzi jak proste ładne auto to nie ma co wybrzydzać. Kupować, cieszyć się a nawet jak coś do naprawy będzie to zrobić i jeździć.
  22. nomad66 odpowiedział(a) na LukiHr temat w X3 (F25)
    jak moduł haka jest ok to automatycznie wyłącza
  23. do perfekcji zamiast HIFI to minimum HK. Jak szukasz 5er touring to fajne auto, zwłaszcza, że w tych rocznikach b47 już było. Brak xdrive będzie dawał lekkość w czasie jazdy i frajdę przez to, jak przymierzałem się do f11 z xdrive to jeździło mi się nią prawie jak x5
  24. mam b47 biturbo w f15, ściągałem kolektor przy 210 tyś: syfu nie dużo, klapki idealne. Ściągałem profilaktycznie bo wszyscy straszą..
  25. W fabryce naciągnięcie paska odbywa się na specjalnej maszynie tak, by pasek wydawał odpowiednią częstotliwość - wiem, masakrycznie skomplikowane ale tak jest. Dlatego teoretycznie nie jest możliwe regenerowanie tych przekładni - nikt nie ma takich maszyn po prostu. Jak za luźno będzie pasek, może przeskoczyć, za mocne naciągnięcie powoduje nacisk na kulki w nakrętce - a tam tolerancje są w mikronach. Generalnie ciężka sprawa, zrobione jako jednorazówka

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.