Skocz do zawartości

kajjman

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kajjman

  1. kajjman odpowiedział(a) na eniro temat w E36
    Można samemu każdą rozpiskę przetłumaczyć z większości języków , dla mnie zajęło 20min i po sprawie translate.google.pl
  2. kajjman odpowiedział(a) na racing199 temat w E36
    Wymień głowicę taniej ci wyjdzie, i na pewno lepiej na tym wyjdziesz.
  3. tak jak kolega wyżej pisze musisz na maxa i cofnąć bo jak za mocno dokręcisz to ci wywali z łożyska smar i zapiecze łożysko. A wtedy koszty mogą wzrosnąć.
  4. Wyjmij zegary i sprawdź wszyskie przewody wygląda na to , że gdzieś ci robi się zwarcie , na wszelki wypadek sprawdź masę.
  5. kajjman odpowiedział(a) na BoroGOW94 temat w E34
    Mój tadek pali w cyklu mieszanym 7,5 l , przy normalnej jeździe (manualna skrzynka) . Moje koszty do tej pory to olej po 140 za bańkę 140x3 miałem już dwie wymiany. Swiece żarowe 120zł i regulacja dawki paliwa i czyszczenie nastawnika jak dobrze pamiętam to 170zł (z tym , autko u poprzedniego właściciela przeżywało traumę) jak kupiłem to obroty falowały i autko wariowało ale po tych wydatkach chodzi jak złoto. No i zbliża się czas wymiany akumulatora (mam 85ah i na taki wymienię). Sporo już nią kilometrów nalatałem i jest to autko ekonomiczne a zarazem dające dużo frajdy z jazdy. A mitologię (o awaryjności TDS) zostawmy Parandowskiemu on w mitach jest dobry! Do zobaczenia gdzieś na trasie!!!
  6. jeden z przewodów w drzwiach kierowcy musiał ci się rozłączyć (czasami niestety się wypinają)
  7. kajjman odpowiedział(a) na MC-BMW temat w E36
    jest całe bmw 1,8 tds w suwałkach za 3000 jeżdżące ale zawieszenie ma do wymiany same silniki po 2000 chodzą (tylko ,że to troszkę drogi od ciebie). Chyba ,że zobacz na poznańskim forum bmw o ile nie patrzyłeś , ja przez forum białostockie (dałem ogłoszenie) i za silnik z pompą wtryskową zapłaciłem 1200zł założony i chodzi jak złoto.
  8. Z tego co wiem to jest jeden i ten sam silnik , różnice były tylko między TD a TDS
  9. kajjman odpowiedział(a) na szymi3000 temat w E34
    Zegary nie dostają prądu i z temu masz problem trzeba podłączyć jak było i wymienić moduł klimy (u mnie pomogło)
  10. Z tym kręceniem to wstaw zaworek zwrotny a co do temperatury to wygląda na walnięty czujnik ale jak masz możliwość to sprawdź termostat może się przycina i wtedy też będziesz miał cyrk.(do gara go)
  11. Wyjmij zegary i sprawdź wtyczki wygląda na to , że możesz mieć gdzieś zwarcie. Mi kiedyś mysz zamieszkała w desce rozdzielczej , auto doztało jobla a ja razem z nim dopiero elektryk zauważył pogryzioną izolację. (żebym nie widział w życiu bym nie uwierzył)
  12. Podnieś autko i pokręć kołem (tym które wydaje te dźwięki) jak masz walnięte łożysko to będziesz widział (koło będzie wydawało dziwne dźwięki , ewentualnie może coś w środku przeskakiwać ).
  13. kajjman odpowiedział(a) na elBandito temat w E36
    Sory za wprowadzenie w błąd ale w bmw nie ma regulacji sprzęgła tylko regulacja skrzyni biegów , ewentualnie sprawdź jeszcze wodzik od biegów bo jak się wyrobi to też jedynka trzeszczy, jak nie to to pozostanie regulacja skrzyni ale to troszkę roboty jest tu masz opis ze zdjęciem (zdjęcie cienkie ale coś zawsze można wypatrzeć) Regulacja ta sprowadza się do prawidłowego ustawienia ramienia kosy biegów w stosunku do kołków na zabieraku krzywki. Regulację przeprowadza się śruba mimośrodową za pomocą wkrętaka płaskiego po uprzednim poluzowaniu nakrętki kontrującej śrubę pokręcając w lewo lub w prawo. Czynności te dokonuje się na 2 biegu. Regulacja polega na tym, aby kły na kosie z obu stron ustawione były symetrycznie w stosunku do kołków na zabieraku krzywki. Prawidłowe ustawienie kosy jest wtedy jeżeli po uchyleniu kosy do góry a następnie opuszczeniu do położenia wyjściowego, końce kłów (pazurów) kosy nie zaczepiały o kołki zabieraka krzywki. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/df8ffc4c7f3e9143.html
