Treść opublikowana przez Shadow69
-
Swiatlo przeciwmglowe przednie problem z napieciem. 520i
Ja bym się jeszcze pokusił o odnalezienie drugiego końca przewodu od halogenu przy lcm, i sprawdzenie miernikiem przejść i napięć, bo skoro mówisz że tą strona auto dostało, to mogło gdzieś zgnieść wiązkę i zwarcie jest z innym przewodem.
-
[E39] 530 Touring - straty mocy przy większych prędkościach
Ciśnienie na pompie CR i odczyt z przepływomierza, wtedy możemy już myśleć coś więcej.
-
M62 TU44 regeneracja VANOSa - BEISAN SYSTEM
Jaka nuta zazdrości, po prostu przezorność. To nie moje pierwsze i ostatnie forum, więc tak się składa, że nie pierwszy raz widziałem podobne zagranie. Ktoś rzuca dobrym - hmm, powiedzmy towarem - i ludzie się łakomią, bo jest wzięcie, część ciężko dostępna, albo droga, stąd zainteresowanie. Potem wchodzi ktoś na forum, kto praktycznie od razu wychwala daną część/usługę - znikają obawy u niektórych potencjalnych chętnych, i zagarniamy klienta. Nie napisałem że to 100% reklama (stąd stwierdzenie wyczuwam), ale równie dobrze konto z którego napisany był ten post, mogło zostać wyłącznie do tego założone, aby się zareklamować. Przyznam, że sam naciąłem się na taki incydent, stąd moje wyczulenie do tego. Jeśli faktycznie kolega ogarnia vanosa sprawnie i tanim kosztem, to super, oby mu się udało przebić na rynku, ale co do tego, wybaczcie, ale nie kupuję - za mało opinii. Mniej więcej w ten sam sposób postępują handlarze, wchodzi na forum, grzecznie się przedstawi, zrobi z 10 postów, wrzuci do galerii zdjęcia autka, i nagle za tydzień pilnie musi sprzedać. :duh:
-
E39 Zderzak tył M + hak
Można dorwać z podcięciem na 2 kominy i z klapka, ale to rarytas, tylko M5 takie cudo mogła mieć, ale naprawdę mało kto zamawiał haka do M5... W zamienniku takiej konfiguracji jeszcze nie widziałem :wink:
-
BMW 523i 170KM problem
Wygląda na to że kupiłeś szrota z uwalonym silnikiem. Dziwny nalot pod korkiem oleju? Masz na myśli majonez? Jak tak, to duże prawdopodobieństwo uwalonej uszczelki pod głowicą. Czemu połasiłeś się na auto które chodzi nie tak jak powinno, i w dodatku nie posprawdzałeś podstawowych rzeczy?
-
dziwne zachowanie kierunkowskazow
Może problem tkwi w samych lampach? :roll: Jak masz od kogo, to podmień na oryginały i zobacz jak to wygląda.
-
Gotowi do zmiany opon z zimowych na letnie?
Fakt, ale przecież zimówka, której zostało 4mm zachowuje się niewiele lepiej niż "bogata" letnia, wiec niezbyt to chyba rozsądne zjeżdżać je zimą do 1.6mm... Wykończyć latem czemu nie, ale na zimę to trochę strach :roll:
-
E39 Zderzak tył M + hak
Tutaj masz aukcje z oryginalnym M-pakietem z oryginalną klapką pod hak, zobacz sobie jak to wygląda: http://allegro.pl/zderzak-tylny-bmw-e39-m-pakiet-pdc-sedan-i3528897519.html EDIT: Jak coś, to na real oem widać że zderzak jest cały czas taki sam, jedyną różnicą jest ta dokładka. Ceny tutaj, niestety nijak mają się do rzeczywistości, więc jak coś, trzeba dzwonić do ASO i pytać. A i jakby coś, to podcięcie z klapką sprawdza się przy oryginalnym haku, takim jak szedł na pierwszy montaż. Do zamienników, może to wyglądać inaczej, tzn wymagane będzie delikatne podcięcie fabrycznej pełnej dokładni, albo coś, ale szczegółów nie znam. http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=DR61&mospid=47561&btnr=51_4321&hg=51&fg=15
-
(sterownik) moduł sterowania webasto...
Oj, nie pamiętam dokładnie, ale chyba poniżej 5-6 na plusie.
-
E39 520i 1997 Problem ze sterownikiem klimatyzacji
Nie drutuj, szkoda robić sieczki w instalacji. Ten mały wiatraczek raczej nie pobiera aż takich ilości prądu, żeby aku siadł w tak krótkim czasie. Wydaje mi się że problem rozładowywania baterii leży gdzie indziej.
-
Swiatlo przeciwmglowe przednie problem z napieciem. 520i
Can bus w tych diodach, to głównie dla oszukania komputera, żeby nie siało błędami o spalonych żarówkach. Mrugać będzie, bo idą impulsy sprawdzające żarówki, żarówka tego nie wyczuje, i nie zaświeci się, a dioda niestety tak, wymaga sporo mniej prądu do pracy, więc taki impuls potrafi ją już wzbudzić, moje led markery też tak mają, a mam u siebie już 3 zestaw i z każdym jest tak samo. Co do tego halogenu, albo gdzieś masz zwarcie, a wiązkę do halogena łatwo uszkodzić, bo nie pracuje w przyjaznych warunkach, i pojawia się napięcie, albo pada ci moduł LCM, a konkretniej tranzystory na nim. Zacznij od podmiany modułu, i sprawdzisz czy napięcie pokazuje się dalej.
