Treść opublikowana przez kajjman
-
zakup BMW E 36 Diesel
Ja mam akurat 1,8 tdsa i 525tds 1,8 jest naprawę ekonomiczny i przyzwoicie jeżdzi ale części do 1,8 na rynku jest mniej niż do 2,5 a jak jadę na trasę 2,5 to jazda daje sporo przyjemności ale na trasie połyka 7.5 (ale silnik chodzi jak złoto) a ,jak jadę na trasie 1,8 to do 130km/h mieści się w 5,5 w mieście 2,5 łyknie 8lub9 literków a 1,8 łyka 6,5. Jeżeli będziesz robił dużo trasy to lepiej kup 2,5 ale jak większość do taczania się po mieście to spokojnie daje radę 1,8. W obu trzeba pilnować wymiany i lać dobry olej dbać o turbawkę (nie deptać z mocno zanim się nie zagrzeje silnik) ,filtry w odpowiednim stanie a 318 jak i 325 posłużą wieki. Jednak ja jeśli miał bym wybrać jedno autko to brał bym 325tds.
-
[E34] Przepływomierz.. jaka może być przyczyna?
Ostatnie lata jeżdżę klekotem ale jak miałem gazownie i mi strzeliła to gazownik wstawił zawór zwrotny ale co i gdzie to nie pamiętam ale nigdy więcej już nie strzelał
-
e 36 1,8 tds brak ciepłego powietrza
odkręć korek na zbiorniczku płynu chłodządcego i odpal silnik płyn powinien wlewać się do zbiorniczka (przy korku masz cienki wężyk ), płyn powinien wlewać się ciągłą strużką, jak nie to zostaw na 5 minut w takim stanie i obserwuj. Powinno ci się bez problemu odpowietrzyć jeszcze pouciskaj przewody (czasami pomaga przy odpowitrzeniu)
-
jak trwałe jest 524td - zobacz sam ;)
Mega głupota lepiej jeden z drugim pie...ną by baranka w ścianę i wtedy by pokazał swoją wytrzymałość. Takim baranom to tylko poloneza dać i to szkoda. Jak nie stać na utrzymanie to można sprzedać a nie rozpieprzyć. A do zabawy to kupić łopatkę i grabki albo klocki lego. SZKODA AUTKA!!!
-
325tds odpalanie
Prawdopodobnie pompka paliwa albo padła albo masz zasyfione sitko na pompce (słabe ciśnienie) i jak już zassie to pali zdejmij przewód paliwowy i włącz zapłon i sprawdź , ostatnio czyściłem sitko w tdsie i teraz odpala od strzału. Druga sprawa to jakość naszego paliwa , ja stosuję dodatek czyszczący i jakoś pali. Chyba, że padł zawór zwrotny i musisz trochę pokręcić żeby zassało paliwo (ale ta naprawa to koszt do 15zł i roboty nie dużo)
-
BMW 325 TDS - coś mi stuka i puka - zawieszenie tył
Taki to i mechanik. Przygotuj wd40 nasadówkę 18 na przedłużce 20 lub 25 cm o 18 oczkową i nasadówkę 32 : -odpinasz czujnik abs i klocków i przewody hamulcowe -odkręcasz amortyzator -wahacze poprzeczne górny i dolny -wahacz przy tulei pływającej tu przyda się przedłużka -ośkę (Powinna luźno wyjść z piasty) i masz wahacz wymontowany tylko zaznacz położenie śruby mimośrodowej w dolnym poprzecznym wahaczu (ustawienie kąta nachylenia koła). U mnie wyjmowałem oba wahacze i żadna śruba nie ucierpiała, nic strasznego na 100% poradzisz sobie
-
323 Coupe - rytmiczne stukanie podczas jazdy
Podnieś tył do góry i pokręć kołami jak to łożyska lub hamulce to wyczujesz , ewentualnie może most ma za mało oleju.
-
Ogrzewanie, licznik... pomoc dla żółtodzioba
wyjmij termostat i wrzyć do garka z wrzącą wodą i zobacz czy się otwiera a jak wyjmiesz to zobacz czy jak się domyka to wszędzie równo dociska
-
Ogrzewanie, licznik... pomoc dla żółtodzioba
Sprawdź czujnik w tylnym moście on wysyła impulsy do prędkościomierza może masz wtyczkę poluzowaną lub przełamany kabelek. Raczej mało prawdopodobne żeby to były zegary na 100% czujnik.
-
318tds ograniczony dopływ paliwa
jak nie ma połączenia z kompem to najpewniej on jest winowajcą. Jak nie to do wymiany zawór sterujący turbiną , zdejmij przewód idący od kolektora dolotowego do zaworu sterującego turbiną i sprawdź czy nie jest zapchany. Dobierz się do kompa , odepnij i podepnij na nowo (śmieszne ale pomogło już parę razy).
