Treść opublikowana przez mattiss
-
Brak Smarowania Wałka?
To wymień popychacze, które z reguły są największym winowajcą. Bo dźwigienki to winowajca drugorzędowy. Pozdrawiam
-
automat nie daje mocy z silnika na koła.
Witam Przy szybkim przerzuceniu z R na D bez całkowitego zatrzymania skrzynia dostaje mocno w kość, nie wał i dyfer - w końcu manualną skrzynią każdy tak operuje... Ja stawiam, że Twój automat się rozleciał z racji wieku i kiepskiej dbałości właścicieli... Pozdrawiam
-
Jak kupić E30, żeby nie żałować.....
Tak. Da się to zniwelować. Ewidentnie cała maska jest lekko za wysoko. Regulacja tego jest niewielka, ale powinno się dać zrobić. Jak to zrobić dowiesz się z jakiejś książki typu "sam naprawiam" Pozdrawiam
-
[e46] Jakie świece
Tematów o świecach jest trochę, wystarczyło poszukać, zamiast zakładać kolejny taki. Odpowiedź jest więc zamykam
-
320i Brak Biegów
Witam Jest wiele możliwych przyczyn. Albo sprzęgło się skończyło, albo most się rozsypał, może skrzynia?? Przez internet się tego nie dowiesz. Musisz wejść na kanał i szukać wszędzie na linii silnik dyfer. Pozdrawiam
-
Wymiana M40
Czeka Cię wyszukiwanie :search: :search: :search: :diabel_faja:
-
[e39] 523 automat- 19l/100km czy to normalne spalnie???
Witam Minusy nie są ważne. Ważne są tylko te wykresy, na których widać wykrzykniki. Nie można jednak zawierzać INPIE do końca, gdyż jest to program do testowania sprzętu, a nie do diagnostyki samochodu i może mieć podane złe zakresy wartości. Najważniejsze jest- jak mówiłeś - że przy teście sterownika silnika nie było błędów. Na wykresie engine roughness widać, że silnik gorzej pracuje na pierwszym cylindrze, ale to trzeba by było sprawdzić w DISie, bo nie wiem, czy to te same jednostki... Moim zdaniem jeśli zwiększone spalanie ma związek z paliwem gazowym, to u gazownika należy szukać pomocy i przyczyny. Jakie masz spalanie jeżdżąć tylko na benzynie?? Po mieście możesz mieć nawet 15l/100km bez większego problemu (duże, ciężkie auto) Pozdrawiam
-
320 cieknie płyn chłodzący.
Było sto razy w dziale E30 i E36. Poszukaj, magisterkę by o tym napisał :D Pozdrawiam
-
Szyberdach w 318
To nie jest długi szyberdach tylko możliwe do zdemontowania w częściach poszycie dachu wykonywane przez firmę BAUR. Nie jest to standardowe, ani nawet opcjonalne wyposażenie E36, więc ten temat można swobodnie pominąć, jako nieistotną ciekawostkę :cool2:
-
Brak Smarowania Wałka?
Na jakiej podstawie stwierdzasz, że wałek jest niedosmarowany?? Popychacze wymieniałeś, bo coś kojarzę, że dźwigienki tak, ale popychacze nie...??? Wałek smaruję magistrala olejowa widoczna po ściągnięciu pokrywy zaworów (cienka rurka z dziurkami biegnąca wzdłuż wałka). Ma ona bardzo małe kanaliki, dlatego zaleca się jej przeczyszczenie lub wymianę przy ingerencji w głowicę. Pozdrawiam
-
Kapitalny remont silnika - 1.6 E30
Witam Poczytaj trochę. Nie wszyscy robią kapitalkę zaraz po kupnie :norty: Co najgorszego może Cię spotkać, to wymiana uszczelki pod głowicą, jeśli będziesz miał pecha. Jeśli znasz się co bądź na motoryzacji, to dasz radę kupić egzemplarz w ekstra stanie. Tylko nie nastawiaj się na auta za 2-3k zł. Użyj wyszukiwarki i poczytaj o wadach i zaletach poszczególnych silników. Pozdrawiam
-
Szyberdach w 318
Tak, pokrywa szyberdachu to ten sam element. Chodzi Ci o szmaciany faltdach, który występuje tylko w compactach? Czy może o to, że dach Ci się nie przesuwa i nie chowa?? Szyber jest zawsze przesuwno-uchylny (z innym się nie spotkałem, chyba że był zepsuty) Pozdrawiam
-
E30 2,5L + Turbo
Witam Dobrze przypuszczasz. Gdybyś jeszcze słuchał i poszukał, to na pierwszej stronie tego forum jest temat o 3.5 M30 w E30 :mad2: :mad2: :mad2: Oczywiście, że najlepiej w budę od 325i. Pozdrawiam
-
E30 - schemat podłączenia tempomatu
Witam Tej wtyczki nr 16 nie odepniesz, u mnie jest tak samo. Czujnik wkłada się z otwór sposobem, ja strasznie męczyłem się, żeby go wyłuszczyć, aż w końcu się udało, później biłem się w czoło :duh: Niestety nie pamiętam już jak to szło... Masz może oryginalnego pdfa z instrukcją montażu tempomatu, jeśli nie to daj mejla na pw i Ci prześlę. Tempomat mam taki sam jak i Ty, zapewniam. Pomimo zmiany nr-ów po 1987 to nadal to samo urządzenie (mój jest z auta z 05.1987) Pozdrawiam
-
Problem ze znalezieniem częsci . Pomocy !!
