Treść opublikowana przez kajjman
-
e34 tds - urwane śruby dwustronne od kolektora wydech.
jak będziesz rozwiercał to najlepiej lewym wiertłem potem o wiele łatwiej wykręcić a czasami przy wierceniu śruba potrafi się wykręcić.
-
e36 compact 1.6m43 1995 nie uruchamia się silnik
starałem się przewody paliwowe , filtr i po zbiorniku paliwa
-
316 m43 pompa wspomagania, ogrzewanie, amortyzatory
wspomaganie ci burczy bo przy niskich temperaturach płyn gęstnieje i zanim go ruszy to trochę ci się przypowietrza. Najlepiej przepłukać układ ropą i wymienić płyn na nowy.
-
e36 compact 1.6m43 1995 nie uruchamia się silnik
Jak odpaliłeś na mrozie to powinien pochodzić dłużej niż 2 minuty. Trzeba zaczekać aż temperatura będzie w pionie i dopiero można zgasić a tak to musiał ci przymarznąć. najlepiej teraz go ogrzać , albo wstawić do garaży 3 lub 4 godziny i powinien odpalić bez problemu . Perę lat temu też zrobiłem taki numer i pomogła mi suszarka do włosów ( dobre 40 minut ogrzewałem aż odpalił).
-
E34 525ix amortyzatory
Tu pokazane są różnice w górnych mocowaniach http://img172.imageshack.us/img172/9730/daempfermassjpegsz6.gif
-
E34 525ix amortyzatory
Warto jest sporo wiadomości na tema bmw 5 schematy i sporo wiedzy na temat naszych piąteczek, a ludzie w porządku.
-
E34 525ix amortyzatory
Różnica jest w mocowaniu górnym amortyzatora , są różne grubości gwintu i trzpienia u mnie w kombiaku jest gwint 14mm grubość trzpienia 16mm a wysokość trzpienia 42 ja poprosty z jednego amortyzatora zdjąłem łożysko i było wszystko jasne bo tak na oko to można tylko kosztów narobić, masz tu pokazane jakie amorki wystepowały w e34 http://bmw5er.pl/viewtopic.php?t=5605&sid=355999063e8a7c177562b527788f5459
-
Wykupienie ubezpieczenia
kajjman odpowiedział(a) na Yahoo temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneJak kupowałem przez internet OC w liberty direct to na zapłatę dostałem 30 dni a autko od razu było ubezpieczone (przesyłają ci na emilkę potwierdzenie zawarcia umowy) tak, że w razie kontroli papiery masz w porządku. Tylko będziesz musiał wypowiedzieć umowę u poprzedniego ubezpieczyciela.
-
318i czujnik czegoś
To jest rezystor dmuchawy. Ale może być zamontowany zupełnie gdzie indziej jak auto z klimą, u mnie siedzi przy prawej nodze szofera (też mam klimę) . Zdejmij osłony pod kierownicą i w słupku przy prawej nodze kierowcy około 10cm nad pedałem gazu powinieneś mieć prostokątny otwór , jak włączysz nawiew to przez ten otwór będzie dmuchało powietrze.
-
318td problem przy odpalaniu zimą
Kup scandyd to szwedzki środek do ON ja zalewam i przy -35 bez problemu pali tylko teraz najlepiej autko do garażu , odpalasz farelkę , akumulator pod prostownik, dolewasz scandyd , paliwko odmarznie i odpalisz .
-
drążki kierownicze jakiej firmy
Ja u siebie całe zawieszenie mam dachsteina i już trzeci rok śmiga , a białostockie drogi nie są zbyt łaskawe dla zawieszenia. Kosztuje grosze a jakość nie zła. Także niema co płacić za napisy na pudełkach. Skoro lemofer po 1,5 roku szlag trafił (i wtedy założyłem dachsteina). Po trzech latach na szarpakach zero luzu i stuków.
-
1.7 TDS i dodatek do paliwa.
zalewaj ja na zimę zalewam scandyd i co kilka tankowań extremik do czyszczenia wtrysków a też jeżdżę 1,7 tds
-
BRAK OGRZEWANIA BMW E36 1.7 TDS KLIMA COMPACT
jak zdejmiesz schowek to po lewej stronie gdzieś na dole słupka powinien być.
-
BRAK OGRZEWANIA BMW E36 1.7 TDS KLIMA COMPACT
Jak masz klimę (obojętnie jaką) to i masz sterownik klimy. A to czy jest nabita czy nie to nie ma nic do rzeczy przy sprawnym sterowniku temperatura nawiewu powinna się dać regulować.
