Skocz do zawartości

mattiss

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mattiss

  1. Witam Masz skrzynię A4S 310R. Jeśli masz zielony korek i plakietkę informacyjną, to wlewasz TEXACO Texamatic (ETL) 7045E. Jeśli masz czarny korek i plakietkę informacyjną, to wlewasz olej ATF klasy Dexron III. Pozdrawiam
  2. No to zaczyna się. Coś dla mnie na długie zimowe wieczory! :) Więcej zdjęć!! :D Pozdrawiam
  3. Hej Lampy z uśmiechem i bez to lampy soczewkowe. Uśmiech to to wycięcie na dole odbłyśnika w kształcie ) tylko, normalnie poziomo. Uśmiech miał poprawiać jakość świecenia soczewkowych lamp, gdyż początkowo w wersji bez uśmiechu kiepsko było z widocznością w nocy. Lampy oryginalne do E30 robi Bosch (lepsze jakościowo, trwalsze odbłyśniki) i hella. Tajfuny raczej nie są oryginalne na 100%, nigdy nie widziałem ich w żadnym prospekcie BMW. Pozdrawiam
  4. Szukać na forum odpowiedzi na wszystkie swoje pytania proszę :search: :search: :search: Jest temat na górze działu Najczęściej Zadawne Pytania. Pozdrawiam p.s. to M52B28 ma być :)
  5. Na bmw-klub.pl nie popieramy WT. Zamykam
  6. Witam Przede wszystkim popraw tytuł wątku na zgodny z FORMATEM Co do temperatury powietrza zasysanego, to jest do tego czujnik i pewnie on siedzi. Sprawdź błędy silnika, powinien wyskoczyć. Pozdrawiam
  7. Witam Na robotniczej są spoko goście, taki mały garaż przy torach, jadąc od świebodzkiego po lewej, trzeba wjechać w podwórze, pomiędzy budynki.
  8. mattiss odpowiedział(a) na pirek temat w E36
    Witam Czym majstrował Ci ten pan, który wszystko zgwałcił?? Zapewne carsoftem, bo jest wiele tematów na forum jak to po podłączeniu carsofta zrobiło się PPP. Generalnie z tego co wyczytałem to PPP pojawia się na OBC, gdy nie ma komunikacji pomiędzy nim a jego manetką, lub gdy z samym obc jest coś nie tak. Spróbuj go odłączyć od zegarów, a później znów podłączyć. Sprawdź też bezpieczniki. Ostatnią rzeczą jaką wyczytałem jest to, że może być winny jakiś kondensator zamontowany w samym obc, trzeba go znaleźć i wymienić. A podłączałeś auto później pod kompa - jakąś inpę, czy DIS?? Były jakieś błędy?? Pozdrawiam
  9. mattiss odpowiedział(a) na pirek temat w E36
    Witam 323ti do 01.99 ma zbiornik 60L, później dostaje taki sam zbiornik jak 316i 1.9, czyli 55L. I to się zgadza. PPP masz na zegarku bord computera, nie na zegarach?? Pozdrawiam
  10. mattiss odpowiedział(a) na M330d temat w E46
    Witam Znam właściciela i kilku chłopaków w największym we Wrocławiu serwisie zajmującym się tylko BMW i ogromną większość napraw stanowią u nich naprawy główne silników diesla, a prym (po zmniejszeniu się liczby tdsów) w tej statystyce mają silniki M47. Oczywiście nie oznacza to, że M57 jest bezawaryjny, ale chłopaki przyznają, że jest dużo lepszy i trwalszy od M47. Benzyniaki zdarzają się sporadycznie... Rozumiem, że są ludzie na tym forum, którzy nic nie robią przy swoich dieslach, ale to wcale nie znaczy, że te silniki są bezawaryjne całkowicie i że reszta nie naprawia ich ciągle aż straci nerwy. Wśród benzyn też trafiają się mniej udane konstrukcje, też trafiają się userzy, którzy mają swoich dość, po prostu tych pierwszych jest niewspółmiernie więcej. Pozdrawiam
  11. Witam INPA to takie wewnętrzne oprogramowanie diagnostyczne BMW do testowania modułów. Po prostu powiedz swojemu elektrykowi, niech połączy się z modułem ABS'u tak jakby miał do czynienia z E46. Niech manualnie wybierze taki moduł jak w przypadku ASC w E46 (asc Mk 2 0 / dsc e46) Pozdrawiam
  12. No widzisz, to super. Napisałem taką cenę, bo to było jakiś rok, półtora temu. Teraz cennik bardzo się pozmieniał, niektóre rzeczy do E30 mają CHORE ceny. Nie rozumiem BMW :duh: Sorki za OT :D Zakładaj nowe mocowanie i śmigaj zdrowo :cool2:
  13. Witam W starszych E30 są właśnie dwie pompy paliwa. W późniejszych modelach jest już tylko pompa w baku, która generuje od razu duże ciśnienie. Możesz zmierzyć ciśnienie na listwie wtryskowej, a raczej mechanik może :) Pozdrawiam
  14. Witam Strzał gazu wyłamał Ci klapkę od przepływki. Na benzynie nie będzie Ci chciał trzymać obrotów. Na gazie strzela, bo gaz masz nie wyregulowany. Musisz wymienić przepływkę i wyregulować gazolinę, żeby zapobiec dalszym strzałom. Pozdrawiam
  15. No to git! Dopisz to w swoim topicu w dziale Zrób to sam! Miałeś okazje podpiąć drugiego krokowca??
  16. mattiss odpowiedział(a) na jeycoob temat w E36
    Witam Moze wtryski się zapiekły?? Choć przy instalacji sekwencyjnej to rzadsza sprawa niż przy II generacji... Pozdrawiam
  17. Witam Podepnij się pod auto INPA. Tam możesz wybrać spośród kilku rodzajów modułów ABS. W compakcie mojej dziewczyny ze stycznia 1999 jest już moduł abs/asc z E46 i u Ciebie zapewne tak samo. Pozdrawiam
  18. mattiss odpowiedział(a) na quenta_bmw temat w E30
    O proszę! Jeśli chcesz założyć szperę i nie wiesz, co oznaczają te cyferki, to dobrze jest poczytać na forum, jest tego dużo. Jeśli Twoim następnym pytaniem będzie jakie przełożenie dyfra będzie u Ciebie najlepsze, to od razu uprzedzam, żebyś poszukał zamiast wyręczać się innymi, bo tabelka z przełożeniami jest na e30.de, a linki do niej od dawna krążą po forum. Pozdrawiam
  19. hahahaha :diabel_smiech: M-Tech ma rację i wynika to z regulaminu forum :police: Póki co jest zielone światło na dalszą dyskusję, ale jak zejdzie na palenie gumy, to posypią się ostrzeżenia :roll2:
  20. Witam To zależy. Za uszczelniacze zapłacisz grosze, maks 50zł, może trochę więcej... Natomiast koszt robocizny będzie wielokrotnie większy. Wymiana uszczelniaczy zaworowych bez ściągania głowicy to robota dla kogoś z głową na karku. Kiedyś ktoś na forum wspominał, że płacił za to 500zł, wydaje mi się, że za połowę tej kwoty też znajdziesz mechanika. Pozdrawiam
  21. Było milion razy, poszukaj choćby na pierwszych dwóch stronach tego forum oraz w Najczęściej zadawanych pytaniach na górze działu. Zamykam.
  22. mattiss odpowiedział(a) na sebikseba temat w E30
    Osobiście nie spotkałem się z takim przypadkiem... Jeśli obie części wału były rozłączane, to może nie zostały później złożone w tej samej pozycji na wieloklinie i wał nie ma wyważenia??
  23. Witam Łożysko w skrzyni pada. Poszukaj, było wiele razy. :search: :search: :search:
  24. Hej Mów, mów co było, bo może to dotyczyć większej ilości osób i warto się dzielić rozwiązaniami problemów! Pozdrawiam

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.