Skocz do zawartości

Rabaty na g05


słonik40

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

To jest nowy model więc ten rabat na tą chwilę raczej nie będzie lepszy. Jak rok temu zamawiałem (i kilku kolegów z forum) G05 to też nie dało się wiele więcej wytargować. Tyle, że wtedy jeszcze były stare zasady leasingu więc i tak się kalkulowało kupić nawet z mniejszym upustem.


Swoją drogą oglądałem w piątek X6 na żywo i jest to po prostu X5 opakowane w mniej praktyczne nadwozie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne auto. U dealerów już są demo. Tylko tradycyjnie mało praktyczne jako rodzinne .

To zależy ...

X6 bagażnik ma całkiem spory 580 l to już całkiem dużo. Wiadomo X5 ma 645 l.

X5 nie jest specjalnie przestronna w środku w stosunku do gabarytów i pewnie w X6 będzie tylko odrobinę gorzej, jak ktoś nie ma synów koszykarzy/siatkarzy to nie będzie narzekał ;-)

Takie X3 G01 ma 550 l, a X4 G02 525 l - a w środku przestrzeń identyczna na moje oko, nawet nad głową w X4 wydaje się tyle samo miejsca co w X3.


Za to X4 czy X6 mają niepowtarzalną ciekawszą bryłę, przy której X3 czy X5 dla niektórych może wydawać się nudne - np. dla mnie :lol: :P :roll:

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko te litry są trochę inne w typowych suvach czy kombi. Podaje się wartości do linii szyb a wiadomo ze do kufra na wyjazd pakuje się więcej i wyżej , w suvie/coupé jakim jest x6 to nie przejdzie. Realnie wiec pewnie prawie 2x mniej może wejść w nim do bagażnika w porównaniu z X5. Zwłaszcza jeśli masz siatkę odgradzającą, po dach napchasz ;)


Co do wnętrza to dla mnie liczy się bardziej szerokość(foteliki/maluchy) i obawiam się ze przez bardziej zakrzywiona linie szyb w x6 będzie mniej miejsca na ramiona. Poza tym jestem pewny ze isofixy są rozstawione bliżej siebie aby wygodniej było 2 pasażerów z tylu(inaczej wyprofilowana kanapa).


To wciąż pozostanie auto dla kierowcy Ew rodziny 2+1(z racji bagażnika). Ew 2+2 z nastolatkami(wtedy mniej bagaży się zabiera niż przy maluchach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ujeżdżam regularnie x3 i x4 oczywiście w nowych budach i x4z tylu jest mocno ciasne. Wporownaniu z x3. Nie mierzyłem miejsca nad głowa ale kanapa w x4 niżej jest położona przez co siedzi się z kolanami pod uszami. Oczywiście przesadziłem troszkę ale mimo wszystko x3 jest dużo bardziej praktyczne. Oczywiście x6 jest borzyszczem nastolatek, mojej córki tez szczególnie oklejone złota folia jak w teledysku złota fala lili masti :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie , Panowie bo oprocz rodzinnego suva trzeba jakies cabrio miec w garazu , wtedy dzieciaki nie beda wymyslac suva cabrio :wink:

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór forumowicze


Robię podchody do X5, prawdopodobnie do produkcji, ponieważ w kwietniu kończy się najem na obecne auto.

Czy ktoś jest w podobnej sytuacji, o jaki realny rabat walczyć w przypadku G05? Przyjąłem na wstępie 15%, biorąc pod uwagę, że to kolejne BMW w rodzinie. Czy to za mało, za dużo?

Na wstępie mam również techniczne pytanie. Auto na 99% byłoby w kolorze Carbon Black w rozszerzonym pakiecie Shadow Black. Pasowałyby mi do tego czarne 22 calowe felgi. Dodam, że na 100% będzie zawiaszenie pneumatyczne. Co sądzicie o takim połączeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat z finalnym złożeniem zamówienia w połowie października i dostałem 15% rabatu + gratisy, dodatkowo promocyjny leasing operacyjny. Auto do produkcji z początkiem stycznia, tak żeby był rocznik produkcji 2020 i mam mieć do odbioru pod koniec lutego.

Aktualnie myślę, że 15% można traktować jako początek rozmów i śmiało negocjować dalej :wink:

Co do konfigu Carbon Black + rozszerzony Shadow Line + felgi czarne 22" to jest przekozacka opcja :cool2:

Przy felgach 22" koniecznie pneumatyka - jeździłem testówką w takim zestawieniu i było całkiem komfortowo - także nie ma się co obawiać.

Obowiązkowa opcja tzw. Must Have to dołóż "aktywny układ kierowniczy zintegrowany" i jazda po mieście takim dużym autem będzie przyjemnością :P

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat z finalnym złożeniem zamówienia w połowie października i dostałem 15% rabatu + gratisy, dodatkowo promocyjny leasing operacyjny. Auto do produkcji z początkiem stycznia, tak żeby był rocznik produkcji 2020 i mam mieć do odbioru pod koniec lutego.

Aktualnie myślę, że 15% można traktować jako początek rozmów i śmiało negocjować dalej :wink:

Co do konfigu Carbon Black + rozszerzony Shadow Line + felgi czarne 22" to jest przekozacka opcja :cool2:

Przy felgach 22" koniecznie pneumatyka - jeździłem testówką w takim zestawieniu i było całkiem komfortowo - także nie ma się co obawiać.

Obowiązkowa opcja tzw. Must Have to dołóż "aktywny układ kierowniczy zintegrowany" i jazda po mieście takim dużym autem będzie przyjemnością :P

 

Dzięki za info, pójdę tym tropem. Jak nie na % procentach w górę to może na zestawie kół zimowych. Co do konfiguracji to założyłem sobie pewien budżet +/-10 tys. w zależności od rabatowania. Ale "must have": pneumat, aktywny układ kierowniczy zintegrowany, sportowy wydech, Harman Kardon, adaptacyjne LEDy, skóry merino black w zestawie z fotelami M, wentylacją i ogrzewaniem (Czy ktoś widział te fotele? Czy to jest nowa opcja w konfiguratorze na MY20?). Na tym mi najbardziej zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Brzmi rozsadnie jesli chodzi o wyposazenie. Stylistyka bedzie pierwsza klasa. A jaki silnik wybierzesz?

Rabaty? W zeszłym roku dostałem 17%. W tym bez 20% nie podpisałbym zamowienia szczegolnie ze trzeba za pakiet serwisowy płacic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad 40i vs 30d. Konfiguracja wstępnie pod 30d. Btw. znalazłem na zagranicznym forum identyczną sztukę jak ta o której myślę i wygląda przecudownie https://g05.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1658214 :shock:

Kurcze, 20%, brzmi dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie 20% nierealne, chyba ze bez promo finansowania. Ew. dostaniesz więcej % ale zerżną na finansowaniu(niedawno to przerabiałem) i wyjdzie na to samo. Wg mnie 15 będzie Ok . Realnie maks do 16. Oczywiście mam nadzieje ze uda się lepiej.

Temat silnika to temat rzeka...męczyło mnie to od tygodni i jednak 30d..i tak mam do tego jakies 80% przekonania :) Ja doszedłem do wniosku ze przy zmianie drugiego wezmę mocna benzynę ale nie suva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie 20% nierealne, chyba ze bez promo finansowania. Ew. dostaniesz więcej % ale zerżną na finansowaniu(niedawno to przerabiałem) i wyjdzie na to samo. Wg mnie 15 będzie Ok . Realnie maks do 16. Oczywiście mam nadzieje ze uda się lepiej.

Temat silnika to temat rzeka...męczyło mnie to od tygodni i jednak 30d..i tak mam do tego jakies 80% przekonania :) Ja doszedłem do wniosku ze przy zmianie drugiego wezmę mocna benzynę ale nie suva.

