Skocz do zawartości

Rabaty na g05


słonik40

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Wynajem długoterminowy może mieć wg mnie sens dla kogoś, kto jeździ max. 15-20kkm rocznie. Przy "normalnym" zakupie/leasingu szansa na sprzedaż np. 3 latka z przebiegiem 50kkm za zauważalne wyższą kwotę niż takiego ze 120kkm jest niewielka w przypadku zwykłego użytkownika. Za to BMW ma szanse sprzedać taki samochód za chore pieniądze "łowcy okazji", który kupuje "prawie nówkę" za pół ceny.

Tak jak ktoś napisał - dla jednego samochód 3 letni jest po prostu stary. Ale są tacy, którzy tylko takie kupują bo uważają, że nówka z salonu to strata pieniędzy. Nie mnie oceniać kto ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka co do cen x5. Wiecie o tym , że jak się skonfiguruje x5 i x7 tak samo , to majac te same wyposażenia w obu, silnik 30d w obu, x7 wychodzi 15tys taniej niż x5 :)? Mowia o samochodach z identycznym wyposażeniem :)

 


coś nie bardzo...


wybrałem w konfiguratorze X5 30d dodałem lakier czarny carbon, wrzucił się z automatu M-pakiet, dodałem pakiet First Class i cena 431 954 zł

To samo zrobiłem z X7 i cena 462 613 zł

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze zapewne chodziło o „grubsza” konfiguracje :)

X7 ma sporo w standardzie i jeśli podobnych rzeczy potrzebujemy w X5 to różnica może być niewielka.

Mi np wyszło Ok 10k pln

Tylko co z tego skoro X7 jest nędznie rabatowane i w efekcie wychodzi i tak znacznie drożej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze zapewne chodziło o „grubsza” konfiguracje :)

X7 ma sporo w standardzie i jeśli podobnych rzeczy potrzebujemy w X5 to różnica może być niewielka.

Mi np wyszło Ok 10k pln

Tylko co z tego skoro X7 jest nędznie rabatowane i w efekcie wychodzi i tak znacznie drożej

 

Mam 20% na x7 do produkcji , czy to jest nędzne rabatowanie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze zapewne chodziło o „grubsza” konfiguracje :)

X7 ma sporo w standardzie i jeśli podobnych rzeczy potrzebujemy w X5 to różnica może być niewielka.

Mi np wyszło Ok 10k pln

Tylko co z tego skoro X7 jest nędznie rabatowane i w efekcie wychodzi i tak znacznie drożej

 

Zgadzam się z Tobą. X7 ma dużo w standardzie: pneumatyka, 7 miejsc, szyby dźwiękoszczelne większe felgi, skórzaną tapicerkę, Klimę 4x, LED, szyberdach, listwy drewniane, systemy asystujące kierowcy (bez autonomii), ogrzewanie przednich foteli, kluczyk wiel., head up itd. Różnic jest bardzo dużo, trzeba dobrze postudiować aby wszystkie namierzyć - nie wszystkie wynikają z konfiguratora (bo są zaznaczone), czasem ich w nim nie ma w ogóle, co jest wskazówka ,że są w standardzie. Jak zamawialem wychodzilo tyle samo co za X5, rabat też dostalem taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magiczne rabaty- są ale gdzie to już nie wiadomo :)

Podzieliłbyś się informacją, byłoby ciekawiej.


X7 to nietypowe auto pod katem potrzeb. Rozważałem je przez chwile ale odpadło właśnie ze względu na niepraktyczność w moim konkretnym przypadku.

Wg mnie to dobry samochód dla kogoś kto ma rodzine 6-7 osobowa.

Druga grupa to rodziny do 4 osób gdzie na plus w stosunku do X5 będzie większy bagażnik plus opcja przewiezienia dodatkowych pasażerów .

Najgorzej wypada w przypadku rodziny 5 osobowej ale tez takiej z małymi dziećmi .

Przy dużych dzieciakach/młodzieży - znów zaczyna być ciekawym wyborem .


