Skocz do zawartości

sebos76

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez sebos76

  1. sebos76 opublikował(a) temat w E36
    czy rozwiązywał ktoś może problem "świerszczy" czyli piszczących, dzwoniących itp. elementów wyposażenia samochodu? Ja od kilku dni mam problem z drganiami klapki schowka i elementami zaczepu pasa bezpieczeństwa kierowcy (dzwoni jakiś mały element-jak zapnę pas jest ok -;)). Są może jakieś spraje na to??
  2. sebos76 odpowiedział(a) na Prezesso temat w E36
    macie tu link do opisu tego wynalazku: http://www.autosoft.pl/product_info.php?cPath=24&products_id=61
  3. sebos76 odpowiedział(a) na Prezesso temat w E36
    a nie mówiłem!!! :o
  4. sebos76 odpowiedział(a) na Prezesso temat w E36
    nie trzeba wymieniać pompy wtryskowej, nie wiem czy zauwazyłeś, że jak silnik jest ciepły nie włącza sie grzanie świec. Na forum ostatnio był gdzieś link do urządzenia(przęłącznika) który powoduje grzanie świec za każdym razem i podobno problemy z odpalaniem na ciepłym silniku znikają, większość tds'ów ma niestety tę przypadłość- mój też musi pokęcić 2-3 s żeby zapalił jak jest ciepły, jak jest zimny np. po nocy lub po dłuższym postoju - pali na dotyk
  5. na dłuższą metę jeżdzenie na OR może być szkodliwe zwłaszcza dla wtryskiwaczy i elementów gumowych. Robia się nagary na wtryskiwaczach, chciaż z drugiej strony sprzedają już w necie amerykańskie specyfiki, które minimalizują efekt "koksowania " przy spalaniu olei roslinnych. poza tym OR działa agresywnie na przewody gumowe. Ja tam wleje na próbę jakieś 5 -10 ltr i zobacze jak chodzi na takim mixie he he. Mysle że od tak małej ilości nic sie nie powinno stać...... http://www.biodiesel.pl/inne_biopaliwa/olej_roslinny/
  6. sebos76 odpowiedział(a) na sebos76 temat w E36
    dzięki będe spał spokojniej i nie bał się że koła odpadną przy szybszej jeździe (btw - moją żona też mówiła , że ten typ tak pewnie ma... :lol:
  7. sebos76 opublikował(a) temat w E36
    niedawno kupiłem alufelgi, jak mi je zakładali w warsztacie to stwierdzili, że przednie koła mają za duży luz (chwytając przednie koło w ręce można nim było poruszać w tył i przód kilka mm) jeszcze tego samego dnia pojechałem na stację diagnostyczną na"szarpaki" i wykryto luz na tulejach wachacza. kupiłem oryginalne tuleje założył mi je mechanik i...koła mają podobny luz. Dodam że wymienił na pewno bo pokazał mi te stare i auto prowadzi się wyraźnie sztywniej. Macie jakies pomysły?? a może tak powinno być|?
  8. czy zakładał ktoś w końcu tego chipa z allegro????
  9. hmm, mam 318 TDS i naprawdę sinik chodzi bardzo cicho jak na diesla, a co do "mułowatości" bez przesady, aż tak źle to to też nie jest, jak sie depnie to idzie troche( i jak mruczy fajnie!!). Poza tym średnie spalanie :dla mnie bomba :6,5 ON/100 km zimą 50% trasa, 50% miasto, jeżdze do pracy tylko 2,5 km w jedną stronę dzień w dzień....
  10. wyleczyłem się troche z przejscia na mocniejszy silnik Posiadam od niedawna 318 TDS - auto jeździ dobrze, ale pomyślałem sobie, że może by zamienic na mocniejszy i większy np 525 tds... Miałem okazje dzisiaj poprowadzić 525 TDS i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu okazało sie, że subiektywnie nie odczułem żadnej wielkiej różnicy przy przyspieszaniu. Wnosek: albo moje 318 TDS ma chipa o którym nic nie wiem( podobno niby 70% samochodów które jeżdzą po niemczech są juz "podkręcone") albo ta 525 TDS miała uszkodzoną turbinę lub coś innego...
  11. czy metaliczne"dzwonienie" na zimnym silniku kilka minut po odpaleniu w mojej 318 TDS jest objawem hałasu łańcuszka rozrządu?. Jak kupowałem samochod (z niemiec)pod koniec lutego to oczywiscie "oryginalny przebieg około 170.000, ale oczywiście wymieniając filtr kabinowy (naklejka z przeglądami) zauwazyłem że ten przebieg to on miał, ale w maju 2001:-). teraz to hgw Podobno łańcuchy niby wytrzymują długo, ale lepiej chyba dmuchac na zimne, jak sądzicie?
  12. chyba sobie zapodam w takim razie i podzielę się wrażeniami na forum ;-)
  13. zastanawiam się czy gra jest warta świeczki to kosztuje 1400 PLN netto, obiecują wzrost momentu ze 190 na 255 Nm i wzrost mocy o 25 %.
  14. moja 318 TDS pali zimą w cyklu mieszanym 50%miasto i trasa 6.5 l/100
  15. dragon 240 - stary, czytaj ze zrozumieniem :napisałem że audiofilem nie jestem, w związku z powyższym to co oferuje sony jest dla mnie wystarczające. pozdrawiam
  16. a ja polecam Sony CDX R 3300 mam taki w mojej E 36 i musze powiedzieć, że na oryginalnych głośniczkach gra super. Radyjko obsługuje mp3 i ma zajebisty panel, a co do opinii, że lepiej kupic radio bez mp3 - pozostawiam to bez komentarza- ja osobiście sobie nie wyobrażam innej opcji tymbardziej, ze nie jestem audiofilem - ma dobrze grać, bez pierdzenia i jak trzeba to głośno
  17. sebos76 odpowiedział(a) na sebos76 temat w E36
    dzienx :modlitwa:
  18. sebos76 odpowiedział(a) na sebos76 temat w E36
    dzieki, sprawdze :lol:
  19. sebos76 opublikował(a) temat w E36
    witam , kto wie, jakie powinno byc prawidłowe ciśnienie w oponach w E36? nie mogę się doszukać :mad2:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.