Treść opublikowana przez kajjman
-
316i – niepełnosprawna wycieraczka
na początek spróbuj dokręcić ramię wycieraczki i mechanizm jak nie pomoże to ramię do wymiany
-
Rozruch silnika 2.5 tds
sprawdź przekaźnik odpowiedzialny za sterowanie silnikiem prawdopodobnie albo się sypie albo któryś kabelek zbyt luźno siedzi
-
318 tds Pytanie odnośnie ABS`u
czujnik masz w prawym tylnym kole i lewym przednim na allegro kupisz za 40zł sztuka najlepiej wymienić i mieć spokój
-
E34 525 TDS problem z obrotami .
Pompa jak pompa ale na pewno nastawnik pompy do regulacji lub wymiany ewentualnie kiedyś w łodzi jakiś gościu reanimował nastawniki (był na allegro), bo nowy to koszt 1200zł.
-
316 Podczas jazdy telepie sie kierownica
Opisane przez ciebie objawy pasują do rozwarstwionej opony, najlepiej niech wulkanizator sprawdzi ci koła.
-
jaki koszt zmiany skrzyni automatycznej na manualną? m60b30
skrzynię wraz z ciegnami , wajchę, i dołożyć sprzęgło , czyli pedał , cięgna nie pamiętam jak wygląda to w automacie ale trochę to kosztowna zamiana. Może lepiej założyć tak jak było automat i podnieść chipem moc silnika .
-
jaki koszt zmiany skrzyni automatycznej na manualną? m60b30
wejdż na otomoto i zobacz autka na części może znajdziesz taką jaką potrzebujesz. Ja w ten sposób kupiłem już parę duperelków i wyszło taniej niż na allegro a jak jeszcze znajdzie się ktoś w miarę blisko chaty to i koszt przesyłki odpada.Widziałem,że przynajmniej jedna 3,0 na części na otomoto jest.
-
jaki koszt zmiany skrzyni automatycznej na manualną? m60b30
Zależy gdzie byś wymieniał ale pomiędzy około 200złplus koszt skrzyni manual to od 150-300zł( różnie się cenią) automat około400-500zł. Najlepiej jak masz jakiegoś przyzwoitego machaniora to zadzwoń i zapytaj bo rozbieżność cenowa może być duża.
-
E34 525 TDS ZAWOR ZWROTNY PALIWA NIE TRZYMA
znajduje się podobno gdzieś przy pompie ale nowy zaworek założysz sam tylko kup zawór odpowiedni do średnicy przewodu paliwowego. przetnij przewód paliwowy pomiędzy filtrem paliwa a pompą wciśnij go na przewód i zakręć opaski i po robocie mi zajeło 10 minut powodzenia!!!
-
E34 525 TDS ZAWOR ZWROTNY PALIWA NIE TRZYMA
koszt montażu zaworu zwrotnego od 40 do 60 zł (razem z zaworem).
-
nagle problem pomocy
jak masz możliwość to sprawdź sterownik klimatyzacji , jak to cholerstwo walnie to cuda się dzieją, koszt używki około 100zł.
-
318TDS Compact bez mocy
Ja mam założony ten sam co przelewowy. kupiłem na metry kawał przewodu i pociachałem na kawałki i powymieniałem wszelkie możliwe przewody , chodzi jak złoto.
-
318TDS Compact bez mocy
koło filtra paliwa masz kostkę, podobną do tego zaworu do którego podpięty jest egr i tam musisz mieć luźne wyjście na ten przewód.
-
problem ze stacyjka
najlepiej i pewnie najszybciej wymienić całą stacyjkę koszt używki 100 bez imo lub 150 z imo przerabiałem ten problem i w końcu musiałem wymienić całą. Trochę roboty jest z odkręcaniem (trzeba użyć młotka i przecinaka ) ale lepiej wymienić niż się kiedyś zdziwić.
-
325 tds klima słabo chłodzi
jeżeli słaba siła nawiewu to tak jak pisze kolega wyżej jak słaba temperatura to sprawdż poziom płynu w chłodnicy jak za mało to klima słabo chłodzi
-
325 tds jak odpowietrzyc wspomaganie
do odpowietrzenia wstarczy pokręcić kierownicą jak nie pomaga to dobrze by było jak byś przepłukał układ ropą bo może być ostro zasyfiony. W mojej buni wyleciało kupę syfu i dopiero wspomaganie wróciło do normy.
