Treść opublikowana przez sebos76
-
530 V8 vs. 525 24V
swego czasu miałem podobny dylemat i serce podpowiadało: 530 V8
-
chwilowy brak mocy tds
Witam, A jak koledze sie wydaje poco sie jezdzi dislem. Dislem mozna na prostej jechac 60 na piatce i jest ok. Niektore disle (e60, e80) maja 6 biegow. tds przy 80km/h ma jakies 1200rpm i nie ma problemu (aby nie bylo gorki). Odnosnie tematu to jak jest pompa do regeneracji to nie ma sie co zastanawiac tylko zregenerowac. Ciezko bedzie odpowiedziec na to pytanie wiedzac, ze pompa zle daje. Jest to najprawdopodobniej wina pompy, choc przy takich objawach powinna ci sie zapalic kontrolka dde. Napraw pompe i w tedy bedzie mozna rozmawiac. Sebos nie zauwazylem, masz chipa moze to on cos namieszal, moze jakis wtrysk czasami nie daje. Tak czy inaczej mialem cos posobnego i to byla wina pompy. pozdr. o zgrozo przy braku mocy faktycznie pali sie przez chwile kontrolka DDE :mad2:
-
korozja tylnej klapy w touring'u
u mnie w e39 jest tez lekka korozja klapy i własciwie jest to jedyny element skorodowany w samochodzie, podobno te klapy są felerne - jakis podwykonawca je dostarczał dla bmw i sie nie spisał
-
FIRMOWY ALARM BMW A POLSKA RZECZYWISTOSC
stary, bez sensu ten post. każdy samochód mozna ukraść. Ja moją ślicznotkę mam na parkingu strzeżonym, ponadto mam autocasco- ukradna to kupie sobie drugą, lepszą np 530 d, pozdrawiam. ps.mam nawet ukryty przełącznik tzw. immobiliser, ale go nie używam- bez sensu, złodziej jak bedzie chciał to i tak ukradnie.
-
chwilowy brak mocy tds
wole dac pompe do regeneracji w boschu- to sa ich pompy i dają gwarancję. mam nadzieje,że po tym zabiegu jazda stanie sie bardziej przyjemna
-
Pióra wycieraczek
panowie, piszecie,ze po pół roku wycieraczki piszczą. przeciez wycieraczki nalezy wymieniać co najmniej 2 razy w roku
-
e39 - NIVO ... strasznie głośno pompuje lewa strona
to kolego zbyt normalne nie jest, zeby przy kazdym uruchumieniu nivo (kompresor) pompował. u mnie działy sie takie cyrki jak spadł wężyk z lewej poduszki- kompresor pompował juz w momencie otwierania drzwi. po naprawie nie zauważyłem,żeby cokolwiek pompowało- tył siedzi wysoko cały czas, inna sprawa, ze samochód jeździ cały czas jednakowo obciążony. kontrolka od nivo przy zapłonie zapala sie i natychmiast gasnie. jakby sie paliła cały czas- znaczy to, że nivo jest nieaktywne
-
chwilowy brak mocy tds
z ropedzaniem sie nie ma problemu do 200 idzie jak rakieta- niedawno wymieniałem pompe paliwa i sitko jest nowe- także na bank pompa wtryskowa
-
525 TDS sedan ..................................Tylna Szyba
ta ścieżka jest gdzies przerwana, mozna kupic klej przewodzacy i spróbowac tym moze połączyć zerwana sciezkę
-
Pióra wycieraczek
ja kupiłem oryginały bmw na allegro za 100 zł (komplet na przód) polecam- sa wyśmienite http://www.allegro.pl/item246796331_wycieraczki_do_bmw_5_e39_0d_1996r_oryginal_.html
-
chwilowy brak mocy tds
pisałem o IV biegu a nie o V, chociaz na trasie zdarza sie ze jedzie sie 80na V, tds jest elastyczny- zauwazyłem jednak, ze szwankująca pompa bardzo zmniejsza u mnie elastyczność- potrafi szarpać na niskich obrotach ... niestety oswajam sie powoli z myslą o rychłej regenaracji pompy w serwisie boscha
-
Jaki rodzaj slinika wybrać?
