Treść opublikowana przez Boston0006
-
520i Dziwny spadek mocy
Moze to tez byc problem z vanosem.
-
[e34 m50b25, aut.] WYSOKIE SPALANIE, CZUĆ BENZYNE W OLEJU,
Może ten specyfik zubaża mieszankę, a co za tym idzie podnosi temperature spalin, co upala sondę.
-
e34 5xxi montaż el. szyb z przodu.
To samo co na przód, dokładasz przełącznik, siłowniki i kable w drzwiach.
-
[e34 m50b25, aut.] WYSOKIE SPALANIE, CZUĆ BENZYNE W OLEJU,
Sprawdź jeszcze sondę. Gaz wywaliłeś przed jej wymianą? Może upaliło kolejną.
-
TDS-do 30% benzyny?!
Ja tam stacjom nie ufam. Kuzynce zamarzła BENZYNA przy -20. Tankowała na BP, u mnie w okolicy każdy kto używa samochodu do jazdy, a nie do dojechania z A do B, omija BP.
-
[524TD] Padł centralny zamek
To może być wina modułu z elektroniką. Na początku sprawdziłbym serwo w drzwiach kierowcy. Jak ono nie dojdzie do pozycji końcowej to chyba nie domknie reszty drzwi.
-
[524TD] Padł centralny zamek
i właśnie pod siedzeniem jest moduł komfortu, który steruje zamkiem
-
E34 520i Schowek pasażera
Nie da rady do tego samego mocowania co jest pasek?
-
E34 5xx - benzyna+LPG czy diesel...
Blacha zacznie szybko korodować od miejsca gdzie jest wlew. Nie dość, że trzeba rozwiercać blachę (czyli całe jej zabezpieczenie przed korozją zostaje uszkodzone, nie tylko w miejscu wiercenia), to metal szybciej utlenia się w miejscu styku z innym metalem. Nie raz można spotkać samochody gdzie rdza "wychodzi" z pod klapki wlewu. To właśnie przez dodatkowy wlew LPG. Przegnitą blachę w tym miejscu nie łatwo będzie wymienić...
-
E34 5xx - benzyna+LPG czy diesel...
Na styku dwuch metali szybko zrobi się korozja.
-
e34 5xxi montaż el. szyb z przodu.
Były 2 wersje tego modułu- jeden miał jedną wtyczkę (do el. zamka), a drugi miał dwie (el. zamek i szyby). Ty będziesz musiał mieć ten z dwoma. Do drzwi musisz dołożyć 4 kable (2 od zasilania i 2 od krańcówki), chyba, że masz takie same wiązki to możesz przełożyć całe, nie będziesz musiał rozbierać wtyczki i dokładać kabelków.
-
Przepływomierz -jaki? M50b20
I to za darmo. :P
-
e34 5xxi montaż el. szyb z przodu.
Ja musiałem przełożyć tylko kilka kabli, bo cała wiązka drzwi była inna (wtyczki od centralnego i lusterek nie pasowały). Do przełączników miałem kable podprowadzone, a moje auto z fabryki wyjechało jako golas (tylko alarm z dodatkowego wyposażenia). Musiałem też zmienić moduł pod kanapą na ten z dwoma wtyczkami. Podnośniki są na nitach, więc trzeba rozwiercać, ale montując elektryczne używaj śrubek, bo działają tam spore siły i nity do zwykłej ręcznej nitownicy łatwo pozrywa.
-
przebudowa 525ix na RWD pomóżcie
525ix mocno różni się technologicznie od zwykłej 525i. Po co w ogóle to przerabiać? Taniej by Ci wyszło kupić jakąś 525i...
-
[E34] Zawór pompy węży wodnych - pstrykanie
To elekrtozawory nagrzewnic. Z tego co kojażę to mają one się przełączać na wł. zapłonie, ale jest to niesłyszalne raczej. Jak ustawisz nadmuch na ciepły to powinny przestać się zamykać.
-
krótkie biegi, wysokie obroty a mała predkosc. 525tds e34
Ja w M50 mam dyfer z M20 i v-max 180km/h :P
-
krótkie biegi, wysokie obroty a mała predkosc. 525tds e34
Tzw. głową (czyli sprzęgłem z wałem). Są duże i małe, ale można je zamienić w razie czego.
-
prawidłowe ciśnienie oleju w silniku m50b25 swap czy remont
Pewnie wkręcił śrubkę tak, że przepustnica jest lekko uchylona. Ma być domknięta całkiem, a śrubka ma zabezpieczać żeby przesłona nie waliła o korpus przy gwałtownym odpuszczeniu gazu.
-
E34 2.0 12V 89r. 129KM
Felgi to "Styl 33" z e39?
- E34 2.5 Vanos
-
E34 2.5 Vanos
W kolkektorze ssącym jest tzw. antystrzał, który upuszcza ciśnienie w razie pierdnięcia LPG. Niby jest tam uszczelka, ale w rzeczywistości olej z kolektora ją zniszczy i ciągnie lewe powietrze.
-
[E34 M50B20]Nierówna praca silnika na biegu jałowym LPG i PB
Masz Vanosa? Powyżej 5tys. chodzi normalnie? Zmierz kompresje.
-
[e34] m50b25, dość nietypowy problem, prosze o pomoc :)
Sterownik próbowałeś przełożyć?
-
[E34 M50B25] NIE ŁAPIE TEMPERATURY, NOWA POMPA, TERMOSTAT:(
nie rozumie co znaczy ostrożnie w twoim rozumieniu, włóż palce w szprychy koła cały czas napędzanego "ostrożnie", jak umiesz tak zrobić bez żądnych urazów jesteś moim mistrzem. To o czym piszesz w 90% się uda z tego względu że sprzęgło będzie rozłączone ,natomiast jak będzie zapięte to ostrożnie... co najwyżej można palce stracić :mad2: po za tym sam sobie zaprzeczasz .Pisałeś wcześniej że energia kinetyczna rozpędzonego wentylatora potrafi narobić niezłej boruty ,więc ta energia nawet przy 700obr.też potrafi... Jeżeli chodzi o metodę sprawdzenia to nie znam żadnej ,ale wydaje mi się że można spróbować manualnie wcisnąć zaworek(oczywiście przy zgaszonym silniku) co przy dobrze działającym sprzęgle powinno skutkować zwiększeniem oporu (teoretycznie) p.s Mój wentylator działa odpowiednio i niczego nie wciąga :mrgreen: Mnie w to nie mieszajcie :P . To nie moje słowa :wink:
-
2.0 m50 Guchotanie po wymianie zaworów wydechowych
Zmierz komresje dla pewności.