Treść opublikowana przez Boston0006
-
[520i] Hamulce tył
Myślałem żeby wyjąć zaciski z mojego dawcy i za nie się zabrać. Chyba będą pasować od '91 do '90? Zastanawiam się czy kupić szczotke drucianą na wiertarkę czy oddać do piaskowania. Do zregenerowania zacisku wystarczy zestaw naprawczy z allegro i tłoczki czy coś jeszcze trzeba dokupić? Jakie ot smary, te odpowiednie?
-
Emblemat BMW ułamany bolec
Sprawa wydaje mi się po prostu tak banalna, że nie widzę potrzeby pytać o to w internecie :) . Jak nie pójdzie to wbij to do środka i niech sobie tam leży :P
-
Emblemat BMW ułamany bolec
Rozgrzany wkręt możesz nawet wcisnąć i po ostygnięciu będzie trzymał jak głuchy drzwi. Jak wkręcisz zimny to bolec się rozejdzie jak kołek rozporowy i będzie trzymał mocniej. W ogóle to trochę dziwny temat. Chcesz cokolwiek zrobić z samochodem, a nie potrafisz wyciągnąć kawałka plastiku?
-
E36 coupe nie działa zimny nawiew a dmucha tylko ciepłem
Elektrozawory nagrzewnicy.
-
Emblemat BMW ułamany bolec
Wkręć rozgrzany wkręt, poczekaj aż zastygnie i masz za co ciągnąć. Jak ciężko pójdzie to chwyć kombinerkami tak żeby zaprzeć się o maske (podłuż coś, żeby nie porysować).
-
e34 M50 nie wkręca sie na obroty
Jeśli wtryski nie działają to mogą się zapiekać. W plastikowym kolektorze nie ma aż tak gorąca, ale i tak bym nie ryzykował. Nie schodzić do rezerwy w baku i z pompą nic się nie stanie.
-
[520i] Hamulce tył
Ostatnio zaczeły trzymać mi hamulce z tyłu, a potem dały o sobie znać dźwiękiem. Odkręciłem koło i klocek przylega do tarczy. W przyszłym tygodniu chcę się za to zabrać, ale nie bardzo wiem co mam zrobić... Zdecydowałem się na klocki ATE i ewentualnie tarcze (też ATE czy lepiej coś innego?). I co z zaciskami? Tłoczek i zestaw naprawczy załatwi sprawę?
-
e34 M50 nie wkręca sie na obroty
Podczas pracy na gazie paliwo ma chłodzić wtryski, żeby się nie zapiekły. Podmień wtryski i sprawdź jak będzie chodziła, albo przynajmniej wyjmij listwe z kolektora i sprawdź jak rozpylają.
-
TURBO
TU znajdziesz wszystko. Jak chcesz wykrzesać więcej mocy to zakładaj 2 uszczelki + przekładka. Bez tego możesz ładować max 0,7bar
-
[E34] Zmiana dwumasy na sztywne koło
Tego nie wiem. Ale wiem, że od M20 podchodzi do M50, a M20 i M30 są podobne konstrukcyjnie. Sprawdź na realoem, może mają te same numery.
-
[E34] Zmiana dwumasy na sztywne koło
Jednomasowe koło jest z M50B20 bez klimy, z klimatyzacją jest już dwumas.
-
524 TD Zawór??
EGR w latach 80?! Wklepaj w wiki EGR i sam sobie odpowiesz. Ani na dieslach, ani na doładowaniach za bardzo się nie znam, ale to chyba zawór turbiny.
-
e34 M50B20 24v problem z obrotami
Sprawdź rezystancje. Jaka jest rezystacja czujnika temp w pokojowej, a jaka na rozgrzanym silniku. Poprawne wartości znajdziesz w internecie. Na czujniku przepustnicy sprawdź czy rezystancja rośnie liniowo wraz z otwieraniem przepustnicy.
-
520i Dziwny spadek mocy
Kolega pisał, że spadek mocy wiąże się z temperaturą. Najlepiej jeżeli podepniesz pod kompa, ale jeśli nie dasz rady to można sprawdzać wszystko po koleji :). Na początek sprawdź na zagrzanym silniku czy oscyluje sonda. Zmierz też oporność czujników temperatury.
-
BMW nie pali na benzynie POMOCY!!!!!
Skąd mamy wiedzieć skoro nie podałeś żadnych informacji na temat silników?
-
m20b25 przygasa
Na nim masz numer części. Wklepaj go na realoem i wyświetli Ci wszystkie modele w jakich je montowali
-
525 TDS gaśnie na wolnych obrotach gdy ciepły
Pompa?
-
[E34] Zerwany gwint w piaście , jak odkręcić i co dalej
Dasz radę włożyć coś między łeb śruby, a felge? Może gdybyś podważył i kręcił to złapałoby gwint.
-
[E34] Zerwany gwint w piaście , jak odkręcić i co dalej
Jeśli się obraca to nie da rady po prostu wyciągnąć?
-
[E34] domykanie szyb
Czyli nie domykasz szyb ze zdalnego sterowania (podczerwień, radio)?
-
[E34] domykanie szyb
W ogóle nie domyka? Nawet jak dłużej przytrzymasz, już po zamknięciu strony pasażera? Może padł stycznik w drzwiach pasażera i układ nie wie, że szyba pasażera jest zamknięta i nie zaczyna zamykać tej od kierowcy.
-
[E34] domykanie szyb
Domykanie działa tak, że najpierw domyka do końca szybę pasażera, a potem kierowcy. Sprawdź krańcówki na siłownikach, które dają sygnał, że szyba nie jest domknięta.
-
520i PROBLEM Z OGRZEWANIEM I LICZNIKIEM
Ale z obu stron? Czyli dobrze.
-
bmw e34 520i problem z licznikiem
Musisz wyczyścić tasiemkę, zazwyczaj pomaga.
-
520i PROBLEM Z OGRZEWANIEM I LICZNIKIEM
Sezon na pytania o ogrzewanie uważam za otwarty :D Ciepłe powietrze tylko na nogi i na szybę, 2 oddzielne chłodniczki na prawą i lewą stronę i elektrozawory pod maską przy bezpiecznikach.