Skocz do zawartości

Rabaty na g05


słonik40

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Ryzyko ogromne, jesteśmy krajem frontowym, nie wiadomo co ten terrorysta ze wschodu jeszcze wymyśli.

To wtedy ten twój leasing co ma za znaczenie?

Jak odwali najgorsze to nic nie będzie się liczyło, niestety.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Prowadzenie małej działalności i zakup x7 bez kasy na wykup a przy tym wpłata 45%, brak znajomości przepisów...

Czy oby koła w bagażniku nie powróciły?

W kwestii "kół w bagażniku" dostałem taką PW:

Wysłane: Sob Paź 01, 2022 9:12 pm

Od: jiggannk

Do: lamer

Co zazdrościsz że zamówiłem X7 a ty masz tylko X5.

Ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Też uraczył cię prywatną wiadomością? Może czas zwiększyć zabezpieczenia forum. Nie wiem, może weryfikacja SMSem? Telefony nie są tak anonimowe jak e-maile.

A gość jest najwyraźniej chory psychicznie skoro wraca jak bumerang :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie, nie pisał do mnie. Ja juz, wydaje mi się, nauczylem sie rozpoznawac jego pisanine i nie wchodzę z nim w dyskusje.

Jest koles jednak męczący i pewnie zatruwa rowniez inne działy tego forum tylko nawet my tutaj o tym nie wiemy.


Edit: Sprawdziłem własnie i jednak niestety też odpowiadałem mu na posty. Moj wykrywacz "kół w bagażniku" jednak nie jest niezawodny :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byle wykup był najbliżej 165k, jak kupujesz x7 i masz 45% wkładu to wachlarz możliwości masz całkiem spory ;)

Tylko że od tych 165 koła wykupu płacisz banksterom ogromne odsetki w czasie leasingu.

Jeśli jest stałe oprocentowanie to tak śle jeśli zmienne to odsetki będą ogromne.

 

ciągle przy leasingu na 2 lata, wykup 165k jest bardziej opłacalny niż nadpłacanie leasingu. Zastanawiam się tylko czy nie aneksować umowy i nie dopłacić do 45% wartości auta.

Fakt, że różnica jest już nieznaczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
byle wykup był najbliżej 165k, jak kupujesz x7 i masz 45% wkładu to wachlarz możliwości masz całkiem spory ;)

Tylko że od tych 165 koła wykupu płacisz banksterom ogromne odsetki w czasie leasingu.

Jeśli jest stałe oprocentowanie to tak śle jeśli zmienne to odsetki będą ogromne.

 

ciągle przy leasingu na 2 lata, wykup 165k jest bardziej opłacalny niż nadpłacanie leasingu. Zastanawiam się tylko czy nie aneksować umowy i nie dopłacić do 45% wartości auta.

Fakt, że różnica jest już nieznaczna...

dobrze myślę ? Ten wykup za 165 K to musisz wziąć na siebie prywatnie żeby go amortyzować? Co z vatem ?

Muszę się dokształcić bo nie kumam

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Odliczając połowę Vatu nie oplaca się w ogóle wykup auta. W takim wypadku trzeba brać wynajem lub leasing bez obowiązku wykupu jak najdłuższy z jak najniższą ratą lub taki z wykupem i niską ratą a potem cesja.

Wtedy odzyskamy część wpłaconych rat a nie musimy wystawiać fv na całe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
O ile PiS nie rozwali całkowicie naszej gospodarki to teraz może być dobry moment na leasing w euro bo wyjątkowo,drogie jest.

Też tak uważam.

Obecnie 5 letni leasing w euro wychodzi ok 110% a pln 130%+.

Musiało by się dużo wydarzyć żeby ta różnica się wyrównała.

Europa też podniesie stopy ale nie wierzę że aż tak a kurs euro wysoki. Teoretycznie mamy górkę a na górce warto kupować chodź teraz niczego nie można być pewnym.

Jutro znowu Jaszczomb debil na pewno narozrabia i zaraz 5 letni leasing w zlotowkach będzie wychodził w okolicy 135%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odliczając połowę Vatu nie oplaca się w ogóle wykup auta. W takim wypadku trzeba brać wynajem lub leasing bez obowiązku wykupu jak najdłuższy z jak najniższą ratą lub taki z wykupem i niską ratą a potem cesja.

Wtedy odzyskamy część wpłaconych rat a nie musimy wystawiać fv na całe auto.

Teraz nie tak łatwo wyrokować co się "opłaca" i na pewno wiedzy nie powinno się czerpać z forum tylko od radców podatkowych.

Utrata wartości przez dwa lata ok 40-45%, odsetki ok 20-25%, razem ok 60-70% wartości auta i coś tam odliczamy.

