Treść opublikowana przez Shadow69
-
2.5 TDS CIĘŻKO PALI I GAŚNIE W CZASIE JAZDY
Nie kojarzę żadnego żółtego plastiku. Musisz odkręcić taki metalowy pierścień, ja odklepałem go młoteczkiem i śrubokrętem, potem zdejmujesz go, i wyciągasz dekiel z pływakiem. Będzie też jeden wąż, i przewody do pompki. Wyjmujesz ile się da, ale uważaj żeby pływaka nie pogiąć, bo będzie wskaźnik paliwa oszukiwał. Potem wsadzasz rękę do baku, i odbezpieczasz pompkę, musisz takie 2 plastikowe zatrzaski ścisnąć, i pompka ma wyjść do góry. Potem latarka i poświeć do środka, i ogarnij czy jest syf, jak wygląda smok pompki. Pompkę możesz sprawdzić czy żyje. Zerknij sobie jak to wygląda w 3.0d, powinno być podobnie. viewtopic.php?f=72&t=193392
-
ŻARÓWKA RINGÓW
Moje 6W markery: http://imageshack.us/a/img847/1710/newangeleyes.jpg
-
ŻARÓWKA RINGÓW
Ori żarówka ma 10W. Mocniejsza żarówka 20W topi już obudowę, więc odradzam. Standardowe markery mają 5-6W, więc sporo mniej, a świecą sporo jaśniej. Są też jakieś super hiper co niby mają 20W i 4 diody, ale jakoś specjalnie dużo mocniej nie świecą, przy czym 350pln to lekka przesada. Ja kupiłem najtańsze za 100pln, i ładnie sobie świeca. Jakby nie patrzeć wszystko jest to samo, made in china. Poluj najlepiej na takie z gwarancją.
-
2.5 TDS CIĘŻKO PALI I GAŚNIE W CZASIE JAZDY
Tak, zdejmujesz siedzisko, i masz pod spodem 2 rewizy do baku, jedna na prawą komorę, druga na lewą. Pompy szukaj w prawej.
-
[523i] nowa odma
Na forum masz gdzieś temat gdzie wklejasz vin, i ktoś uczynny go rozkodowuje. M-pak fabryczny, to właśnie zawias, zderzaki, sportsitze, shadowline, i jakieś inne pierdoły.
-
530d Wymiana termostatu
Ile by nie wyciekło, dolać musisz żeby był stan.
-
530d Wymiana termostatu
Termostat EGR sprawdzisz łatwo, wyjmij go, i spróbuj dmuchać przez niego. Jak trzyma, to jest okej. Jak puszcza, to jest uszkodzony.
-
ŻARÓWKA RINGÓW
Jak masz auto poliftowe z ori ringami, to po co chcesz coś innego pakować do lamp? Kup sobie led marker i ładnie podświetlisz fabryczne ringi. Kolorów do wyboru jest kilka, mocy świecenia też, wiec to chyba lepsze rozwiązanie niż pchać byle co do lampy?
-
problem po wymianie czujnika temp zewnętrznej
Aktualizacja temperatury to raczej co ok 20 sekund, bo jak wyjeżdżałem autkiem w zimie z garażu, to bardzo szybko zmieniało się na wyświetlaczu.
-
530 M57 nie odpala nie wchodzi na obroty
Rozumiem że progówkę kupiłeś oryginał? Automotive/pierburg? Bo jak zamiennik, to lipa, one maja parametry gorsze jak wymęczone oryginały...
-
e39 523i Gdzie znajde kod koloru?
Na tej naklejce masz nazwę i kod lakieru: http://www.tayam.net/images/2006/DSC03441.JPG
-
[523i] nowa odma
Nie wiem jak wy, ale ja już widziałem sporo e39 które naprawdę pięknie wyglądały, a mechanicznie były w opłakanym stanie (piję głównie do autek z komisów, i od handlarzy), a i widziałem też kilka egzemplarzy które może nie zabijały wyglądem, zaś mechanicznie nie można im było nic zarzucić (tu raczej samochody które należą do klubowiczów, moich znajomych, ori stan, nie modzone, nie pucowane co week, należycie i na bieżąco serwisowane), więc wygląd nie zawsze jest odzwierciedleniem stanu technicznego - Sosna, nie pisze tego odnośnie twojego auta, mówię ogółem :wink: Swoją drogą, to ładny kolor masz na tym "trupie" :mrgreen: To jest topaz blau? M-pak masz fabryczny? Wrzuć jakieś zdjęcia środka, może rozkodowany vin, zobaczymy, oglądniemy :wink:
-
530d Wymiana termostatu
Sam się raczej nie odpowietrzy, a nawet jakbyto po to masz odpowietrzniki żeby mu pomóc. :wink: Jedyny minus jaki w tym widzę, to taki, że tych odpowietrzników z plastikową śrubką (np.ten pod EGR) nie da się ruszyć na rozgrzanym silniku, zawsze albo się urwie, albo rozwali tą śrubkę. Jedynie na zimnym można ja popuścić.
