Treść opublikowana przez danielxc717
-
Życzenia Świąteczne
Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia :D I oczywiście bezawaryjnej jazdy i taniutkiego paliwka :) PS. Słabo bo wszyscy z życzeniami czekają na piątek :)
-
m50b20, Problemy z nagrzewaniem silnika
Nie jest ok. Masz uwalony termostat. Puszcza Ci za szybko na obieg i wychładza cały układ. http://www.nmia.com/~dgnrg/tempgage.htm Masz 1mm przed pionem to zobacz jaka jest temp. ten milimetr to jet bardzo dużo. BMW ma pion w szerokim zakresie temp. U mnie jak jest pion to jest równe 75st a silnik może być niedogrzany a na wskaźniku tego nie widać. Malutkie odchylenie od pionu to jest wielka różnica niż temp robocza. W e39 jak masz pion to możesz mieć 75 aż do 115st C
-
528i Landirenzo problem z instalacją
Z jakiego miasta jesteś? Ja też mam tą instalację. Tylko u mnie gdy sterownik był uszkodzony (fabrycznie) to auto głupiało po załączeniu vanosa. Od kiedy wymieniłem sterownik jest malina :) To że masz parownik kwadratowy to nic nam nie mówi.
-
E39 m52b25 brak mocy, przerywa, telepie budą...
Ale jeśli będziesz miał odpowiednią rezystancję nie zawsze jest ok. U mnie była w porządku a cewki się nie nadawały. Jeśli wyjdzie Ci inna oporność to wiesz co niedomaga
-
Kto ma tanie części do E38???
Raczej pęknięty kosz. Książkowe objawy. O części pytaj w dziale "części" no i allegro. tak najłatwiej, bo raczej tutaj z forum nikt nie sprzeda drzwi chyba że sobie wymontuje swoje :D A na zapas raczej nikt takich części nie kupuje
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
Wiem, że w tds jak była pompa uszkodzona to nieźle stukało. Wymień wtrysk i zobacz i tak musisz to zrobić
-
Trzesie silnikiem na zimnym Bmw e39 2001r 525i
WArto zrobić pomiar kompresji w takim razie
-
E34 525i dymienie z wydechu
PW poszło ale możesz wszystkim pokazać jak to wygląda :)
-
M50B25 Problemy po swapie :/
Bardzo prawdopodobne że wtryski. Nie wiem co Ci przyszło do głowy zakładać gaz do niesprawnego auta... do tego dałeś auto do partaczy. Ja bym po doprowadzenia auta na prostą odstawił auto do porządnego zakładu zajmującego się LPG
-
BMW E39 525 arktissilber
Pewnie chodzi o kierownicę. Daj spokój przecież nie jest to golas :cool2:
-
520i 97 sekwencja - problem z odpalaniem na mrozie
Nie wiem jak w e39 ale w poprzednim aucie bardzo łatwo dało się wykręcić śrubę z wtryskiwacza i było widać czy rozpyla ładnie czy leje. I zrób to co kolega wyżej piszę. Najlepiej zakręć zawór na butli i wypal gaz na postoju. Zgaśnie Ci auto i rano zobacz jak odpala. Jak gaz się skończy przełącz jeszcze na benzyne chwilę niech dopali resztki
-
[E39] 523i M52TU nie odpala
ile masz paliwa?
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
W olejach najczęściej nie ma kompromisów i im droższy tym lepszy. Nie zawsze, ale w większości przypadkach się potwierdza. Prawdziwy syntetyk na bazie syntetyka nie może być tani
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
Raczej bez demontażu tego na 100% nie sprawdzisz niestety
-
Trzesie silnikiem na zimnym Bmw e39 2001r 525i
To może zawór. Jak się zajmują niby tylko BMW to powinni zdiagnozować. WYmienili cewki i wykasowali błąd?
-
520i 97 sekwencja - problem z odpalaniem na mrozie
Sprawdziłeś czy wtryski nie leją?
-
E34 525i dymienie z wydechu
Czyli jesteś pewny co do głowicy? Jeśli na 100% jest to, to taka jazda jest zgubna dla silnika
-
BMW E39 530d Warszawa Vin Wbadl81090gx54427
danielxc717 odpowiedział(a) na Piotr18r temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTa kierownica to mistrzostwo świata :mrgreen:
-
BMW E39 wbadl91000gw64153 Solina
danielxc717 odpowiedział(a) na Piotr18r temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażU mnie TC i ABS gasną kilka sek po przekręceniu zapłonu
-
BMW e39 530 Touring 2001 Poznań WBADP81050GV55265
danielxc717 odpowiedział(a) na Pudel87 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNajładniejsze jest ostatnie zdjęcie kół. Reszta nie wiadomo. ciemne jak cholera
-
Trzesie silnikiem na zimnym Bmw e39 2001r 525i
Ja na telepaniu dojechałem z pracy ok 20km i ok 5km krążenia po mieście po cewki oraz do mechanika bo musiał skasować błąd. Wcześniej sam szukałem przyczyny bo myślałem że to czujnik położenia wału czy tam wałka już nie pamiętam. Trząsł na postoju a przy niskich obrotach przy dodawaniu gazu szarpało i potrafił strzelić nawet z tłumika. Ale ja miałem aż na 2 cylindrach uszkodzenie. Fajki i świece miałem nowe. NGK świece i bosch fajki
-
Trzesie silnikiem na zimnym Bmw e39 2001r 525i
MIałem identycznie jak Ty z tym, że ja miałem na dwóch cylindrach. Na gazie jechało się masakrycznie na benzynie lepiej. Wymieniłem cewki i nic. Dopierdo po wykasowaniu błędu było ok. Musisz wymienić cewkę i wykasować błąd. Koszt jednej to ok 170-200zł bosch. Nie kupuj zamienników
-
E34 525i dymienie z wydechu
o dymienie
-
kwk222 --> 520i Weteran
Raczej jak widoczność spadnie poniżej 20lub 30m i krętej oznaczonej drodze. Inaczej jesteś zmuszony je wyłączyć. Ja takich co jeżdżą w deszczu na halogenach nagradzam długimi światłami bo bardzo to przeszkadza jak ktoś jeździ na przeciwmgielnych
-
E34 525i dymienie z wydechu
No rzeczywiście jeśli nie ma widocznego wycieku to sporo ubywa. pewnie że po takim zastanym aucie można się spodziewać uszkodzenia wszelakich uszczelek silnika. Nagrasz film by zerknąć jak to wygląda?