Treść opublikowana przez Shadow69
-
(sterownik) moduł sterowania webasto...
Daj znać co szwagier wymyśli :mrgreen:
-
(sterownik) moduł sterowania webasto...
Teoretycznie powinno się go programować, ale mój np działał poprawnie bez kodowania. :|
-
530dAT wymiana koła pasowego, jak odkręcić?
Koło mam ori, czeka w garażu na montaż. Ale to pewnie dopiero na tygodniu ruszę, bo czekam jeszcze na termostat i pompę wody, to bym ogarnął wszystko za jednym razem.
-
Poziom płynu wspomagania 530d
http://img516.imageshack.us/img516/9836/beztytuumr1.png
-
BMW E39 520D 2000r. - WEBASTO - jak to działa?
Standardowo służy jako dogrzewacz silnika, i uruchamia się samoczynnie poniżej określonej temperatury. Zobacz na naklejce na lewym kielichu jakie masz webasto, jeśli to Z/C D to przy radiu z BC można zaprogramować włączenie webasta na określoną godzinę, tak żeby grzało wnętrze. Pilot to rarytas, rzadko występuje.
-
BMW E39 sedan Problem z wycieraczkami
Wycieraczki mają takie dziwne zabezpieczenie, że np jakby pióra przymarzły, i chciał byś je włączyć, to poderwą się, i zaraz staną, i przez jakiś czas nie będzie można ich włączyć. Może to ustrojstwo nawaliło? Niestety nie wiem gdzie ten mechanizm jest schowany...
-
530dAT wymiana koła pasowego, jak odkręcić?
Wymieniam koło, bo przy gaszeniu strasznie tłucze silnikiem, a zaznaczam że to ostatnia rzecz jaka została do wymiany. Koło może powodować wszelkie drgania i wibracje, u mnie na zimno lekko wibruje, tragedii nie ma, ale jest to odczuwalne. Widać nawet jak pasek drga na wolnych pomiędzy tym kołem a alternatorem, i to jeden z objawów, przy czym wydobywa się taki charakterystyczny dźwięk, coś jakby mruczenie.
-
(sterownik) moduł sterowania webasto...
Wygląda to tak, jakby webasto zwierało szynę komunikacji do czegoś, masa lub plus.
-
530dAT wymiana koła pasowego, jak odkręcić?
Tutaj jakby co, są 4 małe śruby, chyba 6-7mm na drobnym gwincie, wiec i tak powinno iść łatwiej jak w przypadku jednej centralnej śruby.
-
530dAT wymiana koła pasowego, jak odkręcić?
Też ciekawy pomysł, w-razie-w to mam już oręż do walki :mrgreen:
-
(sterownik) moduł sterowania webasto...
Czym sprawdzałeś błędy? Ja używałem do tego thermotest-a, i każdą niedomagającą część można łatwo wychwycić.
-
530dAT wymiana koła pasowego, jak odkręcić?
Bez młota nie robota :mrgreen: A co do blokowania wału to dzięki za wskazówkę, nie wiem jak mogłem to przeoczyć :oops:
-
5xx zamienniki kloszy reflektorów przednich, opinie?
Dzięki wielkie :cool2:
-
530dAT wymiana koła pasowego, jak odkręcić?
Koledzy, macie jakiś dobry patent na odkręcenie koła pasowego w 3.0dA? Mam automat, więc odpada zablokowanie silnika biegiem, a bez tego nie idzie nic zrobić, po prostu wał obraca się jak ciągnę kluczem. Uderzanie młotkiem też nic nie daje, a na klucz udarowy niestety brakuje miejsca :roll: Myślałem żeby próbować złapać za szalkę jakąś dużą żabą i zablokować, ale nie chcę czegoś rozwalić przypadkowo, tym bardziej słyszałem że nie trzeba się dużo natrudzić żeby urwać te śruby... :roll: Jakieś pomysły?
-
5xx zamienniki kloszy reflektorów przednich, opinie?
