Treść opublikowana przez Boston0006
-
[E34 M50B20]Nierówna praca silnika na biegu jałowym LPG i PB
Nie odcinałby jednego cylindra.
-
[e34] Przepalający się rezystor / opornik dmuchawy
A trzeba było do razu pytać na forum :P . Opornica to częsta przypadłość w tym modelu, więc to powinieneś sprawdzić pierwsze :)
-
[e34] m50b25, dość nietypowy problem, prosze o pomoc :)
Czujnik temp. dolotu jeszcze spróbuj przełożyć, on też potrafi zafalować obrotami.
-
[E34 M50B25] NIE ŁAPIE TEMPERATURY, NOWA POMPA, TERMOSTAT:(
VISCO w Stayerze wystarczy położyć do poziomu i śmiało możne zamawiać nowe, ale w BMW chyba nie jest aż tak "czułe" :P
-
[2,5 TDS] falujace obroty / koszty remontu TDSa po zakupie
Jeśli porównać do kosztu rozrządu 2.5TDI koncernu VW, który jest na pasku, to koszt i tak jest niewielki, a poza tym żadko słyszy się o wymianie łańcuchu w BMW, a jak trzeba zrobić rozrząd w Audi czy VW to samochód lepiej sprzedać :P . P.S.: Jestem fanem Audi i mam niesamowity sentyment do VW, ale fakty to fakty, żabym nie wyszedł na fanboja :D
-
Ile 2.5 TDS spala na 100 km?
Dostawczak to inna bajka, współczynnik oporu i przełożenia ni jak mają się do osobówki. Pracowałem w firmie kurierskiej i sam byłem zaskoczony jak ludzie oceniają swoje samochody. Renault Master był wychwalany, a Vito czy Sprinter'a nikt nie chciał...
-
Siemens czy Bosch jak rozpoznać. E36 320i 94r
500zł za lambdę SIEMENSA też skutecznie mnie odrzuciło :).
-
Siemens czy Bosch jak rozpoznać. E36 320i 94r
Silnik pochodzi z '91. "Przeznaczona na rynek krajowy (Niemcy/Austria)"
-
Siemens czy Bosch jak rozpoznać. E36 320i 94r
Mam w e34 M50B20 NV na SIEMENSIE, tak były produkowane na ryek niemiecki.
-
2.0 m50 Guchotanie po wymianie zaworów wydechowych
Ja bym szedł do niego i powiedział co było nie tak. On ustawiał rozrząd, więc on zchrzanił.
-
Siemens czy Bosch jak rozpoznać. E36 320i 94r
W M50 Vanosy miały SIEMENSA, przynajmniej w e34.
-
2.0 m50 Guchotanie po wymianie zaworów wydechowych
Na pewno coś jest nie tak z vanosem. Na średnich obrotach ma się przełączyć na wcześniejsze otwieranie zaworów dolotowych, a na wysokich z powroten w pierwotną pozycje. Wygląda na to, że u Ciebie coś jest nie tak w tej drugiej fazie. Vanos zmienia tylko kąt otwarcia zaworów dolotowych, wydechowe cały czas są tak samo, więc musiał raczej coś pochrzanić przy vanosie, a nie przy zaworach.
-
Siemens czy Bosch jak rozpoznać. E36 320i 94r
Vanos chodził tylko z SIEMENSAMI.
-
BMW E34 M50B20 Most - przełożenia
Żadna różnica. Most od M30 być może jest liczony do przenoszenia większych sił, więc może okazać się trwalszy, ale to nie amortyzator żeby gdybać kiedy się kończy. 3.45 oznacza, że na 3.45 oboru wału, koło obróci się raz, więc 0,01 to 3,6 stopnia :P
-
e34 m50b20 dziwne odgłosy.
Nie wiem jak to z tym jest, ale przy wiatraku chłodnicy ma być czujnik zadymienia, który odpowiada za zamknięcie obiegu. Obieg chyba też się sam otiwera ze względu na to, żebyś przy załączonej klimie nie oddychał cały czas powietrzem z klimatyzacji, a zamyka żeby nie obciążać zbytnio silnika.
-
[520i] Hamulce tył
Wyciągłem już całem hamulce i jutro mam zamiar ostro się za nie zabrać, więc mam kilka kolejnych pytań. 1. Tarczy mam 9,4mm czyli po 0,3mm zużycia na stronę. Warto ją przetoczyć? (nie mam możliwości toczenia na aucie, jedynie standardowa tokarka) 2. Jak wyjąć tłoczek z zacisku? Nie pomyślałem o tym wcześniej, a teraz już mam go w imadle :duh: 3. Jakim papierem szlifować tłoczek? 1000 wystarczy, czy brać drobniejszy? 4. Są problemy z włożniem go na miejsce?
-
E34 5xx - benzyna+LPG czy diesel...
@sad_madman Składane siedzienia w sedani to rarytas :) . Były w opcji bodajże jako "przestrzeń załadunkowa". @up Liczby liczbami, a prawda jest taka, że przy dobrej instalacji odczuć różniece jest ciężko, bo spadek mocy nie jest aż tak ogromny jak się coniektórym wydaje. Wielopunktowa sekwencja w BMW to nie to co regulacja śrubą w polonezie. Najnowsze instalacje mają dodatkowe smarowanie, więc odpada problem z "suchością" gazu. LPG ma więcej oktanów więc przy wtrysku w fazie ciekłej uzykujemy większą moc. Teraz nawet "szóstki" i modele z "F" z przodu śmigają na LPG. BTW. Ciekawe czy kiedyś będzie możliwość instalacji wtrysku LPG w fazie ciekłej w e34. Chyba, że już jest?
-
e34 m50b20 dziwne odgłosy.
Z przodu komory silnika jest czujnik zadymienia, który zamyka obieg jak wykryja zanieczyszczone powietrze.
-
e34 m50b20 dziwne odgłosy.
Strzelam w ciemno, ale to może ogłos zamykania klap od otwartego obiegu?
-
e34 m50b20 dziwne odgłosy.
Może coś z ogrzewaniem? Masz klime czy thermotronic?
-
TDS kłopot z rozruchem na zimnym
Zawór zwrotny?
-
E34 5xx - benzyna+LPG czy diesel...
Dlaczego? Jeśli chodzi Ci o to, że LPG "nie przytoi" tej marce, to diesel tym bardziej... Sam aktualnie jeżdzę PB, ale nie rozumiem tych wszystkich "nie" dla gazu w BMW. Dla mnie wybór jest prosty. PB + LPG, bo taniej, bo przyjemniej, bo części nie tak drogie, bo ekologicznie (nie no, to akurat mam w dupie :mrgreen: ). Dla mne ryk wolnossącej R6, przebija każde turbo :)
-
520i jak sprawdzic czy zawory sa cale??
Sprawdź kompresje i będziesz wiedział.
-
520 i 93r spadek mocy po przekroczeniu 2000obr
Podłącz pod kompa i będziesz wiedział. Wpakowałeś już fajną sumkę, a za podłączenie zapłaciłbyś 50zł i miałbyś prawdopodobnie konkrety.
-
E34 520i kilka problemow
Sprawdź wszystkie uszczelki, może pod lusterko dmucha?