Skocz do zawartości

danielxc717

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez danielxc717

  1. Spokojnie w dieslu szybko olej robi się czarny i nie jest to nic nienormalnego
  2. danielxc717 odpowiedział(a) na Mruk temat w E39
    Tak dzisiejsze tyle wytrzymują ale w e39 nie wkładali silników z 2012r o ile się nie mylę :mrgreen: Czyli idąc Twoim tokiem myślenia mój benzyniak już by umarł bo ma już prawie 300tys i kto wie czy prawdziwe, a ma się bardzo dobrze. Gdzie widziałem? Od znajomego handlarza który sprowadzał auta z niemiec. Kupował je za śmieszną kasę z racji ogromnego przebiegu i wykonywał lifting :mrgreen: wszyscy wiedzą jaki plus elementy wnętrza które się zużywają. e60 z silnikami m54 robią po 600tys bo już na forum ktoś wklejał przekręconą to dlaczego mniej wysilone i teoretycznie bardziej wytrzymałe m52 miały by nie dobić do mln. Pamiętajmy, że w niemczech nie ma za bardzo zimnych startów i silnik tak nie dostaje po tyłku tylko jest targany na autostradach. Dobra oliwa+rzetelne częste serwisy gwarantują takie przebiegi
  3. dajan. Nie wiem jak możesz jeździć bez filtrów :duh: cały syf kurz i nieczystości lądują w nawiewach i wentylatorze. Ja również auto trzymam pod chmurką i w zimę mam ustawioną temp na 19st i jeżdżę bez klimy, ale nigdy nie miałem zaparowanej szyby i też nie musiałem jej skrobać.
  4. Myślę że ok 400-500kkm.. Takie auto a ktoś okleja kierkę taśmą izolacyjną :mad2: Mylisz się kolego. Po 400-500kkm kiera jest wytarta tak, że jest błyszcząca i nie ma tych załamań. Ja sam osobiście wydziałem (fakt że e39) ale kiera jest chyba ta sama i tak wyglądała z niemiec po przejechaniu ponad 1mln km. Niestety takie są realia. I to auto 500tys prawdopodobnie daaaaawno miało przekroczone. Wiadomo że każdy dba inaczej o kiere i ma inne dłonie np jak papier ścierny, ale tu ewidentnie auto wymęczone i z ogromnym przebiegiem
  5. W komentarzach ludzie pisali że wszystko jest ok i też że to pompa vacum
  6. Za zimówki po sezonie też ponad tysiaka możesz wyrwać :mrgreen: nie no żart. Ale co Ci przyszło do głowy żeby ogołocić auto dla kilku set zł. Co innego gdyby się wysypał czy zapchał. Dobrze też zasięgnąć porady dobrego zaufanego mechanika co się zajmuje tylko i wyłącznie wydechami i co on na to powie
  7. Nie może się cały czas obracać. Miałeś wkręconą zwykłą śrubę i ona pewnie uszkodziła gwint. W układzie musi być ciśnienie. I to dość spore, że wąż się tylko lekko ugina
  8. Nagraj film bo nikt się nie domyśli jak to klekocze :)
  9. Wygodniej jest teraz jak jest czy będzie temp na plusie jeździć z klimą. Ona rewelacyjnie suszy wnętrze auta. widać to w lato jak się z myjki wejdzie w mokrych butach jak szybko wysuszy dywanik. A mam gumowe to widać to bardzo dobrze. Złotówy w swoich autach mają żwirek w workach bawełnianych tak jak kolega wyżej wspomniał i gazety na mokre dywaniki. Będziesz jakiś czas stosować te metody plus przegląd odpływów i będzie ok
  10. Chciałeś restaurować auto które ewidentnie kupiłeś powypadkowe i sklejone oby jeździło? Musisz sam sprawdzić jak wyglądają podłużnicę ale nie od zewnątrz patrząc się na auto bo tak nic nie zdziałasz. Nie stuka ci zawieszenie? Daj do obadania to auto jakiemuś kumatemu mechanikowi czy z tego auta coś będzie bo wygląda na to, że albo połowa wahaczy do wymiany, albo całe auto jest wypaczone i krzywe. Tylko takie rzeczy widać gołym okiem przy kupnie :duh:
  11. I przede wszystkim zmienić filtry kabinowe. Stare powodują takie cyrki
  12. Oj kolego dużo jeszcze aut po 2000r ma regulację luzów zaworowych. Np suwy subaru, honda crv również. Tak więc jeszcze taka widza jest przydatna :cool2:
  13. Chłodnica może i szczelna ale kupiłeś z uwalonym wejściem na odpowietrznik bo on nie ma prawa tam poprostu wpadać i tyle
  14. Ja jak mi się rozsypię to raczej też brał bym ceramiczny. Czyli wyciąłeś go bez potrzeby żeby go sprzedać? :mrgreen:
  15. danielxc717 odpowiedział(a) na Mruk temat w E39
    I Tu byś się zdziwił. Osobiście widziałem benzynowe e39 z przebiegami 600-800 i kilka szt powyżej mln km. Były następnie cofane do przebiegu na Polskę. Do tego zmiana foteli kiery, lewarka zmiany biegów etc. I przebieg pewnie w okolicach >200tys. Pewnie gość już ich dawno nie ma i już niejedna jeździ z przebiegiem które robiły niby tylko w124 oraz w123. Benzyniaki dość nowoczesne też są do tego zdolne.
  16. Jak zobaczyłem rączkę boczku (zdj 7) to aż źle się robi. To coś brązowe zachęcająco nie wygląda. Oby to nie było to co myślę :mrgreen: Ogólnie auto wygląda na troszkę zmęczone, ale na pewno nie jest sprzątane na bieżąco nawet do zdjęć nie chciało mu się odgruzować auta. Ja do tej miejscowości mam nawet i niecałe 100km, ale nie wybieram się w najbliższym czasie w te rejony
  17. wisko w zimę nie powinno wogóle się włączać. Ja w zimę nigdy nie mam zasprzęglonego, Używane może być padnięte.
  18. danielxc717 odpowiedział(a) na Carvie89 temat w E34
    może poci Ci się spod pokrywy zaworów ale z tyłu i nie widać za bardzo wycieku
  19. danielxc717 odpowiedział(a) na mlod125 temat w E39
    Pewnie, że producent to przewidział. Przy takiej dużej powierzchni zbiornika 10-15l paliwa to nie tak dużo. Wystarczy że stoimy na nierówności jedziemy pod dużym przechyłem albo jesteśmy na jakimś podjeździe etc to jest możliwość, że pompka zassie powietrze. Jeden przejeździ na takim katowaniu x lat a drugi mniej. Dlatego ja w zimę jak się pokaże 15l tankuje za 200-300zł a w lato trochę więcej niż połowa baku bo nie targam pełnego zbiornika (posiadam lpg).
  20. Możliwe, że masz już zajechane odbłyśniki oraz same klosze.
  21. Źle przeczytałem post. Masz niedogrzany silnik. Kolega wyżej dobrze pisze. Nawet nie myśl o jakieś uszczelce. Rozgrzejesz auto to je przegoń po za miastem kilkanaście KM. Pobaw się na obrotach i problem zniknie. Pewnie dużo jeździsz po mieście i szybko gasisz jak osiągnie temp? Ale odma jeśli nie była wymieniana tak czy inaczej do wymiany To pyrkanie może być przez zużyte świece. Ogólnie przez układ zapłonowy
  22. Odma do wymiany i płyn chłodniczy. Kiedy był wymieniany płyn? Odmę też pewnie nie wymianiałeś nigdy
  23. Poczytaj pozostałe posty tego mttj to zobaczysz jaki to magik
  24. Może być ten wężyk zapchany od strumienia. poprawnie działający układ musi mieć strumień przelewowy. Po wyjeździe z fabryki miał to i teraz musi mieć. Odpowietrz autu jeszcze raz porządnie z przodem uniesionym na jakimś wzniesieniu krawężniku etc. Sprawdź też czy cała chłodnica ma taką samą temp
  25. danielxc717 odpowiedział(a) na mlod125 temat w E39
    To teraz pamiętaj, że jak jest 15l to dolewaj do pełna. Kupiłeś dobrą pompę czy najtańszą? Bo te tanie chodzą kilkanaście miesięcy i trup. Już trochę ludzi się przejechało

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.