 

Ktoś tu pisał ,że dobił do 20% na egzemplarz do produkcji 2020, ale na pewno łatwe to nie jest. Trzeba też oczywiście spełniać warunki liczba aut/flota/grupa zawodowa, aby było wsparcie importera jak największe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie 20% nierealne, chyba ze bez promo finansowania. Ew. dostaniesz więcej % ale zerżną na finansowaniu(niedawno to przerabiałem) i wyjdzie na to samo. Wg mnie 15 będzie Ok . Realnie maks do 16. Oczywiście mam nadzieje ze uda się lepiej.

Temat silnika to temat rzeka...męczyło mnie to od tygodni i jednak 30d..i tak mam do tego jakies 80% przekonania :) Ja doszedłem do wniosku ze przy zmianie drugiego wezmę mocna benzynę ale nie suva.

 

Ktoś tu pisał ,że dobił do 20% na egzemplarz do produkcji 2020, ale na pewno łatwe to nie jest. Trzeba też oczywiście spełniać warunki liczba aut/flota/grupa zawodowa, aby było wsparcie importera jak największe.

 

Warto połączyć rabat z np. voucherem na koła zimowe. Jak już nie chcą dać % to voucher jest dobrym rozwiązaniem, szczególnie że cena wyjściowa kół jest chora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wg mnie 20% nierealne, chyba ze bez promo finansowania. Ew. dostaniesz więcej % ale zerżną na finansowaniu(niedawno to przerabiałem) i wyjdzie na to samo. Wg mnie 15 będzie Ok . Realnie maks do 16. Oczywiście mam nadzieje ze uda się lepiej.

Temat silnika to temat rzeka...męczyło mnie to od tygodni i jednak 30d..i tak mam do tego jakies 80% przekonania :) Ja doszedłem do wniosku ze przy zmianie drugiego wezmę mocna benzynę ale nie suva.

 

Dlaczego realnie maks 16% jak mowie, ze w zeszłym roku 17% miałem? Nic nie pisałem o finansowaniu tylko o "czystym" rabacie.

Wiem, ze na serie 5 z placu daja 30% a na X5 z placu chłopaki pisali tutaj, ze 21%.

W kazdym razie niech kolega nie mysli, ze jak mu w salonie zaproponuja 15% to ma natychmiast podpisywac i nigdzie indziej nie dzwonic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tez sie przymierzam do x5 i jak na poczatku diesla wogole nie bralem pod uwage i patrzylem tylko na 40i tak coraz bardziej sklaniam sie jednak ku 30d w nadziei, ze na wiosne pojawi sie 40d. Osiagi praktycznie te same a spalanie jednak ze 3 litry mniejsze. Tutaj masz filmiki porownawcze:


https://www.youtube.com/watch?v=-9xYfqNxNn4


Zauwaz, ze w 30d maksymalne przeciazenie masz wieksze niz w 40i takze bardziej bedziesz odczuwac przyspieszenie w 30d a to sie przeklada na fun z jazdy. p.s. ten carbon black z czarnymi felgami wyglada bosko i chyba tez w takie zestawienie pojde. p.s. nie wiem ale sporotwy wydech bym sobie odpuscil i co najwyzej zainwestowal w jakis aftermarketowy aktywny, zeby mozna bylo go wlaczyc i wylaczyc bo to jednak rodzinny suv i czesto fajnie jednak by bylo na dluzszych trasach miec cisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
tak apropo silnikow jeszcze. Wedlug: https://www.motor-talk.de/forum/x5-40d-t6553108.html?page=5 podobno w przyszlym roku ma sie pojawic 40D w postaci miekkiej hybrydy, natomiast 50D ma byc wycofane na jakis czas ze wzgledu na nowe normy euro. Ile w tym prawdy nie wiadomo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.