-
318i Problem z centralnym zamkiem
Zdejmij boczek i sprawdż kable może któryś jest luźny czasem przy opuszczaniu można wypiąć kabel.
-
BMW 318 TDS kręci na ciepłym silniku
W mojej tdsce miałem identyczne objawy. Wymieniłem świece i dolewałem środek do czyszczenia wtrysków i już mam spokój. Co któreś tankowanie zalewam extremik lub sonax i problemy ustały.
-
swap 518 na 3.0 v8
Swap z 1,6 na 2,0 to nie 1,8 na 3,0. Zależy od firmy ubezpieczeniowej , ja pracuję przy odzyskiwaniu odszkodowań i wiem, że dla firmy każdy pretekst jest dobry by nie wypłacić odszkodowania. Jak będziesz już w kraju adolfa to kup 2,5 litra i tym autkiem też można dobrze pojechać. Ewentualnie w kraju wstaw gaz , ale to już twój wybór. Najlepiej mając 15 lub 16 lat kupić motorynkę za 100zł zarejestrować i opłacać OC (od tej pojemności to grosze a zniżki idą) w wieku 20lat masz wtedy zniżki i kupujesz 2,5 lub 3,0 .
-
zmiana kierownicy na nowszą
Zajedź na pierwszy lepszy szrot byle by mieli obie kierownice i będziesz wiedział bo z tymi frezami jest tak jak pisał 730i. Do rocznika 94 już taką zakładałem i pasowała.
-
luzy na maglownicy bmw e36 318 i
Dla własnego bezpieczeństwa wymień maglownice i będziesz miał spokój. Zginąć za 200 lub 250 zł trochę szkoda. Albo daj do regeneracji , zależy czy masz gdzie w okolicy kupić używkę, ceny do 318 to tak jak pisałem wyżej. Nie wiem jaki jest koszt regeneracji może wypowie się ktoś kto regenerację ma już za sobą.
-
e36 1.8tds przy zapalaniu przykopci.
Normalne dla tego do swojej betki co jakiś czas dolewam do ropy dodatek do czyszczenia wtrysków i problem nie występuje. Ja stosuję firmę extremik i nic nie kopci a kosztuje grosze ( do 20zł na 60l).
-
E36 1,8 TDS Metaliczne stuki w silniku
Z tego co piszesz to może lapiej poszukaj niedrogiego angola albo coś powypadkowego i tylko bebechy przerzuć . No to faktycznie masz koszty i koszty.
-
E36 1,8 TDS Metaliczne stuki w silniku
Nie zupełnie farmazon. Owszem jak było autko katowane to i po 100 000 łańcuch się kończy. Wypadki chodzą po ludziach ale to już tylko pech właściciela moja wcześniejsza miała 650000 i jeszcze łańcuch był dobry a swoje też wyjeździła. Ale zanim się wlezie w koszty to lepiej sprawdzić wszystkie opcje. Co do wymiany rozrządu to kolega ma rację w życiu nie wyjdzie 3000zł. Może ten mechanik ma silnik do sprzedania i myślał , że ci go wciśnie.
-
E36 1,8 TDS Metaliczne stuki w silniku
Jeżeli wiesz jak wygląda waku (jak nie to najlepiej zobacz na allegro) to przewód masz po prawej stronie. Masz przy pompie gumową rurkę około 5cm i z niej wychodzi metalowy przewód i to odkręć jak dobrze pamiętam to chyba klucz 20 lub 22 http://allegro.pl/bmw-2-5-td-2-5-tds-e39-e36-vacu-waku-wacu-pompa-i1665988918.html tu masz pokazaną waku i musisz odkręcić tę rurkę fakt, że to od 2,5tds ale przy 1,8tds wygląda tak samo ,tylko nie wiem czy by pasowała, ale do 1,8 też można dostać. Waku służy do wytwarzania podciśnienia które między innymi służy do wspomagania hamulców. Warto sprawdzić bo znajomy wymienił łańcuch i dalej stukało wymienił waku (wydał 100zł) i wszystko ucichło.