-
2.5 TDS CIĘŻKO PALI I GAŚNIE W CZASIE JAZDY
Dzisiaj robiłem swoje M47N w e46, a obaw miałem podobny, nie chce palić, wcześniej lubiła zgasnąć, a po wyłączeniu zapłonu słychać bulgotanie w baku. Zaglądnąłem do baku, i wyszło że smok pompy paliwa był cały zawalony jakimś czarnym lepkim syfem, a sama pompa była na padnięciu. Czyszczenie baku, reanimacja pompy, nowy filtr i paliwko, i problemu nie ma, pali, jeździ, nie gaśnie. Zaglądnij do siebie, i zobacz co się w baku dzieje. Ja na początku też nie brałem pod uwagę pompy, bo teoretycznie chodziła (było ją słychać), no ale jak widać z podawaniem paliwa był problem.
-
E39 525d '03 - problem z cylindrem? czy coś innego
A może by tak zmierzyć kompresję zanim będziemy rozmyślać dlaczego "cylinder kaput"?
-
530d Wymiana termostatu
U mnie nawet silnika nie odpalałem do odpowietrzenia, wszystko na zgaszonym można zrobić :cool2:
-
540i Servotronic nie działa?
Do przekładni idą 2 kabelki, jest tak taka wtyczka. Odepnij ją, i zmierz czy pojawia się napięcie. Na postoju powinno być ok 12V. Jak napięcie dochodzi, to znaczy że szwankuje zawór upustowy na przekładni. Można go wyjąć, wyczyścić, i próbować jeszcze raz. No chyba że sama kostka nie styka, tam zazwyczaj jest masę syfu. Gorzej jak nie pokazuje się napięcie na kostce, wtedy trzeba szukać dalej. Sterownik ABS odepniesz pod maską, jest na pompie ABS-u, tą dużą kostkę wypinasz, i masz go całkiem odpiętego od układu. Ale zacznij od tej kostki pod maską.
-
520i Touring M52TU B20 Problem z centralnym zamkiem
Dzięki za wskazówkę, jutro obadam sprawę :cool2:
-
Nie działa tylna wycieraczka, spryski i podgrzewanie szyby.
Zobacz z lewej, i w obydwu zawiasach, i klapy i szyby.
-
Nie działa tylna wycieraczka, spryski i podgrzewanie szyby.
Na 99% uszkodzona wiązka tylnej klapy. Rozbierz te plastikowe osłony przy zawiasach, i zobacz czy kable są całe.
-
520i Touring M52TU B20 Problem z centralnym zamkiem
A czy w przypadku uszkodzenia wzmacniacza antenowego nie miał bym problemów z odbieraniem fal radowych? Bo tak się składa, że radio odbiera dobrze.
-
520i Touring M52TU B20 Problem z centralnym zamkiem
Z tego co wiem, to sygnał odbiera ta sama antena co fale do radia. Wzmacniacz antenowy w sedanie jest w tylnym lewym słupku, o ile dobrze pamiętam. W kombiaku tez jest w ostatnim lewym. Jak uporasz się z usterką, to dam znać co było, bo u mnie jest podobnie, tylko że przestaje działać zamykanie. Reszta przycisków chodzi ok, a zamykanie jak mu pasuje. Pilot mam sprawny.
-
ŻARÓWKA RINGÓW
Pokaż co to za żaróweczkę kupiłeś? Jest lekko spłaszczona z przodu? Też się połasiłem kiedyś (zanim odkryłem led markery) na białą żaróweczkę, i również był z nią problem. Ori świeciła, a tamta nie. Szczerze to nie wiem co było przyczyną. Może za luźna oprawka i nie stykało? Albo żaróweczka brała zbyt mały/duży prąd i moduł LCM ja odłączał?
-
[E39] 540i wolno się nagrzewa
Wentylator klimy możesz zostawić, on głównie służy do studzenia chłodnicy klimy, tylko awaryjnie studzi też chłodnice silnika.
-
spalanie benzyny zimą na LPG
Dziwne, bo u mnie tez REST wyłącza się zanim temperatura spadnie poniżej niebieskiego pola :roll: