Treść opublikowana przez KucaQ
-
Kodowanie ALL oraz intensywności AUTO klimatyzacji LCI
Przewertowałem jeszcze .TRC z poprzedniego panelu z funckja REST, równiez brak opcji dotyczącej jakkolwiek opcji MAX AC, ale jakoś wcześniej nie wpadłem na to by zajrzeć do instrukcji: No i rzeczywiście jak zakładałem i potem testowałem panel było -2,5°C, więc pora poczekać na ocieplenie żeby zweryfikować działanie. A założyłem, że skoro klimatyzacja manualnie sie uruchamia, to i funkcja MAX AC też powinna działać, ale sama klimatyzacja w instrukcji nie ma żadnego ograniczenia temperaturowego: Na poprzednim panelu działało, ale ostatnio tę opcję uruchamiałem... no dawno temu, ale na pewno było zdecydowanie cieplej, stąd wiedziałem, że działa ogólnie 😅 Ale nie uruchamiałem nigdy zimą. A teraz nie chcę znów plastików rozbierać, żeby założyć stary panel i zweryfikować.
-
F30 przednie lampy na co można zmienić ?
@Kuj0n tylko, że napisał, że: Więc opcja żarówek LED odpada w takiej sytuacji.
-
F30 przednie lampy na co można zmienić ?
A no to widzisz, jak pisałeś, że masz: to pierwsze i w zasadzie jedyne co przychodzi na myśl, to: Własnie zwykła lampa bida wersja. Bez ringów, bez soczewki. Więc jak masz Depo na H7, to poprzedni właściciel nie wsadził tego co najtańsze. Zwykłe reflektory na H7 (nawet również nowe w zamienniku) są ponad 2x tańsze 😉 W takim razie, jeśli nie zadowala Cie ich świecenie - co mnie trochę dziwi, bo te reflektory zbieraja naprawde dobre opinie, choc przyznam, sam ich nie testowałem osobiście - to jedyne legalne wyjście na poprawę oświetlenia to montaż oryginalnych reflektorów - czy to LED czy to xenon. Opcjonalnie możesz potestować inne żarówki, jak chociażby zasugerowane tu wyżej Osramy.
-
Kodowanie ALL oraz intensywności AUTO klimatyzacji LCI
Od kupna E91 korcił mnie panel z LCI. Moja E91 LCI jest (nie)stety z czerwca 2009, więc miałem jeszcze funkcję REST - panel z ALL wszedł od września 2009. Głównie na ALL mi zależało, bo z funkcji REST przez 1,5 roku posiadania E91 skorzystałem tylko raz i to z czystej ciekawości - jak dla mnie kompletnie bezużyteczna funkcja. Wcześniej nie byłem świadom, że panel z LCI ma też opcję regulacji siły nawiewu w trybie AUTO - tutaj fajna ciekawostka wyniesiona z tego tematu, co tym bardziej mnie skłoniło to montażu paneli z LCI. W F30 LCI też można regulować nawiewem z trybie AUTO i to jest przydatne, bo z trybu AUTO korzystam przez 99% czasu. Kupiłem panel, przed demontażem oryginalnego zgrałem .TRC, zamontowałem nowy panel, zgrałem z niego .TRC a potem przekodowałem go pustym .MAN pod moje auto. I tu zaskoczenie, bo chciałem przypisać VIN do modułu, ale najpierw stwierdziłem, że z ciekawości zrobie odczyt INPA i wyszło, że panel jest juz z moim VIN - może przekodowanie z automatu przypisało nowy VIN? Nie wiem, ale jedna rzecz do roboty mniej 😄 Zgodnie z wskazówkami w tym temacie zakodowałem: - ABK_KLIMASTIL na 5_klimastile, - ZWP/EWP po kodowaniu pustym .MAN miałem już na ewp - BAUKASTEN_PTC po kodowaniu pustym .MAN równiez miałem prawidłowo na nicht_verbaut - REST_TASTE_VERBAUT na nicht_aktiv by działała funkcja ALL Dodatkowo zakodowałem sobie: - GEBLAESE_AUTO_MIT_BALKEN na aktiv - wyświetlanie słupków prędkości wentylatora w trybie AUTO - GEBLAESE_AUTO_MIT_A na aktiv - wyświetlanie napisu AUTO na trybie AUTO - czyli teraz dioda na guziku plus napis na wyświetlaczu - GEBLAESE_MIT_LUEFTER_SYMB na aktiv - wyświetlanie symbolu wentylatora w trybie AUTO no i to co zakodowałem już na poprzednim panelu, tj. tryb AUTO bez klimatyzacji, czyli: - KLIMA_MIT_AUTO_0; KLIMA_MIT_AUTO_1; KLIMA_MIT_AUTO_2; KLIMA_MIT_AUTO_10/15 - wszystkie te komendy na nicht_aktiv Na koniec pełen skan ISTA, skasowanie jakiś zaprzeszłych błędów jeszcze z dawcy i test. No i chciałbym rzec, że wszystko działa jak powinno. Przycisk ALL i regulacja siły nawiewu na trybie AUTO działa, ale nie działa przycisk MAX AC, na fabrycznym panelu działało - nie korzystam, ale dobrze by było gdyby działało. Przetrzepałem .TRC, ale nie znalazłem żadnej funkcji za to odpowiadającej. Ma ktos jakis pomysł jak to przywrócić do sprawności? W razie coś, wrzucam .TRC: BAUREIHE e91 OFF_MEMORY aktiv KLIMA_SPERREN nicht_aktiv EL_ZUHEIZER_PTC nicht_verbaut RL_LL ll EINBAUORT oben ZYLINDER_ZAHL 6_zylinder STANDHEIZUNG nicht_aktiv GEBLAESE_AUTO_MIT_A aktiv GEBLAESE_AUTO_MIT_BALKEN aktiv GEBLAESE_MIT_LUEFTER_SYMB aktiv GEBLAESE_MIT_RAHMEN aktiv KOMPRESSOR gross LAENDERVARANTE ece SOLARSENSORKENNLINIE kennlinie_02 UEBERSETZUNG_KOMPRESSOR wert_03 UMLUFT_MEMORY nicht_aktiv AUTO_BEI_KL15_EIN_0 nicht_aktiv AUTO_BEI_KL15_EIN_1 nicht_aktiv AUTO_BEI_KL15_EIN_10/15 nicht_aktiv AUTO_BEI_KL15_EIN_2 nicht_aktiv C_CKM_D_AUTO_BEI_KL15_EIN nicht_aktiv C_CKM_D_GEBLAESE_OFFSET kein_offset C_CKM_D_KLIMA_MIT_AUTO aktiv C_CKM_D_TEMPERATUR_OFFSET kein_offset GEBLAESE_OFFSET_0 kein_geblaese_offset GEBLAESE_OFFSET_1 kein_geblaese_offset GEBLAESE_OFFSET_10/15 kein_offset GEBLAESE_OFFSET_2 kein_geblaese_offset KLIMA_MIT_AUTO_0 nicht_aktiv KLIMA_MIT_AUTO_1 nicht_aktiv KLIMA_MIT_AUTO_10/15 nicht_aktiv KLIMA_MIT_AUTO_2 nicht_aktiv TEMPERATUR_OFFSET_0 kein_offset TEMPERATUR_OFFSET_1 kein_offset TEMPERATUR_OFFSET_10/15 kein_offset TEMPERATUR_OFFSET_2 kein_offset ERSTE_HEIZZEIT_HHS_A e82 e88 e91 e92 e93 ERSTE_HEIZZEIT_HHS_B e82 e88 e91 e92 e93 TAKTUNGSDAUER_HHS e81 e82 e87 e88 e90 e91 e93 e92 ZWEITE_HEIZZEIT_HHS e82 e88 e90 e91 e92 e93 ZWP/EWP ewp MOTOR_IHX benzin_normal PIA_PORTIERUNG datenportierung_aktiv STANDHEIZUNG_SZ nicht_aktiv ANZEIGE_TIMER_STHZ_SA aktiv NACHLAUFZEIT_UM_VENTIL wert_00 PSEUDOZUHEIZEN nicht_aktiv MSA nicht_aktiv ALKS nicht_aktiv KOMPRESSOR_KUPPLUNG aktiv IGR aktiv DEFROST_LEITSCHAUFELN aktiv KOMPRESSOR_MITTEL nicht_aktiv MANUELLES_VERDECK_E88 nicht_verbaut MSA_NOTSTRATEGIE nicht_aktiv WARTUNGSINTERVALL_FZE wert_01 MSA_ANSTEUERLOGIK ihxx KMK_ZUSCHALTSCHWELLE hoch IHX_CBS nicht_aktiv MSA_MEMORY nicht_aktiv KLIMAGERAET_MIT_SCHICHTNG nicht_aktiv SH_ZUHEIZEN nicht_aktiv ABK_KLIMASTIL 5_klimastile BAUKASTEN_PTC nicht_verbaut VERBRAUCHSOPTIMIERUNG nicht_aktiv F25_BESCHL_VERM aktiv CC_MELDUNG_SH nicht_aktiv REST_TASTE_VERBAUT nicht_aktiv MSA_KENNLINIENSATZ_US nicht_aktiv DELAY_SH_LED nicht_aktiv ECO_PRO_MODE nicht_aktiv TEILLASTBETRIEB_SH nicht_aktiv ECO_PRO_DEFAULT_START nicht_aktiv ECO_PRO_LAST_FU nicht_aktiv GBL_OFF nicht_aktiv KOREA_SYMBOL nicht_aktiv KOMP_AKUSTIK vdw_niedrig HDC_ZYKLISCH nicht_aktiv
-
Zmiana CCC na CIC
Jak ma dawce, to niech robi - koszt części mu odchodzi, jedynie pozostaje kodowanie. Może i brak aktualizacji map, brak carplaya, ale interfejs dużo świeższy nich archaiczny CCC 😉 Sam mama M-ASKa II w swojej i nie mogę patrzeć na ten fabryczny interfejs. Mam Linuxa, ale nadal to nie to samo, poziom oleju czy jakies ustawienia nadal trzeba robić na fabrycznym systemie.
-
Łącznik elastyczny wału
W E46 i E9x producentem oryginału jest Febi. W E91 jak wymieniałem, to Febi przyszło z zeszlifowanym logo BMW i numerem OE. Jeśli w G30 łącznik pada po takim niskim przebiegu, to też bym szedł w aftermarket a nie OE, zwłaszcza że róznica w cenie spora, a jak widać brak gwarancji dłuższego żywota w przypadku OE.
-
F30 przednie lampy na co można zmienić ?
Bo są LEDy ori i są LEDy od majfrendów. Wyglądają jak ori, tyle że są p&p pod kostki z H7 lub xenon (w zależności co kto ma w aucie). Ale kwestia homologacji jest mocno dyskusyjna. https://pl.aliexpress.com/item/1005009819413767.html?spm=a2g0o.productlist.main.1.67b338e7oJkFzp&algo_pvid=f01f7dc6-b5b1-442f-85b5-d4e801ef92af&algo_exp_id=f01f7dc6-b5b1-442f-85b5-d4e801ef92af-0&pdp_ext_f={"order"%3A"57"%2C"eval"%3A"1"%2C"fromPage"%3A"search"}&pdp_npi=6%40dis!PLN!2569.25!2347.09!!!4866.93!4446.09!%402103846917709777516146156efdb5!12000050271417157!sea!PL!793868994!X!1!0!n_tag%3A-29919%3Bd%3Ad777cee5%3Bm03_new_user%3A-29895%3BpisId%3A5000000200935939&curPageLogUid=1nAcyvIqxb7e&utparam-url=scene%3Asearch|query_from%3A|x_object_id%3A1005009819413767|_p_origin_prod%3A
-
ogrzewanie fotela przepaliło siedzisko.
Ja przetary kabel dostrzegłem dopiero na wyjętym fotelu 😉 Jak zaglądałem pod niego to tez wydawało się wszystko ok.
-
F30 przednie lampy na co można zmienić ?
Wszystko da radę, pytanie czy jesteś gotów na wydatek rzędu 5 tys zł + Same kompletne reflektory od 3000 w górę, do tego układ samopoziomowania, przerabianie wiązki i kodowanie. Przy LED odchodzi Ci koniecznośc montażu spryskiwaczy reflektorów. Nadal korzystniej cenowo wyjdą Depo na H7. Są p&p, a wyglądają niemal identycznie jak przedliftowy xenon.
-
ogrzewanie fotela przepaliło siedzisko.
Jak już odpiałeś wtyczke, to sprawdź wiązkę. Najlepiej wyjmij fotel z auta i połóż go na plecy. Miałem sytuację, że przetarł sie kabel we wtyczce od grzania i były objawy podobne jak u Ciebie, albo po włączeniu grzania samo sie wyłączało po chwili, albo grzał na maxa.
-
Czujniki Ciśnienia opon TPMS.
Tak, dlatego po każdej zmianie kół trzeba zrobić reset, żeby auto wykryło i odczytało wartości z poszczególnych czujników.
-
Akcja serwisowa B48 rozrusznik
Gdzieś na FB czytałem, że docelowo akcją mają być objęte wszystkie auta z danego przedziału rocznikowego (nie pamiętam dokładnie, chyba 2015-2022), tylko wrzucają auta do puli partiami. Też zalecam sprawdzać co jakiś czas. W E91 jak w lipcu 2025 ruszyła akcja na poduszki powietrzne kierownicy to na początku też mojej nie obejmowała, a we wrześniu wskoczyła.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
536 Auxiliary heating
-
BMW E84 LCI polift 2013r brak polskiego menu
W poradniku który wrzucił Randall z grubsza masz to pokazane. Co prawda poradnik wskazuje kodowanie dla serii F, więc u siebie nie musisz nic zmieniać w KOMBI. Wystarczy w HU - u Ciebie to będzie HU_CIC. Jak już sie będziesz bawił to nawet proponuje pousuwać bądź pozmieniać zbędne języki z listy, bo po co Ci jakieś egzotyczne języki na liście. Mój wujas w E84 z 2012 mial angielski, niemiecki, francuski i hiszpański. Language 1 ustaw na polski a pozostałe Language 2, 3 etc.. możesz całkowicie zrobić na nicht_aktiv jeśli chcesz mieć tylko PL.
- N43, gaśnie gdy wrzucę luz podczas jazdy
-
Włączony IBS w NCS Expert - Jak wyłączyć z powrotem - E90 2.0d 163KM 2006
Tak. Kodowanie pustym MANem przywraca fabryczne kodowanie zgodne z VO auta.
-
Włączony IBS w NCS Expert - Jak wyłączyć z powrotem - E90 2.0d 163KM 2006
Skoro nie wiesz które wartości zmieniłeś, to przywróć kodowanie pustym MANem i z głowy. A nastepnym razem nie koduj nic na ślepo. I polecam korzystanie z NCS Dummy - sporo komend jest opisanych za co odpowiadaja.
-
BMW E84 LCI polift 2013r brak polskiego menu
Wtyczkę. A jeszcze do tego licencję Bimmercode. Nie wiem ile teraz, 2 lata temu płaciłem 205zł.
-
BMW E84 LCI polift 2013r brak polskiego menu
Przez USB wgrasz co najwyżej aktualizacje map, ale i tego nie zrobisz bez kodu FSC, więc tak czy siak potrzebujesz kogoś kto Ci to zrobi. W ASO raczej nie pytaj, bo zapewne cena zwali Cie z nóg.
-
BMW E84 LCI polift 2013r brak polskiego menu
Po prostu trzeba zaczac od sprawdzenia czy soft obejmuje jezyk polski (raczej powinien). Jeśli tak, to kodowanie to góra 10 minut roboty. Ale jesli tego nigdy nie robiłes, biorąc pod uwagę, że w temacie jest napisane, że wystarczy zakodować, a Twoim zdaniem "nic z niego nie wynika", to lepiej znajdź kogoś w okolicy kto Ci to zrobi, bo sam sobie nie poradzisz. W skrócie potrzebny kabel K+DCAN i NCS Expert z aktualnymi sp daten. Dopiero z tym mozna podchodzic do kodowania jednostki. Prosta sprawa, ale jako takie pojęcie trzeba mieć.
-
E60 Żółta kontrolka akumulatora
A powinien być ładowany w aucie, poprzez punkty ładowania pod maską. Wtedy auto (a konkretniej klema IBS) wie, że akumulator ładowałeś. A czy nowy akumulator zarejestrowałeś?
-
Wymiana gaśnicy
Zgadza się, natomiast jesli będzie sie miało niewyobrażalnego pecha i trafimy na policjanta z uprawnieniami ppoż, to za nieważną gaśnicę możemy dostać kwita 😉
-
Wymiana kierownicy BMW F10 z wersji przedliftowej na wersje poliftową
Rzeczywiście, mój błąd. Łopatki w preLCI są inne, ale niewykluczone, że powinny mieć takie same płytki. Najlepiej rozebrac jedne i drugie i zweryfikowac czy da sie je przełożyć zamiast lutować 🙂
-
Android vs Linux E70
Mam Linuxa od Junsuna w E91. Generalnie moim założeniem od początku było wyłącznie Android Auto/Apple Carplay i podłączenie kamery cofania. Oba te założenia Linux spełnia w 100%. Jesli się zastanawiasz czy Linux byłby dla Ciebie odpowiedni odpowiedz sobie na tylko 1 pytanie - czy korzystasz z wbudowanych aplikacji na Androidzie? Bo wyłącznie tym różni się Android od Linuxa. No i w sumie jeszcze tym, że Linux nie ma systemu operacyjnego, więc nic go nie obciąża, przez co nie zacina się tak jak może to robić Android z niewystarczającą iloscią pamięci. A prawdę powiedziawszy to Android jest postawiony na Linuxie 😉
-
Wymiana kierownicy BMW F10 z wersji przedliftowej na wersje poliftową
Tylko po co ma przelutowywać rezystory z jednych do drugich? Nie prościej po prostu przełożyć łopatki ze starej kierownicy? Są przecież takie same jesli chodzi o kształt, wygląd etc. Różnica jest jedynie w płytce.