Skocz do zawartości

Rabaty na g05


słonik40

Rekomendowane odpowiedzi

Brokerzy finalnie zawsze są do dupy , kilka razy próbowałem i więcej nawet nie porównuje .

Może przy autach budżetowych maja większe pole do popisu . Dla mnie jeszcze dochodzi mniejsze zaufanie niż do salonu.

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brokerzy finalnie zawsze są do dupy , kilka razy próbowałem i więcej nawet nie porównuje .

Może przy autach budżetowych maja większe pole do popisu . Dla mnie jeszcze dochodzi mniejsze zaufanie niż do salonu.

 

To fakt, brokerzy może i mają pole do popisu, ale w zakresie wynajmu długoterminowego. Jednak z reguły są to tak zwane golasy, "bieda wersje".

Doposażone auta niestety już tak dobrze nie wychodzą w najmie długoterminowym, a z mocnymi silnikami to już wcale nie mają podejścia.

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pisałem podobne opinie na temat brokerów kiedy kupowałem F15. Swego czasu mocno się tutaj panoszący broker nie przyjmował do wiadomości, że można kupić równie dobrze (albo lepiej) bezpośrednio od autoryzowanego dealera. Co z tego, że dawał niby większy rabat jak koszty leasingu "pożerały" go w przerażającym stopniu?


Są też "pozafinansowe" aspekty... Moje ASO jeszcze nigdy nie pozostawiło mnie bez samochodu zastępczego. Nawet na czas przeglądu okresowego. Zawsze się znajdzie jakieś demo albo inny sposób by użyczyć samochód za free. Wiem, że dla klientów od brokerów nie są tak wspaniałomyślni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ponownie polecam drive4less :) samochód zamawiacie u dealera tylko korzystając z ich zniżki w zamian za prowizję 5000. Dla mnie bomba. Dostaje finansowanie jak chce i gdzie chce oraz ofertę pakietu dealerskiego na ubezpieczenie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ponownie polecam drive4less :) samochód zamawiacie u dealera tylko korzystając z ich zniżki w zamian za prowizję 5000. Dla mnie bomba. Dostaje finansowanie jak chce i gdzie chce oraz ofertę pakietu dealerskiego na ubezpieczenie..

 

Drive4less ? Naprawdę ? .... coś słabo Ci idzie ich promowanie, skoro nawet ich nazwy nie pamiętasz i mylisz z firmą, która się zajmuje najmem krótkoterminowym :lol:

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ponownie polecam drive4less :) samochód zamawiacie u dealera tylko korzystając z ich zniżki w zamian za prowizję 5000. Dla mnie bomba. Dostaje finansowanie jak chce i gdzie chce oraz ofertę pakietu dealerskiego na ubezpieczenie..

 

Drive4less ? Naprawdę ? .... coś słabo Ci idzie ich promowanie, skoro nawet ich nazwy nie pamiętasz i mylisz z firmą, która się zajmuje najmem krótkoterminowym :lol:

Hmmm nic nie mylę, najmem nie byłem zainteresowany więc dostałem właśnie taką możliwość, z której skorzystałem jak już pisałem wcześniej.

Z resztą nie ma w tym zadnej wielkiej tajemnicy, każda więcej zamawiająca firma korzysta z rabatu flotowego 20%. Nie zajmuje się też promowaniem, po prostu dzielę się oferta z jakiej skorzystałem bo dla mnie była najlepsza na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z resztą nie ma w tym zadnej wielkiej tajemnicy, każda więcej zamawiająca firma korzysta z rabatu flotowego 20%. Nie zajmuje się też promowaniem, po prostu dzielę się oferta z jakiej skorzystałem bo dla mnie była najlepsza na rynku.

 

Tak byle broker daje 20%, no oprócz takiego jednego co to się mocno promuje jako największy od BMW (S-A), a daje mniejszy rabat niż inni.

Sam RABAT to nie wszystko, można dostać niewiele mniejszy rabat od dealera, ale za to BMW FS ma zdecydowanie lepsze finansowanie w leasingu, co kompensuje ten mniejszy rabat i finalnie daje najlepszą ofertę pod kątem całkowitego kosztu leasingu,

a jeszcze handlowiec od dealera zawsze ma opcję, żeby coś dorzucić fajnego, przydatnego w gratisie, więc decyzja była prosta w moim przypadku.


Miałem 4 oferty od różnych brokerów, ale żaden nie przedstawił zachęcającej oferty pod kątem całkowitego kosztu leasingu i finalnie zamówiłem od dealera.


Poza tym zakup od jakiegoś brokera to zawsze ryzyko, zgarnie zaliczkę i raz jest broker, a za chwilę może go nie być, zaliczki nie ma i auta także nie ma. Live is brutal and full of zasadzkas :wink:

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z resztą nie ma w tym zadnej wielkiej tajemnicy, każda więcej zamawiająca firma korzysta z rabatu flotowego 20%. Nie zajmuje się też promowaniem, po prostu dzielę się oferta z jakiej skorzystałem bo dla mnie była najlepsza na rynku.