-
320i wymiana tulei wahacza tylnego
To, że masz wydarte opony od środka to sprawka źle ustawionego konta koła. Kont ustawiasz śrubą mimośrodową na rysunku nr 10 http://www.realoem.com/bmw/diagrams/m/b/278.png
-
wskaznik temperartury zegary (sruba odpowietrznika)
Rusza bo jak przygazujesz zmienia się temperatura i ciśnienie płynu chłodniczego. Po co sadzić kasę w zegary i czujniki jak wystarczy 40zł i pół godzinki roboty (z wypiciem browarka) i problem zniknie.
-
wskaznik temperartury zegary (sruba odpowietrznika)
Ale jak masz zepsuty termostat to komputer tego nie wykaże , ja jestem pewien na 100% że to to. wskazówka drgnie bo czujnik temp. dostaje sygnał ale płyn chłodzący nie osiąga odpowiedniej temperatury (jeżel termostat się nie domyka ) . Ja wpakowałem trochę kasy w mechaników elektryków chcieli wymieniać pół samochodu a pomógł kumpel ci od lat jeździ bmkami.
-
wskaznik temperartury zegary (sruba odpowietrznika)
To nie zegary tylko termostat jest do wymiany jak cały czas będzie otwarty to wskazówka temperatury nie reaguje albo podniesie się z 3mm i koniec. Po wymianie termostatu wszystko wróci do normy. Wykęć termostat wrzóć do gara z gorącą wodą i obserwuj po wyjęciu z wody powinien szczelnie się zamknąć jak się nie domknie to masz diagnozę gotową.
-
bmw e34 520 nie odpaala
najprościej sprawdzić pompę, to odpinasz przewód paliwowy od filtra paliwa i przekręcasz kluczyk , przy sprawnej pompie powinno siknąć paliwo.
-
Problemy z odpaleniem 2,5 TDS !
Ja bym mimo wszystko obstawiał świece. U mnie niby byłe dobre a nie odpalało wymieniłem na nowe i pali jak nowy. Ewentualnie jeszcze czujnik w kolektorze dolotowym ale wtedy wzrosło by też spalanie.
-
M40 1.6 zbierzność tyl
Zbierzność (kont nachylenia koła) z tyłu ustawiasz śrubą mimośrodową. Znajdziesz ją bez problemu jest nią przykręcony dolny wachacz a śruba ma mimośrodowe podkładki.
-
wymiana paska alternatora pomocy
nie wiem jak u ciebie u mnie pasek nałożyłem na wiatrak i przecisnąłem go na koło pasowe wiatraka potem już poszło z górki. Powinien ci przejść pomiędzy obudową a wiatrakiem. Zacznij od założenia paska na wiatrak dopiero potem reszta.
-
318tds - jak poluzować napinacz i napiąć pasek klinowy ?
fakt napinacz powinien sprężynować ale z alternatorem to raczej zbieg okolicznści najszybciej szczotki się zakończyły żywot ja z zepsutym napinaczem musiałem przejechać 300km i ładowanie było a pasek był luźny. POWODZENIA I SZEROKOŚCI !!!
-
Filtr powietrza 318TDS
DOKŁADNIE, MOŻNA KUPIĆ TAŃSZE ALE JA W POPRZEDNIM AUTKU MIAŁEM KNOWSKI I CHWALIŁEM SOBIE. FAKTYCZNIE FILTR DOŻYWOTNI, TYLKO CENA TROCHĘ POWALA ALE ZWYKŁY PORZĄDNIEJSZY KOSZTUJE KOŁO 40ZŁ JA BYM ZAKŁADAŁ KN NAPEWNO BĘDZIESZ ZADOWOLONY
-
Filtr powietrza 318TDS
Ja bym wybrał wkład sportowy.
-
318tds - jak poluzować napinacz i napiąć pasek klinowy ?
najpierw odkręcasz śrubę (chyba 17 lub15)którą przykręcony jest amortyzatorek po wykręceniu nic ci nie wystrzeli potem możesz poluzować pasek a napiąć to już bez problemu się da ja u siebie wykręcałem już kilka razy i gwinty ocalałe . Nie kombinuj nic z podważaniem bo jak urwiesz śrubę to będzie [BAD] blada a miałem taki numer u kuzyna, za mocno się zaparł i śruba poszła.
-
525TDS aut. dziwne dźwieki z tyłu samochodu
najlepiej podnieś tył i pokręć kołami. Czasami jak łożysko się porządnie rozleci to też daje takie objawy.
-
E36 1998 1.8i - wspomaganie, potwierdzenie diagnozy.
ja mam zalany orlenowski hipol atf 2d 14zł za litr w układ wchodzi nie cały litr 0,8 dokładnie, . Moim zdaniem u ciebie na 100% pompka pada.
-
E36 1998 1.8i - wspomaganie, potwierdzenie diagnozy.
przed zalaniem nowego płynu przepłucz cały układ ropą u mnie wyleciały czarne gluty . Jak zgrzyta to pompa , ale spróbuj najpierw płukania. Jak będzie nadal trzeszczeć to musisz wymienić pompę. (miełem to samo, po wymianie pompy mam spokój) Jak wymienisz pompę to też przepłucz układ. WARTO! Płyn atf 2d.