-
E39 Zderzak tył M + hak
Jak bez dyfuzora? Każda M-pakiet ma ten dyfuzor, dokładkę. Hak podejdzie, ale będziesz musiał wymienić sobie właśnie tą dokładkę na taką z klapką na haka, a z tym może być różnie, samą ciężko dostać, kompletne zderzaki są drogie. Może pojawiły się już zamienniki z wycięciem na hak, poszukaj, bo z podcięciem na 2 kominy już widziałem. W zwykłym zderzaku otwór się wycinało, i wstawiało samą klapkę, tutaj będzie ciężko, choć jak masz trochę zdolności manualnych, możesz próbować.
-
[523i] zderzak tył mpakiet sedan i touring czy taki sam?
No co wy chcecie, tu się przytnie, tam podklei i leży jak złoto :mrgreen:
-
(sterownik) moduł sterowania webasto...
Tak, ale za to nie masz problemu ze skrobaniem szyb, i przymarzaniem fotela do tyłka :mrgreen: A nawet jak pociągnie troszkę prądu, to nic, bo ciepły silnik dużo łatwiej odpala, i nie potrzeba mu praktycznie grzać świec :wink:
-
[E39] 530 Touring - straty mocy przy większych prędkościach
Na postoju przecież nie obciążysz silnika, takie testy są bez sensu. Coś takiego sprawdza się pod obciążeniem :wink:
-
[E39] 530 Touring - straty mocy przy większych prędkościach
3.4 na wolnych to trochę mało. Pod obciążeniem zazwyczaj sporo maleje. 3.5 to ja mam na pełnym gazie, na wolnych trzyma ok 4.0 Sprawdź ile robi pompa pod obciążeniem, bo to tez może być problem.
-
(sterownik) moduł sterowania webasto...
W oryginale to działało jak odblokowałeś, u mnie z racji podstawowego radia takich bajerów nie miałem :( Ale to nie problem, mój sterownik ma wyjście uruchamiające dmuchawę, więc ono mam zapodane do panelu klimatronika. Co ciekawe, klimatronik ruszy dopiero, jak woda w układzie chłodzenia złapie ok 30 stopni.
-
(sterownik) moduł sterowania webasto...
Spróbuj podziałać z czymś takim: http://serwis.avt.pl/manuals/AVT1684.pdf Do tego mam najprostszą centralkę z pilotem, taką jak do centralnego zamka. Fajna sprawa, wyłącznik czasowy ustawiłem na 30 minut, centralka wzbudza go sygnałem, ten się załącza i zasila webasto przez jakiś tam określony czas, po czym wyłącza się i piec przestaje grzać. Drugi kanał centralki wykorzystałem jako stop, czyli rozwieram nim zasilanie przekaźnika czasowego, i mogę wyłączyć webasto wcześniej. Do tego mam w aucie mały zgrabny przełącznik dwu-pozycyjny monostabilny, który jest podłączony tak jak kanały centralki, i mogę webasto uruchomić już po wejściu do auta. Co do dogrzewania silnika, to muszę dorwać gdzieś włącznik termiczny, i wpiąć się nim w webasto, a zasilić dziada gdzieś po 2 pozycji stacyjki, myślę że wykorzystam kabel zasilający z radia, bo mam wolny (zasilałem radio bezpośrednio).
-
(sterownik) moduł sterowania webasto...
To dziwne, bo ja mam z tego rocznika auto, dokładnie kwiecień, i już jest webasto cyfrowe. :? Aktualnie włożyłem analogowe, i też startuje przyciskiem, wg mnie jest sporo wygodniejsze, a do tego jeszcze mam prostą centralkę z pilotem i timer, także dużo lepsze rozwiązanie niż fabryczne, jedynie trzeba zimą samemu go włączyć.
-
(sterownik) moduł sterowania webasto...
Który masz rok auta? Zapewne po 98, więc sterowanie pieca jest cyfrowe, a tam jak podepniesz sobie 12V na sterownik, to go po prostu upalisz.
-
E39 czujnik zużycia klocków
Niekoniecznie, bo ta kontrolka często gaśnie za jakiś czas, pojeździj chwile, myślę że jak wszystko jest okej, to sama zniknie. Mi po jakimś czasie zgasła, a też kilkukrotnie zaglądałem do czujników.
-
Problem ze znalezieniem korka spustowego płynu chłodzącego.
Zerknij pod kolektorem, może w tamtych okolicach będzie.
-
(sterownik) moduł sterowania webasto...
Z tego radia owszem, ale tylko ustawisz timer webasta, nie da się go tak odpalić guzikiem. Czyli inaczej mówiąc, nastawisz godzinę włączenia.
-
E39 czujnik zużycia klocków
Jeden na przód i jeden na tył. Są po przekątnej, lewy przód, prawy tył.
-
M62 TU44 regeneracja VANOSa - BEISAN SYSTEM
Wyczuwam reklamę... :roll: