Treść opublikowana przez danielxc717
-
odpowietrzenie ukladu chlodniczego
Tak przód wyżej. Bo jest układ zapowietrzony
-
530d zerwany pasek wieloklinowy, olej w płynie chłodniczym
Najpierw wymień pasek oraz płyn chłodzący. Później obserwuj co się będzie działo. Przy niepracującej pompie wody przez 50 min nie mogło się nic stać chyba że jechał byś na wysokich obrotach z wielką prędkością to wtedy MOŻE by głowica/uszczelka mogła dostać. Jeśli jest coś nie tak to raczej było już wcześniej, ale tego nie zauważyłeś/.
-
odpowietrzenie ukladu chlodniczego
Albo gdzieś masz nieszczelność i zaciąga albo nie odpowietrzyłeś układu do końca i bańka sobie krążyła po układzie i jak doszła do parownika to zaczął szarpać. Postaw auto na górce (przód) i odpowietrzaj dalej. To czasami długo trwa
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
Na pewno nie tak jak po zmieszaniu oleju z ropą :) Spokojnie to ma chodzić tylko kilkanaście min a robi więcej pożytku niż szkód.
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
Dlaczego odwagi. I tak i tak syntetyk wypłuczę tylko gorzej niż płukanka i zamiast czysty olej będzie jeździł na brudnym jak to zrobi bez. A jeśli uszczelka jakaś zacznie cieknąć to żadna tragedia. Wymiana i tyle a nie zmiana oleju na gęsty.
-
[E39] Kontrolka ABS ASC/Czujnik ABS ASC
klima czy działa czy nie to nie wiem. Kontrolka się świeci jak ją włączę, ale jest -6st to sprężarka i tak się nie uruchomi
-
525tds Wiatrak klimatyzacji
Ja "czyszczę" poprzez mocny odkurzacz do środkowych nawiewów. Sporo kurzu widać że tam siedzi. Nie wiem czy to coś daje czy nie ale tak robię. Żeby dostać się do dmuchowy na 90% trzeba zrzucać dechę :(
-
[E39] Kontrolka ABS ASC/Czujnik ABS ASC
Dlatego nie będę chyba jechał na kompa. Raz kozie śmierć. Pobawię się ze starym czujnikiem jak nic nie da to wymiana. Febi, TRW można brać pod uwagę czy tylko siemens/VDO?
-
525tds Wiatrak klimatyzacji
Możliwe, że jest zapchany wentylator. Chyba też usterka jeża czyli opornika powoduje takie cyrki
-
[E39] Kontrolka ABS ASC/Czujnik ABS ASC
To był by ogromny zbieg okoliczności. Zapaliły się kontrolki i wraz z nimi rezerwa która bardzo daje po oczach w dodatku jechałem przed 5 rano. Dlatego wątpię. Muszę załatwić jakiś garaż i będę sprawdzać połączenie i kable. Przeczyszczę czujnik o ile go wyciągnę.
-
[E39] Kontrolka ABS ASC/Czujnik ABS ASC
Tylko u mnie jest ten problem, że w mieście nie mają typowego kompa z którym można się np przejechać i zobaczyć jak pracują poszczególne czujniki. Zapłacę tylko 60zł że mi odczytają błąd a jak wiadomo po odczytaniu błędu może być sterownik jak i czujnik. Kupię sam czujnik to jak nie pomoże mogę go dać na prawą str. Tylko nie wiedziałem czy poziom paliwa też komuś wtedy głupiał
-
530d M57 193 jaki olej przy przebiegu 340.000?
Tak jak kolega pisze przez odmę może ubywać oleju i to nawet znacznie więcej niż u Ciebie. Co 2-3 wymiany oleju powinno się ją wymienić. następnym razem spróbuj motula i zobaczysz czy będzie poprawa. Jeśli nie to będziesz kupował niecałą bańkę więcej i dolewał co te 2 tys km. Lepsze to niż męczyć silnik gorszym smarowidłem
-
[520] E39 2.0 97' Uciekający płyn chłodniczy
Jeśli po 300km są ubytki takie, że jest min to musi być albo duży wyciek albo źle odpowietrzony układ. Najpierw zacznij od tego drugiego
-
[E39] Kontrolka ABS ASC/Czujnik ABS ASC
Mnie też dopadł problem z kontrolkami ABS i ASC. Oczywiście nie mam kontroli oraz ABS ekonomizera i prędkościomierza. Całą drogę do pracy nie miałem ABS i ASC i były kontrolki. Wracając już do domu odpaliłem auto ruszyłem z 20m i kontrolki zgasły i było ok. Niestety kiedy wjechałem na nierówną drogę znowu to samo. Jeszcze w tym samym czasie pokazała mi się baaardzo głęboka rezerwa a w rzeczywistości mam ponad 30l paliwa. Planuje kupić lewy tył czujnik w ciemno bo w moim mieście też ludzi co się zajmują od BMW na lekarstwo a z takimi problemami to będzie wymiana w ciemno. Miał ktoś taki problem który zahaczał również o wskazania paliwa?