Minusem są gabaryty a dokładnie długość . U mnie np nie zmieści się w garażu a jeśli już to tak ze przejść z niego dalej nie będę mógł :) a pod domem będzie mi za bardzo wystawał.

O zwrotność bym się tak nie martwił dzięki tylnej osi skrętnej .

Reasumując auto musi być wpasowane w potrzeby, u mnie niestety nie zdałoby egzaminu i X5 jest lepszym wyborem. Trochę szkoda bo to prawda ze w podobnej cenie dostajemy kawał fury. Dla wielu osób X7 może być jednak ciekawszym wyborem i u nich sprawdzi się lepiej od X5. Kto wie, może jak mi dzieci podrosną to przezuce się na X7 :) Auto bardzo fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słonik , ależ oczywiście ze dochody z tego rodzaju działalności musza być ..


Reszta wpisu pt „co by było gdyby” - jak najbardziej.


Nie trzeba być jednak Hertzem czy Avisem, myślałem ze rozumiesz o czym pisze. I tak, należy czasem wynająć pojazd...przecież po to jest ten dodatkowy PKD...


Wracając już do wątku głównego - obecnie jest spory wybór gotowych X5 u dealerów z 20-22%. Brak biednych wersji. 90% to m-paki.

 

Potwierdzam. Jest czas okazji i takich rabatów do końca listopada (niby). Same Mpaki, to prawda, ale ciasno skrojone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Oczywiście wyłącznie z rent-em we wpisie


Jesli myslisz, ze wpis zalatwia wszystko, to jestes w bledzie bo wystarczy, ze US sie to nie spodoba i jesli w trakcie kontroli nie znajdzie regularnych zyskow oraz kosztow z tytulu wynajmu samochodu to wlepi Ci kare, odsetki i nakaz splaty zaleglego podatku i to Ty bedziesz musial udowodnic przed sadem, ze faktycznie prowadziles taka dzialalnosc i odliczenie pelne Ci sie nalezy. Jesli faktycznie dzialalnosci takiej nie prowadziles to jestes z gory na straconej pozycji bo sad oraz US glupi nie sa, znaja stawki rynkowe wynajmow, koszty jakie ponosza regularne firmy rentierskie, kontroler moze nawet sprobowac wypozyczyc od Ciebie auto wiec bardzo szybko Ci udowodnia, ze to Ty sie migasz przed placeniem naleznych podatkow a nie oni nie maja racji. Hmm troche zabrzmialo to jakbym byl pracownikiem US, ale niestety taka jest szara rzeczywistosc i nikomu nie zycze kontroli bo dosyc blisko znam kilka osob co juz takowe mialy, nie jest to przyjemne, potrafia sie czepiac do wszystkiego a pozniej w sadzie dlugo trzeba udowadniac swoje racje.

 

Pełna zgoda. Cienki patent, nawet żaden patent powiedziałbym - zwykły kant. Najlepiej zrobić jak największy wykup, a potem po wykupie resztę amortyzować już w całości, oczywiście jeśli cena wykupu będzie poniżej limitu. To najlepsze wydaje mi się na tą chwilę i LEGALNE. Przy baaardzo drogich autach, tym bardziej kilku, ludzie zakładają spółki w Czechach - tam nie ma tego problemu ani akcyzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Oczywiście wyłącznie z rent-em we wpisie


Jesli myslisz, ze wpis zalatwia wszystko, to jestes w bledzie bo wystarczy, ze US sie to nie spodoba i jesli w trakcie kontroli nie znajdzie regularnych zyskow oraz kosztow z tytulu wynajmu samochodu to wlepi Ci kare, odsetki i nakaz splaty zaleglego podatku i to Ty bedziesz musial udowodnic przed sadem, ze faktycznie prowadziles taka dzialalnosc i odliczenie pelne Ci sie nalezy. Jesli faktycznie dzialalnosci takiej nie prowadziles to jestes z gory na straconej pozycji bo sad oraz US glupi nie sa, znaja stawki rynkowe wynajmow, koszty jakie ponosza regularne firmy rentierskie, kontroler moze nawet sprobowac wypozyczyc od Ciebie auto wiec bardzo szybko Ci udowodnia, ze to Ty sie migasz przed placeniem naleznych podatkow a nie oni nie maja racji. Hmm troche zabrzmialo to jakbym byl pracownikiem US, ale niestety taka jest szara rzeczywistosc i nikomu nie zycze kontroli bo dosyc blisko znam kilka osob co juz takowe mialy, nie jest to przyjemne, potrafia sie czepiac do wszystkiego a pozniej w sadzie dlugo trzeba udowadniac swoje racje.

 

Pełna zgoda. Cienki patent, nawet żaden patent powiedziałbym - zwykły kant. Najlepiej zrobić jak największy wykup, a potem po wykupie resztę amortyzować już w całości, oczywiście jeśli cena wykupu będzie poniżej limitu. To najlepsze wydaje mi się na tą chwilę i LEGALNE. Przy baaardzo drogich autach, tym bardziej kilku, ludzie zakładają spółki w Czechach - tam nie ma tego problemu ani akcyzy.

 


No to teraz pytanie- zakładanie spółki w Czechach bez prowadzenia tam działalności ? Przecież to nielegalna optymalizacja podatkowa. Nie łatwiej już krajowej spółce wynajmować ? Możliwości jest sporo, zgodnych z przepisami. Czasem warto się zagłębić i przemyśleć różne rozwiązania. To naprawdę nie jest ani straszne ani takie trudne. Inna sprawa ze nie każdemu jest to potrzebne. Dlatego tez jedni wezmą leasing a inni wynajmą (typowe wypożyczenie) samochód. Oczywiście drożej. Tylko np w takiej opcji można rozpisywać przebiegi i dokonywać pełnych odliczeń(obecnie do limitu wartości pojazdu 150k ale zawsze coś). Tyle ze z tym jest trochę zachodu.

Jak ze wszystkim, rozwiązań wiele a każde ma swoje plusy i minusy. Dobrze jest ich poszukać i dobrać pod siebie i swoje możliwości. Zreszta tak jak napisałeś, wysoki wykup jest jedną z korzystniejszych opcji a zapewne mało kto z tego korzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No to teraz pytanie- zakładanie spółki w Czechach bez prowadzenia tam działalności ? Przecież to nielegalna optymalizacja podatkowa. .

 


Prowadzisz działalność. Zakładasz spółkę, którą prowadzi ci czeskie biuro rachunkowe i np. świadczysz RZECZYWISTE usługi poprzez nią. Co w tym nielegalnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiste to Ok . Tylko musiałyby być na miejscu świadczone. Ale tworzenie firmy zajmujacej sie np handlem w Pradze tylko po to aby wygodnie rozliczać nowe Bmw ? Trochę przerost formy nad treścią :)

No chyba ze firma ma prowadzić działalność tylko w Polsce - tylko wtedy wracamy do niezgodnej z prawem optymalizacji podatkowej..

Może się mylę bo ze spółkami zagranicznymi nie miałem do czynienia. Jedynie sprawdzałem temat pod katem sensowności przeniesienia działalności - budzi to jednak moje obawy na dzień dzisiejszy . Inna sprawa ze oczekujemy podobno modelu estońskiego i padają obietnice iż małym firmom w Polsce będzie cudownie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiste to Ok . Tylko musiałyby być na miejscu świadczone. Ale tworzenie firmy zajmujacej sie np handlem w Pradze tylko po to aby wygodnie rozliczać nowe Bmw ? Trochę przerost formy nad treścią :)

No chyba ze firma ma prowadzić działalność tylko w Polsce - tylko wtedy wracamy do niezgodnej z prawem optymalizacji podatkowej..

Może się mylę bo ze spółkami zagranicznymi nie miałem do czynienia. Jedynie sprawdzałem temat pod katem sensowności przeniesienia działalności - budzi to jednak moje obawy na dzień dzisiejszy . Inna sprawa ze oczekujemy podobno modelu estońskiego i padają obietnice iż małym firmom w Polsce będzie cudownie :))

 

Nie wiem czy to jest nielegalna optymalizacja, wątpię. Ludzie tak robią, i to poważni ludzie. Z rejestracją firmy w Niemczech też. A czy polskie firmy transportowe wożące towary po europie, z punktu A do punktu B (oba poza Polską) to też optymalizacja? Nie słyszałem aby były takie interpretacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalizacją jest albo przenoszenie działalności poza RP do kraju o niższych obciążeniach podatkowych lub zakładanie nowej firmy poza granicami RP która działalność(przychody) będzie prowadzić u nas w kraju.