 

Tak byle broker daje 20%, no oprócz takiego jednego co to się mocno promuje jako największy od BMW (S-A), a daje mniejszy rabat niż inni.

Sam RABAT to nie wszystko, można dostać niewiele mniejszy rabat od dealera, ale za to BMW FS ma zdecydowanie lepsze finansowanie w leasingu, co kompensuje ten mniejszy rabat i finalnie daje najlepszą ofertę pod kątem całkowitego kosztu leasingu,

a jeszcze handlowiec od dealera zawsze ma opcję, żeby coś dorzucić fajnego, przydatnego w gratisie, więc decyzja była prosta w moim przypadku.


Miałem 4 oferty od różnych brokerów, ale żaden nie przedstawił zachęcającej oferty pod kątem całkowitego kosztu leasingu i finalnie zamówiłem od dealera.


Poza tym zakup od jakiegoś brokera to zawsze ryzyko, zgarnie zaliczkę i raz jest broker, a za chwilę może go nie być, zaliczki nie ma i auta także nie ma. Live is brutal and full of zasadzkas :wink:

 

Z tym, że to w sumie nie broker, udzielają swoich zniżek i tyle. Przy dużym rabacie oferta FS jest często mocno slaba bo nie ma łączenia promocji z dużym rabatem i atrakcyjnym leasingiem. Ja od dealera dostałem 12% i spoko ofertę na finansowanie. Przy aucie za ponad 500k+ bazowo wejście na 20% robi ogromną różnice i z nawet trochę słabsza oferta od PKO leasing w sumie wyszło prawie 40k taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem skąd wy bierzecie te korzystne warunki leasingowe.

Ja jakbym nie liczył na stronie BMW to zawsze mi wychodzi jak sobie przeliczę, że całkowity koszt leasingu to 50 tysięcy.

Nie ważne czy wpiszę wkład własny 25%, 5 lat, wykup 10% czy wkład własny 10%, 5 lat, wykup 25% zawsze całkowity koszt leasingu to około 50 tysięcy.

Wziąłbym nawet w leasingu ale jak pomyślę, że to jest 10 tys rocznie to jakoś nie zamierzam tyle oddawać bankowi.

Widziałem teraz reklamę, że jest promocyjny leasing 0% ale pewnie tutaj też jest jakiś kruczek i chyba niestety nie obejmuje X5 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd wy bierzecie te korzystne warunki leasingowe.

Ja jakbym nie liczył na stronie BMW to zawsze mi wychodzi jak sobie przeliczę, że całkowity koszt leasingu to 50 tysięcy.

Nie ważne czy wpiszę wkład własny 25%, 5 lat, wykup 10% czy wkład własny 10%, 5 lat, wykup 25% zawsze całkowity koszt leasingu to około 50 tysięcy.

Wziąłbym nawet w leasingu ale jak pomyślę, że to jest 10 tys rocznie to jakoś nie zamierzam tyle oddawać bankowi.

Widziałem teraz reklamę, że jest promocyjny leasing 0% ale pewnie tutaj też jest jakiś kruczek i chyba niestety nie obejmuje X5 :(

 

Idź do salonu, pogadaj ze sprzedawcą



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pozdrawiam

Arljazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd wy bierzecie te korzystne warunki leasingowe.

Ja jakbym nie liczył na stronie BMW to zawsze mi wychodzi jak sobie przeliczę, że całkowity koszt leasingu to 50 tysięcy.

Nie ważne czy wpiszę wkład własny 25%, 5 lat, wykup 10% czy wkład własny 10%, 5 lat, wykup 25% zawsze całkowity koszt leasingu to około 50 tysięcy.

Wziąłbym nawet w leasingu ale jak pomyślę, że to jest 10 tys rocznie to jakoś nie zamierzam tyle oddawać bankowi.

Widziałem teraz reklamę, że jest promocyjny leasing 0% ale pewnie tutaj też jest jakiś kruczek i chyba niestety nie obejmuje X5 :(

 

Jesteś chyba jedyną osobą co patrzy na ten kalkulator leasingowy dopięty przy konfiguratorze :wink:

W konfiguratorze możesz się sugerować mniej więcej, jaki samochód i jakie opcje chcesz mieć, a o konkretnej ofercie leasingowej rozmawiasz z dealerem.


Podaj z jakiego miasta jesteś, to może Ci ktoś doradzi, żebyś trafił na dobrego handlowca do konkretnego dealera BMW.


BMW nie kupuje się za cenę katalogową, tym bardziej nie bierze się pod uwagę kalkulatora finansowego z konfiguratora. Cena katalogowa jest tylko orientacyjna i stanowi odniesienie do liczenia rabatu. :wink:

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd wy bierzecie te korzystne warunki leasingowe.

Ja jakbym nie liczył na stronie BMW to zawsze mi wychodzi jak sobie przeliczę, że całkowity koszt leasingu to 50 tysięcy.

Nie ważne czy wpiszę wkład własny 25%, 5 lat, wykup 10% czy wkład własny 10%, 5 lat, wykup 25% zawsze całkowity koszt leasingu to około 50 tysięcy.