Mecenas, jak możesz, to zapytaj o przesyłkę do PL, będę wdzięczny. :cool2: Twoje klosze oblukałem, miałem już styczność z lampami DJAUTO, i było w porządku, myślę że te będą okej. Na e-buy są drogie te klosze, więc wolę już nasze z allegro jakby coś.
-
[E39] 535i 96r Nie działa podgrzewanie fotela
Starter, tam nie ma żadnych przekaźników, albo długi panel na przyciski, albo te pojedyncze z potencjometrem i to całość, nic więcej do grzania foteli nie ma.
-
5xx zamienniki kloszy reflektorów przednich, opinie?
Cicho, znalazłem polski :mrgreen: Translatorem tłumaczone, ale zawsze coś :mrgreen:
-
5xx zamienniki kloszy reflektorów przednich, opinie?
No to mamy jedne klosze sprawdzone, w dodatku tańsze. Tylko z tego co wiem, do polski jest u nich problem z przesyłka, a w dodatku ja nie kumam niemieckiego :oops:
-
5xx zamienniki kloszy reflektorów przednich, opinie?
Właśnie na e-buy były kiedyś po 240 euro, więc sporo drożej, tańszych nie znalazłem. Pisze że szkła, ale na 100% to plastik :roll: Tylko czy to jest coś warte.
-
5xx zamienniki kloszy reflektorów przednich, opinie?
Witam, czy ktoś z was miał styczność z zamiennikami kloszy przednich reflektorów? Moje są mocno zmatowiałe i porysowane, polerka na długo nie pomaga, bo szybko żółkną, i zastanawiam się nad zakupem nowych. Oryginał nie występuje jako osobna część, więc przyszło mi się ratować zamiennikiem. Na allegro trafiłem na takie: http://allegro.pl/lampy-reflektory-klosze-szkla-bmw-5-e39-lift-00-i3523802089.html Czy ktoś przerabiał temat montażu tego? Pasuje - nie pasuje? Jak z trwałością? Cena nie jest niska, więc jest cień szansy że jakoś to będzie pasować i wyglądać, no ale to jedyni dostawcy tych części, więc z braku konkurencji ceny dają jakie chcą...
-
(sterownik) moduł sterowania webasto...
Nie musisz wymieniać panelu, jak zastosujesz w/w schemat i podłączysz wzbudzenie panelu klimatronika, to tez będzie działało. Piec wystartujesz czasówką, a z pieca podłączysz wzbudzenie panelu i wszystko działa. Ogólnie panel się włączy jak na pin 1 podasz +12V. :wink:
-
(sterownik) moduł sterowania webasto...
Jakby co, pilot zastosowałem podobny, lecz po kilku przeróbkach aby zwiększyć zasięg: http://allegro.pl/pilot-bezprzewodowy-do-wyciagarki-radiowy-12v-i3538099786.html Centralka jest taka sama, podłączenie również. Powodzenia przy montażu :wink:
-
E39 530d Deficyt pradu w akumulatorze
Sprawdź jeszcze klemę pirotechniczną, czy czasem nie masz na niej spadku napięcia. Zmierz ładowanie na klemach pod maska, i sprawdź na akumulatorze. Ma być dokładnie takie samo. Jak na aku masz mniej, to klema robi opór.
-
(sterownik) moduł sterowania webasto...
Wrzucam schemat, rysowałem trochę na szybko, więc sorry za jakość, ale myślę że choć trochę kumaci ogarną o co w tym chodzi :mrgreen: Podłączenia dogrzewacza już nie rysowałem, bo to tylko 1 kabelek i stycznik termiczny. Nie rozpisałem pinów sterownika, bo nie każdy sterownik ma je tak samo. W razie pytań pisać, postaram się pomóc. http://img34.imageshack.us/img34/5716/1gt.png
-
[E39] 525D Problem ze wspomaganiem.
Mam to samo, krzyżak sprawdzałem, to nie to... :roll: Diagnosta nic nie znalazł, a tłucze się coś jak cholera...