Treść opublikowana przez mattiss
-
wiązka m42b18
Tu też często jest motka. Raczej da się to porzeźbić, ale lepiej mieć wiązkę z silnikiem właściwą. Pozdrawiam
-
320i HEPU czy Ruville - pytanie o pompę wody
W pudełku SKF znajdziesz w 99% to samo, co w pudełku Ruvielle - zapewniam Cię. Weźmy dla przykładu łożyska - dla obu firm robi je INA... Pozdrawiam
-
Czy wtryski w eta i m20b20 są takie same??
Witam Jeśli będziesz miał wtryski z ETY od 01.87 to są takie same jak w 320i, wcześniejsze wtryski z ETY nie podpasują do 320i i odwrotnie. Pozdrawiam
-
328 problem z climatroniciem - nawiew
Proszę się zaznajomić: viewtopic.php?f=68&t=120678 i poprawić tytuł tematu.
-
328 e36 vs 330i e46 vs e36 M3
Jest jeszcze kilka dobrych M3 E36 w PL. Oczywiście kosztują około 40k pln i trzeba patrzyć cierpliwie na m-forum. W DE trzeba wydać przynajmniej €8-9k... Natomiast za angola z pełną historią serwisową i bezwypadkowego z przebiegiem poniżej 100k mil zapłacisz około 5k funtów plus sprowadzenie do PL jakieś 2500zł plus rejestracja i przekładka. Wychodzi najtaniej, a auta na wyspach są w zdecydowanie najlepszym stanie technicznym. Pozdrawiam
- wiązka m42b18
-
Spalanie w e30 316i touring 73kw 1992r
A ta instalacja to wyregulowana jest?? Świece ok? Filtr powietrza nie zapchany?
-
Dziwne M44
Dąbasz, wrzuć na luz. Nie udało Ci się mnie obrazić (za zotha nie odpowiem), ale ostrzeżenie dostajesz za takie odzywki! Oczywiście rozumiem, że mogłeś to źle odebrać, choć emotki jasno wskazywały na żartobliwy ton. Co za tym idzie post mój i zotha też wyedytuję. Pozdrawiam
-
rekonstrukcja e30 :D
Witam Już pierwsze Twoje zdanie kłóci się z resztą wypowiedzi: Bo dalej piszesz: Że tak zapytam: gdzie jest ten "stan fabryczny", bo chyba go nie dostrzegam, ani w Twojej wypowiedzi, ani w zamieszczonych zdjęciach TYM BARDZIEJ :roll: :mad2: Borbet A (bo zapewne o ten model chodzi) nie jest jakąś super felgą dedykowaną do E30. Jest to po prostu stosunkowo tania i fajna felga z epoki. M3 nie miało bodykitu - to była zupełnie inna karoseria! Podsumowując: czegoś chcesz, ale sam nie wiesz czego. Niby zależy Ci na oryginale, ale podobają Ci się koszmarne wieś tuningi. Poczytaj trochę na forum o silnikach i generalnie o E30. Zapoznaj się z pojęciem "klasyk", "stan oryginalny", "youngtimer" i pokrewnymi. Czuję, że jesteś młodą osobą, której podoba się E30 i chcesz dobrze, tylko potrzebujesz nakierowania w odpowiednim kierunku... Pozdrawiam
-
Dziwne M44
Że ja do ciebie odrazu nie napisałem 39185 SIEDEM!! :mrgreen:
-
Jak kupić E30, żeby nie żałować.....
Witam Z progami ciężka sprawa, ważne żeby wewnętrzne nie były zgnite,z resztą sobie blacharz poradzi :cool2: Rób przegląd i za żadne skarby nie rejestruj jej na białe tablice, zostań na czarnych!! :8) Coś więcej o silniku powiedz i może wrzuć fotki tego pięknego wnętrza! Pozdrawiam
-
3XX Wygląd seryjny po liftingu
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/66/BMW-E36-sedan.jpg
-
328 e36 vs 330i e46 vs e36 M3
Jeśli Z3M to tylko coupe (takie moje zdanie), ale kwoty sięgają 80k zł, więc raczej poza Twoim zasięgiem. Pozdrawiam
-
E30 325e umiejscowienie emblematu na klapie
Witam Na zdrowie! http://a.imageshack.us/img72/9295/emblemve.th.jpg Pozdrawiam
-
Kupno E30 - jaki model, czego się spodziewać?