A co to - koncert życzeń?? Czas żeby wejść na forum i napisać miałeś, a żeby to samo wstukać na allegro już czasu nie starczyło?? Zamykam :diabel_faja:
-
316i Coupe Kontrolka ABS Pali Gasnie...??
Witam Sprawdź w swojej okolicy, może ma ktoś inpę lub dis. Tam można zrobić test czujników ABS i będziesz wiedział, który jest padaka. Pozdrawiam
-
318i 1996 Jaka pompa wspomagania?
Witam Czy ta pompa Ci wyje w całym zakresie obrotu kierą, czy tylko w pozycji krańcowej? Bo jak w krańcowej, to się nie przejmuj. Wtedy pompa ma największy wydatek, jest najbardziej obciążona - wystarczy trochę ująć skrętu i po sprawie. A może powinieneś przepłukać dobrze układ?? Skoro wymiana atf pomogła, to może należało by to zrobić jeszcze raz lub dwa i porządnie układ przeczyścić, aż aft będzie trzymał przezroczysty kolor... Poza tym te pompy z allegro to nie są nowe, tylko po regeneracji, czasem kiepskiej... Nowa kosztuje około 700-1000zł (ZF) Pozdrawiam
-
E30 - schemat podłączenia tempomatu
Mam automat,ale tam jest taki element metalowy na ten czujnik...
-
E30 - schemat podłączenia tempomatu
Witam Trochę ostatnio pogrzebałem przy tempomacie. Niestety nic nie naprawiłem i nie mam cudownej recepty. Porobiłem za to kilka fotek poglądowych. Mój system sterowania pod maską jest raczej mocno passe :mrgreen: Sama rdza i masakra, aczkolwiek działa w sensie, pracuje - choć oczywiście nie do końca poprawnie. Pewnego dnia usłyszałem dziwny grzechot spod maski, gdy kluczyk był w pozycji ignition. Po bliższych oględzinach okazało się, że to naciąg tempomatu wydaje takie odgłosy. W związku z tym, że nie działał nigdy a teraz nagle coś tam zaczęło zgrzytać i brzęczeć w środku, postanowiłem go rozebrać. Wystarczy odkręcić go z uchwytu i odkręcić 7 śrubek na obudowie: http://a.imageshack.us/img835/29/resizeofdsc01339.jpg Następnie naszym oczom ukazuje się - mniej więcej - taki widok. Piszę mniej więcej, bo u mnie rdza była wszędzie: http://a.imageshack.us/img80/5592/resizeofdsc01340.jpg Różowe koło zębate jest zwijakiem, na który nawija się miękki kabel połączony z linką ustalającą położenie przepustnicy. Po zdjęciu metalowego elementu, który pełni ważną rolę w całości, mianowicie przysuwa białą zębatkę do różowej - oraz usunięciu tej ostatniej naszym oczom ukazuje się płytka (dobrze widać ten miękki kabelek zwijaka odwiedziony ku górze) http://a.imageshack.us/img401/2355/resizeofdsc01343.jpg Zostaje jescze jeden element układanki. Jest to coś na kształt baterii or something... Generalnie ma napis "12V" i dolutowane dwa kable. Metalowa podstawka tej "bateryjki" wchodzi w korelację z usuniętym wcześniej metalowym elementem mocującym białą zębatkę... http://a.imageshack.us/img205/1151/resizeofdsc01345.jpg Oczyściłem co mogłem z rdzy, poskładałem wszystko do kupy. Efekt: teraz tempomat brzęczy za każdym razem, gdy przekręcę kluczyk i czasem czuję jak blokuje mi nieznacznie pedał gazu (bez uruchamiania tempomatu manetką). Piszę tu o tym, bo może jest wśród nas ktoś, kto rozumie, o co w tym wszystkim kaman :D Pozdrawiam
-
316i Coupe Kontrolka ABS Pali Gasnie...??
viewtopic.php?f=68&t=120678 Czytaj i popraw tytuły obu swoich tematów!!
-
316i Coupe Zacieka Pod Maske Material Mokry???
Witam Popraw tytuł tematu zgodnie z obowiązującym w tym dziale formatem! Inaczej temat zamknę, a Ciebie "obdaruję" ostrzeżeniem.
-
318i Pilnie podłączenie pod kompa Katowice
viewtopic.php?f=48&t=110554&start=75
-
czy da radę wstawić ten silnik 5.4l m73 n7 do E 36
Przenoszę do działu Modyfikacje mechaniczne, jako że nie jest to swap natywny (w obszarze silników pierwotnie dostępnych w gamie E36) Pozdrawiam
-
Jak kupić E30, żeby nie żałować.....
To nie jest temat, w którym omawiamy ogłoszenia, jest do tego na tym forum odpowiedni dział: viewforum.php?f=44
-
E30 2,5L + Turbo
Hasła padły. Miałem nadzieję, że jako osoba zainteresowana i z kasą na przeróbki zaraz wyszukasz potrzebne informacje na temat tych silników... M54B30 - 3.0 R6 231KM - bardzo mocna jednostka, która w E30 daje osiągi porównywalne z M3 E36. Silnik bardzo nowoczesny i oszczędny. Poszukaj więcej info, bo jest tego ogrom na necie i na tym forum. S50B32 - 3.2 R6 321KM - silnik wyczynowy z M3 E36, droższy w zakupie (komplet ze skrzynią to jakieś 8-10kzł), ale bardzo mocny i nie do zajechania. Szukaj :search: :search: :search: Pozdrawiam