Skocz do zawartości

kajjman

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kajjman

  1. kajjman odpowiedział(a) na dandol temat w E34
    Masz manetkę od świateł do wymiany , wyrobiły się styki albo jedna ze sprężynek pękła i nie odbija. Nie opłaca się tego naprawiać lepiej kup używkę wymień i za 20 lub 30zł będziesz miał problem z głowy.
  2. kajjman odpowiedział(a) na maniek8112 temat w E36
    Wygląda na to , że ani razu nie płukali układu , ja po wymianie pompy wspomagania cały układ zamiast płynem zalałem ropą , odpaliłem ,poruszałem kierownicą i spuściłem (na odpalonym silniku cały syf z układu wspomagania, a zleciały opiłki i różne gluty). Jak masz gdzieś przytkany układ syfem to pompa może się przycierać bo dostaje za mało płynu ,opiłki i syf ze starej pompy uszkadzają nową i tak w kółko,po wymianie pojeździsz miesiąc i po pompie ,a jak pompa się przytrze to trzeszczy i zgrzyta ,a jak dobrze się przytrze to pasek potrafi pęknąć. Najlepiej wymień pompę sam przepłucz układ , załóż nowy pasek i będziesz jeździł. Sprawdź , czy wszystkie koła pasowe stoją równo wystarczy,że słabo dokręcili ci pompę i mogła złapać przekos , a wtedy już po pasku. Jak jesteś z białegostoku lub okolic to mogę ci pomóc i będziesz jeździł jak człowiek!!!
  3. kajjman odpowiedział(a) na CICHY525 temat w E34
    Sam mam dwie córki i starsza po poważnej chorobie , jestem zarejestrowany jako dawca szpiku. Wierzę, że znajdzie się dawca i Maja jeszcze będzie skakać po podwórku z koleżankami!!!!
  4. Diesla kupują ludzie co często nabijają w roku grube kilometry , często td lub tds kupowany w na zachodzie ma nabite ponad 500 000km ale po przekroczeniu naszej granicy ma już 150 000 i nic dziwnego, że kupisz przejedziesz 100 000 i remont, jak nie budy to silnika.
  5. Częstą wadą tych silników są ich poprzedni właściciele!!! Podstawą w tym silniku jest porządny olej ja przy każdej wymianie dolewam mos2 z Liqui moly i dobry olej, mobil , lub castrol 10w40 Dobry akumulator , porządne świece bosch lub beru, raz na dwa lub trzy miesiące dolewam dodatek xtremik do czyszczenia wtrysków. Po tylu zabiegach autko chodzi jak złoto tylko , ja kupiłem w dobrym stanie od normalnego człowieka , a nie od dekla co pałuje od świateł do świateł i katuje a jak zaczyna szwankować to w ludzi goni. Jak trafisz w dobrym stanie i będziesz pilnował terminów wymiany płynów to spokojnie możesz jeździć nim długie lata.
  6. Jeżeli ma imobilaizer to spróbuj odpalić drugim kluczykiem.
  7. Nie ma różnicy w wyglądzie ale możliwe , że inna twardość poduszka po stronie pasażera ma większe obciążenie niż po stronie kierowcy bo mocowanie z tego co widziałem jest takie same.
  8. kajjman odpowiedział(a) na matekziom temat w E36
    Padła ci opornica nawiewu 30 , 40zł (używka na szrocie) i po problemie
  9. W 316 , 318i ,318 is masz identyczną pompę , śmiało będzie pasować.
  10. kajjman odpowiedział(a) na subiekt temat w E34
    Takie same to są takie same silniki
  11. kajjman odpowiedział(a) na justin997 temat w E34
    Możesz kupować i programować
  12. Bo to chodzi o początkową dawkę , ile dostaje przy starcie u mnie pomogło i problemy z odpalaniem są już historią też mało palił ale przy starcie miał złą dawkę i odpalanie doprowadzało do szału
  13. kajjman odpowiedział(a) na justin997 temat w E34
    Po wymianie baterii konieczne jest kodowanie pilota napiszę ci co mam w instrukcji -otwożyć auto kluczem z pilotem -wsiąść i koniecznie zamknąć drzwi kierowcy -kluczyk zapłonu (kluczyk bez nadajnika ) obrócić w stacyjce na max 5 s w położenie 1 i z powrotem na 0 -nacisnąć i przytrzymać przycisk 1 pilota .nie puszczając przycisku 1 naciskać krótko trzykrotnie raz za razem w ciągu 10 s przycisk 2 Puść przycisk 1 dioda wolno pulsuje przez około 10 s -podczas pulsowania zbliżyć nadajnik (pilot ) jak najbliżej odbiornika pod lusterkiem wewnętrznym (nie bliżej niż 15 mm) i nacisnąć jeden z przycisków -centralne ryglowanie sygnalizuje ryglując i natychmiast odryglowując że inicjalizacja (kodowanie ) jest skuteczna . z tego co pisze w instrukcji można zakodować więcej jak jeden pilot do jednego auta ale (4 piloty max) jednak przerwa w kodowaniu nie może być dłuższa niż 30 s. http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1362846&highlight=bmw+e34&sid=44413ea07b2e2d15e0e4ac6b3ec93851 tu znajdziesz do ściągnięcia instrukcję obsługi do e34 po polsku/Przydatne nawet w codziennym użytkowaniu.
