Treść opublikowana przez danielxc717
-
nie odpala 2,0i
dolej 10l. Na 80% odpali. Tylko mniej niż 10 nie dolewaj musisz 10
-
e39 530dA olej z odmy?
Może jak miałeś nieszczelne wszystko to było ok nic takiego się nie działo. Może być, że masz odmę zawaloną i dopiero teraz wywaliło gdy mogło zrobić się większe podciśnienie
-
nie odpala 2,0i
wykręcasz świece później musisz mieć połączoną z fajką i cewką i kręcisz rozrusznikiem i tak każdą po kolei. ile masz paliwa?
- nie odpala 2,0i
-
BMW E39 525 arktissilber
Teraz już nie popełnisz :) Co do kiery jeśli nie jest zniszczona to ja bym nie wymieniał. Sam mam taką i źle nie jest. Jak kupowałem auto to się przeraziłem, że jest wielka jak w polonezie.
-
BMW E39 525 arktissilber
napisałeś słowo "truj" czyli pochodna truć trucizna etc. Co innego gdybyś napisał trój ramienna. Kolega zwrócił Ci uwagę na rażący błąd ortograficzny :D
-
E39 528i 98r.
Spokojnie. Jutro rano też ją odpowietrz jeszcze raz. Najlepiej jako ostatnie odpowietrzenie to zrób tak. Postaw auto na górce przodem. Nawiew 1kreska 32st. I niech sobie chodzi. Obserwuj wąż, Jeśli złapie już trochę ciśnienia to odkręć jeden odpowietrznik niech sobie leci woda kilkanaście sek. Chyba że będzie powietrze to dłużej. To samo z drugim. Tylko pamiętaj, że musi zrobić się ciśnienie. Jak był stary płyn to możliwe, że była taka maź. od niedogrzanego silnika tak samo :cool2:
-
520d m47 + lpg jak zrobić
Adam idź spać bo jutro rano do szkoły. Się uśmialiśmy Twoimi żartami :duh:
-
BMW 528i E39 VIN WBADH610X0BX35145
danielxc717 odpowiedział(a) na dell666 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie można oglądając zdjęć podawać realnej ceny bo nie da się. Za zadbaną e39 z tym silnikiem wersja i rocznik to te 15-17 tys trzeba dać. Mówię tu o stanie bdb bez kupowania kół na lato etc. Nie szukaj e39 z taką tapicerką tylko kup zadbany dobry egzemplarz na obojętnie jakich skórach. Auto będziesz miał a skóry innego koloru to rzecz nabyta. Kupisz na allegro brązowe skóry z boczkami i przełożysz. Wydasz za skóry co będą w świetnym stanie ok 1,5tys i swoje sprzedasz i wyjdzie na to, że tylko troszkę dołożysz. A nie będziesz bardzo ograniczony w egzemplarzach których jest niewiele. Wszystko to czarne szare i beżowe skóry
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Jak aż tak musisz iść na ekonomię i kupować polifta bo spali 2l mniej to nie kupuj v8 :) Polift spali mniej. Polift ma o wiele więcej kosztownych bajerów jak np vanos którego naprawa wymaga wyłożenia ok 12tys zł. Może gdzieś za 9 zrobisz. Gaz montuj sam bo zwykle instalka jest źle dobrana, nie serwisowana i nieumiejętnie założona. Do v8 już chyba muszą być 2 reduktory i pierwszą oznaką kijowej instalki jest brak jednego. Czerwone wtryskiwacze oznacza, że długo na nich nie pojeździsz i że ktoś bardzo oszczędzał na gratach. Jak chcesz polifta to zastanowił bym się nad 3.0i benzynka. O wiele mniej pali jest porządny silnik i o wiele tańszy w serwisie. Mniej cylindrów to mniejsze spalanie mniej świec cewek i lepszy dostęp przy jakichkolwiek naprawach. 540 jak i 530 sporo czasu będziesz szukać. Koledzy na forum szukali po rok czasu tak +-
-
E39 525D by palekkk
Mi się bardzo podobają. Jak w swoich okolicach nie masz kolein dziur to nie będzie chyba tak źle z tą szerokością, a jest ona znaczna. Ja się denerwuje na koleinach na szer 225 :mrgreen:
-
Problem z ogrzewaniem
Odpowietrz auto. Albo pompa wody siada. Wskazówkę masz na pionie?