Faktycznie interes życia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradca podatkowy nie doradzi Ci jaka będzie sytucja gospodarcza.

Ja kupuję samochód bo jest to narzędzie pracy, mogę cofnąć się o 20 lat i wrócić do Skody Superb, ale z 93k (tyle wtedy zapłaciłem za 1,9 tdi.:) chyba też już nie kupię.

Znajomy kupił Kię Sportagę w hybrydzie za 220k. Ceny ogólnie oszalały i pewnie będzie tylko drożej.

Było za dużo dodrukowanego pieniądza na rynku (nie tylko w PL) i teraz są efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odliczając połowę Vatu nie oplaca się w ogóle wykup auta. W takim wypadku trzeba brać wynajem lub leasing bez obowiązku wykupu jak najdłuższy z jak najniższą ratą lub taki z wykupem i niską ratą a potem cesja.

Wtedy odzyskamy część wpłaconych rat a nie musimy wystawiać fv na całe auto.

Teraz nie tak łatwo wyrokować co się "opłaca" i na pewno wiedzy nie powinno się czerpać z forum tylko od radców podatkowych.

Utrata wartości przez dwa lata ok 40-45%, odsetki ok 20-25%, razem ok 60-70% wartości auta i coś tam odliczamy.

Faktycznie interes życia :mrgreen:

 

Kolego trochę więcej precyzji w tych wyliczeniach.

Przykładowo ja, patrząc na obecne ceny i moją cenę zakupu po rabatach, na dzień dobry mam już prawie 30% różnicy.

Jakiś czas temu patrzyłem, to sensownej używki nie kupiłbym za cenę jaką płaciłem za nowe auto.

Leasing na 2 lata to odsetki w granicach 10% wartości, nie więcej.

A jak chcesz sprzedać po wykupie to inaczej księgujesz zakup, jako towar z pełnym VAT z tego co się orientuję.


Ja przy moich przebiegach typu 15-20tys w roku, zastanawiam się czy za 5 lat będę widział sens w wydawaniu tak kwadratowych pieniędzy na auto, mając w zasadzie wszystkomający samochód z niewielkim przebiegiem.

Bo nie mam pojęcia co mogę jeszcze dokładać do tych samochodów, a tablety zamiast przycsków to na pewno nie jest kierunek który mnie przekona do zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego trochę więcej precyzji w tych wyliczeniach.

Jak chcesz być taki precyzyjny Kolego to odnieś się do najmu lub leasingu bez obowiązku wykupu i obecnych realiów, bo o tym była mowa, a nie o tym co było kiedyś.

Leasing na 2 lata to odsetki w granicach 10% wartości, nie więcej.

Kto daje dzisiaj taką ofertę, bez obowiązku wykupu?


Szczegółowe analizy wszystkich możliwych wariantów to na pewno nie na forum. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego trochę więcej precyzji w tych wyliczeniach.

Jak chcesz być taki precyzyjny Kolego to odnieś się do najmu lub leasingu bez obowiązku wykupu i obecnych realiów, bo o tym była mowa, a nie o tym co było kiedyś.

Leasing na 2 lata to odsetki w granicach 10% wartości, nie więcej.

Kto daje dzisiaj taką ofertę, bez obowiązku wykupu?


Szczegółowe analizy wszystkich możliwych wariantów to na pewno nie na forum. :mrgreen:

 

Racja, nie doczytałem, że odnosisz się do najmu. Co do najmu totalnie nie jestem i nigdy nie byłem fanem tego rozwiązania. Wygląda pięknie tylko na papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niewazne dzis czy najem czy leasing z wysokim wykupem ktos (leasingodawca) ci to kase na wykup musi pozyczyc i przy aktualnym Wiborze skasuje sie za nia okolo 10% rocznie. Jesli ustawisz wykup na 150k i leasing na 3 lata to doplacisz w leasingu 45k samych odsetek za wysoki wykup. leasing 10% dzisiaj to tylko na 2-3 lata przy maksymalnym wkladzie wlasnym i minimalnym wykupie (1%).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewazne dzis czy najem czy leasing z wysokim wykupem ktos (leasingodawca) ci to kase na wykup musi pozyczyc i przy aktualnym Wiborze skasuje sie za nia okolo 10% rocznie. Jesli ustawisz wykup na 150k i leasing na 3 lata to doplacisz w leasingu 45k samych odsetek za wysoki wykup. leasing 10% dzisiaj to tylko na 2-3 lata przy maksymalnym wkladzie wlasnym i minimalnym wykupie (1%).

Przy 2 latach możliwy jest wykup 1% ?

Nie spotkałem się z taką ofertą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.