  14. Najlepiej podepnij czujnik temp.na miejsce i pojedź do speca, żeby ustawił ci dawkę paliwa. Mi chcieli wymieniać pompę , głowicę i pół silnika . Zajechałem do DOBREGO speca i podpią pod kompa ustawił (początkową dawkę paliwa) i autko odpala bez problemów. Pompę lepiej też uszczelnij (przy tej cenie paliwa szkoda podlewać trawnik ropą).
  15. Kable to podstawa ja jak masz popękaną gumę to wieczorem podnieś maskę (jak będzie już ciemno ) i zobacz u mnie (jak miałem benzyniaka) to aż pioruny tańcowały po silniku , powymieniałem kable i samochodzik chodził jak nowy.
  16. Najlepiej podpiąć pod komputer ale moim zdaniem warto zajechać do speca od ropniaków i wyregulować nastawnik (potrafi dać popalić) falowanie obrotów i krztuszenie się to może być jego sprawka. Ale pewność da ci tylko podpięcie pod kompa (sama diagnoza to koszt 20 do 25zł ) i będziesz wiedziała co jest nie tak.
  17. kajjman odpowiedział(a) na rafcio1612 temat w E34
    tu masz wszystkie schematy do bmw powinno być to co potrzebujesz http://www.realoem.com/bmw/select.do
  18. Najprościej sprawdzisz pompę , odepnij przewód paliwowy przy filtrze paliwa włącz stacyjkę (nie kręć rozrusznikiem) i zobacz czy leci paliwo, jak nie to sprawa jasna.
  19. kajjman odpowiedział(a) na KARY1 temat w E36
    Jutro zabieram się za swój tdsik to dam ci znać która gdzie ma być. Zielona idzie do głowicy do czujnika temperatury ale sprawdzę
  20. kajjman odpowiedział(a) na BMW 1984 temat w E36
    Wymieniałeś z tyłu bębny na tarcze czy nadal masz bębny , jak masz bębny to spróbuj podkręcić samoregulatory ja swoje podkręciłem i hamulce są ok. Bęben musi wejść z lekkim oporem. Jeżeli masz już z tyłu tarcze to podkręć trochę linkę od ręcznego (u brata w325 pomogło).
  21. kajjman odpowiedział(a) na BMW 1984 temat w E36
    Wygląda na to , że poleciało ci serwo i pompa hamulcowa a co do ABS to , cała wina leży w serwo i pompie hamulcowej .Na allegro masz serwo ze sterownikiem i pompą absu za 150zł. Można kombinować taniej ale ja bym wymienił całość i jeździł bezpiecznie. Powodzenia i szerokości!!! http://allegro.pl/bmw-e36-1-6-serwo-pompa-abs-sterownik-abs-i1940388978.html
  22. kajjman odpowiedział(a) na barek253 temat w E36
    Między stacyjkami jest 50zł różnicy ja akurat miałem drugą bez (darmową ) temu robiłem cudaka ale jak masz kupować to kupuj z imo (150zł).
  23. kajjman odpowiedział(a) na barek253 temat w E36
    (w 95r też) na stacyjkę bez imo racej nie włożysz pierścienia od imo bo można go połamać stacyjka z imo ma trochę mniejszy kołnierz. Ja miałem imo i założyłem stacyjkę bez. Tylko klucyk przymocowałem do pierścienia od imo i przymocowałem całość opaską do wiązki kabli. w kierownicy i po problemie. Tylko obudowę kierownicy wymieniałem bo została dziura po pierścieniu. Ale to są grosze.
  24. kajjman odpowiedział(a) na barek253 temat w E36
    Stacyjkę możesz wymienić pierścionek od imo zostaw stary ,one lekko się ściągają, tylko nie zapomnij wymienić kostki (czipa) w kluczyku kluczyki są rozbieralne , inaczej nie uruchomisz silnika.
  25. Jak nie kopci i obroty nie falują , odpala ciepły czy zimny to bierz. Nie zwracaj uwagi na mitologię o tdsie. Mój ma ponad 300000 i pali od strzału. A poza tym kumpel jeździ na taryfie tdsem i machną 800000 bez remontu silnika (poza wymianą łańcucha) i dalej nie ma zamiaru zmieniać auta. Jak się dba o nie to będziesz jeździł i na inne autka nie będziesz chciał patrzeć. Jak ktoś piłuje na zimno czy nie studzi turbawki to potem pisze głupoty ,żę awaryjny ja mam dwa tdski 1,8 i 2,5 i nie mam zamiaru zmieniać na nic innego.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.