Skocz do zawartości

Rabaty na g05


słonik40

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Estoński Cit w moim przypadku odpada ze względu na przekroczony limit obrotu (duży obrót niska marża).

Urząd Skarbowy nic nie musi udowadniać mam prawo kupić samochód na handel nawet jeżeli nie robię tego na co dzień. Była okazja to kupiłem wystarczy pokazać że był dobry rabat i już mamy wytłumaczenie. Nawet jak na tym nie zarobimy to przecież interes nie zawsze wychodzi.

Ja od niektórych aut odliczam pełny VAT. Nie ma się czego bać kwestia tylko wielkości działalności i rozsądnego działania. Dobrze mieć jakieś punkty handlowe czy biuro coś troszeczkę rozrzucone bo jeżeli pracujemy w domu ciężko będzie udokumentować używanie auta do spraw firmowych. Żeby nie było kłopotu trzeba też mieć prywatne auto żeby nie zarzucano nam że wszędzie jeździmy firmowym.

Przy tym co oni robią z przedsiębiorcami nie ma co być potulną owieczką. Trzeba działać odważnie ale rozsądnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Estoński Cit w moim przypadku odpada ze względu na przekroczony limit obrotu (duży obrót niska marża).

Urząd Skarbowy nic nie musi udowadniać mam prawo kupić samochód na handel nawet jeżeli nie robię tego na co dzień. Była okazja to kupiłem wystarczy pokazać że był dobry rabat i już mamy wytłumaczenie. Nawet jak na tym nie zarobimy to przecież interes nie zawsze wychodzi.

Ja od niektórych aut odliczam pełny VAT. Nie ma się czego bać kwestia tylko wielkości działalności i rozsądnego działania. Dobrze mieć jakieś punkty handlowe czy biuro coś troszeczkę rozrzucone bo jeżeli pracujemy w domu ciężko będzie udokumentować używanie auta do spraw firmowych. Żeby nie było kłopotu trzeba też mieć prywatne auto żeby nie zarzucano nam że wszędzie jeździmy firmowym.

Przy tym co oni robią z przedsiębiorcami nie ma co być potulną owieczką. Trzeba działać odważnie ale rozsądnie.

 

Jest dokładnie tak jak piszesz, wystarczy to wszystko logicznie poukładać i nie mają prawa tego kwestionować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przemyśle temat z tym 100 procent VAT bo to u mnie jedyny koszt. Jako ze u mnie sytuacja odwrotna czyli zero kosztów przycjod to praktycznie dochód jestem na ryczałcie. Żona z kolei Nie jest vatowcem ale trzyma ja limit 150k brutto co przy aucie za 500k jest śmiesznym odliczeniem. Z tym biurem i home office to tez nie problem, bo jak się ma faktury od firm z różnych np miast to wpisanie wyjazdu do klienta to żaden problem, teoretycznie przynajmniej. Nie wiem jak się zachowa skarbówka jak ktoś No zrobi zdjęcie jak się dzieci pod przedszkolem wysadza czy coś w tym stylu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło zamówienie na 50e. Co do rabatów to 10% przy leasingu BMW FS 104%

 

Bardzo dobra oferta. Orientujesz sie czy leasing promo dotyczy tylko 50e, czy wszystkich silnikow?

 

Chyba wszystkich. Handlowiec próbował mi robić konfigurację ale jeszcze konfigurator nie działał, tylko ja chciałem na 36 mies lub 24, wpłata 45%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na 50e ponieważ mam już Wallboxa, żona jeździ Tesla ;-). Już nawet 45e miał dobre recenzje. Pobawiłem się dzisiaj tabletem w X7 i szczerze zawsze byłem fanem LCI a tym razem wolałbym poprzednie wnętrze. Mam trochę mieszane uczucia to tego tabletu. Nie fajnie wyglądają te wajchy do sterowanie nawiewami. Już chyba nie mieli co z tym zrobić. Dużo lepiej wygląda to w serii 7. Do 50e skłoniły mnie osiągi i często jeżdzę dziennie do 100km. Z drugiej strony napewno nie będę tego ładował w trasie. Ta hybryda to tylko na lokalne jazdy.

Produkcja startuje w Kwietniu i mam marne szanse na samochód przed wakacjami. Będę jeszcze szukał intensywnie pre LCI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę jeszcze szukał intensywnie pre LCI.

 

Wiem komu sie wyprodukowało 45e w fajnej wersji - niestety miała dużo więcej niż ja od auta oczekuję, więc zdecydowałem się na dłuższe oczekiwanie. Wyjściowo było 560k i chcieli zejść 7,5%. Chcesz namiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę jeszcze szukał intensywnie pre LCI.

 

Wiem komu sie wyprodukowało 45e w fajnej wersji - niestety miała dużo więcej niż ja od auta oczekuję, więc zdecydowałem się na dłuższe oczekiwanie. Wyjściowo było 560k i chcieli zejść 7,5%. Chcesz namiar?

