Treść opublikowana przez Boston0006
-
DOBÓR FELG ALUMINIOWYCH E34
ET powinno mieć 20mm, w innym wypadku łożyska będą cierbiały. Do tych co chcesz założyć musisz masz przesunięcie 5mm na zewnątrz i 0,5 cala w nadkole, nie wiem ile tam jest luzu, ale przy tych felgach będzie różnica ~7mm w nadkole.
-
e34 M50b25 Wymieniona uszczelka klawiatury i dalej cieknie
Faktycznie to jakiś M20. http://sklep.auto-voll.pl/userdata/gfx/23a13b3cf4bc7e6847c50ad66b9245e2.jpg Tu jest od M50. Jeden wlot do odmy, drugi do krokowca.
-
e34 Czyzby ABS???
Zawór wolnych obrotów też pstryka na zapłonie. Dotknij go ręką to będziesz wiedział czy to on, tak samo sprawdzisz pompe.
-
BMW e36 320i problem z temp silnika Proszę o pomoc :(
Gdybyś pojechał do mechanika to pewnie od razu zrzuciłby czapka i ładnie sobie za to policzył. Ostatnio w dziale e34 był przypadek gotującego się TDS, też mogło się wydawać, że głowica, a okazało się, że korek chłodnicy.
-
e34 M50b25 Wymieniona uszczelka klawiatury i dalej cieknie
http://sklep.auto-voll.pl/userdata/gfx/0fd1cb9e2f91d9a0768fb4126a874f87.jpg Wchodzi w widoczny tutaj wlot. Z drugiej strony jest kolanki i wąż do krokowca.
-
e34 M50b25 Wymieniona uszczelka klawiatury i dalej cieknie
3 ma iść do trujnika razem rurką od krokowca, a 5 do gumy, która łączy przepływkę i przepustnice. Zaraza przyt przepustnicy są 2 wloty, ten z prawej o krokowca, a ten z lewej właśnie do odmy
-
BMW e36 320i problem z temp silnika Proszę o pomoc :(
Po pierwsze zmień wodę na płyn do chłodnic. Ja leje hart'a za 5l/30zł i jest dobrze. Korek utrzymuje Ci ciśnienie 1,4 bara, co podnosi temperature wrzenia cieczy. Węże masz mocno twarde gdy silnik chodzi?
-
Spadek mocy na ciepłym silniku e34 535+gaz M30B35 z EML
Ja miałem problemy z falowaniem obrotów w M50B20. Na zimnym falował po przegazowaniu, a po osiągnięciu pionu falował cały czas. Wymiana przepływomierza pomogła (chociaż zarówno stary jak i nowy nie różniły się opornością)
-
Spadek mocy na ciepłym silniku e34 535+gaz M30B35 z EML
Sonda ma swoją grzałke i zaczyna działać kiedy się nagrzeje. W przypadku uszkodzonej grzałki zaczyna działać jak silnik osiągnie swoją teperature.
-
E34 Czym przykleić lusterko wsteczne
Jeśli to nie problem to podjechałbym do zakładu gdzie kleją szyby. Oni zrobią Ci to profesjonalnie za cene mniejszą niż cała tubka jakiegoś kleju.
-
[E34] M20B20 Ciepły silnik szarpie i strzela z wydechu
Wymieniłeś sterownik czy naprawa?
-
BMW e36 320i problem z temp silnika Proszę o pomoc :(
Węże twardną? Zrób test na CO2 w układzie.
-
[E34] luz na przekładni kierowniczej
A zluzowałeś kontre? Wiem, że głupie pytanie, ale mogłoby w razie czego oszczędzić wymiany :D
-
m20b25 przygasa
Sprawdź ciśnienie paliwa, pompa nie wyje?
-
E34 podświetleni OBC
Zanim zostanie zamkniety: Po co w tym temacie mialby byc dokladny model samochodu skoro problem moze dotyczyc zarowno 518 jak i 540
-
M50B25 Problemy po swapie :/
Może coś nie tak z czujnikiem temperatury silnika? Na zimnym silniku obroty mają trzymać się wyżej.
-
M50B25 Problemy po swapie :/
Te lutowane kable to nie cewek? Ja mialem jakas wstawke do odciecia zaplonu przez jakis dodaktowy alarm
-
m20b20 pekajace glowice prawda czy mit
Głowica na 6 cylindrów jest długa przez co łatwiej o pęknięcie, ale czy pod względem trwałości jest różnica pomiędzy M50, a M20 to nie wiem. Osobiście częjściej słyszałem o pękniętej głowicy w M20 niż M50 (M20 pamiętam kilka przykładów, a M50 w sumie nie kojaże). Nie można stwierdzić, który silnik jest najtrwalszy, bo różnie to bywa, a tym bardziej w przypadku samochodów, które ludzie lupią piłować. Ogólnie to seria M30 cieszy się opinią najtrwalszej, natomiast M51 najsłabszej, z tym, że spytaj właściciela takowej jednostki, a na 100% zaprzeczy, więc to nie jest takie proste. M20 technologicznie jest daleko za M50, z drugiej strony daje to mnie rzeczy, które mogą paść Kup sobie 520i F11 z 2012r., watpie żeby jeździło do 2035r. robiąc normalne przebiegi.
-
e34 525i m50b25 - problemy z napięciem
To połączenie wiązki silnika z wiązką budy, więc też mogło uszkodzić ECU.
-
[M50B20] Bulgotanie przy gaszeniu
Nie mam.
-
E34 Światło wewnątrz przy otwieraniu drzwi - nie działa
Więc pewnie któryś stycznik w drzwiach
-
E34 Światło wewnątrz przy otwieraniu drzwi - nie działa
Włącznik przy lampie pewnie źle działa. Przy szarpnięciu styka tak jakbyś chciał zapalić światło na stałe.
-
[M50B20] Bulgotanie przy gaszeniu
Możliwe, że jest woda w wydechu, ale ten dziwny dźwięk dochodzi raczej z komory silnika. Zapytałem, bo znajomy tankuje malucha na tej samej stacji i kaszlak da radę dobre kilka razy obrócić silnikiem po wyłączeniu zapłonu. W ogóle przy elektronicznym wtrysku możliy jest jaki kolwiek zapłon po wyłączeniu stacyjki?
-
[M50B20] Bulgotanie przy gaszeniu
Samochód "bulgocze" mi przy gaszeniu. Nie wiem jak to nazwać... jak wyłączam zapłon to bydzi się w nim hemi V8. Może to być oznaka spalania stukowego? Jeżdżę najczęściej na paliwie z BP :/. Spalanie stukowe powinienem mieć jakoś wyświetlone? M50 ma chyba odpowiednie czujniki.
-
e34 525i m50b25 - problemy z napięciem
O ile w ogóle się połączy. Nie masz skąd załatwić na podmianke?