Treść opublikowana przez Shadow69
-
(sterownik) moduł sterowania webasto...
No jak to jak, chyba słyszysz po odpaleniu silnika (poniżej 5 stopni) czy webasto próbuje wystartować? Jak nie, to zgon, trzeba przejrzeć bezpieczniki, zobaczyć czy na piec dochodzi 12V, czy wszystko jest wpięte na miejscu.
-
Montaz nawigacji do Bmw e39 523i z 1997r
No i co w związku z tym?
-
Rozrusznik Pytanie
W e39 też to było, ale tylko z silnikami V8.
-
(sterownik) moduł sterowania webasto...
A odzywa się chociaż, czy zamarło całkiem?
-
Problem z Webasto help ;]
Dodam od siebie, że po 3 nieudanych próbach startu pieca, powinien się on zablokować, i więcej nie uruchamiać. Odblokowanie to albo odpięcie akumulatora (jak to zrobiłeś) albo inpa, albo thermotest. Zakładam że masz zawalony piec syfem, i świeca nie jest w stanie zapalić paliwa. Albo i sama świeca jest już wypalona i nie daje rady. Polecam wykręcić, wyczyścić, zobaczyć w jakim stanie są podzespoły, komora spalania. Świeczkę możesz podpiąć na krótko, ma się momentalnie rozżarzyć na pomarańczowo. Przy rozkręcaniu uważaj na śruby, po latach lubią się zrywać, zwłaszcza że korpus pieca jest alu, a śruby stal. Ogarnij też porządne klucze, żeby tych śrub nie objechać - tam są torxy jak coś. Staraj się nie połamać uszczelek wewnątrz, też łatwo się kruszą - możliwe że wymiana będzie konieczna.
-
530d Wymiana termostatu
Eee, no dobra, ale że co ty chcesz niby zasilać tym wodorem? Jak do auta, to już bym wolał CNG wsadzić.
-
(sterownik) moduł sterowania webasto...
Jak sprawdzałeś pompkę? Pokazuje zdmuchnięcie płomienia, więc rzeczywiście może to wyglądać na zbyt małą ilość paliwa, albo ogólne zasyfienie pieca.
-
Prawy tył niżej stoi 530d
Przed zimą sprawdź sobie zbieżność, może się rozjechała, i będzie darło oponę. A na śliskim poczujesz jak będzie źle ustawione.
-
Geometria po zmianie opon 530d
Krzywa felga też może psocić, ja tak samo ustawiałem zbieżność bo auto uciekało, potem zaczęło huczeć, to łożysko wymieniłem (oczywiście stare było ok), potem znowu kierownicą trzęsło, już miałem tarcze zmieniać, a wszystkiemu winna krzywa felga i nierówno zdarta opona. Podjedź na wulkanizacje, i niech fachowiec rzuci okiem na te twoje kółka.
-
Zatarta dwumasa
Wiem do czego służą klapki, po prostu stwierdziłem że trzęsawka przy gaszeniu nie zależy od ich braku.
-
e46 325 problem z podgrzewaniem foteli
Najpierw sprawdź czujnik miernikiem, zostaw fotel w spokoju. Rozepnij sobie kostkę pod fotelem (najpierw aku odepnij) i tam odszukaj czujnik i go sprawdź.
-
Zatarta dwumasa
U mnie usunięcie klapek nic nie zmieniło, gaśnie tak samo, czyli tłucze i to mocno.
-
E39 525D 03r brak zasilania wzmacniacza antenowego
Wcinam się w temat, Loona Thic, jak naprawiałeś antenę w szybie? Moja właśnie jest uwalona, mam przerwy na ścieżkach, a te super kleje ze srebrem czy coś to nie bardzo chcą się trzymać :?
-
530d Opadanie NIVO
Prędzej zaworki sterujące poduszkami, pewnie raz po odcięciu trzyma, a raz delikatnie puszcza. W końcu to się dzieje na postoju, czyli sam nivomat powinien być uśpiony. Nie mam bladego pojęcia gdzie są, ale możesz na dziko spróbować zacisnąć (albo coś w ten deseń) przewody zaraz za poduszkami, i sprawdzać czy auto trzyma poziom, jak tak, to poduchy są okej, i szukamy bliżej kompresora.
