Treść opublikowana przez Boston0006
-
520i 24v vanos ,dziwny problem z silnikiem
Zapłonem steruje komputer.
-
e34 Wymiana licznika analogowego na lcd pomocy!!!!
Kupiłeś taki na 2 wtyczki? Powinien pasować plug&play.
-
E34 M20B25 Dziwne zachowanie układu chłodzenia
Po zwiększeniu obrotów też nie masz strumienia? Bez sprawnej pompy nie utrzyma temperatury.
-
BMW E36 325i problem z napedem
Takie auto teoretycznie nie nadaje się do jazy, więc trudno żeby fabryka wypuściła sztywny dyferencjał.
-
e34 520i Jak wymontować przednie lampy??
Jak wywaliss nerkę, to będziesz miałe kilka śrubek i dwa kołi do wycią gnięcia :)
-
e34 520i Jak wymontować przednie lampy??
Wokół nerki są inne niż te pod lampami. Ja to robiłem bez zderzaka i bez silnika, ale z nimi chyba też da rade. Okulary są na kołkach rozporowych, czyli jest kołek, który przechodzi przez tą belke i okulary, a potem w jego środek jest wbity mniejszy tak, żeby ten się rozszeżył z tyłu i połączył oba elementy.
-
e34 520i Jak wymontować przednie lampy??
Robiłem to dość dawno i nie pamiętam gdzie dokładnie były mocowania, ale jak będziesz ostrożny to nic nie urwiesz ;). O ile dobrze pamiętam to są co pewną odległość od dołu frontu do samej lampy, a później ściągasz tą kratke z "okularami". edit: zrobiłem Ci fotki: zaczepy od atrapy masz w tych miejscach, oczywiście symetrycznie: http://zapodaj.net/images/b48fc2e96315a.jpg a "okulary" są u góry na śrubkach, a na dole na kołkach, które zaznaczyłem. Jakbyś ściągał obie to możesz razem z metalową belką. http://zapodaj.net/images/db6d8f67765de.jpg
-
e34 520i Jak wymontować przednie lampy??
U mnie w boshu trzymało dość mocno, ale zaparłem się i puściło. Ale fakt- lampę miałem na kolanach. Niestety żeby wymontować całe lampy trzeba rozbierać atrapę, a pod nią już znajdzieś śrubki.
-
Proszę o ocenę "perełki" :)
To znaczy kupił ją za 1700zł jako ori i za te 2000zł zrobił z niej tą rajdówkę? :duh:
-
Przegub przedni E34ix
Łożysko to na 100% normalia, ale na nie nałożony jest specyficzny pierścień. Jest to przegłób homokinetyczny. Może pasowałoby z innego samochodu.
-
BMW E36 325i problem z napedem
Najlepiej załóż otwarty dyfer, albo jakąć fabryczną szpere. Klasa twardości ma zwiążek z wytrzymałością na rozciąganie, a tu śruby są ścinane, więc nie wiem jakby na to spojżeć.
-
BMW E36 325i problem z napedem
Przy 100% zablokowanym dyfrze są duże obciążenia, bo koła nie mogą kręcić się z różnymi prędkościami, a powinny przy pokonywaniu zakrętów. Na każdym zakręcie, gdzie koła miały pożądną przyczepność, śruby były obciążone, aż w końcy strzeliły.
-
E34 520i problem, zaniemogła ;p
Może przy uszkodzeniu jednej cewki sterownik celowo odcina pozostałe? Tak jak np VW przy uszkodzeniu jedno wtrysku nie otwiera też reszty.
-
E 34 nie pasuja opony 205/65/15
Pierścienie muszą być, jeśli średnica piasty jest mniejsza niż otwór w feldze. 3er mają inny offset niż 5er, więc nawet gdyby pasowały to nie powinni się ich zakładać.
-
E 34 nie pasuja opony 205/65/15
Może offset za duży. Na pewno są od e39? Nie zapomnij o pierścieniach, bo zgubisz koło.
-
Swap z m50b20 na m50b25 a dyfer 3,25
Wg. danych producenta 250km/h osiąga 540i i M5 :wink:
-
[M50B20] Sonda siemens.
A w 520i jest opisana "pasuje tylko do Siemens-DME"
-
Wutoslaw-> BMW e34 525tds, vehicle with soul :D
Do 7er są dostępne tanie zamienniki, które nie są wentylowane. Podobno hamują normalnie, ale z 200km/h już ciężko się zatrzymać :D
-
[e34] Akumulator
Spalanie musiało być wyższe, bo po resecie DME silnik musi dobrać dawkę.
-
[M50B20] Sonda siemens.
Nie chodzi mi o jakiś byle jaki zamiennik tylko o sonde tytanową, z tym samym kolorem kabli, od BMW, produkcji Siemensa, ale o innym numerze katalogowym. U mnie jest sonda taka: http://realoem.com/bmw/partxref.do?part=11781735680 . Natomiast pod koniec produkcji była taka: http://realoem.com/bmw/partxref.do?part=11781730025 . Obie to tytanowe Siemensy, ktore same sobie indukują napięcie w zakrasie 0-5V. Chodzi mi o to czy można je stosować zamiennie.
-
Wutoslaw-> BMW e34 525tds, vehicle with soul :D
7er ma wentylowane tarcze, wiec ich grubosc tez jest wieksza
-
[M50B20] Sonda siemens.
Tak wiem. 5WK9 to oznaczenie siemensa. Numer przeplywomierza tez sie tak zaczyna. Mi chodzi o oznaczenie z katalogu BMW. Czy musi byc konkretnie takie, czy bedzie pasowac z innym numerem.
-
[e34] Akumulator
Bo DME jest podtrzymywane przez akumulator.
-
[M50B20] Sonda siemens.
Nie ma uniwersalnych tytanowych.
-
[e36] jaka różnica między podwoziem M, a serią?
Pytanie tylko czy od nowosci zawias nie zostal zmieniony na standardowy.