-
520d m47 + lpg jak zrobić
Oj tam spokojniej :mrgreen: Nudno by było bez Adasia. Doceniam to że adadus w końcu zakłada tematy zgodnie z regulaminem i nie robi przerażających błędów ortograficznych. Tylko się gubię czasami czy to pisze młody czy jego tata :) A może jaki ojciec taki syn? :norty:
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Kultura pracy jest lepsza w e39 niż w e60 ale od kiedy dali bezpośredni wtrysk. To on zepsuł kulturę pracy. Silnik minimalnie drży niż stara wersja. Ale e60 z początków produkcji mają te same silniki co e39 M54
-
523i Poszła uszczelka pod głowicą.
Jak dobrze odpowietrzysz do zrób trasę 30km czasami przeciągnij auto na obrotach i wtedy sprawdź korek. To co teraz masz na nim to wyczyść. Małe przebiegi niestety niosą za sobą takie masło pod korkiem
-
523i Poszła uszczelka pod głowicą.
czyli jest wszystko w jak najlepszym porządku :cool2: Ale ja bym auto postawił przodem na górce i jeszcze raz porządnie odpowietrzył bo myślę ze po takim incydencie może jeszcze gdzieś zalegać powietrze. Krys orientujesz się czy jeszcze jakieś reduktory są wadliwe? Ja z tego co pamiętam mam firmy lovato czy coś takiego. Mam nadzieję, że tylko jedna marka ma te problemy z puszczającym gazem
-
523i Poszła uszczelka pod głowicą.
Przy 100st się nie wychyli. Dopiero przy 115st się wychyli po za pion. Odpowietrzyłeś porządnie auto? Masz ogrzewanie? Chłodnica cała gorąca czy miejscowo czy wogóle przy tych 100st? Jak odkręcisz (na zimnym dla bezpieczeństwa) zbiorniczek na odpalonym i przygazujesz masz strumień przelewowy? To co teraz pisałem jest bardzo ważne.
-
523i Poszła uszczelka pod głowicą.
a zakręciłeś butlę i wypuściłeś gaz? Przecież temp na postoju spokojnie może sięgać 97st przy wyłączonym ogrzewaniu. Visko się włączy w zimę przy ok 100st co jest ciężkie do wykonania. To że w bloku jest 97st to nie znaczy ze bimetal da radę się tak mocno rozgrzać. Jak nie wyłączyłeś gazu i dalej coś próbujesz robić to się sam prosisz o kłopoty
-
e39 520D 2002r długo kręci rozrusznikiem na zimnym przestany
Podstawa przy dieslu. W pełni sprawne świece. Jeśli któraś niedomaga lub się kończy to właśnie przy zimnym silniku będziesz miał dłuższy rozruch. Co do szarpania to mogą być nawet poduszki uszkodzone
-
E39 525D by palekkk
Piąteczka wygląda świetnie na 18". Większe już mi się nie podobają. Ale kompromisem miedzy wyglądem, a komfortem i nie katowaniem zawieszenia jest 17". Jakie oponki do tego będziesz zakładać?
-
E60 525i M54 Brak płynu chłodniczego
Czasami wycieki ciężko dostrzec, ale u Ciebie muszą być spore. Czasami na postoju przy zimnym silniku będzie sucho, ale jeśli silnik się rozgrzeje i wytworzy ciśnienie w układzie widać dokładnie wycieki. Najlepiej by było to obserwować przy otwartej masce na kanale bądź podnośniku przy odpalonym silniku. Osłony trzeba niestety pościągać bo inaczej może być ciężko.
-
523i Poszła uszczelka pod głowicą.
Słuchaj. Będzie bulgotać CAŁY CZAS. Póki nie zakręcisz zaworu butli i nie wypuścisz tego gazu jak jeden z kolegów pisał. Gaz jest cały czas w reduktorze niezależnie czy jedziesz na gazie czy na PB. Tak więc zacznij od tego a nie mówisz cały czas, że uszczelka. Bo mechanicy na takich czekają. Masło będzie jeśli robisz małe odcinki. Jak zakręcisz ten zawór i wypuścisz gaz to przejedź się na 20-30km i masło zniknie. Teraz nie jeździj póki ten reduktor puszcza bo zapowietrzysz bardzo układ i w końcu ta uszczelka bądź nawet i głowica Ci pęknie. Po tym jak zakręcisz tą butlę to odpowietrz układ
-
e34 525i klimatronik
Jak to po co? Jest o wiele wygodniejszy niż manual
-
523i Poszła uszczelka pod głowicą.
jeśli miał byś aż takie przedmuchy że widać spaliny (a pewnie to gaz) to gotowało by się auto. Nie jeździj nim tylko odrazu do gazownika na zmianę reduktora. Niedawno był temat i ktoś miał identyczną sytuacje
-
BMW 528i E39 VIN WBADH610X0BX35145
danielxc717 odpowiedział(a) na dell666 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPewnie łatwiej by było ocenić gdyby był jakiś link.