Treść opublikowana przez kajjman
-
E36 318i 1993r zamknieta tylna klapa
Odkręć widoczne na zdjęciu dwie śrubki ( klucz 10) i masz otwartą klapę, jak już będziesz miał otwartą to bez problemu dobierzesz się do wnętrza klapy (w zamku można wymienić samą wkładkę) Plastykową osłonę klapy masz na mocowaną na spinkach po jej zdjęciu bez problemu dobierzesz się do bebechów.
-
E36 318i 1993r zamknieta tylna klapa
Bo pewnie cięgno ci się zablokowało, w miejscu gdzie siedzą lampki od oświetlenia tablicy masz w klapie małe otwory. Tam nie będzie linki tylko druciane cięgno jak dobrze pamiętam to idzie ono centralnie nad lampką po stronie kierowcy. Ja bawiłem się dobre 40minut zanim udało się ruszyć cięgna wiem, że robota licha ale szkoda klapy. Sory wprowadziłem cię w błąd właśnie mam cały zamek klapy przed nosem i cięgno zamka trzeba przesunąć w prawą stronę. Jak zdejmiesz półkę to musiał byś wejść do środka zdemontować plastykową osłonę pod maską (przy zamkniętej masce jedynie można ją wyłamać , koszt używki 20zł ) i kluczem 10 odkręcić zatrzask zamkahttp://allegro.pl/zamek-zatrzask-bmw-e36-klapa-tyl-sedan-i2310593956.html POWODZENIA I CIERPLIWOŚCI !!!
-
E34 różnica między poduszkami amortyzatora
Dzięki właśnie miałem zamawiać a jak już rozbiorę to chcę od razu złożyć z dobrymi poduchami.
-
E36 318i 1993r zamknieta tylna klapa
Zdejmij oświetlenie tablicy i tą plastykową osłonę to może jakoś uda ci się dojść , troszkę gimnastyki ale powinno ci udać się odblokować zamek . Przygotuj drut ze 30 cm i na końcu zagnij haczyk wsadź drut w otwór w klapie od strony kierowcy jak złapiesz cięgno centralnego zamka to ciągnij w lewo powinno odskoczyć (jak się za szybko nie wqrwisz to ci się uda powodzenia!!!)
-
E34 różnica między poduszkami amortyzatora
Czy faktycznie poduszki amortyzatora tylnego z nivo są inne niż w zwykłym bo według schematów obie wyglądają jednakowo , jeden ze sprzedawców mówi że są takie same a drugi mówi ,że nie ale czym się różnią to nie wie.
-
E36 320 - Odpadające tapicerki.
Do podklejenia podsufitki widziałem klej w sprayu , tylko zastanawiam się jak go użyć żeby to miało wygląd i nie ubrudzić pół auta, chyba jednak zrobię tak jak kolega 22 bobas , zwykłym klejem do tkanin.
-
E36 316i brak katalizatora (duże spalanie, spadek mocy)
Zamiast rurki wstaw tłumik. Ja mam już około roku i nie narzekam (zero problemu na przeglądzie) i dźwięk w normie. Co do dużego spalania to najczęściej wina leży w nieszczelnym dolocie
-
E36 320 - Odpadające tapicerki.
Miałem to samo i posmarowałem kołki klejem , wcisnąłem i jest spokój ( kleju z umiarem bo potem jak trzeba będzie wyjąć to może być lipa) nie pomogła wymiana kołków na nowe.
-
318tds jak zmienić mape sterownika
tu masz ciekawy temat o mapach do różnych autek może coś namierzysz dla siebie http://poszukaj.elektroda.pl/szukaj,mapy-bmw.html
-
przekładka wyposażenia 525tds 95r do 520i24v 90r
Zobacz tu masz trochę schematów mam nadzieję ,że ci się uda ! http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=HG71&mospid=47396
-
e34 jakie progi polecacie
400 ml starczy spokojnie , to jest dość rzadkie i po 24 godzinach można spokojnie po tym malować. Ale najlepiej dać trzy warstwy i dopiero zamalowywać , ale jak kupisz 400ml to wystarczy spokojnie.
-
e34 jakie progi polecacie
Do konserwacji polecam brunox stosowałem u siebie i efekt jest super. W paru miejscach robiłem próbę i nałożyłem go na małe ogniska korozji i faktycznie całą zimę jeździłem i zero korozji. Ewentualnie w sklepach żeglarskich jest farba do malowania okrętów ( odporna na sól) ale nazwy formy nie pamiętam , malowałem kiedyś nią podwozie i podłogę w busie ( na budowach swoje dostał a korozji zero). A progi najlepiej jak dostał byś z kwasówki to będą dożywotnie.
-
Pukanie pod maską w 525 TDS
Jeżeli puka rytmicznie to może być waku wystarczy odkręcić wąż od waku i odpalić jak nie puka to waku .
