Treść opublikowana przez danielxc717
-
BMW E39 530 D AUTOMAT CZY MANUAL
Ze sprzęgła nie strzeli ale może i tak upalać gumę i niszczyć skrzynię a co do targania do odcinki to czemu nie? Tak jak Cihy piszę.Mylisz się.
-
520i 97 sekwencja - problem z odpalaniem na mrozie
Kamil to zależy gdzie uszczelka strzeli. Bo może olej uciekać do świec i wtedy są problemy przy odpalaniu a może się uszkodzić tak że leci na kolektory i właśnie wtedy śmierdzi olejem
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
Sprawdził bym to co kolga wyżej piszę bo to częsta przypadłość tych silników. Koło niestety do tanich nie należy dlatego musisz być pewny co do jego wymiany
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
Mobil to nie jest jakaś wysoka półka. Poczytaj temat i się zastanów nad valvoline czy motul albo LM.
-
520i 97 sekwencja - problem z odpalaniem na mrozie
Chyba, że masz uszkodzoną uszczelkę klawiatury i zalewa go olejem i ciężko odpala. Bo nie wiem dlaczego by ściągał pokrywę.
-
520i 97 sekwencja - problem z odpalaniem na mrozie
Po co pokrywę ściągali? jak sprawdzałeś cewki? Powinni podpiąć pod porządny komputer
-
BMW E39 530 D AUTOMAT CZY MANUAL
Że nie ma charakteru to się zgodzę. Myślałem, że jesteś z tych co myślą o e39 jak o jakimś super luksusowym aucie na którego stać tylko elitę. Co do przykładu tarcz czy amorków harta to też to widzę. Więc wszystko jasne :cool2:
-
m50b20, Problemy z nagrzewaniem silnika
Jak masz dobry jak się otwiera jak jest prawie pion? Czyli się otwiera przed osiągnięciem temp roboczej. Prawie pion to nie jest pion. I jeśli dobrze się wysłowiłeś w poprzednim poście to masz uwalony termostat
-
płyn chłodzacy znika
Sprawdź skąd ucieka płyn. Skąd pluje olejem? Nic konkretnego nie napisałeś. Jak chcesz takim autem jechać taki kawał to życzę powodzenia. Nie łatwiej znaleźć wyciek i go zlikwidować? My na odległość nie sprawdzimy za Ciebie skąd ucieka płyn
-
BMW E39 530 D AUTOMAT CZY MANUAL
Bez przesady kolego. Nie jedna skoda jest droższa w utrzymaniu od tego starego BMW. Ludzie kupują te auta w takim przedziale cenowym że raczej nie są super zamożni i też chcą by auto tej klasy było w miarę najtańsze w utrzymaniu. Co innego gdybyśmy się cofnęli 15lat wstecz i mówili takie coś o e39 :) Ja nie chciałem automata bo wole manuala i też nie chciał bym wydać kiedyś 3-4tys na skrzynie.
-
pytanie na temat wiatraka e39
Mógł byś tam w bagażniku w rynienkach wozić swój skuter jak z rodzicami byś jechał na wakacje :mrgreen: Tylko nie wiem czy by Cie zabrali bo od takich dzieciaków w wakacje się odpoczywa a po drugie nie wiem czy by Cię upchali w tych szufladkach na tyle :norty:
-
E34 525i dymienie z wydechu
Zdziercy i do tego często źle dokręcają głowicę. A R6 to nie R4. Głowica jest długa i mały błąd w dokręceniu szybko się odwdzięczy. Też uważam że jest wszystko ok. Gdyby była woda w cylindrach chociaż trochę to poranny start był by taki, że auto by kulało kilka sek na cylindrach i puszczało by niezłą parę z wydechu. Na 100% nie chodziło by równo na te 2 gary
-
E34 525i dymienie z wydechu
Idź do auta i zrób film bo może to normalne dymienie z wydechu tak jak o tej porze. A mechanik pewnie naciągacz i tyle. Nawet zwykłym telefonem możęsz zrobić filmik i tu szybko wrzucić. Ciężko Ci odpala z rana?
