Treść opublikowana przez kajjman
-
i [E36] rozpiska bezpieczników
Można samemu każdą rozpiskę przetłumaczyć z większości języków , dla mnie zajęło 20min i po sprawie translate.google.pl
-
Remont głowicy
Wymień głowicę taniej ci wyjdzie, i na pewno lepiej na tym wyjdziesz.
-
3XX Siła dokręcenia łożyska
tak jak kolega wyżej pisze musisz na maxa i cofnąć bo jak za mocno dokręcisz to ci wywali z łożyska smar i zapiecze łożysko. A wtedy koszty mogą wzrosnąć.
-
E34 520i jak dostaje wody,wilgoci traci prąd.
Wyjmij zegary i sprawdź wszyskie przewody wygląda na to , że gdzieś ci robi się zwarcie , na wszelki wypadek sprawdź masę.
-
BMW 525 TDS e34
Mój tadek pali w cyklu mieszanym 7,5 l , przy normalnej jeździe (manualna skrzynka) . Moje koszty do tej pory to olej po 140 za bańkę 140x3 miałem już dwie wymiany. Swiece żarowe 120zł i regulacja dawki paliwa i czyszczenie nastawnika jak dobrze pamiętam to 170zł (z tym , autko u poprzedniego właściciela przeżywało traumę) jak kupiłem to obroty falowały i autko wariowało ale po tych wydatkach chodzi jak złoto. No i zbliża się czas wymiany akumulatora (mam 85ah i na taki wymienię). Sporo już nią kilometrów nalatałem i jest to autko ekonomiczne a zarazem dające dużo frajdy z jazdy. A mitologię (o awaryjności TDS) zostawmy Parandowskiemu on w mitach jest dobry! Do zobaczenia gdzieś na trasie!!!
-
Problem z centralnym zamkiem e34
jeden z przewodów w drzwiach kierowcy musiał ci się rozłączyć (czasami niestety się wypinają)
-
318TDS silnik klekocze
jest całe bmw 1,8 tds w suwałkach za 3000 jeżdżące ale zawieszenie ma do wymiany same silniki po 2000 chodzą (tylko ,że to troszkę drogi od ciebie). Chyba ,że zobacz na poznańskim forum bmw o ile nie patrzyłeś , ja przez forum białostockie (dałem ogłoszenie) i za silnik z pompą wtryskową zapłaciłem 1200zł założony i chodzi jak złoto.
-
Jaka różnica jest miedzy dołem silnika 2.5TDS BMW a OMEGA
Z tego co wiem to jest jeden i ten sam silnik , różnice były tylko między TD a TDS
-
E34 525 tds zegary i inne
Zegary nie dostają prądu i z temu masz problem trzeba podłączyć jak było i wymienić moduł klimy (u mnie pomogło)
-
e34 525tds touring problem z temperatura
Z tym kręceniem to wstaw zaworek zwrotny a co do temperatury to wygląda na walnięty czujnik ale jak masz możliwość to sprawdź termostat może się przycina i wtedy też będziesz miał cyrk.(do gara go)
-
316i zwarcie pali bezpieczniki 7 i 37 ???
Wyjmij zegary i sprawdź wtyczki wygląda na to , że możesz mieć gdzieś zwarcie. Mi kiedyś mysz zamieszkała w desce rozdzielczej , auto doztało jobla a ja razem z nim dopiero elektryk zauważył pogryzioną izolację. (żebym nie widział w życiu bym nie uwierzył)
-
316i Dudnienie koła tylnego , łożysko ?
Podnieś autko i pokręć kołem (tym które wydaje te dźwięki) jak masz walnięte łożysko to będziesz widział (koło będzie wydawało dziwne dźwięki , ewentualnie może coś w środku przeskakiwać ).