-
zakup e34 touring
Po odkręceniu korka jak masz porządny silnik to obroty nie mają prawa drgnąć a jak już silnik gubi obroty to oznacza problemy z kompresją . Mogą być nie wyczuwalne podczas codziennego użytkowania i nie przeszkadza to w jeździe. Ale oznacza to tyle, że silnik swoje już dostał i upomina się o emeryturę. Taki silnik lepiej już odpuścić ( chyba , że autko kosztuje grosze i zostanie kasy na remont lub wymianę jednostki)
-
e36 316 vs pogromcy mitów
Ja przeszedłem na 5w 40 i nic się nie rozszczelniło silnik ciszej pracuje i przy mrozach o wiele lepiej odpala. Zmieniaj i się nie zastanawiaj jak by miało coś cieknąć to by ci już uszczelki się pociły , a jak pocieknie to wymień uszczelkę i jeździj na syntetyku
-
bmw e36 325TD od czego jest ten wąż?
aby dostać się do turbiny musisz zdemontować filtr powietrza i jego obudowę. Dla tego , że jest to wąż podciśnienia do na pewno ma on wpływ na moc autka , jak masz możliwość to kup taki wąż na metry w sklepie z częściami do ciągników (kosztuje grosze) i wymień. (ja przeważnie kupuję węże w sklepie z częściami do ciągników, są to węże przystosowane do wysokiego ciśnienia i mają wysoką wytrzymałość).
-
e34 520 m50, odpowietrzanie
Obstawiam posadzony termostat (prawdopodobnie nie domyka się ). Włóż go do garnka z wrzątkiem i obserwuj.
-
bmw e36 325TD od czego jest ten wąż?
To jest wąż podciśnienia i między innymi podaje on ciśnienie na serwo. Jeżeli nie ma mocy to posprawdzaj wszystkie wężyki bo np. ten pod kolektorem ( sterowania turbiną) lubi spadać albo ze starości popęka i autko nie ma mocy.
-
Bmw 525 tds nie osiąga obrotów
zwróć uwagę na przewód idący pod kolektor dolotu , czasami spada lub parcieje i daje tego typu objawy.
-
E 34 525 zawieszenie Hydro
kup zielony LHM do cotroena kosztuje sporo taniej i też nadaje się do nivo.
-
Kluczyk do e34
kolego krilan To poczytaj ze zrozumieniem a potem komentuj bo sam sobie zaprzeczasz skoro piszę głupoty co o czym piszesz w punkcie nr1 :mad2: fakt, że czasami udaje się zakodować tylko jednym (w jednej instrukcji jest napisane o dwóch w drugiej ,żę starczy jeden ja mam z dwoma kluczami) ale drzwi muszą być zamknięte kodowanie przy otwartych na oścież drzwiach kierowcy spowoduje zablokowanie możliwości kolejnego kodowania i konieczne będzie odblokowanie w ASO ale róbta co chceta życzę powodzenia!!! .
-
Kluczyk do e34
Do kodowania muszą być dwa klucze jeden w stacyjce drugi kodujesz. Inaczej nie da rady . Z tego co pisze w instrukcji to jeżeli wcześniej programował ktoś pilota przy otwartych drzwiach kierowcy to następne programowanie zostanie zablokowane i trzeba udać się do ASO żeby odblokować.
-
E 34 525 zawieszenie Hydro
Można wstawić zwykłe amortyzatory ale najlepiej i najbezpieczniej wymienić pompę wspomagania na zwykłą , ja znajomemu zaślepiłem otwór w pompie zwykłą śrubą i dodatkowo okleiłem ( już ponad rok i śruby nie wyrwało). Jak zaślepisz przewód to może pękać. A na pewno ciśnienie rozsadziło by gumowy przewód wychodzący z pompy do nivo. Mi rozerwało z wielkim hukiem i wróciłem do nivo.
-
TDS 95r gaśnie po kilku km
Moim zdaniem problem leży w kablach. Podepnij pod kostkę od pompy miernik i zobacz czy podaje napięcie ( u mnie był jeden przełamany kabelek a ja omal nie osiwiałem) może masa pompki uciekać i też będzie cyrk.
-
[e36] nie wiem co mam z nia zrobic
Moim tdsem telepało jak pijakiem w delirce , wymieniłem olej (mechanior zalał 15w40) , kiedy ja leję 5w40 , do paliwa dolewam mixol i przestało telepać . A smród oleju masz bo jak pękła misa to najprawdopodobniej olej poleciał na wydech i śmierdzi. Co do pompy wspomagania to spróbuj przepłukać cały układ mój jęczał na wszystkich olejach poza orlenowskim atf. Jak miałeś stłuczkę to od wstrząsu mógł urwać się kawałek syfu (opiłki zmieszane z płynem wspomagania) i przytkać wspomaganie (miałem taką historię tylko mi jeden z węży rozerwało) u mnie 1,5 litra ropy przepuszczonej przez układ wspomagania załatwiło sprawę.