hmm chyba mylisz pojęcia. jakie 2,5 td???!!! nie ma zbyt dużej różnicy w osiągach pomiedzy 525d (żadne td, żadne tds) a 530d
-
e39 - NIVO ... strasznie głośno pompuje lewa strona
sprawdź, czy czy sie układ nie rozszczelnił- kompresor chodzi tylko wówczas jak wyczuwa róznice cisnień, normalnie nivo nie słychac w ogóle
-
chwilowy brak mocy tds
kilka razy zaobserwowałem rzecz dziwną- mianowicie jadę sobie np 80 km/h na IV biegu i nagle czuję coś jakby silnik nie ciagnął (brak reakcji na pedał gazu), redukuje na III i potem znowy na IV i jest ok. dodam, ze mam popmpę wtryskowa zakwalifikowaną do regeneracji - jak myslicie, czy to pompa sie czasami zawiesza?
-
Jaki rodzaj slinika wybrać?
ja na twoim miejscu brałbym 528i+gaz sekw. ewentualnie 525d tylko, że te sa bodajze dopiero od 2000 r produkowane tds tylko pod warunkiem, że pompa i turbo są w dobrym stanie.
-
Pytanie o E 36 w dieslu
w e34 komfort jazdy bedzie wyższy niz w e36, e 36 ma za to ciut bardziej nowoczesniejszy wyglad, ceny części podobne. diesle sa praktycznie takie same w e36 i e34 (2,5l)- pracuja bardzo przyzwoiciepodcas jazdy w ogóle nie słychac ze to diesel w e36 jest jeszcze mały diesel 318 tds- dla oszczednych
-
mycie felg
hmm. kupiłem cifa, jednak na opakowaniu wyraźnie jest napisane, żeby nie stosowac do aluminium...
-
Czy kupywał ktoś olej z Allegro?
ja od dłuzszego czasu wiekszość części i matriałów eksploat.kupuje na allegro- oszczędnosc jest znaczna. moje diselki zalewam Castrolem GTD Magdatec z allegro w 5 l opakowaniach z niemiec i jest super
-
Wycieraczka klapy
współczuję, swoją drogą, co to musiał byc za idiota, zeby urywać komus tylna wycieraczkę.... na pewno troche zabawy będzie,żeby to naprawic- najlepiej jedź do jakiegoś elektryka
- 524TD czy warto...?
-
Klimatyzajca
gdybys uszkodził tylko sam wentylator to klima by chłodziła, co prawda gorzej, ale by chłodziła- jak nie chłodzi nic to rozszczelnuł sie układ i czynnik poszedł w pole
-
dziwne zachowanie lewarka zmiany biegow
a w czym Tobie to kolego przeszkadza? sprawdze u siebie czy tez tak mam. W sumie, w czasie jazdy chyba nie ma sytuacji, żeby z luzu włączac na V, może to synchronizator powoduje
-
Wibracje na drążku zmiany biegów
na 99 % nastawnik pompy- byłem na diagnostyce w serwisie boscha i wyszło cyt."mech. dawkowania/pompa wtrysk. odchyłka regulacji"
-
Coś o dodatkach uszlachetniających do benzyny?
jak nie masz problemów z silnikiem, to po co chcesz cokolwiek dolewać?strata kasy tylko. oczywiscie możesz coś dolac, na pewno nie zaszkodzi
-
Traci moc powyżej 140 km/h i potem coraz gorzej
spróbuj wlać jakis środek do czyszczenia ukł. wtryskowych np STP,i przy okazji zmienic filtr paliwa- może pomoże- coś mogło sie zasyfić jak natankowałeś to syfne paliwo