-
Brak Wspomagania E36 1991r
Sory za wprowadzenie w błąd ale w bmw nie ma regulacji sprzęgła tylko regulacja skrzyni biegów , ewentualnie sprawdź jeszcze wodzik od biegów bo jak się wyrobi to też jedynka trzeszczy, jak nie to to pozostanie regulacja skrzyni ale to troszkę roboty jest tu masz opis ze zdjęciem (zdjęcie cienkie ale coś zawsze można wypatrzeć) Regulacja ta sprowadza się do prawidłowego ustawienia ramienia kosy biegów w stosunku do kołków na zabieraku krzywki. Regulację przeprowadza się śruba mimośrodową za pomocą wkrętaka płaskiego po uprzednim poluzowaniu nakrętki kontrującej śrubę pokręcając w lewo lub w prawo. Czynności te dokonuje się na 2 biegu. Regulacja polega na tym, aby kły na kosie z obu stron ustawione były symetrycznie w stosunku do kołków na zabieraku krzywki. Prawidłowe ustawienie kosy jest wtedy jeżeli po uchyleniu kosy do góry a następnie opuszczeniu do położenia wyjściowego, końce kłów (pazurów) kosy nie zaczepiały o kołki zabieraka krzywki. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/df8ffc4c7f3e9143.html
-
Brak Wspomagania E36 1991r
Albo ci nie wysprzęgla do końca albo synchronizatory w skrzyni zaczynają się sypać. Na początek pobaw się sprzęgłem może wystarczy podregulować.
-
Brak Wspomagania E36 1991r
dokładnie tak.
-
NIVO twarde zawieszenie
Dlatego pisałem ,że brałem części do nivo a po tygodniu jag się dowiadywałeś to niby nigdy tym nie handlowali , sami nie wiedzą czym handlują
-
nowa posiadaczka BMW
Auto bardzo dobrze wygląda , jak oglądam e34 to utwierdzam się w przekonaniu , że e34 ma duszę i charakter (nie wiele takich aut już zostało) niestety większość jeżdżących po naszych drogach aut to tylko bezpłciowe blaszane pudełeczka z odrobiną elektroniki. Życzę Ci aby twoja bmwuszka służyła ci przez długie lata bezawaryjnie i bezpiecznie!!!
-
318ti Compact. Usunięcie Immo
Tu powinni ci pomóc Mirosław Baciński Kraków +woj.małopolskie 24h immobiliser/immo usuwanie+kodowanie kluczy +awaryjne otwieranie ul.Siemaszki 1 31-212 Kraków tel: 609 30 30 30
-
Brak Wspomagania E36 1991r
musisz zajechać do firmy która zakuwa końcówki na wężach i poproś to ci wymienią wąż kosz 30 zł (miesiąc temu taż zakuwałem) bo inaczej nie pozbędziesz się tego. A dławik poprostu powoduje zwężenie przekroju węża dla tego lepiej chodzi wspomaganie bez niego
-
318is Katalizator
Wywalaj i tak jak kolega wyżej pisze wspawaj tłumik w obudowie kata .Według obowiązujących przepisów autka do 95 roku włącznie nie mają obowiązku posiadania kata i żaden diagnosta nie przyczepi się.
-
318ti Compact. Usterka podnośnika szyby
Kolego kup klej do szyb samochodowych i przyklej , ja kombinowałem i w końcu kupiłem , skleiłem i mam spokój ja kleiłem tym POLECAM!!! http://allegro.pl/boll-klej-do-szyb-samochodowych-sprint-1h-i2151200213.html
-
318ti Compact. Usterka podnośnika szyby
Musisz opuścić szybę do połowy zdjąć zabezpieczenia ślizgów (metalowe spinki) i odczepić ramiona od ślizgów ( wchodzą one w ślizgi na zatrzask ze sporym oporem). Masz całkowicie odpiętą szybę wtedy musisz ręcznie ustawić ją pod skosem i wcelować w prowadnice szyb (trochę zabawy jest) , jak już będzie siedziała to wciskasz uchwyty ramion w ślizgi , zapinasz i masz szybkę zrobioną. Najlepiej wymień odrazu stare ślizgi na nowe koszt za dwa to 15 dz 20zł
-
NIVO twarde zawieszenie
W takim razie oni sami nie wiedzą czym handlują, może dla tego kupiłem pompę za pół ceny, a próbowałeś na otomoto znaleźć kogoś kto rozbiera e34 z nivo?
-
316i zwarcie pali bezpieczniki 7 i 37 ???
za prędkościomierz odpowiada czujnik w moście może ci gdzieś nie styka, jak chcesz przetłumaczony schemat bezpieczników to można samemu przetłumaczyć. http://translate.google.pl/#pl Mi tłumaczenie zajęło pół godzinki.
-
BMW 1.8 TDS nie równa praca silnika
Czas wyczyścić nastawnik jak piszą koledzy i ustawić dawkę paliwa.