-
M50B25 Ciężko pali na zimnym i na ciepłym,
Ma moc normalnie? Może pompa paliwa padać. Cewki mogą być na wykończeniu, spękane fajki, zużyte świece. Kiedy świece wymieniałeś? MOże być przepływka
-
dziwna kontrolka w e39 2,0
Żółta jest od poziomu oleju a czerwona od niskiego ciśnienia oleju. Rozgrzej silnik i sprawdź po 6min na równej powierzchni ile rzeczywiście tego oleju jest. Masz pod max czy na min jak sprawdzałeś? Sprawdzałeś po nocy czy jak?
-
dziwna kontrolka w e39 2,0
Sprawdź poziom oleju
-
Tył siedzi w E39 '96
Jak wymieniałem amorki z przodu bez sprężyn to przód się troszkę podniósł. Wylały się originały i kupiłem oryginały sachs do mojego modelu rocznika wersji silnikowej. Tak więc nie wiem jak to do końca jest. Ja ich nie montowałem tylko mechanik i nie odpowiem Ci :)
-
zamula i strzela w filtr [m50b25]
Jak sprawdziłeś cewki? Popsikaj na odpalonym silniku plakiem w dolot i słuchaj jak się zachowuje silnik
-
m50b20, Problemy z nagrzewaniem silnika
Masz uwalony termostat, bo nie może się otwierać jak jest prawie że pion. Normalnie powinieneś złapać pion i termostat nadal powinien być zamknięty, bo początek pionu na zegarach to nie jest temp 90st tylko znacznie niższa. Musisz wymienić termostat. Boggy to, że masz w zimę po 4-5km pion to bardzo dobrze :cool2: No ale latem to ogromnie długo czekasz bo powinieneś mieć po max 2km pion. Temp w lato rośnie w oczach.
-
Tył siedzi w E39 '96
Z biegiem czasu zużywania amorków auto raczej siada a nie się podnosi. No i amorki wylane/zużyte auta znacznie nie obniżą tylko troszkę bo sprężyna będzie go trzymać na odpowiednim poziomie
-
Małe dławienie e32 750i
Po pierwsze jeśli silnik jest nie nagrzany to się nie przeciąga na takie obroty :mad2: Jak ma temp roboczą i przeciągniesz go to wszystko jest ok?
-
E34 525i dymienie z wydechu
Oby mechanik to nie był naciągacz. Zawsze sądziłem, żę przy pęknięciu głowicy/uszczelki zawsze test obecności CO2 pokaże czy jest ok czy nie w 100%. Warto zobaczyć w jakim stanie są gładzie cylindrów tłoki oraz wymienić uszczelniacze zaworowe i dotrzeć zaworki. Oczywiście test głowicy na szczelność i planowanie musisz wykonać wymienić szpilki i nakrętki, uszczelke pod kolektory i głowicę, nowy płyn i olej
-
[520i] ogrzewanie nie działa na lewą stronę
Po co zakładasz 2 tematy? Poszukaj na forum bo już to było
-
E39 2.0i gaz sekw, Nagle przestalo grzać w kabinie
Niekoniecznie jak na auto jest ustawione. Ja czasami się bawię przełącznikami i np dam na siebie nadmuch teraz w zimę to leci pewien czas gorące (jak jest rozgrzany silnik) a po jakimś czasie letnie. Z tym, że siłę nawiewu musiał bym ustawiać ręcznie. Teraz często sam ustawiam sobie nadmuch bo dużo używam na nogi by dywaniki gumowe wyschły i pedała i na szybę z wiadomych powodów i dość mocno nadmuch
-
Trzesie silnikiem na zimnym Bmw e39 2001r 525i
Jeśli po wymianie świec się poprawiło to trzeba zastanowić się nad cewkami i fajkami