-
Fachowcy od TDS POMOCY
Można i samemu ale trzeba uważać na nastawnik (lepiej go nie odkręcać) , no i trochę roboty z tym będzie.
-
316 vs 318 TDS
Nie jeździłem 1,6 ale mam 1,8 tds i szczerze to awaryjny nie jest i w miarę ekonomiczny ale jak na taką budę to stanowczo za mało mocy. Jak chcesz przetaczać się z domu do pracy to spokojnie wystarczy. Tylko jak kupować tdsa to musi być w dobrym stanie bo każde zaniedbanie tego autka okrutnie mści się na właścicielu i jego portfelu.
-
BRAK OGRZEWANIA BMW E36 1.7 TDS KLIMA COMPACT
Poleciał sterownik klimatyzacji , wtedy albo grzeje na maxa albo chłodzi na maxa koszt do 50zł i po problemie.
-
Nawiew ciagle cieple powietrze
Jak nie elekotrozawory to poleciał ci sterownik (moduł) nawiewu.Po zdemontowaniu schowka łatwo się do niego dobierzesz.
-
Mechanizmy szyby tylniej nie podnosi
Szyba może delikatnie pod skosem iść i do pewnego momentu dojdzie a dalej zapiera się i szlus.Jak wiesz czym to wyregulować to to jest parę minut roboty. Do drzwi masz przykręcaną prowadniczkę mechanizmu szyby ma ona możliwość ruchu góra , dół (chyba klucz 10) poluzuj i sprawdź. metodą prób i błędów ustawisz że będzie chodziło jak należy.Na rysunku masz ją pod elementami nr 15 i 16 http://www.realoem.com/bmw/diagrams/u/u/2.png
-
316 - Centralny zamek wariuje
Wygląda na to ,że poprzedni właściciel coś robił z centralnym i możliwe , że źle podpiął przewody.Ewentualnie poleciał ci moduł komfortu. Poszukaj tu powinieneś znaleźć moduł komfortu. http://www.realoem.com/bmw/select.do
-
Luźny amortyzator w kolumnie
Jak wyjmiesz amortyzator to na spodzie amortyzatora powinny być przyklejone ,trochę roboty jest bo trzeba całą kolumnę rozkręcić. Ale u mnie w jednym nie było i dopiero jak dokleiłem to stukanie ustało.
-
bme e36 323i PROBLEM Z OLEJEM
lepiej przepłukaj a co do oleju to różne są opinie najlepiej zajedź do porządnego sklepu i zobacz ceny i kup to co ci odpowiada. Bo każdy doradzi ci co innego i znowu skołowaciejesz.
-
bme e36 323i PROBLEM Z OLEJEM
Jak kupiłem auto i wiedziałem, że zalane było minerałem to dolałem taki specyfik , spuściłem olej i zalałem półsyntetykiem , nic się nie rozszczelniło , z 10 15 minut niech popracuje z płukanką , potem spuść wszystko i zalewaj jaki chcesz olej , u mnie nie ma żadnych rozszczelnień. Szkoda silnika na minerał toż to nie polonez. Ja mam już w swoich betkach najechane ponad 200000 i jeżdżę na półsyntetyku. Na twoim miejscu bym wymienił czym prędzej na półsyntetyk. http://allegro.pl/dodatek-do-oleju-czyszczacy-silnik-plukacz-i2046391752.html
-
Pomoc
Jak do przemieszczania się to 1,8 is 140kucy wystarczy ewentualnie 2,0 i 150kucy ,o 1,8i nie ma co pisać bo 115 kucy na bmw to troszkę skompo, ale ja osobiście brał bym 2,5 silnik 170 lub 190 koni to w sam raz do jazdy spalanie około 10 (zależy od stylu jazdy i wielu innych czynników) ale przynajmniej miał byś czym pojechać. Ewentualnie jak piszą koledzy wyżej silnik 2,8 lub 3,2 ale to już są konkretne wymiatacze. Co do mechaniki to masz na forum masę informacji. Decyzję musisz podjąć już sam.
-
Luźny amortyzator w kolumnie
Nie wiem jak u ciebie jest ale u mnie pod amortyzatorem przyklejone są gumowe podkładki (kosteczki z gumy 0,5cm , 1 cm), amortyzator siedzi sztywno i nic nie puka.