Treść opublikowana przez Boston0006
-
E34 520 24V 2.0 Silnik gaśnie po starcie . Pomocy
Na początek wyczyściłbym zawór wolnych obrotów (popularny krokowiec), bo wygląda jakby się zacinał. Od razu też szczelność dolotu trzeba sprawdzić, a jak tu wszystko będzie ok to dalej czujniki odpowiadające za dawke paliwa, czyli przepływomierz, sonda lambda i czujniki temperatury. Najpewniej chyba przepływomierz pada. Sprawdź co się stanie jak go odłączysz.
-
520i środkowa konsola..
Pewnie jest tam jakiś moduł i tam mogło coś puścić... Taki układ drga przez 20lat więc ma prawo coś popuścić. Jakby to nie wtyczka to możesz spróbować przelutować większe elementy, bo one najczęściej puszczają.
-
e34 Wymiana licznika analogowego na lcd pomocy!!!!
Ja miałem M20B20 z '90, wtyczki niebieska i żółta, zielona nigdzie nie wpięta. Zegary z cyfrowym wyświetlaczem pasowały plug&play i wszystko śmiga.
-
520i środkowa konsola..
Mam z nimi przykre doświadczenia, nie tylko w BMW :P . Wiadomo, że najpierw trzeba spróbować docisnąć wtyczke, ale mi się nigdy nie zdażyło żeby tam tkwił problem.
-
520i wspomaganie kierownicy.
Prędzej czy później olej sobie poradzi z sylikonem i problem wróci. P.S.: Chyba pierwszy raz spotykam tu na forum kobietę :D
-
520i środkowa konsola..
Wczoraj do mnie dotarła i chociaż miałem PL wersje PDF to i tak jestem z zakupu zadowolony :mrgreen: . Również polecam :) Nie żebym był pesymistą, ale ja raczej obstawiam zimne luty.
-
[520i] Oring nagrzewnicy VALEO.
Niestety nie, bo one mają prostokątny przekrój (a nawet nie dokładnie, bo jest jeszcze lekki skos). Próbował dobrać różne oringi, ale zawsze conajmniej jeden wymiar się nie zgadza do takiego stopnia, że albo nie złożę, albo nie będzie w ogóle przylegać. Jak zrobi się pogoda to spróbuję to złożyć na masie uszczelniającej Victor Reinz. Podobno się prawdza, bo nie jestem pierwszy z tym problemem.
-
520i środkowa konsola..
j.w. Nie zwalaj całej konsloli, bo za dużo roboty. Spokojnie wypchniesz panel przez otwór radia.
-
E34 525tds odpala i gasnie brak wolnych obrotow
Sprawdź wszystkie wężyki, może coś zrzuciłeś i zapomniałeś założyć.
-
[520i] Oring nagrzewnicy VALEO.
Wygląda na to, że znowu zaczęło cieknąć. Dzisiaj zauważyłem, że w katalogu jednak uszczelki są dostępne, ale nie ma rozmiarów. http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=HB11&mospid=47369&btnr=64_0138&hg=64&fg=15 numer: 64111389469 Cena powala... 75zł za 3 oringi... Może ktoś wie gdzie dostanę coś takiego?
-
320i Grzeje wnętrze ale na wyższych obrotach
W sumie to chyba najbardziej prawdopodobne, nie pomyślałem o tym :) .
-
320i Grzeje wnętrze ale na wyższych obrotach
Albo słabo odpowietrzony okład, albo pompa wody siada i ma za małą wydajność.
-
520i wspomaganie kierownicy.
Podobno do BMW powinien być zielony płyn, ale dużo osób leje czerwony przekładniowy i śmiga. Ja u siebie taki mam i żadnch problemów.
-
520i wspomaganie kierownicy.
Podobno do BMW powinien być zielony płyn, ale dużo osób leje czerwony przekładniowy i śmiga. Ja u siebie taki mam i żadnch problemów.
-
E34 M50B20 520i Nie odpala na Benzynie i na LPG.
Ja mam pod nosem BP, ale jakość paliwa tam jest tak marna, że wolę przejechać trochę km i zalać na Orlenie, a jak już jadę to leje do pełna. Trochę boli po kieszenie, ale prędzej czy później i tak musiałbym wlać tą ilość paliwa :)
-
e34 520i m20b20 nie działa obrotomierz i ekonomizer
Od drgań cięższych elementów robią się zimne luty i dlatego działa przy uderzeniu. Coś w stylu uderzania w śnieżący stary telewizor :P
-
Problem z silnikiem e36 320i
Rozumiem, że po dłuższej jeździe znaczy tyle co po nagrzaniu silnika. U mnie w M50B20 winna była przepływka, chociaż pomiary tego nie wykazywały. Silnika falował, im silnik cieplejszy tym objawy mocniejsze.
-
E34 520i nieprawidłowa praca visco
W e39 był montowany M52, a on ma aluminiowy blok, więc prawie na pewno układ chłodzenia będzie pracował inaczej.
-
e34 520i m20b20 nie działa obrotomierz i ekonomizer
Ten liczniki tak już mają. Możesz przelutować większe komponenty, ale po czasie problem wróci. Najlepiej kupić liczniki od silnika M50, one są solidniejsze.
-
E34 M50B20 520i Nie odpala na Benzynie i na LPG.
Ja mam drugi pływak i to już drugi, który szaleje poniżej 20l. Raz pokazuje mi 20l, aż dopiero poniżej rezerwy spadnie, a ostatnio pokazał rezerwę, potem znowu ok 17l, a do baku weszło 65l.
-
520i wspomaganie kierownicy.
Jakby się okazało, że zbiorniczek nieszczelny to się polecam ;). Tanio odstąpie.
-
BMW E36 325i problem z napedem
Możesz poprawić linka do strony? Ciekawe jak wygląda potem zużycie takiej szpery i jaki wydaje z siebie dźwięk...
-
E34 520i M20B20 na postoju temp wychodzi za pion
Jak złapie pion to ma tam siedzieć co by się nie działo. Wygląda na to, że termostat otwiera obieg za wcześnie, a wentylator jednak chłodzi za słabo.
-
520i E34 '93r - Moja Babcia
http://allegro.pl/blenda-tylna-na-klape-bmw-m5-e34-rarytas-i2915005281.html http://allegro.pl/blenda-tylna-tyl-bmw-e34-klapa-sedan-i2905968356.html Tu widać sposób mocowania.
-
Nowy nabytek pare problemów drobnych
3. Sprawdź bezpiecznik, bo często się palą. Nr 15 bodajże. Dalej sprawdź czy nie ma problemów z wiązką klapy, jeśli nie to pod auto i w skrzyni masz stycznik.