  14. kajjman odpowiedział(a) na elBandito temat w E36
    Albo ci nie wysprzęgla do końca albo synchronizatory w skrzyni zaczynają się sypać. Na początek pobaw się sprzęgłem może wystarczy podregulować.
  15. kajjman odpowiedział(a) na elBandito temat w E36
    dokładnie tak.
  16. kajjman odpowiedział(a) na _silver_ temat w E34
    Dlatego pisałem ,że brałem części do nivo a po tygodniu jag się dowiadywałeś to niby nigdy tym nie handlowali , sami nie wiedzą czym handlują
  17. kajjman odpowiedział(a) na babcia94 temat w E34
    Auto bardzo dobrze wygląda , jak oglądam e34 to utwierdzam się w przekonaniu , że e34 ma duszę i charakter (nie wiele takich aut już zostało) niestety większość jeżdżących po naszych drogach aut to tylko bezpłciowe blaszane pudełeczka z odrobiną elektroniki. Życzę Ci aby twoja bmwuszka służyła ci przez długie lata bezawaryjnie i bezpiecznie!!!
  18. kajjman odpowiedział(a) na abon temat w E36
    Tu powinni ci pomóc Mirosław Baciński Kraków +woj.małopolskie 24h immobiliser/immo usuwanie+kodowanie kluczy +awaryjne otwieranie ul.Siemaszki 1 31-212 Kraków tel: 609 30 30 30
  19. kajjman odpowiedział(a) na elBandito temat w E36
    musisz zajechać do firmy która zakuwa końcówki na wężach i poproś to ci wymienią wąż kosz 30 zł (miesiąc temu taż zakuwałem) bo inaczej nie pozbędziesz się tego. A dławik poprostu powoduje zwężenie przekroju węża dla tego lepiej chodzi wspomaganie bez niego
  20. kajjman odpowiedział(a) na Buzka27111992 temat w E36
    Wywalaj i tak jak kolega wyżej pisze wspawaj tłumik w obudowie kata .Według obowiązujących przepisów autka do 95 roku włącznie nie mają obowiązku posiadania kata i żaden diagnosta nie przyczepi się.
  21. Kolego kup klej do szyb samochodowych i przyklej , ja kombinowałem i w końcu kupiłem , skleiłem i mam spokój ja kleiłem tym POLECAM!!! http://allegro.pl/boll-klej-do-szyb-samochodowych-sprint-1h-i2151200213.html
  22. Musisz opuścić szybę do połowy zdjąć zabezpieczenia ślizgów (metalowe spinki) i odczepić ramiona od ślizgów ( wchodzą one w ślizgi na zatrzask ze sporym oporem). Masz całkowicie odpiętą szybę wtedy musisz ręcznie ustawić ją pod skosem i wcelować w prowadnice szyb (trochę zabawy jest) , jak już będzie siedziała to wciskasz uchwyty ramion w ślizgi , zapinasz i masz szybkę zrobioną. Najlepiej wymień odrazu stare ślizgi na nowe koszt za dwa to 15 dz 20zł
  23. kajjman odpowiedział(a) na _silver_ temat w E34
    W takim razie oni sami nie wiedzą czym handlują, może dla tego kupiłem pompę za pół ceny, a próbowałeś na otomoto znaleźć kogoś kto rozbiera e34 z nivo?
  24. za prędkościomierz odpowiada czujnik w moście może ci gdzieś nie styka, jak chcesz przetłumaczony schemat bezpieczników to można samemu przetłumaczyć. http://translate.google.pl/#pl Mi tłumaczenie zajęło pół godzinki.
  25. Czas wyczyścić nastawnik jak piszą koledzy i ustawić dawkę paliwa.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.