Hahaha! :cool2: :cool2: :cool2: Pozdrawiam
-
Części z katalogu Real Oem
Na Boga! TAK!
-
problem z elektryka... pomocy!
Jeśli nie chcesz drugiego ostrzeżenia, to popraw ten tytuł tematu.
-
[E36]Pilot od centralnego zamka
viewtopic.php?f=68&t=120678 Zapoznaj się z tym i popraw tytuł tematu, albo go zamknę! Pozdrawiam
-
[E36]Compact problem zapłonu :(
Jaki masz silnik!?!??! Zapoznaj się z tym i popraw tytuł tematu (edytując pierwszy post) viewtopic.php?f=68&t=120678 Pozdrawiam
-
316i Pukanie przy włączonym ogrzewaniu ?
Witam Klapki nawiewów się przestawiają i możliwe, że one wydają takie głuche puknięcia. Pozdrawiam
-
Nabylem touringa 325i pytania
Witam Stacyjkę Ci zregeneruje dobry ślusarz w punkcie dorabiania kluczy (niektóre zajmują się samochodami). Jaką misę chcesz ściągnąć?? Bo jak olejową, to oczywiście da się bez wyciągania silnika :mrgreen: Co do hamulców, to pozostaje Ci się przyjrzeć klockom i tarczom oraz wymienić płyn hamulcowy (DOT4) Silnik kiepsko chodzi i na gazie i na benzynie?? To znaczy, że coś jest nie tak z układem dolotowym (lewe powietrze, przepływomierz, zacinająca się przepustnica, czujnik położenia przepustnicy walnięty etc) lub układem zapłonowym (świece, kable, kopułka, palec, rzadko cewka). Pozdrawiam p.s. kupiłeś trupa :mrgreen:
-
328 e36 vs 330i e46 vs e36 M3
Z tej trójki Trójek najlepszym autem, z pancernym silnikiem i przynoszącym najwięcej frajdy z jazdy (brak dsc, czy asc) jest właśnie M3 E36. Totalnie sportowa bestia, prawdziwy mięsień zawsze gotowy do akcji, zero ściemy i udawania. Czyste emocje! 328 może przy M3 nie wyjeżdżać z garażu - delikatny silnik, słabsze hamulce, mniej dynamiki, gorsze zawieszenie i tak dalej... E46 330i jest po prostu szybkie i tylko szybkie, nie ma tego pierwiastka szaleństwa i niesamowitego powera, który ma M3. Do tego wykonanie E46 nie jest już tak dobre jak w przypadku E36 i dużo tam irytujących tandetą elementów. Wiem, że nie liczysz się z kosztami paliwa, ale ostatecznym argumentem, który moim zdaniem stoi za M3, to jego niesamowita wręcz elastyczność i ekonomika na trasie - auto jadąc kilkaset kilometrów z prędkościami ok 160-200 spala trochę poniżej 10l/100km. Jeśli będziesz myślał o M3 evo (3.2) to uważaj na problem z vanosami i kup auto raczej za granicą lub od maniaka, który serwisuje je na bieżąco. Pozdrawiam
-
Nabylem touringa 325i pytania
Całościowo potraktuj układ zapłonowy i sprawdź wszystko jak leci. Masz tam gazolinę?? I na niej dobrze chodzi i wkręca się do końca??
-
320i zgrzyt w skrzyni automatycznej
Witam Może to zgrzyt klocków hamulcowych o tarcze, standard w automacie...
-
[Exx] Jak prawidlowo dotrzec nowe klocki i tarcze.
Witam Tu takich rzeczy nie piszemy, poszukaj sobie na forum ósemek ;) Ale już Ci odpowiem i tak: textar, jurid, ferodo ds 2500... wybór spory. Oryginalne BMW też są niczego sobie. Pozdrawiam