Treść opublikowana przez danielxc717
-
523i Poszła uszczelka pod głowicą.
No właśnie o to mi chodziło :cool2: Czasami się zobaczy takie coś pierwszy raz i nie wiadomo co to jest. Wizyta u nieuczciwego mechanika i od razu diagnoza uszczelki. Niestety, ale wiele osób ściąga czapkę bez powodu, bo mechanik chciał zarobić grosza. Oczywiście niekoniecznie musi tak być. Możliwe, że rzeczywiście jest uwalona uszczelka
-
E34 M20B20 błedny odczyt temperatury ecu?
Co miało znaczyć "...." ??
-
520i 97 sekwencja - problem z odpalaniem na mrozie
POwinieneś podpiąć pod porządnego kompa. Ten mechanik co ściągał pokrywe to niezły naciągacz. Może bo już ludzie mieli takie dziwaczne objawy jak mieli uszkodzony jeden z czujników, że nie można tego określić jednoznacznie.
-
523i Poszła uszczelka pod głowicą.
Możesz pod deklem zaworów. Pod kolektorami wydechowymi i ssącym. Ale mleko pod korkiem to nie jest objaw uszczelki na 100%. Gotuje się płyn? Robi wielkie ciśnienie odrazu pod odpaleniu? Napisz dokładnie co i jak
-
E34 M20B20 błedny odczyt temperatury ecu?
Tak jest. Do wymiany czujnik+termostat.
-
520i 97 sekwencja - problem z odpalaniem na mrozie
Czyli rozbierali CI pokrywę tak o sobie? Paranoja. Ja jednak fajki bym kupił nowe bo nie są drogie a tak czy inaczej co jakiś czas powinno się wymienić. Ja nie miałem żadnego problemu z odpalaniem, ale po kupnie auta wymieniłem świece z fajkami. Cewki sprawdził bym tak czy inaczej sam. Nawet na byle jaki szrot podjedź i podmień przejedź się i powiedz im że jak będzie ok to bierzesz. Ten mechanik co rozbierał pokrywę zaworów co stwierdził? Bo nie widzę w tym sensu..
-
Wyciek z chłodnicy, nie działa ogrzewanie 525i
Tak, wiem że masz dobrze zrobione. Ja się odniosłem do Twojej rady by odpowietrzyć jeśli mu leci chłodne powietrze. Wszystko ok tylko musi to najpierw naprawić. Nie mówiłem, że Ty musisz to zrobić :)
-
E34 M20B20 błedny odczyt temperatury ecu?
Gdybyś miał rzeczywiście taką temp to byś miał albo zablokowany termostat co łatwo sprawdzić albo coś z uszczelką bądź głowicą. Jeśli niby przy tej temp masz płyn na dużym obiegu to wisko by pięknie startowało i robiło wicher. Tak można "mechanicznie" sprawdzić czy rzeczywiście to czujnik przez spięte bądź nie spięte visko.
-
Wyciek z chłodnicy, nie działa ogrzewanie 525i
Tak, tylko koledze cały czas się będzie zapowietrzał właśnie przez to pęknięcie. Tak więc naprawa bądź wymiana i dopiero odpowietrzenie
-
[e39] 3.0d m57 wymiana sprzęgła...
Jak byś miał kogoś do pomocy co by zrobił zdjęcia było by super :cool2:
-
[e34] Wisko, roznice miedzy Diesel a Benzyna
w dieslu przy mniejszej
-
Wyciek z chłodnicy, nie działa ogrzewanie 525i
Nawet nie wiem co to za element. Zrób jakieś zdjęcie albo wytłumacz gdzie się to mniej więcej znajduje
-
[E39] 5XX Odpalanie auta w bardzo mroźne dni-opinie
Zwracam honor :modlitwa: U mnie było -9 i jak się popatrzyłem pod tym kątem to rzeczywiście się podniosła minimalnie
-
Problem po wybuchu gazu. Pilne :)
Sprawdź od filtra aż do przepustnicy wzrokowo.Najlepiej by było by wszystko rozebrać i obejrzeć. Sprawdzić również jak wygląda przepływka
-
e60 530d Zgasł silnik
Jak cię to ciekawi to podepnij pod kompa bo błąd masz na pewno zapisany. Możliwe że coś zaczyna się dziać
-
e34 525i klimatronik
Takich rzeczy nowych kupować nie będziesz to w zależności za ile ci ktoś na szrocie sprzeda. allegro i szukasz :)
-
m50b20, Problemy z nagrzewaniem silnika
Pewnie da jeszcze karton na chłodnicę i zacznie szukać problemu gdzie indziej byle by nie wymieniać tego termostatu :duh: Jeśli czujnik temp dobrze wskazuje, a naprawdę bardzo rzadko one padają to 100% to termostat. W BMW ma być pion bo niewielkie odchylenie w jedną czy drugą stronę oznacza bardzo dużą różnicę temp o temperatury roboczej. Na wskaźniku to tylko 1-2mm odchylenia, ale w tym zakresie jest często kilkanaście st w zależności od modelu. Chłopaki z działu e39 często wymieniają termostat nawet jeśli jest pion. Bo dopiero przy włączeniu cyfrowego wskaźnika widać nieprawidłowości w działaniu układu.
-
e39 TDS - olej w okolicach turbiny
Jak z góry silnika to prawdopodobnie uszczelka pokrywy zaworów puściła. Nic groźnego i kosztownego. Poczytasz jak się do tego zabrać, a zrobisz to sam. Tylko nie pod chmurką. Jak posiadasz garaż to 2h roboty z porządnym czyszczeniem elementów się wyrobisz
-
[E39] 5XX Odpalanie auta w bardzo mroźne dni-opinie
U mnie jest dziś ok -8st muszę z tej perspektywy sprawdzić bo nie wierzę :mrgreen:
-
Kto przygarnie E32 730 z gazem ?
1) nie ten dział 2) może i by ktoś kupił albo się zastanowił nad kupnem. Ale kupować kota w worku? Jaki masz ten gaz? Jakieś zdjęcia przede wszystkim.
-
m50b20, Problemy z nagrzewaniem silnika
Nie jest dziwna sprawa. Dostałeś podpowiedź i z niej nie korzystasz nie wiem dlaczego. Nawet link ze zdjęciem żebyś w końcu uwierzył, że termostat się za wcześnie otwiera NIe masz dobrego wiska bo w zimę nie powinno się spiąć. Ty nie osiągasz temp roboczej i miałeś spięte. Przyjdą mrozy po -20st spalanie na poziomie 19l to może się przekonasz do wymiany termostatu :cool2:
-
Awaryjne odpalanie na lpg e34
Da się ale tylko w trybie awaryjnym. Każda sekwencja tak ma
-
[E39] 5XX Odpalanie auta w bardzo mroźne dni-opinie
U mnie gdy jest np 0st to się lekko uniesie z 1mm. ale poniżej zera wskazówka nawet nie drgnie a tu poszła dobre 2mm po przekręceniu zapłonu
-
E34 525i dymienie z wydechu
II? napisz co zobaczył i co się niby stało
-
528i Landirenzo problem z instalacją
Ja bym napisał na lpg forum bo to nie wiem czy ktoś pomoże. A tam jest nawet chyba dział landirenzo i ludzie są obeznani w temacie