Świadczenie usług międzynarodowych nie ma tu zastosowania bo nie o tym piszemy. Chodziło przeciez o krajowa firmę i rozliczenia dot pojazdow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalizacją jest albo przenoszenie działalności poza RP do kraju o niższych obciążeniach podatkowych lub zakładanie nowej firmy poza granicami RP która działalność(przychody) będzie prowadzić u nas w kraju.


Świadczenie usług międzynarodowych nie ma tu zastosowania bo nie o tym piszemy. Chodziło przeciez o krajowa firmę i rozliczenia dot pojazdow.

 

Cieżko mi się ustosunkować bo nie mam wiedzy w tym zakresie. Wiem tylko tyle co napisałem powyżej. Szczegółów nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J . Inna sprawa ze oczekujemy podobno modelu estońskiego i padają obietnice iż małym firmom w Polsce będzie cudownie :))

 


Tak małym, czyli pewnie do 5k przychodu miesięcznie, żebyś tam przypadkiem bumy albo merola nie mógł rozliczać.

Nie bój się, za dobrze nam nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z tym wysokim wykupem oraz najmem nie bylbym taki pewien bo przepis mowi, ze odliczamy proporcjonalnie od wartosci auta albo 75%. Odnosnie zakladania firmy w czechach, niemczech itd.. to jak ktos ma powazna dzialalnosc i rzeczywiscie moze czesc dzialalnosci przeniescc do innego kraju zeby miec to udokumenowane to OK, natomiast przy malych jedno-kilku-kilkunastoosobowych firmach czesto dzialajacych lokalnie nie jest to juz takie proste, tak samo jak dopisanie wynajmu do umowy. Matematyka ma to do siebie ze 2 + 2 jest zawsze 4 i za pewnymi krokami, wpisami musza isc konkretne liczby w rachunkach a jesli ich brak to zycze powodzenia udowadniania w sadzie Urzedowi Skarbowemu ze jakis typ dzialalnosci prowadzilo sie w dobrej wierze ale niestety z wieczna strata i charytatywnie szczegolnie w kraju z tak duza dziura budzetowa gdzie wladza szuka dudkow wszedzie gdzie sie da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wg obowiązujących obecnie przepisów opłaca się "ustawić" wykup na 150tys. netto bo wykup to oddzielna umowa. W pewnym uproszczeniu: najpierw odliczamy proporcjonalnie koszty od rat (75% z proporcji wartość samochodu : 150000) a później amortyzujemy 75% od całej kwoty wykupu. Zawsze to więcej niż odliczenie od "gołych" 150.000.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Źle się wyraziłem pisząc "umowa". Raczej transakcja... Sam zostałem kiedyś ukarany przez US za potraktowanie wykupu jak "kontynuacji" umowy leasingu (wtedy przepisy zmieniły się "na gorsze" w trakcie umowy).


Tu masz pierwszy lepszy artykuł na ten temat:

https://www.rp.pl/Firma/305059974-Leasing-auta-a-po-nim-wykup-mozna-rozliczyc-w-kosztach.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Gra praktycznie nie warta swieczki bo korzysc podatkowa wedlug artykulu za auto warte 300tys wyniesie kilkanascie tysiecy, ale auto trzeba leasingowac a pozniej amortyzowac lub leasingowac jeszcze raz co wydluzy nam w przypadku leasingu minimalny okres do 4 lat, a amortyzacji do 4,5 roku. Dochodzi jeszcze koszt drozszego o kilka procent leasingu w przypadku wysokiego wykupu i roznica robi sie niewielka albo i zadna no ale jak sie dobrze pokombinuje i planuje nieco dluzej uzywac samochod to moze uda sie pare tysiakow zaoszczedzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.