-
e46 325 problem z podgrzewaniem foteli
Prawdopodobnie masz uwalony czujnik temperatury w fotelu. Jak na mnie, to jest zwarty do masy, dlatego grzeje na maxa. Ewentualnie usterka panelu sterującego. Spróbuj podmienić, jak to samo, to sprawdź czujnik temperatury w fotelu, najlepiej zbadaj jego oporność miernikiem.
-
Zatarta dwumasa
U mnie jest taki sam objaw, przy czym zdarzyło mi się już kilka razy odczuć uślizg na sprzęgle - koniec tarczy. Łożysko oporowe to raczej nie będzie, bo powinno raczej hałasować cały czas po wciśnięciu sprzęgła, a tak nie jest. U mnie jeszcze nieziemsko tłucze silnikiem przy gaszeniu, więc stawiam na dwumasę. Jutro jadę odebrać cały komplet, na czasie będę wymieniał.
-
E-46 320d czerwona kontrolka akumulatora
116-117 to inaczej 11.6 i 11.7V, czyli napięcie. Nie masz ładowania. Powinno być między 13.9 a 14.4, a jako że testy na zegarach zaniżają, przy prawidłowym ładowaniu masz mieć ok 13.8 w górę. Alternator na stół i dać komuś kumatemu do sprawdzenia. Prawdopodobnie koniec szczotek albo pierścieni ślizgowych.
-
Problem z sterownikiem ESP
Nie koniecznie. U mnie często samo DSC nie działa, a ABS i reszta chodzi. Winnym jest czujnik skrętu za kierownicą, po prostu się rozkalibrowuje. Najpierw sprawdź auto kompem, potem myśl co naprawiać i wymieniać.
-
530d Wymiana termostatu
Analogowe wymaga tylko sprawności swojego osprzętu, i startuje nawet przy +30 stopniach, wystarczy że dostanie plus.
-
ABS włącza się cały czas E39
Jakby coś, to w pudełkach z czujnikami ATE znajdziecie siemensa :wink: Zamawiałem ostatnio u Maćka (reklama z czerwonym bmw) i polecił mi właśnie wziąć ATE, które jest prawie stówę tańsze od siemensa, a dostajemy to samo. :mrgreen:
-
Jakie sa najlepsze zamieniki - tarcze hamulcowe!!! BMW 530
Dokładnie. Dlaczego zrezygnowałem? Nie czułem jakoś wielkiej poprawy w hamowaniu, fakt, było lepiej, do końca bez wibracji i trzęsącej się kierownicy. Teraz mam wsadzonego zimmermana, również nie narzekam na hamowanie, ale widzę ze na tarczy robią się pierścienie od klocka, czego na ATE ani z przodu ani z tyłu nie doświadczyłem.
-
[E46 330d 184KM] Soft. sprawdzanie cisnienia w cylindrach
Nie ma bata, takich rzeczy to nawet w "erze" nie dostaniesz :mrgreen: Sprawdzanie kompresji musi się odbyć mechaniczne, pakujesz manometr w silnik i sprawdzasz, komputerem nic tutaj nie zrobisz.
-
ABS włącza się cały czas E39
Czemu od razu na łożyska stawiasz? Ja się przekonałem na sobie że łożyska to tak naprawdę ostateczność, musiał by je jakiś rzeźnik ogarniać żeby coś uszkodzić. Polecam każdy czujnik sprawdzić oscyloskopem, wtedy będzie wiadomo na 100% jaki odczyt z nich leci. I dodatkowo na 90% stawiam że czujniki boscha nie zadziałają poprawnie.
-
E46 co wybrac
Nie pchaj się w M47, jak coś to M47N. A w tej kasie takie cuda jak M-pakiet to raczej bez szans, chyba że trafisz na mega ulepa składanego z kilku. Tego co podałeś link na górze, to coś mi właśnie śmierdzi ulepem, nie było przecież montowane M47 po lifcie. Wydaje mi się że to przedlift który po dzwonie dostał nowy przód.
-
E46 co wybrac
To odpuść sobie m-paka, i kup bez, jak dozbierasz kasy to dołożysz sobie co ci tam pasuje z tego pakietu. No chyba że upierasz się na 100% kompletnym fabrycznym M-pak, to wtedy faktycznie lepiej szukać konkretnego na aucie. Mnie zawsze urzekały zderzaki m-pakietowe, a wersja z całym m-pak była sporo droższa (i było ich mniej, gorzej trafić w swój silnik, nadwozie, wyposażenie), więc kupiłem bez M-pakietu, i po roku dołożyłem zderzaki tak jak chciałem, a reszta gratów akurat nie była konieczna.