Wziąłbym nawet w leasingu ale jak pomyślę, że to jest 10 tys rocznie to jakoś nie zamierzam tyle oddawać bankowi.

Widziałem teraz reklamę, że jest promocyjny leasing 0% ale pewnie tutaj też jest jakiś kruczek i chyba niestety nie obejmuje X5 :(

 

Jesteś chyba jedyną osobą co patrzy na ten kalkulator leasingowy dopięty przy konfiguratorze :wink:

W konfiguratorze możesz się sugerować mniej więcej, jaki samochód i jakie opcje chcesz mieć, a o konkretnej ofercie leasingowej rozmawiasz z dealerem.


Podaj z jakiego miasta jesteś, to może Ci ktoś doradzi, żebyś trafił na dobrego handlowca do konkretnego dealera BMW.


BMW nie kupuje się za cenę katalogową, tym bardziej nie bierze się pod uwagę kalkulatora finansowego z konfiguratora. Cena katalogowa jest tylko orientacyjna i stanowi odniesienie do liczenia rabatu. :wink:

Dzięki za informację, jest to pocieszające :)

Ogólnie konfiguruję 40i z wyposażeniem dodatkowym za około 100tys.

Przymierzam się do zakupu mniej/więcej za rok, więc jeżeli chodzi o dobrego handlowca to chyba jeszcze trochę za wcześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, jest to pocieszające :)

Ogólnie konfiguruję 40i z wyposażeniem dodatkowym za około 100tys.

Przymierzam się do zakupu mniej/więcej za rok, więc jeżeli chodzi o dobrego handlowca to chyba jeszcze trochę za wcześnie.

 

Fakt za wcześnie, ale przy planowaniu weź pod uwagę, że od zamówienia auta do odbioru może upłynąć 4 miesiące, przy bardzo dobrych wiatrach 3, ale raczej się nastaw na 4 - oczywiście auto do produkcji.

Dodaj do tego przynajmniej miesiąc przed zamówieniem, będzie to czas na aktualizację konfiguracji i jej zoptymalizowanie razem z handlowcem oraz rozmowy i negocjacje co do oferty - wtedy będziesz zadowolony z samochodu i z oferty finansowej.

Taka moja rada ciotki Gertrudy :wink:

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jakbym slyszal handlowca. Panie kupuj pan dzisiaj bo moze sie spoznic my auto mozemy przetrzymac, lepiej wczesniej niz wcale. A tak na powaznie to jak kolega chce miec auto za rok to o wiele za wczesnie na jakie kolwiek konfiguracje i rabatowanie bo oferty sie zmieniaja i za rok moze wejsc jakies promo lub ceny sie zmienic itd.. Rok przed to co najwyzej mozna na jazde probna sie przejechac i poczytac o aucie na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Slabo aktualnie z promocjami - nie ma juz znizki na m-pakiet... Czy rok temu pod koniec roku BMW przygotowalo jakies promocje (czy tylko stock?)? Planuje zlozyc zamowienie, ale nie wiem, czy nie lepiej zaczekac do grudnia...

 

Ja w połowie października zamawiałem X5 30d do produkcji na styczeń, jak już promo na m-pakiet się skończyło. Dostałem fajny rabat od ceny katalogowej z normalnym m-pakietem i bardzo dobre finansowanie w leasingu operacyjnym. Sumarycznie w salonie wynegocjowałem ciut lepszą ofertę niż dostałem od brokera z większym rabatem, ale z gorszym finansowaniem. Auto ma być pod koniec lutego i taki był plan, aby był rocznik 2020.

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu zamawiałem jedną sztukę X5 pod siebie i jedną pomagałem konfigurować koledze.


Przy wpłacie własnej 10% z moją zniżką flotową rabat wyszedł 18% (trzecie BMW zamówione w tym roku), a u niego bez zniżki flotowej 16%.

Ważniejsze jednak jest to, że w obu przypadkach otrzymaliśmy promocyjny leasing na 0%.

Zaproponowany rabat był identyczny zarówno w przypadku 25d, jak i 40i. Zakup bezpośrednio u dealera, porównywałem tę ofertę z czterema brokerami i dzięki promocyjnemu finansowaniu ta wychodziła zdecydowanie najtaniej.


Także da się, tylko trzeba mieć zaufanego sprzedawcę, który jest nastawiony na dużą sprzedaż na mniejszych własnych marżach. Jak ktoś chce to podrzucę namiary na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku Comfort lease 3 lata, 10% wpłaty własnej. Dla auta skonfigurowanego na blisko 350 tysięcy wpłata wyniosła około 27 tys brutto, a rata około 2200zl netto. Tym bardziej polecam mojego sprzedawcę bo dołożył serwis na 5 lat, którego cena jest uwzględniona w tej racie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy konfiguracji z silnikiem x25d cennikowo za 339 800, najlepsza do tej pory oferta to 2437 netto Comfort Lease na 36% przy wpłacie 10%. Rabat na poziomie 14% od cennika. Wysłałem wiadomość na priv z prośbą o kontakt do Twojego handlowca.

Mam też wrażenie, że koniec roku sprzyja większym rabatom z uwagi na "dociskanie" wyników przez dealerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.