 

Chyba się przyzwyczaję do tych tabletów. Przekonuje mnie ten nowy silnik. Zrobiłem sobie fajny konfig w Tanzanite blue, jasne wnętrza :-). Ja muszę mieć hak, asystentów pro, kamerki 360. W sumie z pakietami gwarancyjnymi wyszło mnie 520 i mam 10% rabatu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę wszedłem z ciekawości do salonu w Krakowie zapytać o rabat na 40i (konfiguracja na poziomie 500k). Bez żadnych negocjacji sprzedawca powiedział, że może zrobić rabat na poziomie 9-10% (spieszyłem się, więc nawet nie zdążyłem zapytać, czy tylko w przypadku finansowania, czy również przy zakupie za gotówkę). Przyszedłem jako klient z ulicy (nie mam BMW).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jac3kBMW po twoim zamowieniu i z tego co pamietam obcowaniu z pelnym elektrykiem wnioskuje ze jednak na auto w trasy ICE wciaz gora :D

 

Tak, zdecydowanie. Nie ma takiego elektryka na rynku spełniającego moje wymagania. Nie wyobrażam sobie jechać elektrykiem z boxem i rowerami na haku w dłuższą trasę. Dla mnie to więcej niż 300km. Lokalnie TM3 to super samochodzik, który uwielbia moja żona i dzieciaki. Jak mamy trasę w jeden dzień do zrobienia w okolicach 500/600km to każdy chce jechać deislem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj szukałem na rynku i znalazłem 45e dokładnie taki sam konfig jak 50e. Różnica w cenie to 80tyś i na pre LCI dostałem 12% i leasing 104%. Konfiguracje mam jeszcze do zmiany przez 2 dni. Uważam że warto za tą kasę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzisiaj szukałem na rynku i znalazłem 45e dokładnie taki sam konfig jak 50e. Różnica w cenie to 80tyś i na pre LCI dostałem 12% i leasing 104%. Konfiguracje mam jeszcze do zmiany przez 2 dni. Uważam że warto za tą kasę.

Warunki dobre bo mało kto chce gorszą wersję elektryka skoro jest już lepsza i jest duża utrata wartości tych samochodów więc trzeba przekalkulować czy warto.

Dodatkowo kupujesz przedlifta gdzie już są polifty zawsze są na to lepsze rabaty na schodzące modele. Ja bym walczył jeszcze chociaż ciężko powiedzieć ile oddali Ci rabatu na leasingu bo takich leasingów nie ma na rynku jakie parametry? Po parametrach można by policzyć ile rabatu dołożyli w leasingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj szukałem na rynku i znalazłem 45e dokładnie taki sam konfig jak 50e. Różnica w cenie to 80tyś i na pre LCI dostałem 12% i leasing 104%. Konfiguracje mam jeszcze do zmiany przez 2 dni. Uważam że warto za tą kasę.

Warunki dobre bo mało kto chce gorszą wersję elektryka skoro jest już lepsza i jest duża utrata wartości tych samochodów więc trzeba przekalkulować czy warto.

Dodatkowo kupujesz przedlifta gdzie już są polifty zawsze są na to lepsze rabaty na schodzące modele. Ja bym walczył jeszcze chociaż ciężko powiedzieć ile oddali Ci rabatu na leasingu bo takich leasingów nie ma na rynku jakie parametry? Po parametrach można by policzyć ile rabatu dołożyli w leasingu.

 

W sumie leasing na 2 lata 103,5, 45% wpłaty, 20% wykupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzisiaj szukałem na rynku i znalazłem 45e dokładnie taki sam konfig jak 50e. Różnica w cenie to 80tyś i na pre LCI dostałem 12% i leasing 104%. Konfiguracje mam jeszcze do zmiany przez 2 dni. Uważam że warto za tą kasę.

Warunki dobre bo mało kto chce gorszą wersję elektryka skoro jest już lepsza i jest duża utrata wartości tych samochodów więc trzeba przekalkulować czy warto.

Dodatkowo kupujesz przedlifta gdzie już są polifty zawsze są na to lepsze rabaty na schodzące modele. Ja bym walczył jeszcze chociaż ciężko powiedzieć ile oddali Ci rabatu na leasingu bo takich leasingów nie ma na rynku jakie parametry? Po parametrach można by policzyć ile rabatu dołożyli w leasingu.

 

W sumie leasing na 2 lata 103,5, 45% wpłaty, 20% wykupu.

Rynkowo taki leasing w okolicy 107% także tutaj oddali jeszcze ok 3.5%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę zamawiał na dniach M60i jak byście chcieli można walczyć o wspólny rabat info na priv.

Tylko proszę o odzew jak ktoś na prawdę chcę zamówić i jest gotowy wpłacić zaliczkę a nie się zastanawia.

 

Czy masz już może jakieś ciekawe oferty. Zastanawiam się nad 60i ponieważ mam już elektryka i nie wiem czy hybryda to będzie dobry wybór. To mogą być już ostatnie 8 cylindrówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.