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
Ale po wymianie na syntetyk obserwuj silnik jak wygląda. Ktoś mógł kupić taki olej by zalepić ubytki. To taki swojego rodzaju moto doktor tylko mniej szkodliwy. Ale też możliwe, że ktoś zobaczył przebieg i stwierdził ze trzeba przy takim wlać minerała, a są tacy ludzie :mrgreen:
-
E46 320i Dziwne wycie z silnika. Film. ?
Zdejmij paski i odpal auto
-
e39 523i Gdy temperatura poniżej 0 Nie działa abs i asc
Po 98 były sterowniki bardziej podatne na uszkodzenia ale nasze auta przed 98 tak samo mają ten problem więc nie przekreślaj sterownika jako winowajcę
-
Zaparowane szyby nad ranem E39
No i wszystko ok rano nie było ani jednego zamrożonego miejsca. Miałem zamarznięte szyby od zewnątrz temp -9st. Dzisiaj z pracy w 4 osoby wracałem na zewnątrz śnieżyca. Z tym, że ja po zakończeniu jazdy w taką pogodę wywalam śnieg z dywaników. Oczywiście gumowych. Jazda 22km w jedną str, a więc jest auto nagrzane.
-
Zaparowane szyby nad ranem E39
Dzisiaj zrobiłem całkiem odwrotnie jak tu niektórzy pisali. Właśnie wróciłem z traski i 5 min przed dojazdem do domu włączyłem nawiew na max i 32st. Jest teraz -9st. Wychodząc od razu zamknąłem drzwi by nie zmniejszyć temp. Rano po 4 jadę do pracy i zobaczę czy mam zaparowane szyby czy nie. Jutro po południu zdam relację :)
-
e36 328i z gazem
najpierw może przejedź się na gazie na PB i potem zadecyduj czy Ci się opłaca wywalać gaz. Jeśli jest kijowo założona dzieją się jakieś cyrki, a nie chcesz nic z tym robić to wywal. Jeśli będzie ok to podejmij decyzję czy nie zostawić instalacji i jej nie użytkować. Ten silnik bardzo dobrze toleruje gaz o ile instalka nie jest spartaczona
-
e38 5.4... WBAGG210X0DG22134
danielxc717 odpowiedział(a) na zefel temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMoże i miał szczęści i wyglądała gorzej na zdjęciach. Ale w tym wypadku gdzie widać dziury w kierownicy i zamiast ją wymienić za grosze przed sprzedażą albo kupić jakiś badziewny pokrowiec to gość załatał taśmą izolacyjną :duh: Ogólnie oglądając fotki nadwozia wydaje się bardzo styrane. Jeśli reszta rzeczy jest naprawiana taśmami sylikonem etc to lepiej nie. Odpuść sobie lepiej ten egzemplarz bo jeśli będzie jakiś mankament z motorem to tam ceny są nie miłe dla portfela Na jednym ze zdjęć widać jak pięknie widać choinkę kontrolek. Podejrzewam, że kontrola trakcji i abs się świecą. A wskaźnik paliwa albo nie działa albo jest na ostatnich oparach. Tylko rezerwa się nie świecy bo też jest wyciągnięta kontrolka lub nie działa. jazda z taką ilością benzyny jest zgubna dla pompy. Dużo nie trzeba by uszkodzić starą pompę. A to już poważne koszta. Jeszcze patrzyłem to auto nawet nie zostało oddane do komisu tylko do jakiegoś auto skupu gdzie kupują każde auta. To też daje dużo do myślenia
-
BMW e39 523i lpg, Jaworzno, VIN: WBADD31070BU34410
danielxc717 odpowiedział(a) na misio33 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTroszkę brzydkie te fotele w ogóle mi się nie podobają. Szkoda, że nie wiać w jaki sposób chociaż wizualnie wygląda instalka pod maską. Widząc często czerwone valteki powinno już się podchodzić z dystansem bo to oznaka dziadowania. Do tego węże poprowadzone przez pół komory jak się chce jest częstym widokiem
-
E46 Zimna chłodnica
Masz tylko 80 st i chciałeś by termostat jeszcze puścił obieg?
-
Stan licznika
Widzę, że z Ciebie bogi wielki niedowiarek. Dlaczego nie wierzysz w 1mln przebiegu w benzyniakach? Uważasz że silnik tyle nie wytrzyma? Mowa tu cały czas o 1mln autostradowych czyli mamy motor cały czas rozgrzany i nie ma częstych zimnych startów plus dobry olej syntetyczny. Bo u nas by tyle nie wytrzymał i moim zdaniem jazda w pl to ok 500-600tys i remont. Nie wiem czy tu czy na innym forum była bawarka e34 tds co targała lawetę i miała najechane niecały mln i poszła do ludzi. My na aukcjach nigdy nie wiemy ile auto ma najechane. Mówi się o mln przebiegach w124 a weź taką znajdź na allegro/otomoto czy innym portalu.
-
Zaparowane szyby nad ranem E39
Mi te nazwy mówią, bo za moich czasów jeszcze te auta jeździły, ale fakt że byłem dzieckiem. Złotówa to złotówa. Ja jak kabinowe wymieniam co 1,5 roku i pewnie by jeszcze pociągnęły, ale nie chce właśnie doprowadzić do takiej sytuacji by w zimę miał zaparowane szyby, a z ręką na sercu mogę powiedzieć, że takich szopek u mnie nie zobaczysz w samochodzie. :)